Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Na kiedy obstawiacie powrót do względnej normalności ?
    W mojej skromnej opinii to widzę dwa terminy:
    - OPTYMISTYCZNY Wielkanoc / bardziej po niż przed
    - PESYMISTYCZNY Majówka

aha, tyle się gadało o lidze a co z PP ? Po prostu go nie będzie w tym roku ? Boniek coś buczał na ten temat ?
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
      Na kiedy obstawiacie powrót do względnej normalności ?
      - PESYMISTYCZNY Majówka

aha, tyle się gadało o lidze a co z PP ? Po prostu go nie będzie w tym roku ? Boniek coś buczał na ten temat ?
      Jak dla mnie to majówka to optymistyczny scenariusz.
      Nawet jeżeli przed Wielkanocą uda się opanować wirusa i będziemy notować spadek dziennych zachorowań,
      to same Święta i związane z nimi przemieszczanie się osób/mieszanie między miastami/rodzinami/znajomymi może znowu nam tą liczbę wypikować w górę.

Komentarz

- PESYMISTYCZNY Majówka

Jest temat o tym kiedy zostaną otwarte kina, tam bawimy się we wróżenie z fusów. Poza tym Twój pesymistyczny wariant brałbym w ciemno, jest bardzo optymistyczny.

E:
        Chociaż w sumie...
        Kilka dni temu Yaakov Litzman (Jacob Litzman), który jest izraelskim ministrem zdrowia, udzielił wywiadu, w którym omówił środki podjęte w celu zwalczania pandemii. Zapytany, czy Izrael pozostanie zamknięty do 16 kwietnia br., kiedy obchodzona jest Pascha, minister odpowiedział dość nieoczekiwanie. Polityk jest pewien, że do tego czasu nadejdzie Mesjasz, który uratuje Izrael, ponieważ Pascha to czas odkupienia.
        Ostatnio edytowany przez Kujawiak; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

- PESYMISTYCZNY Majówka

Pesymistyczny to majówka, ale nie tego roku.

Przed wakacjami moim zdaniem nie ma większych szans. Kraje europejskie przedłużyły kwarantanny do 15-20 kwietnia, ale myślę, że to pierwsze, a nie ostatnie przedłużenie. W USA także mówią o perspektywie wielu miesięcy.

Komentarz

• Polscy naukowcy wydrukowali respirator, ale niestety nie może on zostać użyty do ratowania życia:

Instruktor ratownictwa medycznego Maciej Koperski zwraca uwagę, że sprzęt działa, ale nie ma dopuszczających go do użycia norm. - To, niestety, będzie jeszcze trwało - podkreśla.

Respirator nie może być dopuszczony do użytku w Polsce ze względów prawnych. Przed wypuszczeniem na rynek niezbędne jest uzyskanie odpowiednich certyfikatów. Jeżeli testy wypadną prawidłowo, twórcom zależeć będzie na pomocy dla krajów ubogich, gdzie medycznego sprzętu nie ma.
            Czyli Polacy jak zwykle w sytuacjach kryzysowych wykazują się niespotykaną kreatywnością, ale powoli - najpierw musi przyjść urzędnik i wszystko zobaczyć. Nie ma znaczenia, że jest epidemia i może zabraknąć respiratorów.
            Nie mam przekonania czy takie regulacje są potrzebne w czasie pokoju, a co dopiero w czasie wojny.

Źródło: gwiazda śmierci
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Z tą Wielkanocą najgorzej, bo ultra słoje nie przeżyją jak nie wyjadą do domu po żurek babci. Będą bagatelizować, że przy tym mogą zarazić i wpędzić do grobu wspomnianą babcie.
              Dlatego blokada wyjazdów z miast wskazana.

Komentarz

• Witam 927 zarażonych w tym 12 zgonów robi się niebezpiecznie,najważniejsze przed nami najbliższe dwa tygodnie,pozdrawiam.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                  Polscy naukowcy wydrukowali respirator, ale niestety nie może on zostać użyty do ratowania życia:

Czyli Polacy jak zwykle w sytuacjach kryzysowych wykazują się niespotykaną kreatywnością, ale powoli - najpierw musi przyjść urzędnik i wszystko zobaczyć. Nie ma znaczenia, że jest epidemia i może zabraknąć respiratorów.
                  Nie mam przekonania czy takie regulacje są potrzebne w czasie pokoju, a co dopiero w czasie wojny.

Źródło: gwiazda śmierci
                  Spokojnie, te wszystkie normy i certyfikaty to funkcjonują, póki wszystko jako tako działa. Jak zacznie się walić to myślę, że nikt nie będzie na to patrzeć. Przynajmniej mam taką nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

• U mnie w mieście już wczoraj (!) policja zatrzymała kolegę wracającego z pracy wypytując skąd, dokąd i po co.
                    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                    Better Dead Than Red

Komentarz

- PESYMISTYCZNY Majówka
                      W Chinach wykryli ponoć jakiegoś nowego wirusa - HANTAWIRUS.
                      https://www.o2.pl/artykul/chiny-nie-...2424876443265a
                      Niby nie przenosi się z człowieka na człowieka, ale o koronie też chyba tak mówili na początku (?)
                      Oby nie doczekał się swojego tematu na Forum

2020 nas nie oszczędza

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                        W Chinach wykryli ponoć jakiegoś nowego wirusa - HANTAWIRUS.
                        Hantawirusowy zespół płucny został zdiagnozowany po raz pierwszy w 1996 roku w Argentynie
                        +
                        Można się nim zarazić na kilka sposobów, jednak zawsze poprzez kontakt z gryzoniem lub jego wydzielinami. Osoba chora nie stanowi żadnego zagrożenia dla innych ludzi.

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
                          Hantawirusowy zespół płucny został zdiagnozowany po raz pierwszy w 1996 roku w Argentynie
                          +
                          Można się nim zarazić na kilka sposobów, jednak zawsze poprzez kontakt z gryzoniem lub jego wydzielinami. Osoba chora nie stanowi żadnego zagrożenia dla innych ludzi.
                          Uffffffffffffffffffffffff

Komentarz

• https://www.money.pl/gospodarka/hale...42048129a.html

"Hale PTAK pod Nadarzynem mogą zamienić się w szpital polowy. Deklaracja prezesa
                            - Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego - deklaruje Tomasz Szypuła, prezes zarządu PTAK Warsaw Expo"
                            |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                            Better Dead Than Red

Komentarz

• Mam nadzieję że szybko to się skończy uważam że zareagowaliśmy w porę i w miarę szybko (a przynajmniej w porównaniu do niektórych krajów UE). Lepiej niech nas zamkną całych na miesiąc i przez ten miesiąc niech się temat zamknie, niż ma się to za nami ciągnąć przez pół roku. A przynajmniej takie jest moje zdanie

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
                                https://www.money.pl/gospodarka/hale...42048129a.html

"Hale PTAK pod Nadarzynem mogą zamienić się w szpital polowy. Deklaracja prezesa
                                - Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego - deklaruje Tomasz Szypuła, prezes zarządu PTAK Warsaw Expo"
                                Bardzo dobry pomysł, gdyż i tak od dłuższego czasu stoją puste, bo z większości handel się z nich wyniósł, do tego są na uboczu i dobrze skomunikowane.

Komentarz

Pracuję...
                                X