Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybory prezydenckie 2020

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    No właśnie takie komentarze to akademicka definicja bicia piany

Różnić się można nie pięknie, a merytorycznie. Jeśli brak merytoryki to sorry wybacz, ale zostanę przy swojej intuicji i wiedzy, które generalnie nie zawodzą.
    Z wyjątkiem "wiosennych prognoz" generalnie.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Na szczęście jeśli chodzi o zmianę władzy to też występuje procykliczność, jadnak trudniejsza do przewidzenia, bo są pozarynkowe czynniki, które wpływają na ten proces.

Podobnie rzecz się ma z kryzysem gospodarczym, który jak pisałem w 2017 mógł wystąpić w 2018, czy 2019 roku, a nastąpił w roku 2020, gdzie też czynniki poza rynkowe odegrały kluczową rolę.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Na szczęście jeśli chodzi o zmianę władzy to też występuje procykliczność, jadnak trudniejsza do przewidzenia, bo są pozarynkowe czynniki, które wpływają na ten proces.

Podobnie rzecz się ma z kryzysem gospodarczym, który jak pisałem w 2017 mógł wystąpić w 2018, czy 2019 roku, a nastąpił w roku 2020, gdzie też czynniki poza rynkowe odegrały kluczową rolę.
        No cóż. Koronawirusa też nie udało ci się przewidzieć. Lipa.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Natomiast przewidziałem, że lokalny komunistyczny ruch antytestowców jest w głębokim błędzie, więc połowiczny sukces

Komentarz

• Żaden tajny raport, po prostu nie oczekujcie, że zrobię tu jakiekolwiek przeklejki z raportu, za który ktoś wyłożył grubą kasę. Starałem się krótki wyimek przedstawić łopatologicznie i prostacko. Tak by się nikt nie dop*eprzył. Nie zadziałało. No trudno. Nie będę zbawiać świata. PiS mi ni brat ni swat, tylko niepotrzebnie dałem się sprowokować. Po prostu, śmiesznie wygląda krytyka 500+, z jakimiś przeklejkami które mają udowodnić, że nie wpłynął na zwiększenie dzietności, gdy człowiek widział profesjonalną robotę która wykazała co innego. W sumie wszystko się sprowadza, do zdania Tuzina, nie ma siły by taka kasa nie zadziałała na dzietność. (Pomyśleć, że za to ktoś wyłożył prawie bańkę )
            Oczywiście można nadal stawać na głowie i udowadniać, że koń to wielbłąd, ale po co ? Jest tyle innych łatwych pól do krytyki PiS, po co brnąć w absurd? Róbcie jak chcecie
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              Warto jeszcze spojrzeć, pomijając samo 500+, że porównując dwa skrajne lata czyli 2014 i 2018 mieliśmy wzrost dzietności na poziome 8% (te dane uwzględniają kobiety w wieku rozrodczym). I to pomimo wzrostu płac, spadku bezrobocia, 500+, wyprawka+ itd. Widać ewidentnie dość słabiutką korelacje poziomu zamożności do rodzenia dzieci.
              Mieszkania, mieszkania, mieszkania.

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                Żaden tajny raport, po prostu nie oczekujcie, że zrobię tu jakiekolwiek przeklejki z raportu, za który ktoś wyłożył grubą kasę. Starałem się krótki wyimek przedstawić łopatologicznie i prostacko. Tak by się nikt nie dop*eprzył. Nie zadziałało. No trudno. Nie będę zbawiać świata. PiS mi ni brat ni swat, tylko niepotrzebnie dałem się sprowokować. Po prostu, śmiesznie wygląda krytyka 500+, z jakimiś przeklejkami które mają udowodnić, że nie wpłynął na zwiększenie dzietności, gdy człowiek widział profesjonalną robotę która wykazała co innego. W sumie wszystko się sprowadza, do zdania Tuzina, nie ma siły by taka kasa nie zadziałała na dzietność. (Pomyśleć, że za to ktoś wyłożył prawie bańkę )
                Oczywiście można nadal stawać na głowie i udowadniać, że koń to wielbłąd, ale po co ? Jest tyle innych łatwych pól do krytyki PiS, po co brnąć w absurd? Róbcie jak chcecie
                Celnie.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Żaden tajny raport, po prostu nie oczekujcie, że zrobię tu jakiekolwiek przeklejki z raportu, za który ktoś wyłożył grubą kasę. Starałem się krótki wyimek przedstawić łopatologicznie i prostacko. Tak by się nikt nie dop*eprzył. Nie zadziałało. No trudno. Nie będę zbawiać świata. PiS mi ni brat ni swat, tylko niepotrzebnie dałem się sprowokować. Po prostu, śmiesznie wygląda krytyka 500+, z jakimiś przeklejkami które mają udowodnić, że nie wpłynął na zwiększenie dzietności, gdy człowiek widział profesjonalną robotę która wykazała co innego. W sumie wszystko się sprowadza, do zdania Tuzina, nie ma siły by taka kasa nie zadziałała na dzietność. (Pomyśleć, że za to ktoś wyłożył prawie bańkę )
                  Wszystko fajnie wszystko pięknie, ale za 5 lat już zobaczysz, że teza raportu za bankę była błędna, więc bańka w plecy niczym 70 melów Sasina.. Nie licząc oczywiście wariantu z nagłym zwrotem z imigrantami.

Komentarz

• Piechociński radzi: pogadamy za 5 lat.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Raport ma już prawie dwa lata, w międzyczasie był pogłębiony dwukrotnie badaniami i na razie wszystko działa jak po sznurku. Oczywiście każdy raport to uproszczenie realiów i próba przepowiedzenia przyszłości, np. nie ma uwzględnionego Koronawirua. Jest sam wariant kryzysu ale nie takiego, a ten był/jest dość specyficzny z jednej strony zamknięcie w domu więc seks z nudów z drugiej zamknięcie w małym mieszkaniu już z jednym dzieckiem, nie każdy może mieć dość siły psychicznej by to znieść Na pewno pogłębienie w przyszłym roku będzie bardzo ciekawe

Komentarz

Ja co prawda raportu nie widziałem, Twoje zdanie podzielam, uczestniczylem (krotko) w tej dyskusji nt. wplywu 500+ na prokreacje, mialem odpisywac uzytkownikowi Peace, ale podobnie jak Ty stwierdzilem, ze to bez sensu.

A midzi kreujacy sie na forumowego Nostradamusa niezmiennie bawi

Komentarz

Raport ma już prawie dwa lata, w międzyczasie był pogłębiony dwukrotnie badaniami i na razie wszystko działa jak po sznurku. Oczywiście każdy raport to uproszczenie realiów i próba przepowiedzenia przyszłości, np. nie ma uwzględnionego Koronawirua. Jest sam wariant kryzysu ale nie takiego, a ten był/jest dość specyficzny z jednej strony zamknięcie w domu więc seks z nudów z drugiej zamknięcie w małym mieszkaniu już z jednym dzieckiem, nie każdy może mieć dość siły psychicznej by to znieść Na pewno pogłębienie w przyszłym roku będzie bardzo ciekawe
                          Chyba, że ten raport zakładał wpływ 500+ na spadek urodzeń to wtedy może nie była to kasa wyrzucona w błoto

Na ten moment patrząc na suche dane z Q1 2020 mamy widoczny spadek w liczbie urodzeń, który może się przełożyć na liczbę w okolicach 350-360 tys. urodzeń w ciągu całego 2020 (blisko minimum z 2003 roku), więc coś mi mówi, że jednak dyskusja toczy się, ale w równoległych rzeczywistościach
                          https://www.bankier.pl/wiadomosc/Naj...a-7911074.html

Komentarz

• Tak, tak Problem z czytaniem ze zrozumieniem ? Choćby zdania z początku wątku, że jesteśmy w dupie ale nie już w mega dupie ? Gdyby nie 500+ machalibyśmy do minimum z 2003 od spodu. Wiesz, naprawdę możesz sobie podpompowywać ego kolejnymi przeklejkami, natomiast tak jak napisałem wcześniej są to próby udowadniania, że koń jest wielbłądem. Da się, naprawdę, ale po co ? W takim razie ja nie zamierzam dłużej brać udział w odkręcaniu żenady, nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Tobie widać jest potrzebne udowodnienie, że słońce wschodzi na zachodzie. Nie wiem w jakim celu, ale to już Twoja sprawa. Rób jak uważasz Myślałem, że przyniosę kaganek oświaty, podzielę się czymś fajnym nie ogólnodostępnym, na tyle na ile mogę. Nie pykło, zderzyłem się z betonem. Możemy nawet uznać dyskusję za nie byłą i że to Ty masz rację, skoro się z tym lepiej poczujesz, mi to rybka w tym temacie

Komentarz

• Sąd Najwyższy uznał wybory prezydenckie za ważne

Sąd Najwyższy po rozpatrzeniu protestów wyborczych potwierdził w poniedziałek, że wybory na prezydenta RP są ważne. Sędziowie Izby Kontroli Nadzwyczajnej zebrali się w tej sprawie w samo południe i przekazali opinię o ważności wyborów.

Sąd Najwyższy stwierdził, że chociaż w Polsce nie został wprowadzony żaden ze stanów nadzwyczajnych, to wybory 10 maja się nie odbyły. A w zaistniałej sytuacji obowiązkiem państwa było ich ponowne zorganizowanie. - Podstawą wyborów prezydenta zarządzonych na 28 czerwca stała się ustawa z 2 czerwca 2020 r. SN podziela stanowisko TK akcentujące stabilność procesu wyborczego - SN uzasadnił swoją decyzję.

Według SN prawo wyborcze nie przewiduje rozwiązań adekwatnych do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. A zmiany w prawie wyborczym rozszerzyły możliwość głosowania, szczególnie przez wprowadzenie możliwości głosowania korespondencyjnego. Miało to rozszerzyć czynne prawo do głosowania, zasady demokratyzmu, a także ciągłości władzy.

SN odniósł się też do kwestii pluralizmu mediów i relacjonowania kampanii wyborczej przez telewizję publiczną. - Dobrą praktyką powinno być neutralne podejście władz publicznych do kampanii wyborczej. Kampania powinna być relacjonowana, szczególnie w mediach publicznych, w sposób rzetelny - zaznaczył SN.

Mimo tego że w protestach wyborczych pojawiały się uwagi dotyczące przekazu w mediach, SN stwierdził, że nie została ograniczona przez nie możliwość wolnego wyboru.

Sąd Najwyższy ponad 90 z protestów wyborczych uznał za zasadne, ale stwierdził, że nie miały one wpływu na wynik wyborów. 88 proc. pozostawiono bez dalszego biegu. Chodziło m.in. o niedotrzymanie terminu złożenia protestu wyborczego, złożenie go przez osobę nieuprawnioną, czy sformułowanie zarzutów niemieszczących się w ramach protestu wyborczego.

W 93 przypadkach Sąd Najwyższy uznał, że zarzuty są zasadne. Chodziło m.in. o brak wysyłki pakietu wyborczego, wysłanie pakietu wyborczego na zły adres, czy nieodpowiednie zaadresowanie przesyłki, która zawierała pakiet wyborczy.

Państwowa Komisja Wyborcza uznała, że wybory prezydenckie przeprowadzone 28 czerwca i 12 lipca przebiegały w sposób prawidłowy, obwodowe komisje sporządziły poprawnie protokoły, a naruszenia prawa wyborczego były nieliczne.

- Należy podkreślić, że sprawozdanie zostało przyjęte jednomyślnie. PKW składa się z sędziów i przedstawicielu wszystkich klubów poselskich w Sejmie. Na podstawie posiadanych dokumentów i informacji o przebiegu głosowania w 28 czerwca i 12 lipca PKW nie stwierdziła naruszeń prawa wyborczego, które mogły wywrzeć wpływ na wynik wyborów - mówił w poniedziałek sędzia Sylwester Marciniak przewodniczący PKW.

- Nie ulega wątpliwości, że powszechne wybory prezydenckie musiały się odbyć, co wynika z konstytucji. Maraton wyborczy rozpoczął się 5 lutego i niestety miał moment, kiedy PKW musiała przyjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia braku możliwości głosowania na prezydenta RP - stwierdził Marciniak.

Podkreślił też, że mimo pandemii koronawirusa i zaostrzonego reżimu sanitarnego do głosowania poszło ponad 20 mln wyborców. - To rekord - zaznaczył Marciniak. - Rekord padł również za granicą. Pół miliona wyborców zarejestrowało się za granicą i w zależności od uzgodnień z krajami, mogli oddać głos korespondencyjnie lub osobiście. A nieliczni wyborcy osobiście - dodał.

Odrzucony protest sztabu Trzaskowskiego

Aleksander Stępkowski rzecznik Sądu Najwyższego przekazał w poniedziałek, że protest Komitetu Wyborczego Rafała Trzaskowskiego nie spełniał wszystkich wymogów formalnych. - Protesty wyborcze mają dotyczyć wydarzeń, które zaistniały w związku z samym głosowaniem i ustaleniem wyników tego głosowania - stwierdził Stępkowski.

Do wydania uchwały potrzebne było rozpatrzenie niemal 6 tys. protestów wyborczych, które wpłynęły do Sądu Najwyższego po tegorocznych wyborach prezydenckich. Rozpatrywanie protestów sędziowie skończyli dopiero w niedzielę 2 sierpnia, w godzinach popołudniowych.

Sąd Najwyższy miał 21 dni od daty ogłoszenia wyników wyborów na podjęcie uchwały o ważności lub nieważności wyborów. Musiał to zrobić najpóźniej do piątku 3 sierpnia.
                              https://wiadomosci.wp.pl/sad-najwyzs...9055131621505a

Amen.

Komentarz

Pracuję...
                              X