Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybory parlamentarne 2019

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Dwa poprzednie posty wprost ociekające merytorycznymi argumentami:
    Ok. Może być merytorycznie. Jak sobie życzysz. O oczyszczalni i awarii. Tylko przyswój sobie najpierw takie pojęcia jak: stężenia, ładunek, ChZT, BZT. I kilka rzeczy z hydrologii. Tak na dobry początek, podstawa, elementarz. Może potem nie będziecie wypisywać bzdur o "katastrofie ekologicznej". Problem w tym, że Was nie interesuje jak jest naprawdę.
    Bazinga!
    Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

Ale ja się na hydrologii nie znam i znać nie zamierzam. Wskazuję tylko, że zarzucasz innym brak merytoryki w postach, a sam – co widać na przykładzie zacytowanych dwóch ostatnich – zasilasz nią swoje posty bardzo oszczędnie.
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
        Ok. Może być merytorycznie. Jak sobie życzysz. O oczyszczalni i awarii. Tylko przyswój sobie najpierw takie pojęcia jak: stężenia, ładunek, ChZT, BZT. I kilka rzeczy z hydrologii. Tak na dobry początek, podstawa, elementarz. Może potem nie będziecie wypisywać bzdur o "katastrofie ekologicznej". Problem w tym, że Was nie interesuje jak jest naprawdę.
        Albo po prostu umiemy pracować ze źródłami. I znamy skrót GIOŚ.

Spada ilość tlenu w Wiśle na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego - informuje GIOŚ. Stan wody w rzece zanieczyszczonej przez zrzut ścieków z uszkodzonych kolektorów oczyszczalni Czajka jest stale monitorowany. - Traktujemy sprawę jako rozwojową katastrofę ekologiczną - mówi rzeczniczka GIOŚ, Agnieszka Borowska.
        https://polskieradio24.pl/5/1222/Art...fa-ekologiczna

Podpowiedź.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska rozszerzył badania Wisły po tym, jak na terenie Warszawy zrzucono do niej ścieki. Rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska wyjaśniła, że wynika to z tego, iż do rzeki wpadały też – wbrew zapewnieniom miasta – odpady przemysłowe.
        https://www.tvp.info/44320148/gios-o...e-coli-w-wisle
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          Ale ja się na hydrologii nie znam i znać nie zamierzam. Wskazuję tylko, że zarzucasz innym brak merytoryki w postach, a sam – co widać na przykładzie zacytowanych dwóch ostatnich – zasilasz nią swoje posty bardzo oszczędnie.
          Te dwa ostatnie cytaty były akurat po to, żeby pokazać jak co poniektórzy na tym forum próbują się kreować na omnibusów. Specjalistów od wszystkiego. Jak się nie znam na uprawie pszenżyta to się nie będę wypowiadał na ten temat, nawet jak w mojej ulubionej tv lub czasopiśmie będą o tym trąbić codziennie. Po prostu.

Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
          Na was lewackie półgłówki wystarczy.
          Możesz mi przystępnie wyjaśnić co ma lewactwo do dyskusji o awarii kolektora? I jaki ciąg myślowy przyczynowo - skutkowy stworzyłeś, że połączyłeś mnie z lewactwem? Jestem naprawdę bardzo ciekawy.
          Ostatnio edytowany przez Moriarty; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Literówka :)
          Bazinga!

Komentarz

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

I nawet wiemy, jak znaleźć cykliczne raporty:
            http://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/621-informacja-prasowa-oraz-aktualne-wyniki-badan-11-wrzesnia-2019-r

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Nie tylko na jego uprawie, ale i na pisowni

Przepraszam, wiem, że to niegrzecznie, ale nie mogłem sie powtrzymać.
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

I czy z tego wynika, że miała miejsce "katastrofa ekologiczna"?
                Bazinga!

Komentarz

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

https://polskieradio24.pl/5/1222/Art...fa-ekologiczna

Podpowiedź.

https://www.tvp.info/44320148/gios-o...e-coli-w-wisle
                  1. Jak wlejesz wiadro ścieków do Wisły to też zawartość tlenu zmaleje. Więc pierwszy cytat to truizm.
                  2. Co do ścieków przemysłowych to istnieje możliwość, że trafiają do Wisły metale ciężkie. I że jest to wbrew temu, co mówi miasto. Tylko że to jest tak samo wina miasta, jak winą rządu jest nielegalne sprowadzanie do nas śmieci z zagranicy. Oczyszczalnia Czajka nie oczyszcza ścieków z metali ciężkich. Pozwolenie wodnoprawne polega na tym, że MPWiK pozwala Ci dostarczyć tyle i tyle ścieków o takich a takich parametrach. Zakład który w ściekach ma np kadm, ma ten kadm sam ze ścieków zabrać, zwykle przy użyciu specjalnie projektowanej podoczyszczalni, a do sieci odprowadzić ścieki o parametrach zbliżonych do zwykłych ścieków komunalnych - bo Czajka też jest zaprojektowana (jak każda oczyszczalnia) na jakieś parametry. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że w obecnej sytuacji ktoś wykorzystuje obecną sytuację, żeby do sieci zrzucić niepodczyszczone ścieki do sieci, które potem trafią do Wisły, tak jak jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że redaktor tvp info mógł o tym wiedzieć, ale tak dobrał cytat, żeby zasugerować winę miasta.

Komentarz

I czy z tego wynika, że miała miejsce "katastrofa ekologiczna"?

Traktujemy sprawę jako rozwojową katastrofę ekologiczną - mówi rzeczniczka GIOŚ, Agnieszka Borowska.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Zamieszczone przez OrdoIurisLL Zobacz posta
                      1. Jak wlejesz wiadro ścieków do Wisły to też zawartość tlenu zmaleje. Więc pierwszy cytat to truizm.
                      Ostatnie zdanie również?

- Traktujemy sprawę jako rozwojową katastrofę ekologiczną - mówi rzeczniczka GIOŚ, Agnieszka Borowska.
                      Zamieszczone przez OrdoIurisLL Zobacz posta
                      jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że redaktor tvp info mógł o tym wiedzieć, ale tak dobrał cytat, żeby zasugerować winę miasta.
                      A jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację, że podobnie jak w przypadku Suskiego i Macierewicza to bardziej problem Twojej wyobraźni, niż rzeczywistości?

Rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska wyjaśniła, że wynika to z tego, iż do rzeki wpadały też – wbrew zapewnieniom miasta – odpady przemysłowe.
                      Rozumiem, że podtrzymujesz swoją opinię, że nie trollujesz tematu?
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

1. Nie odpisujesz tej samej osobie.
                        2. Napisałem, że cytat o wpadaniu do rzeki odpadów przemysłowych jest prawdopodobnie prawdą. Tylko, że redaktor nie wspomina, że w takim wypadku wynika to z cwaniactwa zakładów przemysłowych, a nie z tego, że ktoś z UM wydał pozwolenie na odprowadzanie do sieci np kadmu, a teraz pali głupa że wcale że nie.
                        3. GIOŚ jest od tego, żeby to traktować jak najostrożniej. Stwierdzenie, że "zachowujemy się jakbyśmy mieli do czynienia z katastrofą" nie jest tożsame z "mamy do czynienia z katastrofą".

Komentarz

Jeśli to jest katastrofa ekologiczna, to przed modernizacją Czajki mieliśmy ją permanentnie i w jeszcze większej skali. Jakoś wtedy nikt nie trąbił o tym na prawo i lewo. Takich "katastrof" mamy w Polsce codziennie dziesiątki jak nie setki. Co nie znaczy, że to nie jest problem, który należy jak najszybciej rozwiązać a wobec winnych wyciągnąć konsekwencje.
                          Bazinga!

Komentarz

przed modernizacją Czajki mieliśmy ją permanentnie i w jeszcze większej skali.
                            W mniejszej, ponieważ ówcześnie Warszawy nie zanieczyszczało tylu lemingów, co obecnie.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

W sumie nie dziwi mnie że POeby robią za najlepszych ekspertów od szamba
                              A jeśli łbie chcesz merytoryki i argumentacji to z ultra ciekawością czekam na analizę jak wyglądał proces zrzutu nieczystości do Wisły przed „Czajką” a jak wyglada teraz....skoro nie ma to dla Ciebie „żadnej różnicy”
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

No właśnie jak wyglądał? Nie wiem, nie potrafię tego odnaleźć sprawnie w googlu (przepraszam jestem ułomny i głupi i w ogóle - miejmy to już za sobą) Co się działo ze ściekami z Bielan, Żoliborza etc?

Komentarz

Pracuję...
                                X