Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Oby, bo to by znaczyło, że zwalnia. Z moich prognoz wciąż wynika środa. A dziś na koniec dnia 740-750, więc już jutro zobaczę, czy zwalnia.
    A jeśli zwalnia, to znaczy, że ludzie siedzą w domach i to daje efekt.
    Ano tak, prawdopodobnie środa wieczór. Nie wiem czemu, ale wydawało mi się, że dziś jest wtorek

Na teraz mamy potwierdzonych 749 przypadków.

Komentarz

• @EyeQueue podziękował
      @sarinosoman ten link mam zapisany, czasem im się coś wykrzacza, ale także jest przydatny...
      #MuremZaBonusem

Komentarz

• Kilka słów o fake newsach. Warto przeczytać, bo każdemu się zdarza nabierać czasem.
        https://www.polskieradio24.pl/5/3/Ar...tywne-sa-Chiny

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Na jakiej podstawie twierdzicie, że szczyt ma być na przełomie marca i kwietnia ?
          Realnie to by znaczyło, że od dziś z niewiadomo jakich przyczyn ogólna liczba zarażonych nie będzie wzrastać - wszak zakażenie wychodzi średnio po 6 dniach od kontaktu z innym zakażonym + doliczyć trzeba
          - czas w którym zarażony orientuje się, że coś jest nie tak
          - czas zrobienie testów
          Więc realnie to dziś te osoby które mają robić peak się zarażą, a już jutro tendencja będzie inna - nie mam pojęcia dlaczego miałoby to tak wyglądać.

Póki co to analizowanie pojedyńczych dni jest KOMPLETNIE bez sensu - czy to jeżeli idzie o Włochy, czy o Hiszpanie, czy to o Polskę.
          Jeśli zaś idzie o tendencję to
          a) udało nam się wyhamować krzywą wzrostu (to na plus)
          b) ale cały czas nam to rośnie wykładniczo - a to oznacza, że coraz więcej zarażonych będzie miało możliwość zakażania większej ilości zdrowych

Co więcej w mojej opinii dzisiejszy model "kwarantanny" się wyczerpuje - bo coraz więcej (w tym ja) osób zaczyna "normalnie" funkcjonować.
          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• https://youtu.be/JRHycIFvzOo

Myślę, że warto zerknąć. Gość od początku mówi o wszystkim dość spokojnie i racjonalnie.
            Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
              Kilka słów o fake newsach. Warto przeczytać, bo każdemu się zdarza nabierać czasem.
              https://www.polskieradio24.pl/5/3/Ar...tywne-sa-Chiny

CEPA believes that the strategic theater encompassing the region between Berlin to Moscow, and from the Barents Sea to the Black Sea, represents an area vital of strategic interest to the United States to tak z lekkim przymrożeniem oka
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
                Nie, lepiej puścić takiego Dreamlinera w Polskę, a potem (jak info z dzisiaj) szukać pasażerów w panice, bo się okazało, że "tylko" dwie osoby z pokładu mają wirusa...
                Nie chodzi o to, że lepiej, tylko że kwarantanna dla 20.000 ludzi którzy przylecieli w kilka dni, to po prostu logistycznie i sprzętowo niewykonalne w naszych warunkach.
                Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  Co więcej w mojej opinii dzisiejszy model "kwarantanny" się wyczerpuje - bo coraz więcej (w tym ja) osób zaczyna "normalnie" funkcjonować.
                  Dlatego pora na kolejny krok. Wychodzisz tylko do pracy, apteki lub sklepu. Jak to zrobić? Nie wiem rodzaj przepustek, godzina policyjna? Trzeba niestety zacisnąć pętlę. To jedyna droga.
                  Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Zamieszczone przez (L)eniuch Zobacz posta
                    W lutym w Kanadzie wszystkich powracajacych z Azji z podejrzeniem zarazy ładowali do dawnej bazy lotniczej pod Toronto. Takze jest to jakiś pomysł. np.dawna jednostka karna w Orzyszu ? albo jaka inna Bereza Kartuska...
                    Ty wiesz gdzie leży Bereza?

Komentarz

• TNTP - bazowałem na tym tekście: https://www.pb.pl/prognoza-dla-polsk...wietnia-986097

Komentarz

• W Szwecji chcą przebadać 1000 losowo wybranych obywatel. Ma im to dać dokładny obraz sytuacji. Do tej pory testy robione są tylko ludziom z poważnymi objawami oraz z grupy ryzyka a także służbie zdrowia. Chorym z lekkimi objawami jest zalecana domowa kwarantanna. Na terenie Szwecji zamknięte są tylko szkoły średnie, wyższe oraz kina, podstawówki działają normalnie. Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 500 osób. Bilans Szwecji na chwilę obecną to 2046 potwierdzonych przypadków i 27 śmiertelnych. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 80 osób.

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
                          Nie chodzi o to, że lepiej, tylko że kwarantanna dla 20.000 ludzi którzy przylecieli w kilka dni, to po prostu logistycznie i sprzętowo niewykonalne w naszych warunkach.
                          Rozumiem, że 5 razy tyle osób które w tym samy czasie przekroczyło granicę w innych środkach lokomocji nie zarażało

COVID - wina rządu
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                            Ja akurat lubię takie sytuacje bo one są empirycznie bardzo łatwe do zweryfikowania - mam nadzieję, że scenariusz z tego artykułu się sprawdzi, a mnie można będzie nazwać oficjalnie panikarzem

ps. osobiście nie spotkałem się z takimi DOBRYMI szacunkami.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
                              Ty wiesz gdzie leży Bereza?
                              Kolega chciał połączyć kwarantannę z akcją korekty granic RP.

Jeszcze o pomysłach na kwarantannę w "obozach/obozie". Uprośćmy model - zakładamy, że 20 000 osób wraca lotem. Pakujemy ich do "obozu" - hali czy tam wieloosobowych namiotów. Wśród nich jest kilka-kilkanaście osób zarażonych (ci z objawami zostają odłowieni i izolowani), ale choroba jeszcze nie zdążyła się wykluć. Gdy pojawiają się u nich objawy, większość reszty jest już zarażona - przez nich, przez pośredników, przez pośredników pośredników, w kiblach, łazienkach, stołówkach. Mamy, dajmy na to, 16 000 chorych w jednym miejscu. Z których, dajmy na to, jedna ósma wymaga hospitalizacji - czyli 2 000, a z nich jedna piąta, czyli 400, musi trafić na OIOM i znacząco wyczerpuje rezerwy całego systemu. Do tego dorzucić trzeba personel zapewniający funkcjonowanie "obozu" i który nie ma do dyspozycji kombinezonów biologicznych, więc łatwo może się zarazić. I nieuchronną panikę, gdy wszyscy stłoczeni zaczynają rozumieć, co im nie tyle potencjalnie grozi, ale wręcz jest pisane.
                              Zjazd na kwadrat i odbywanie tam kwarantanny w samotności JEST obarczony pewnym ryzykiem, ale na pewno chroni przed opisanym powyżej scenariuszem. We Włoszech megaproblem pojawił się w chwili, gdy wpuszczono wirusa do szpitali przez ichnie SOR-y i "dokwaterowanie" zarażonych. Wrzucenie kilkunastu chorych do zdrowego w swej przewadze "obozu" z automatu odpala ten sam mechanizm.
                              "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                              "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                              Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                Rozumiem, że 5 razy tyle osób które w tym samy czasie przekroczyło granicę w innych środkach lokomocji nie zarażało

COVID - wina rządu

Chyba nie wyłapałeś o co mi chodzi.
                                Ja twierdzę że przy...nie się do rządu, że ludzie przylecieli do Polski a później zostali puszczeni samopas nie ma sensu. Zorganizowanie kwarantanny dla 20 tysięcy luda, który wysiadł z samolotu było niewykonalne. I nie miało sensu moim zdaniem.
                                Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                                Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

Pracuję...
                                X