Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Foxx
    odpowiedział(a)
    Kasa drukowana - również w UE i Stanach. To trochę zmienia.

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Foxx, naprawdę doceniam pióro i warsztat
    Dzięki

, ale moim zdaniem sobie sam robisz krzywdę stawiając się w pozycji naczelnego oponenta przeciwników obecnej władzy.
    Nie zwróciłeś uwagi na drobiazg. Uaktywniam się głównie w trzech motywach. Wrzucając info - ostatnio głównie dot. polityki międzynarodowej, reagując na polityczny trolling oraz polemizując z opiniami prezentowanymi jako opis rzeczywistości. Nie robię sobie krzywdy, bo to dobra rozrywka

Jak byłeś w "opozycji" zdecydowanie łatwiej można było prowadzić jakieś konstruktywne dysputy

Dla mnie niewiele się zmienia niezależnie od tego kto rządzi. Zawsze jestem anty względem tych co nie popieram.
    Tu leży sedno. Otóż ostatnia dekada wielu osobom uzmysłowiła, że na polskiej scenie odnowił się umowny podział z XVI w na stronnictwo polskie i niepolskie. Są też nowsze skojarzenia, tym razem z lewicą - kontynuacja patriotycznych tradycji PPR. Nie chodzi więc o jakieś wielkie poparcie, tylko z jednej strony postawę "nie żałuj róż, gdy płonie las". Z drugiej zaś - oczywiście wygodniej byłoby wykoncypować sobie typ idealny państwa i profilu profesjonalnego polityka i nabijać się z tego, co jest realnie. Ale to jednak zbyt łatwe i z mojej perspektywy zero zabawy

Czy oszczędnie gospodaruje prawdą to nie mi oceniać. Na pewno jest to mój punkt widzenia odnośnie postawy.
    Gdybyś napisał, że to Twój punkt widzenia (a nie opis rzeczywistości) - byłoby OK.

PS Z innej beczki. Ciekaw byłem, czy w wątku CPK przewinie się motyw, że środki na część lotniczą w dużej mierze mają pochodzić od prywatnych inwestorów, a na kolejową ze środków unijnych. To właśnie tę kasę Trzaskowski chciałby rozdać w kontekście korony
    ​​​​​

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Oj coś z tym PSL-em widzę, że spóźniony parę lat?

Kasa drukowana na potęgę, a gizo jak zwykle nic takiego nie zauważa

Zostaw komentarz:

• gizo
    odpowiedział(a)
    Przecież już w lipcu nowelizacja z deficytem rzędu 50 mld zł+ będzie wprowadzona. Tylko muszą przeczekać wybory, gdyż jak by to wyglądało w kampanii wyborczej jakby nie było budżetu zbilansowanego (wszak ani razu im się nie udało mimo takiej genialnej ściągalności VAT, która na koniec roku po wypłacie zwrotów nie okazywała się aż tak genialna).

Źródło znam, ale nie powiem.
    Euro po 5 zł i to w kwietniu. midzi wam to mówi. Z deficytem budżetowym tudzież.
    Bzdury pleciesz i frajerów szukasz. pslpspslpslpsl

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Oho, jakaś soczyta popołudniowa wiązanka.

Foxx, naprawdę doceniam pióro i warsztat, ale moim zdaniem sobie sam robisz krzywdę stawiając się w pozycji naczelnego oponenta przeciwników obecnej władzy. Jak byłeś w "opozycji" zdecydowanie łatwiej można było prowadzić jakieś konstruktywne dysputy

Dla mnie niewiele się zmienia niezależnie od tego kto rządzi. Zawsze jestem anty względem tych co nie popieram.

Czy oszczędnie gospodaruje prawdą to nie mi oceniać. Na pewno jest to mój punkt widzenia odnośnie postawy.
    Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Ale Łukasza to do tego grona nie mieszaj.

Zostaw komentarz:

• boss_corleone
    odpowiedział(a)

Edycja: bez sensu personalne wycieczki.

Zostaw komentarz:

• Foxx
    odpowiedział(a)
    Rozumiem, ze na forum bronisz PiS-u (99,9% postów w tematach politycznych) i o tym wszyscy wiedzą, ale powiem szczerze, że te punkty odniesienia mnie niewiele obchodzą.
    Widzę Nieważne co było, jest i może być. Ważna (anty)koncepcja. Powodzenia

Co jakiś punkt zapalny to Foxx na posterunku. Sorka, ale to właśnie słabo wygląda, czy tego chcesz czy nie.
    Po pierwsze to umiarkowane gospodarowanie prawdą, a po drugie w czasie korony dłużej jestem na necie. I nie chce mi się pisać czy Miodek ma odejść, a Kuchy jest king. Sorry. Polecam np. temat o molestowaniu mózgu

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Jeśli krytykujesz propozycje Trzaskowskiego tylko dlatego, że chce wstrzymać CPK, a nie dlatego, że chce rozdawać pieniądze jak PiS to OK, źle Ciebie zrozumiałem. Tylko pragnę przypomnieć, że rozdawanie pieniędzy kosztem inwestycji nazywane przez Ciebie debilizmem można spokojnie podciągnąć pod rządy PiS. Praktycznie każdą złotówkę rozdaną można było przecież przeznaczyć na inwestycje.
    Można, ale nie trzeba. Z mojej perspektywy najistotniejsze jest porównanie realnych alternatyw.

Zostaw komentarz:

• Peace
    odpowiedział(a)
    Ostatni cytat jest lekko nieaktualny, NBP już skupiło obligacje za 91 miliardów, a nie jak napisałem wyżej 49 miliardów. Za wprowadzenie w błąd przepraszam.

Źródło: https://twitter.com/ING_EconomicsPL/...372328449?s=20

Zostaw komentarz:

• Peace
    odpowiedział(a)
    (Fatalnie się teraz pisze tutaj posty z cytatami ​​ )

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Bzdura, Należę do osób, które uważają że Polska ma historyczne "okienko" z szansą rewizji statusu w regionie. Przede wszystkim CPK, ale również sieć dróg, torów, rurociągów a także przekop mają tu kluczowe znaczenie.
    Jeśli krytykujesz propozycje Trzaskowskiego tylko dlatego, że chce wstrzymać CPK, a nie dlatego, że chce rozdawać pieniądze jak PiS to OK, źle Ciebie zrozumiałem. Tylko pragnę przypomnieć, że rozdawanie pieniędzy kosztem inwestycji nazywane przez Ciebie debilizmem można spokojnie podciągnąć pod rządy PiS. Praktycznie każdą złotówkę rozdaną można było przecież przeznaczyć na inwestycje. Gdyby rząd akumulował hajs i inwestował w rozwojowe dziedziny to to "okienko" można byłoby spokojnie przeznaczyć na międzynarodowe korporacyjne przejęcia, zamiast teraz drukować pieniądze i się martwić czy spółka X czy Y z portfolio SP zbankrutuje.

Natomiast samo CPK to melodia przyszłości, ja już obserwowałem takie ambitne plany, oddanie pierwszej atomówki miało być w tym roku..

A drogi, tory to sorry ziew budujemy je odkąd weszliśmy do UE.

Zgodzę się jedynie co do rurociągu, to rzeczywiście duży plus.

​​​​​​​
    Wywołując uśmiech - śmiejesz się z rzeczywistości, która nie istnieje.
    No jasne:
    Pisałem już, że od szczegółowej krytyki PiS są tu inni.

Twoje prawo. Nie narzucaj jednak swojego punktu widzenia. Inni też mają swoje prawo. Ja swoje opinie motywuję podając źródła. Nic więcej.
    Niczego nie narzucam, a swoje opinie motywuję wycenami SP, ponieważ pokazują wiarę społeczeństwa w zarządzanie przez państwo ich własnymi pieniędzmi.

Poczekamy, zobaczymy.
    Na twój rysunek porównawczy owszem, pewne wyniki już są jednak dzisiaj:
    QE w Polsce się rozkręca. NBP skupił dziś obligacje skarbowe za 30 mld zł (w marcu było 19 mld), część zapewne od BGK. Łącznie zakupy NBP sięgną naszym zdaniem 170 mld zł
    https://twitter.com/ING_EconomicsPL/...56246451425280

Za marzec i kwiecień już jest 49 miliardów, nawet jak nie dojdą do tych 170 miliardów to razem z akcją NBP + długiem państwa (50 mld?) + ukrytą 13/14 emeryturą (10 miliardów) da to liczbę nieporównywalną z tą wstrętną PO.

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Rozumiem, ze na forum bronisz PiS-u (99,9% postów w tematach politycznych) i o tym wszyscy wiedzą, ale powiem szczerze, że te punkty odniesienia mnie niewiele obchodzą.

Co jakiś punkt zapalny to Foxx na posterunku. Sorka, ale to właśnie słabo wygląda, czy tego chcesz czy nie.

Dla mnie nie ma problemu napisać, że PO to złodzieje. Podobnie, że PiS kradnie w biały dzień, bo pod wieloma względami niewiele się różnią z tym, że jedni kradli po cichu, a drudzy okradają obywateli na co dzień pod płaszczykiem "dobrej zmiany".

Zostaw komentarz:

• Foxx
    odpowiedział(a)
    W tajemnicy zdradzę tajne pojęcie ukrywane przez służby, mafie i loże - "punkt odniesienia"

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Nie Ty jeden masz swoje informacje. Może zestawimy liczbę nowelizacji za PO bez korony z PiS z koroną i następstwami?
    Do końca świata i jeden dzień dłużej będą porównania odnośnie PO-PSL?

To, że PiS jest chujowy to nie znaczy, że zawsze trzeba się odnieść do tego jak było kiedyś

Zostaw komentarz:

• Foxx
    odpowiedział(a)

Nie Ty jeden masz swoje informacje. Może zestawimy liczbę nowelizacji za PO bez korony z PiS z koroną i następstwami?
    Nie uprawiam tutaj demagogi tylko piszę prawdę.

Użyłeś słowa "debilizm" w kontekście socjalizmu kosztem inwestycji i jestem absolutnie pewien, że robisz to tylko i wyłącznie dlatego, że propozycja jest od Trzaskowskiego, a nie od Morawieckiego.
    Bzdura, Należę do osób, które uważają że Polska ma historyczne "okienko" z szansą rewizji statusu w regionie. Przede wszystkim CPK, ale również sieć dróg, torów, rurociągów a także przekop mają tu kluczowe znaczenie. Osią mojej krytyki są więc potencjalne źródła finansowania, a nie nazwiska, czy deklarowane cele dla realizacji których Trzaskowski zwyczajnie nie miałby narzędzi jako prezydent.

Żadne inne socjalne propozycje PiSu nie spotkały się u Ciebie z negatywną reakcją, choć było ich multum.
    Pisałem już, że od szczegółowej krytyki PiS są tu inni. Ogólnie podsumowałem, że jest bardzo wiele ich działań i wyborów personalnych, które oceniam negatywnie. Z socjalu byłyby to np. "kolejne" emerytury.

O tym piszę i z tego się śmieję.
    Wywołując uśmiech - śmiejesz się z rzeczywistości, która nie istnieje.

Nie podzielam jednak twoich różowych okularów co do PiSu, bo jeśli chodzi o inwestowanie i zarządzanie to oceniam ich negatywnie.
    Twoje prawo. Nie narzucaj jednak swojego punktu widzenia. Inni też mają swoje prawo. Ja swoje opinie motywuję podając źródła. Nic więcej.

Również jeśli chodzi o budżet (pomimo najlepszych danych w historii PL nigdy nie udało się im wyjść na 0, a już niecały miesiąc po lockdownie zaczęli drukować pieniądze, dla mnie to żaden powód do dumy, będziesz mógł wrzucić pod koniec roku realny dług za 2020 (drukowanie+ukryty dług za 13/14 emerytury i porównać z najgorszym za PO, obawiam się, że porównanie Cię nie ucieszy)).
    Poczekamy, zobaczymy.

Zostaw komentarz:

• midzi
    odpowiedział(a)
    Przecież już w lipcu nowelizacja z deficytem rzędu 50 mld zł+ będzie wprowadzona. Tylko muszą przeczekać wybory, gdyż jak by to wyglądało w kampanii wyborczej jakby nie było budżetu zbilansowanego (wszak ani razu im się nie udało mimo takiej genialnej ściągalności VAT, która na koniec roku po wypłacie zwrotów nie okazywała się aż tak genialna).

Źródło znam, ale nie powiem.

Zostaw komentarz:

• Peace
    odpowiedział(a)
    Sorry, ale wobec skali demagogii nie chce mi się wchodzić w szczegóły. Wszystko jest na bieżąco w tematach politycznych na forumce. PO cięła socjal, wyprzedawała wszystko i w ustawach budżetowych zaniżała i tak wysoki deficyt, by rzecz kilka razy nowelizować. Tak to w sumie wyglądało. PiS rozbujał socjal, odzyskał część sprzedanych rzeczy, mocno inwestuje i stara się spinać finansowo nawet w czasie korony. Wszystko.

PS Pomijam już, że ten socjal z jednej strony daje impuls konsumpcyjny, a z drugiej jego rutynowe wypłaty mocno wsparły wiele rodzin w trakcie lockdownu.
    Nie uprawiam tutaj demagogi tylko piszę prawdę.

Użyłeś słowa "debilizm" w kontekście socjalizmu kosztem inwestycji i jestem absolutnie pewien, że robisz to tylko i wyłącznie dlatego, że propozycja jest od Trzaskowskiego, a nie od Morawieckiego. Żadne inne socjalne propozycje PiSu nie spotkały się u Ciebie z negatywną reakcją, choć było ich multum.

O tym piszę i z tego się śmieję.

A co do PO to nie mam zamiaru ich bronić, bo zawsze byłem ich przeciwnikiem i nigdy na nich nie głosowałem.

Nie podzielam jednak twoich różowych okularów co do PiSu, bo jeśli chodzi o inwestowanie i zarządzanie to oceniam ich negatywnie. Również jeśli chodzi o budżet (pomimo najlepszych danych w historii PL nigdy nie udało się im wyjść na 0, a już niecały miesiąc po lockdownie zaczęli drukować pieniądze, dla mnie to żaden powód do dumy, będziesz mógł wrzucić pod koniec roku realny dług za 2020 (drukowanie+ukryty dług za 13/14 emerytury i porównać z najgorszym za PO, obawiam się, że porównanie Cię nie ucieszy)).

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X