Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Półśrodki mają to do siebie że:
    A) powodują nadużycia
    B) nie prowadzą do zamierzonych celów
    Dlatego imho tak jak chyba sam pisałeś na dniach (jeśli wprowadzone dyspozycje okażą się niewystarczające) będzie to jeszcze bardziej zaostrzane. Nie jest trudno wyobrazić sobie jakby to miało wyglądać.
    Wiadomo, że problemem są nieostre terminy "spacer", "sprawy niezbędne dla życia codziennego" itp. itd. bo realnie nikt nigdy nie myślał że będzie potrzeba tego doprecyzowania
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• @Ksieciunio
      Uważam że powinny być prawnie ujęte ramy co może, a co nie może być karalne - oddawanie tego pod widzimisię Pana w mundurze jest absurdem.
      Chyba że wprowadzone zasady nie niosą za sobą sankcji - wtedy może być jak jest
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
        Dodam oliwki do gównoburzy.
        A jeżeli rasa mojego psa wymaga ( poza niezbędnymi spacerami ) 30-45 minut wspólnego biegania lub roweru to mówimy o "wyprowadzaniu" ?
        Co to za rasa? I skąd wiadomo, że tyle wymaga?
        A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zapewne w typie charta i wiadomo z kynologii
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Wymaga według kogo? Przyzwyczajeń właściciela? A jak nie pobiega tych 30 minut to co, zdechnie zgodnie z fizjologią?
            A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
              Wymaga według kogo? Właściciela? A jak nie pobiega tych 30 minut to co, zdechnie zgodnie z fizjologią?
              Wymaga według prawa, a brak ruchu powoduje u tych psów zwyrodnienia stawów - wiem bo mam

Komentarz

• Pożyczysz?
                Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

@Ksieciunio
                  Uważam że powinny być prawnie ujęte ramy co może, a co nie może być karalne - oddawanie tego pod widzimisię Pana w mundurze jest absurdem.
                  Chyba że wprowadzone zasady nie niosą za sobą sankcji - wtedy może być jak jest
                  Sorry ale jednak się przypierdalasz, pomijam nawet tematy meczowe, ale NA CO DZIEŃ od zajebania wątków w prawie jest oddawane pod "widzimisię Pana w mundurze" (takie coś to się nazywa pragmatyka służbowa).

Jako, że mamy czas W to nie dziwmy się, że jest to wprowadzone - alternatywą jest model chiński, tam faktycznie nie ma miejsca na autonomie
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
                    Pożyczysz?
                    Pozwolenie trzeba mieć

@TNTP
                    Pokaż mi proszę palcem jeden przepis w którym policjant ma władzę nad 5000

Komentarz

Wymaga według prawa, a brak ruchu powoduje u tych psów zwyrodnienia stawów - wiem bo mam
                      A u ludzi powoduje szereg chorób, nie mówiąc już o zdrowiu psychicznym. Także jak ktoś się nie czuje na siłach to zapraszamy do parku...

Czworonoga radzę zająć zabawą umysłową, która często "zmęczy" bardziej niż 30 minutowy spacer, którego nauczył go właściciel. Wiem, bo mam i polecam.
                      A Melanż Trwa...

Komentarz

Pozwolenie trzeba mieć

@TNTP
                        Pokaż mi proszę palcem jeden przepis w którym policjant ma władzę nad 5000
                        Nie mam ochoty wertować różnorakich kodeksów - ale przypominam, że zawsze masz prawo nie zgodzić się z decyzją funkcjonariusza.
                        Mam też dziwne wrażenie, że w powyższych okolicznościach nawet mundurowym nie będzie się chciało szukać niepotrzebnie 4 w 4
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
                          Pożyczysz?
                          W Hiszpanii podobno cwaniaki wypożyczają psy na godziny

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                          Mam też dziwne wrażenie, że w powyższych okolicznościach nawet mundurowym nie będzie się chciało szukać niepotrzebnie 4 w 4
                          A ja mam dziwne wrażenie, że tych przepisów nie będzie miał za bardzo kto wyegzekwować.

Funkcjonariuszy od dawna generalnie brakowało, zapewne (jak wszędzie) sporo jeszcze się wykruszyło na zwolnienia lekarskie, albo wręcz siedzą na kwarantannach.

Teraz oprócz zwykłej roboty wysyłają ich na granicę by pilnowali wjeżdżających. Ganiają ich by sprawdzali tych, którzy siedzą na kwarantannach. Sporo rozmaitych rzeczy jeszcze pewnie robią związanych z pandemią.
                          I jeszcze mają latać po lasach sprawdzać każdego kto się nawinie?

Ciekawe czy moce przerobowe im się nie skończą.
                          Ostatnio edytowany przez Kalle; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• To jest trochę jak na wojnie - rozkaz ze sztabu jest zazwyczaj na tyle precyzyjny, że określa cel, środki, harmonogram działań, ale nie precyzuje np. że do tego krzaka powinieneś się czołgać, potem możesz trochę przebiec nie wystawiając głowy, a potem masz rzucić granat i natychmiast przyglebować. Różnica jest taka, że wojna brak takiego doprecyzowania na własną rękę "nagradza" błyskawiczną selekcją. W przypadku koronawirusa efekt jest przesunięty w czasie i dotyczy nie tylko winowajców.
                            I sytuacja bardziej przypomina zdroworozsądkowe zarządzanie prawdopodobieństwem niż pseudoscholastyczne ("pseudo", bo prawdziwa scholastyka ma u mnie dużo wyższe notowania) dywagacje, na ile można podejść do krawędzi dymiącego wulkanu: 5 metrów, pół metra, pięć centymetrów (niepotrzebne skreślić).
                            "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                            "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                            Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta
                              W Hiszpanii podobno cwaniaki wypożyczają psy na godziny
                              Ukrócili to już jakiś czas temu. Psy mają czipy() a tam są dane właściciela więc porównują je z dowodem osobistym wyprowadzacza.

P.S. Mnie już głupawka łapie a to dopiero się zaczęło.

Komentarz

• Kalle

Jak zaczną się kończyć pewnie wjedzie wojsko... albo inne służby WOT czy jak im tam

Komentarz

Pracuję...
                                X