Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Foxx
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Sam post, do którego się odnoszę świadczy o tym, że ktoś, kto deklaruje oddanie głosu na A. Dudę, czyli jak zakładam, przynajmniej z grubsza popiera politykę PiS, szyderuje sobie z tego, że Konfederacja ma takie pomysły, jak wyszczególnił, czyli raczej bliższe PiSowi. Gdyby było jak piszesz, to przeczytalibyśmy chyba coś w stylu "Proszę proszę, nawet Konfa coś mądrego czasem wymyśli", a nie o kwadraturze koła.
    A ten post dotyczył wyborców czy partii, czyli porównania wcześniejszych ogólnych deklaracji do szczególnych pomysłów?

Odnośnie szczegółu - dla mnie to jest temat żaden. Teatr narracji. Nihil novi sub sole. Mogę podyskutować o tym zjawisku, ale o tym, zdaje się, dyskutowaliśmy wielokrotnie. A poza tym, to takie filozofowanie niepopularne. Forumowicze oczekują, że pisane będzie to co ich interesuje.
    Oczywiście, towarzystwo Pińskiego i jego związki z mecenasem Tuska to zupełnie nieinteresująca narracja

Zostaw komentarz:

• bloniaq
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    To raczej forumowi zwolennicy Konfy tak próbują się rysować (mimo dużego szpagatu w sprawach gospodarczych między korwinistami i narodowcami).

Nie zauważyłem tu ani jednego głosu przeciwnika Konfy, który sugerowałby, że ich wyborcy to jacyś szczególni wolnorynkowcy, czy wolnościowcy. A że są bardzo ortodoksyjni to inna kwestia
    Sam post, do którego się odnoszę świadczy o tym, że ktoś, kto deklaruje oddanie głosu na A. Dudę, czyli jak zakładam, przynajmniej z grubsza popiera politykę PiS, szyderuje sobie z tego, że Konfederacja ma takie pomysły, jak wyszczególnił, czyli raczej bliższe PiSowi. Gdyby było jak piszesz, to przeczytalibyśmy chyba coś w stylu "Proszę proszę, nawet Konfa coś mądrego czasem wymyśli", a nie o kwadraturze koła.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Tu adresatem są raczej politycy Konfy, bez związku z forumką. Chociaż ostatnie 24h wskazują, że kompromis z KO jest możliwy i, co na pierwszy rzut oka mogło być zaskakujące - oczekiwany przez drugą stronę (pisałem kiedyś - wystarczy spojrzeć np. na część medialnego zaplecza związanego z "Uważam Rze" po czystce Hajdarowicza)
    Odnośnie szczegółu - dla mnie to jest temat żaden. Teatr narracji. Nihil novi sub sole. Mogę podyskutować o tym zjawisku, ale o tym, zdaje się, dyskutowaliśmy wielokrotnie. A poza tym, to takie filozofowanie niepopularne. Forumowicze oczekują, że pisane będzie to co ich interesuje.

Zostaw komentarz:

• sephrioth1916
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta

Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy (p.3)?
    Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje ingerencję państwa w umowy między prywatnymi podmiotami (p.7)?
    Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje kwadraturę koła (BSAK)?
    Sytuacja jest bardzo prosta - zwyczajne sytuacje wymagają zwyczajnych działań, nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań. Obecnie, pomimo, że formalnie nie mamy stanu nadzwyczajnego to sytuacja nie jest zwyczajna i państwo musi reagować (dlatego nie żyjemy w systemach anarchistycznych). Celem powinno być umożliwienia przetrwania jak największej liczbie przedsiębiorstw. Działania powinny być szybkie i skuteczne. Dzisiaj urzędnicy są jedynie balastem, więc pomoc realizowana na zasadzie dosaniesz pomoc jak urzędnik się zgodzi nie będzie wystarczająco szybka.

Dramaty się dzieją tu i teraz i nie ma czasu na zbędną biurokrację z milionem wyjątków i obostrzeń.

Zostaw komentarz:

• Foxx
    odpowiedział(a)
    (...) Z forumowych narracji przeciwników Konfederacji można wywnioskować, że ich wyborcy to ortodoksyjni wolnorynkowcy i wolnościowcy
    To raczej forumowi zwolennicy Konfy tak próbują się rysować (mimo dużego szpagatu w sprawach gospodarczych między korwinistami i narodowcami).

Nie zauważyłem tu ani jednego głosu przeciwnika Konfy, który sugerowałby, że ich wyborcy to jacyś szczególni wolnorynkowcy, czy wolnościowcy. A że są bardzo ortodoksyjni to inna kwestia

, którzy w ogóle nie rozumieją co to jest kompromis, wyjątkowa sytuacja itd,
    Tu adresatem są raczej politycy Konfy, bez związku z forumką. Chociaż ostatnie 24h wskazują, że kompromis z KO jest możliwy i, co na pierwszy rzut oka mogło być zaskakujące - oczekiwany przez drugą stronę (pisałem kiedyś - wystarczy spojrzeć np. na część medialnego zaplecza związanego z "Uważam Rze" po czystce Hajdarowicza)

https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...licysci-wprost

Czyli wbrew bombastycznym deklaracjom, kompromisy są nie tylko możliwe, ale od lat praktykowane - vide koalicja w TVP za Tuska: PO, SLD i ludzie... ówczesnej LPR.

więc Konfie po czymś takim na pewno spadnie na 0,1%, bo to nawet nie jest korwinowski protokół, tylko całkowite zaprzeczenie idei.
    Konfa będzie miała stałe poparcie w okolicach 5%. Bez związku z jakąkolwiek ideą. Bez zmian.

Zostaw komentarz:

• bloniaq
    odpowiedział(a)

Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy (p.3)?
    Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje ingerencję państwa w umowy między prywatnymi podmiotami (p.7)?
    No najwyraźniej tak, dobrze rozumiesz. Wyborcy ich ocenią przy urnach. Z forumowych narracji przeciwników Konfederacji można wywnioskować, że ich wyborcy to ortodoksyjni wolnorynkowcy i wolnościowcy, którzy w ogóle nie rozumieją co to jest kompromis, wyjątkowa sytuacja itd, więc Konfie po czymś takim na pewno spadnie na 0,1%, bo to nawet nie jest korwinowski protokół, tylko całkowite zaprzeczenie idei.
    Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• sarinosoman
    odpowiedział(a)
    Komisja etyki, hmm...

Zostaw komentarz:

• Dolu
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
    https://twitter.com/i/status/1243257212883042306

Zostaw komentarz:

• EyeQueue
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• Dolu
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Kurde, a ja się zastanawiałem gdzie mi gacie wcięło!
    Oj Baśka, Baśka, Ty fetyszystko! Następnym razem poproś.

Zostaw komentarz:

• Raczej
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Napisałem, że wszyscy takie dostawali, a nie że wszyscy takich użyli (niektórzy mieli własne, niektórzy nie założyli w ogóle).

E:
    Tu widać taki zestaw (przepraszam za zdjęcie tego...)
    Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Jaco
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ze zdjęć w sieci wynika, że takie maseczki z czerwonym dziubkiem dostawali na wejściu wszyscy posłowie.
    https://twitter.com/czlowiek_bobr/st...284047362?s=19

Zostaw komentarz:

• EyeQueue
    odpowiedział(a)
    No to pięknie. Jeden chory oseł i Sejm jest w czarnej d...
    A dokładniej wszyscy bez maseczek, czyli np. dziennikarze.
    Ostatnio edytowany przez EyeQueue; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Co to za zdjęcie? Bo ostatnio jak skrytykowałem, to okazało się, że sprzed trzech lat.

Jeśli to jest aktualne, to na zdjęciu są ignoranci:
    Ze zdjęć w sieci wynika, że takie maseczki z czerwonym dziubkiem dostawali na wejściu wszyscy posłowie.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X