Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Tam socjalistycznych debili jest więcej.
  Mioduski ,Vukovic OUT !

  Komentarz


  • Foxx tylko, że to co się dzieje nazywa się uprawianie polityki. Nieistotne teraz za czyje srebrniki. Dziewczyna jest twarzą Białoruskiej opozycji. Spotkała się z prezydentem RP i jedną z ważniejszych postaci aktualnej opozycji. Terlecki nie jest ani jakimś tam politykiem czy dziennikarzem tylko marszałkiem tego kraju. Powiedział dziewczynie, której mąż siedzi w pierdlu, żeby spier****. Terlecki może sobie tak myśleć ale nie ma prawa jako osoba nr dwa w tym kraju wygłaszać tego typu szowinistycznych tez. Można teraz wkleić milion linków o tym jakie stanowisko prezentuje platforma, nie zmienia to dalej faktu jednego. Wpis powinien zniknąć a marszałek uderzyć się w klatę i przeprosić. Dobrze, że Cichanouska jest bardziej ogarnięta od niego i dosyć delikatnie się do tego wpisu odniosła. Ja kończę ten offtop bo w sumie nie do tego służy ten temat.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Pan Kracy Zobacz posta

    Ciekaw jestem z jaką Białoruską opozycją ma się zamiar spotykać marszałek. No i w super pozycji postawił aktualnego prezydenta, który się z tą białoruską elektorką spotkał. Czasami lepiej milczeć, żeby nie wyjść na idiotę. No niestety dla naszego kraju i przy okazji samego wizerunku Terlecki jest po prostu debilem. Ciekaw jestem reakcji Moskwy na taką wypowiedź no bo to woda na młyn dla zwolenników Łukaszenki. Przy okazji oczywiście wypowiedź skrytykował Gowin no bo mało kwasów jest w tej "koalicji". Ciekaw jestem czy ten wpis to stanowisko naszego msz? No bo skoro tak to po co ją przyjął Duda?
    Ale to jest nasz problem, że opozycja białoruska sprowadza się do

    - osób które mentalnie żyją w latach 90 (i tym samym nie mają żadnych szans na obecnej scenie politycznej)
    - osób które w ten, czy inny sposób albo przeszły na stronę Łukaszenki, albo najczęściej stały się koncesjonowaną opozycją (i tym samym nie mają żadnych szans na obecnej scenie polityczne)
    - wszelkiej maści agentury (Ci akurat mają największą szansę)
    - osób które pojawiają się kompletnie znikąd (do tej grupy zaliczam "elektorkę") - co siłą rzeczy ogranicza do nich (moje) zaufanie

    Oczywiście te grupy mogą się ze sobą mixować - a cechą je wyróżniającą jest to, że w przeciwieństwie do szeregowych działaczy opozycji, mają co włożyć do gara (w sensie wiele z tych osób to typowi "zawodowi" opozycjoniści - tego wątku na otwartym nie mam zamiaru jakoś ciągnąć)

    I teraz tak bo są dwa wątki

    1) Co państwo polskie chce osiągnąć na Białorusi - bo osobiście uważam, że realnie nikt nie odpowiedział sobie na to pytanie i daliśmy się wciągnąć w pewną grę nad którą ani nie mamy żadnej kontroli, ani tym bardziej nie mamy wpływu na jej wynik.
    Bo najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jakie jest realne poparcie dla szeroko rozumianej opozycji na Białorusi i czy jest ona w stanie w najbliższej przyszłości przejąć władzę (oczywiście w następnej kolejności pojawia się x kolejnych pytań)
    Można żyć we świecie w którym Łukaszenko ledwo przekracza 10% w wyborach, ale realnie to ma się nijak do skomplikowanej białoruskiej rzeczywistości.
    Oczywiście nikt nikomu nie zabroni głosić tezy, iż "Polska Chrystusem narodów" tylko, że efektów (pozytywnych) takowej polityki ja po prostu nie widzę.

    2) Co do samej polskiej aktywności Cichanuskiej to albo ona po prostu nie rozkminia w czym uczestniczy i sprowadzana jest do roli małpki wożonej po odpustach (co nie specjalnie dobrze o niej świadczy), albo realizuje jakiś tam plan swoich donatorów - było nie było w obu tych przypadkach reakcja Terleckiego jest zrozumiała - to, że nie wpisuje się ona w jakąś tam oficjalną propagandę i może faktycznie być źle odebrana społecznie to akurat jest wątek imho poboczny.

    Także reasumując szkodliwy dla Polski nie jest tweet RTerleckiego - tylko wykorzystywanie wewnętrznej sytuacji na Białorusi (żeby daleko nie szukać wypowiedź Cichanuskiej -> "Więc naprawdę nie wykorzystujmy bólu konkretnych osób w celach politycznych") do własnych celów politycznych przez Trzaskowskiego - czyli konkretnie w tym przypadku do delegitymizowania polskich DEMOKRATYCZNYCH władz - w co zresztą wpisuje się chociażby ostatnia wypowiedź Tokarczuk...przypadek ?
    Lieber tot als rot!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
     Fakt, że Terlecki jest debilem niespecjalnie zmienia sens tego, co się dzieje.     Za berlińską kasę.

     Aktualny prezydent dla odmiany sobie radzi.

     https://dorzeczy.pl/opinie/187280/pr...ennikarki.html
     Dziedziczak
     Jakby wyściubił nos dalej niż polskie podwórko zauważyłby ze CAŁA Europa Zachodnia ma Orbana za „miękkiego” dyktatora. Takiego co zawłaszczył wszystko, tyle ze przy tym nie strzela do ludzi.

     Terlecki to kolejny przyglup w PiSie który mógłby odejść na emeryturę.
     "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
     „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

     Komentarz


     • W sensie ty i reszta lewaków? Wiesz gdzie mamy wasze zdanie
      Lewactwo nie jest cool!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

       1) Co państwo polskie chce osiągnąć na Białorusi - bo osobiście uważam, że realnie nikt nie odpowiedział sobie na to pytanie i daliśmy się wciągnąć w pewną grę nad którą ani nie mamy żadnej kontroli, ani tym bardziej nie mamy wpływu na jej wynik.
       Ja mam wrażenie, że państwo polskie nie ma zielonego pojęcia co chce osiągnąć na Białorusi. Nie widzę w działaniach na wschodzie jakiegoś planu czy choćby spójnego przekazu.

       Przykład Białorusi akurat jest bardzo jaskrawym przykładem.

       Cała strategia obronna Polski opiera się na tym by istniały za wschodnią granicą państwa buforowe, które nas oddzielają od Rosji. Dzięki temu ruskie czołgi nie stoją nad brzegiem Bugu.
       O ile Ukrainę niby jakoś tam w różny sposób wspieramy w walce z Moskwą, to Białoruś wręcz przeciwnie. Łukaszenka jest dyktatorem, nie zachowuje się zbyt fajnie, ale jego istnienie jest właśnie w naszym interesie. To Łukaszenka tak od lat lawiruje, że ruscy na Białoruś nie wjechali. To Łukaszenka trzyma ich czołgi z dala od Bugu.

       Tymczasem nasz kraj tego Łukaszenkę zwalcza, bo on jest zły i niedobry. Owszem, ale nie dla nas.
       Nasi politycy robią laskę każdej "opozycji" jaka tylko się tam pojawi. Tyle, że nikt naprawdę nie wie co to za opozycja. Większość z nich prawdopodobnie siedzi w ruskiej kieszeni i gdyby doszła do władzy byłaby jeszcze bardziej uległa wobec Putina niż Baćka. Jeśli są wśród tej opozycji marzyciele, którym się wydaje, że oni obalą Łukaszenkę, zrobią tam demokrację i dołączą do zachodu pokazując fucka Rosji... no, sorry... to brzmi tak absurdalnie, że aż szkoda czasu na takie głupoty.

       Także perspektywy są takie, że jeśli Łukaszenka upadnie, to do władzy dojdą:

       a) Ruscy agenci, którzy oddadzą Putinowi resztki suwerenności i będziemy mieli za wschodnią granicą kolejny kraj ruskiej federacji i ruskie czołgi pod nosem.
       b) Marzyciele-demokraci, których Putin i tak nie dopuści tam do władzy. A gdyby jakimś cudem tą władze zdobyli, to jutro mają zamach stanu i zielone ludziki w Mińsku. Potem i tak u władzy będzie odpowiedni pionek słuchający rozkazów, a my będziemy mieli ruskie czołgi na granicy.

       Putin nigdy nie odda Białorusi zachodowi. Tak jak nie oddał Ukrainy.

       Jeśli naszym politykom się wydaje, że na pucowaniu się do ichniej opozycji coś ugrają, to się grubo mylą. Jedyne co osiągają to wkurwianie mocniejszych.

       Komentarz


       • Komentarz


        • Coś mnie ominęło. Pola Lis w Przeglądzie Sportowym


         Piotr Wołosik
         @PiotrWolosik

         Na pomysł współpracy @przeglad z @PolaLis96 sam wpadłem i zaproponowałem jej wiedząc, że dziewczyna kocha sport i chce spróbować swoich sił w dziennikarstwie. Zaakceptowali to naczelny @PWolosik i jego zastępca @KamilWolnicki Chore domniemania tworzą chorzy ludzie. Miłego dnia!
         Krzysztof Stanowski
         @K_Stanowski
         ·
         12 g.
         W odpowiedzi do @PiotrWolosik @przeglad
         i 3 innych użytkowników
         Na ten pomysł mogłeś wpaść tylko ty i dodatkowo wyłącznie w piątek lub w sobotę wieczorem
         Węglarczyk
         @bweglarczyk

         Tomek zna się świetnie na piłce, ale Pola zna się lepiej od niego. PS zrobi z niej wybitną dziennikarkę.
         Córka Tomasza Lisa współpracuje z „Przeglądem Sportowym”

         Pola Lis, córka Tomasza Lisa, zadebiutowała tekstem w „Przeglądzie Sportowym” (Ringier Axel Springer Polska). Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Lis będzie pisać i tworzyć materiały wideo głównie o piłce nożnej i tenisie.

         Jak mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Wołosik, naczelny „Przeglądu Sportowego”, na razie Lis jest współpracowniczką tytułu. - Ale Pola czuje sport, więc mam nadzieję, że szybko współpraca zostanie rozszerzona. Pola będzie pisać, a także robić materiały wideo głównie o piłce nożnej i tenisie. Cieszymy się, że po otrzymaniu od nas propozycji, zechciała spróbować sprawdzić się w medium typowo sportowym - dodaje. Pola Lis jest córką Tomasza Lisa, redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”, którego wydawcą również jest Ringier Axel Springer Polska. W 2016 roku napisała tekst o piłce nożnej dla Onetu w ramach projektu Onet Autorzy.

         Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...eglad-sportowy

         Komentarz


         • Suplement do informacji o Poli:
          Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: E52gw8jWUAIz31S?format=jpg&name=small.jpg
Wyświetleń: 1138
Rozmiar: 37,6 KB
ID: 2593013
          Lubię sobie jebnąć posta.

          „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

          Komentarz
          • Faktycznie dziewczyna kocha ten sport.

           Komentarz


           • Czego się spodziewać skoro ta śmieszna gazetka jest zarządzana przez intelektualistów pokroju

            Lieber tot als rot!!

            Komentarz


            • Ale że taki news na Onecie wspierającym peło
             Chyba zapomnieli, że straż wiejska to banda podwładna Trześniętemu i zamieścili z nadzieją, że pójdzie na Kaczora

             Brutalna interwencja strażników miejskich w Warszawie. Funkcjonariusze siłą wyciągnęli kobietę z autobusu, powalili na ziemię, przygnietli kolanami i zakuli w kajdanki. Wszystko dlatego, że jej pies nie miał kagańca. Całe zajście nagrała inna pasażerka. Mamy ten film. Trwa ustalanie, czy reakcja mundurowych i użyte przez nich środki były adekwatne do sytuacji. - Jeżeli okaże się, że przekroczyli swoje uprawnienia, to poniosą konsekwencje dyscyplinarne, a nawet karne — mówi nam rzeczniczka stołecznego Ratusza.
             Tymczasem strażnicy miejscy uważają, że to oni zostali zaatakowani i oskarżają pasażerkę o naruszenie nietykalności cielesnej.


             Swoją drogą to niezłe qrwy z tych wiejskich mocarzy do kobiet i sprzedawczyń szczypiorku na chodnikowych straganikach.

             https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet...aganca/97dhwhc
             Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

             Komentarz


             • Legia zrywa współpracę z firmą, której pracownik życzył w internecie śmierci prezesowi PiS.

              Ostra decyzja Legii Warszawa. Zerwali umowę za hejt w internecie
              Legia Warszawa podjęła decyzję o zerwaniu umowy z firmą dostarczającą jej suplementy diety. Jako powód wskazano hejterskie wpisy, jakich na Twitterze dopuścił się jeden z dyrektorów regionalnych firmy.Legia Warszawa współpracowała z międzynarodową firmą ZinZino, która zaopatrywała klub w suplementy diety. Mistrzowie Polski zdecydowali się jednak zerwać umowę z dostawcą po tym, jak dużym echem odbiły się w internecie hejterskie wpisy autorstwa dyrektora regionalnego firmy.
              https://flashsport.pl/artykul/legia-...zyl-w-fb978a25


              Komentarz


              • No ale to nic. Wiadomo - Loczek kodziarz. Nie to co Boguś i jego kancelaria.
               Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
               -------------
               Jedynie prawda jest ciekawa

               Józef Mackiewicz

               Komentarz


               • Ale tu chodziło (podobno) przede wszystkim o inne wypowiedzi tego lamusa - dotyczące szeroko rozumianego środowiska kibicowskiego
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X