Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Z tematów okołowirusowych i trochę polityczno-gospodarczych.
  Tydzień temu złożyliśmy jako firma wnioski o odroczenie/zawieszenie zobowiązań w 4 instytucjach finansowych. W super prywatnych świetnie zarządzanych przez najlepszych fachowców: Idea Banku, Getinie i BNP Paribas, oraz w cytat: "upolitycznionym, zarządzanym przez pisowców, kolesi z politycznego nadania" - PKO BP.
  Z chvjowo zarządzanego przez kolesi PKO BP odpowiedź nadeszła po.... godzinie. OK, nie ma problemu, na trzy miesiące od ręki, dalej zobaczymy jakie będą regulacje.
  Ze wspaniałych prywatnych instytucji finansowych na maile do dzisiaj nie raczył się odezwać nikt, a próby kontaktu telefonicznego kończą się na infolinii i komunikatach o wprowadzonych ograniczeniach w funkcjonowaniu. Mniej więcej: "Nie przychodźcie do oddziału, załatwcie przez internet lub telefonicznie. Piiip... piip...Przepraszamy wszyscy nasi konsultanci są chwilowo zajęci, prosimy zadzwonić później"
  Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
  Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

  Komentarz


  • Zamieszczone przez tylko_Legia_ Zobacz posta
   Czy np. będzie można samemu pojechać na działkę za miasto i później z niej wrócić ,oczywiście samochodem ? Z tego co rozumiem to tak, ale wole się upewnić...
   Najwyraźniej upewnić to się bedziesz mógł u konkretnego pana policjanta podczas kontroli - czy mogłeś.

   Rząd wprowadza od jutra prawny obowiązek myślenia, bo do tej pory było to tylko zalecone. Weryfikacją zajmą się kompetentne organy, czyli nasze legendarne sądownictwo i policja. Najwyraźniej w całym tym komunikacie chodzi o uświadomienie powagi sytuacji tej części populacji, która ogląda telewizję. Jednak patrząc na to z perspektywy innej części, to nawet zabawne jest.
   Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
   -------------
   Jedynie prawda jest ciekawa

   Józef Mackiewicz

   Komentarz


   • [QUOTE=bloniaq;1680920]Najwyraźniej upewnić to się bedziesz mógł u konkretnego pana policjanta podczas kontroli - czy mogłeś.

    Rząd wprowadza od jutra prawny obowiązek myślenia, bo do tej pory było to tylko zalecone. Weryfikacją zajmą się kompetentne organy, czyli nasze legendarne sądownictwo i policja. Najwyraźniej w całym tym komunikacie chodzi o uświadomienie powagi sytuacji tej części populacji, która ogląda telewizję. Jednak patrząc na to z perspektywy innej części, to nawet zabawne jest.[/QUOTE

    Ja już „myślę” od dwóch tygodni sam na działce i wracam tylko po zapasy jedzenia , stąd moje pytanie.
    Mecze,melanże to wspólna jest sprawa,Bracia na zawsze Sosnowiec-Warszawa

    Komentarz


    • A tutaj taki wykres:     Tylko jest to dla pierwszej fali infekcji (moze nie bedzie kolejnych).

     Trochę wrózenie z fusów, ale jakby się sprawdziło i byśmy szli tą zieloną linią, to byłoby zajebiście. Oby.

     Edit: ta zielona linia oznacza, ze juz za tydzien powinien nastapic spadek liczby zachorowan, a za nieco ponad miesiac problem zniknie. No ale to bardzo optymistyczny scenariusz.
     Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • "W Sztokholmie co najmniej sześć z 15 ofiar śmiertelnych koronawirusa to Somalijczycy z emigranckiej dzielnicy Tensta-Rinkeby. Według mediów w stołecznych szpitalach wśród chorych na Covid-19 przeważają cudzoziemcy.
      "Gdy koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać w Szwecji, nie było zbyt wielu informacji w języku somalijskim i wielu moich rodaków żyło w nieświadomości" - twierdzi prezes szwedzko-somalijskiego stowarzyszenia lekarzy Jihan Mohamed, który ujawnił narodowość ofiar w programie telewizji SVT Agenda.
      Według Mohameda przyczyną rozprzestrzeniania się infekcji wśród Somalijczyków mogą być ciasne mieszkają, jakie zajmują wielopokoleniowe rodziny z tego kraju, a także ogólnie gorszy stan zdrowia osób zamieszkujących dzielnicę Tensta-Rinkeby. "W kulturze somalijskiej ważne jest, by odwiedzać się wzajemnie i wspierać, szczególnie jeśli ktoś jest chory" - podkreślił lekarz.

      Z powodu takiego podejścia do opieki nad chorymi przedstawiciele organizacji przetłumaczyli na język somalijski informacje o konieczności pozostania w domu. W akcję włączył się także imam z meczetu w Rinkeby.

      Gazeta "Expressen" tydzień temu alarmowała, że szwedzkie urzędy i odpowiedzialne za opiekę zdrowotną regiony wydały wskazówki o postępowaniu w przypadku koronawirusa jedynie w języku szwedzkim lub angielskim, pozostawiając wielu mieszkańców Szwecji bez koniecznej informacji.

      Urząd Zdrowia Publicznego swoje rekomendacje w 22 językach, w tym po somalijsku czy polsku, opublikował na stronie internetowej dopiero kilka dni temu. "To nie wystarczy. Wiele osób w naszej dzielnicy nie korzysta z internetu i mediów społecznościowych. Taka informacja powinna zostać rozesłana pocztą" - uważa przewodniczący Partii Robotniczej-Socjaldemokraci w dzielnicy Tensta Mohamed Nuur.

      Według dziennikarzy "Expressen", którzy rozmawiali z lekarzami ze sztokholmskich szpitali, odsetek osób pochodzących z innych krajów jest wysoki wśród pacjentów intensywnej terapii chorujących na Covid-19. W oficjalnych danych nie ma informacji o kraju pochodzenia pacjentów."

      Bezczelni ci Szwedzi, ciasne mieszkania i źle działające urzędy.

      Komentarz


      • Będziesz mógł. Tak samo jak pójść na spacer , z psem , czy pobiegać dookoła osiedla pod warunkiem że jeżeli nie będziesz spacerował z Łysym z klatki obok , nie będziesz spędzał „spaceru” na ławce z piwkiem , wspólnie z Malwina i Dominiką i nie będziesz organizował „iwentu” z bieganiem dla całego bloku.
       Zreszta rząd ( rzecznik) już wyjaśnił ograniczenia.
       Chodzi głównie o zgromadzenia czyli zakaz wspólnych grillów , parków , lasów i wszystko czemu to podobne . I tam się posypią mandaty. Natomiast „ potrzeby niezbędne „ to luźna furtka żebyś mógł żyć. Pod warunkiem ze maks we dwójkę.

       Komentarz


       • Włochy nadal w " formie "
        Nowe zakażenia - 5249
        Zgony - 743

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
         Już zmienione...
         I słusznie ,bo sam Szumowski na konfie mówił,że spacer jest nawet zalecany
         349meczów*
         71 goli*
         58 asyst*

         jest tylko jeden King!!!!

         *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
          Będziesz mógł. Tak samo jak pójść na spacer , z psem , czy pobiegać dookoła osiedla pod warunkiem że jeżeli nie będziesz spacerował z Łysym z klatki obok , nie będziesz spędzał „spaceru” na ławce z piwkiem , wspólnie z Malwina i Dominiką i nie będziesz organizował „iwentu” z bieganiem dla całego bloku.
          Zreszta rząd ( rzecznik) już wyjaśnił ograniczenia.
          Chodzi głównie o zgromadzenia czyli zakaz wspólnych grillów , parków , lasów i wszystko czemu to podobne . I tam się posypią mandaty. Natomiast „ potrzeby niezbędne „ to luźna furtka żebyś mógł żyć. Pod warunkiem ze maks we dwójkę.
          Teraz jest tyle ławek i smartfonów, że małolaty będą robić videokonferencje na rejonie

          Komentarz


          • Dziękuję Runi za odpowiedź.
           Mecze,melanże to wspólna jest sprawa,Bracia na zawsze Sosnowiec-Warszawa

           Komentarz


           • Problem, że np na kanałach te spacery odbywają się w dużych grupach. Przecież oczywistym jest, że jak się pójdzie na spacer z psem czy pobiegać to się nikomu nic nie stanie ale jak wychodzę i widzę jakieś spacery w 7 osób to należy takich ludzi rozjezdzac walcem.
            Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
            #teamVuko (zanim to było modne)

            Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

            Komentarz


            • 12 osób w tramwaju. Kto to skontroluje ?
             Pojadę na ryby w dziki teren nad rzeką, dostanę mandat ?
             I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
             Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

             To warszawskie ballady ...

             Komentarz


             • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
              Tylko jest to dla pierwszej fali infekcji (moze nie bedzie kolejnych).
              Wirus - nie zniknie.
              Pewnie zaatakuje na jesieni.
              Pytanie czy wtedy dzieci i młodzi ludzie też nie będą zagrożeni czy do tego czasu wirus już zmutuje?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
               Wirus - nie zniknie.
               Pewnie zaatakuje na jesieni.
               Pytanie czy wtedy dzieci i młodzi ludzie też nie będą zagrożeni czy do tego czasu wirus już zmutuje?
               No ja mam nadzieję, że wtedy nie będzie zbędnego pierdololo i wszyscy od razu będą działać z grubej rury. O ile będzie w ogóle przerwa między wiosenną "falą" a jesienią...

               Komentarz


               • Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
                Wirus - nie zniknie.
                Pewnie zaatakuje na jesieni.
                Pytanie czy wtedy dzieci i młodzi ludzie też nie będą zagrożeni czy do tego czasu wirus już zmutuje?
                Może do tego czasu pojawi się lek. Szczepionka, jak twierdzą specjaliści, to 12-18 miesiecy, więc do jesieni nie ma szans.

                A to, czy młodzi nie są zagrożeni, to kwestia sporna - oczywiście ryzyko smierci wzrasta wprost propotcjonalnie z wiekiem i z tzw. chorobami współistniejącymi, ale podobno są też przypadki, że młodzi, zdrowi ludzie ciężko przechodzą COVID-19. A to śródmiąższowe zapalenie płuc już na całe życie zostawia spore ślady.
                Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz

                Pracuję...
                X