Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ze zdjęć w sieci wynika, że takie maseczki z czerwonym dziubkiem dostawali na wejściu wszyscy posłowie.
    https://twitter.com/czlowiek_bobr/st...284047362?s=19
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Napisałem, że wszyscy takie dostawali, a nie że wszyscy takich użyli (niektórzy mieli własne, niektórzy nie założyli w ogóle).

E:
      Tu widać taki zestaw (przepraszam za zdjęcie tego...)
      Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Komentarz

• Kurde, a ja się zastanawiałem gdzie mi gacie wcięło!
          Oj Baśka, Baśka, Ty fetyszystko! Następnym razem poproś.
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Komentarz

• Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy (p.3)?
              Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje ingerencję państwa w umowy między prywatnymi podmiotami (p.7)?
              Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje kwadraturę koła (BSAK)?
              Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
              Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
              ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
                https://twitter.com/i/status/1243257212883042306

Komentarz

• Komisja etyki, hmm...
                  "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                  "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                  Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta

Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy (p.3)?
                    Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje ingerencję państwa w umowy między prywatnymi podmiotami (p.7)?
                    No najwyraźniej tak, dobrze rozumiesz. Wyborcy ich ocenią przy urnach. Z forumowych narracji przeciwników Konfederacji można wywnioskować, że ich wyborcy to ortodoksyjni wolnorynkowcy i wolnościowcy, którzy w ogóle nie rozumieją co to jest kompromis, wyjątkowa sytuacja itd, więc Konfie po czymś takim na pewno spadnie na 0,1%, bo to nawet nie jest korwinowski protokół, tylko całkowite zaprzeczenie idei.
                    Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                    -------------
                    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                      (...) Z forumowych narracji przeciwników Konfederacji można wywnioskować, że ich wyborcy to ortodoksyjni wolnorynkowcy i wolnościowcy
                      To raczej forumowi zwolennicy Konfy tak próbują się rysować (mimo dużego szpagatu w sprawach gospodarczych między korwinistami i narodowcami).

Nie zauważyłem tu ani jednego głosu przeciwnika Konfy, który sugerowałby, że ich wyborcy to jacyś szczególni wolnorynkowcy, czy wolnościowcy. A że są bardzo ortodoksyjni to inna kwestia

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                      , którzy w ogóle nie rozumieją co to jest kompromis, wyjątkowa sytuacja itd,
                      Tu adresatem są raczej politycy Konfy, bez związku z forumką. Chociaż ostatnie 24h wskazują, że kompromis z KO jest możliwy i, co na pierwszy rzut oka mogło być zaskakujące - oczekiwany przez drugą stronę (pisałem kiedyś - wystarczy spojrzeć np. na część medialnego zaplecza związanego z "Uważam Rze" po czystce Hajdarowicza)

https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...licysci-wprost

Czyli wbrew bombastycznym deklaracjom, kompromisy są nie tylko możliwe, ale od lat praktykowane - vide koalicja w TVP za Tuska: PO, SLD i ludzie... ówczesnej LPR.

więc Konfie po czymś takim na pewno spadnie na 0,1%, bo to nawet nie jest korwinowski protokół, tylko całkowite zaprzeczenie idei.
                      Konfa będzie miała stałe poparcie w okolicach 5%. Bez związku z jakąkolwiek ideą. Bez zmian.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta

Czy ja dobrze rozumiem, że Konfederacja proponuje socjalistyczne rozdawnictwo pieniędzy (p.3)?
                        Sytuacja jest bardzo prosta - zwyczajne sytuacje wymagają zwyczajnych działań, nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań. Obecnie, pomimo, że formalnie nie mamy stanu nadzwyczajnego to sytuacja nie jest zwyczajna i państwo musi reagować (dlatego nie żyjemy w systemach anarchistycznych). Celem powinno być umożliwienia przetrwania jak największej liczbie przedsiębiorstw. Działania powinny być szybkie i skuteczne. Dzisiaj urzędnicy są jedynie balastem, więc pomoc realizowana na zasadzie dosaniesz pomoc jak urzędnik się zgodzi nie będzie wystarczająco szybka.

Dramaty się dzieją tu i teraz i nie ma czasu na zbędną biurokrację z milionem wyjątków i obostrzeń.
                        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          To raczej forumowi zwolennicy Konfy tak próbują się rysować (mimo dużego szpagatu w sprawach gospodarczych między korwinistami i narodowcami).

Nie zauważyłem tu ani jednego głosu przeciwnika Konfy, który sugerowałby, że ich wyborcy to jacyś szczególni wolnorynkowcy, czy wolnościowcy. A że są bardzo ortodoksyjni to inna kwestia
                          Sam post, do którego się odnoszę świadczy o tym, że ktoś, kto deklaruje oddanie głosu na A. Dudę, czyli jak zakładam, przynajmniej z grubsza popiera politykę PiS, szyderuje sobie z tego, że Konfederacja ma takie pomysły, jak wyszczególnił, czyli raczej bliższe PiSowi. Gdyby było jak piszesz, to przeczytalibyśmy chyba coś w stylu "Proszę proszę, nawet Konfa coś mądrego czasem wymyśli", a nie o kwadraturze koła.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          Tu adresatem są raczej politycy Konfy, bez związku z forumką. Chociaż ostatnie 24h wskazują, że kompromis z KO jest możliwy i, co na pierwszy rzut oka mogło być zaskakujące - oczekiwany przez drugą stronę (pisałem kiedyś - wystarczy spojrzeć np. na część medialnego zaplecza związanego z "Uważam Rze" po czystce Hajdarowicza)
                          Odnośnie szczegółu - dla mnie to jest temat żaden. Teatr narracji. Nihil novi sub sole. Mogę podyskutować o tym zjawisku, ale o tym, zdaje się, dyskutowaliśmy wielokrotnie. A poza tym, to takie filozofowanie niepopularne. Forumowicze oczekują, że pisane będzie to co ich interesuje.
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Sam post, do którego się odnoszę świadczy o tym, że ktoś, kto deklaruje oddanie głosu na A. Dudę, czyli jak zakładam, przynajmniej z grubsza popiera politykę PiS, szyderuje sobie z tego, że Konfederacja ma takie pomysły, jak wyszczególnił, czyli raczej bliższe PiSowi. Gdyby było jak piszesz, to przeczytalibyśmy chyba coś w stylu "Proszę proszę, nawet Konfa coś mądrego czasem wymyśli", a nie o kwadraturze koła.
                            A ten post dotyczył wyborców czy partii, czyli porównania wcześniejszych ogólnych deklaracji do szczególnych pomysłów?

Odnośnie szczegółu - dla mnie to jest temat żaden. Teatr narracji. Nihil novi sub sole. Mogę podyskutować o tym zjawisku, ale o tym, zdaje się, dyskutowaliśmy wielokrotnie. A poza tym, to takie filozofowanie niepopularne. Forumowicze oczekują, że pisane będzie to co ich interesuje.
                            Oczywiście, towarzystwo Pińskiego i jego związki z mecenasem Tuska to zupełnie nieinteresująca narracja

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              A ten post dotyczył wyborców czy partii, czyli porównania wcześniejszych ogólnych deklaracji do szczególnych pomysłów?
                              1. Nie wiem jaką konkretną deklaracje masz na myśli, z której wynikałoby, że w czasie zagrożenia pandemii, nie wolno przedsiębrać takich szczególnych pomysłów. Może istnieje. Ale nie znam
                              2. Czy przykładamy tę samą miarę porównywania ogólnych deklaracji do szczególnych pomysłów do każdej partii, czy tylko do Konfederacji? Robienie opłat zamiast podatków już oburzyło forumowych wyborców PiSu? Może przegapiłem.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              Oczywiście, towarzystwo Pińskiego i jego związki z mecenasem Tuska to zupełnie nieinteresująca narracja
                              Nazwij, proszę, wprost, do czego się mam odnieść. Rozmawiamy o tym, ze jak polityko-publicysta pisze coś do redakcji kierowanej przez Pińskiego, to możemy uważać Tuska za jego przełożonego? To by były konkrety. Natomiast domysły w stylu Tomasza Piątka, są nieinteresujące.
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

1. Nie wiem jaką konkretną deklaracje masz na myśli, z której wynikałoby, że w czasie zagrożenia pandemii, nie wolno przedsiębrać takich szczególnych pomysłów. Może istnieje. Ale nie znam
                                Podobnie, jak nie było deklaracji o postawie partii w czasie wojny. Szok i niedowierzanie. Pomijając wystąpienia, które na bieżąco oglądam na wrealu24, czy Mediach Narodowych - pierwsze z brzegu: 11 marca

No i mamy szaleństwo...

Powiedzmy sobie szczerze: gdyby nie media i politycy, to mało kto by zauważył, że jest w ogóle (zwłaszcza w Polsce) jakiś wirus. Powikłania (śmiertelne) byłyby porównywalne z tymi po grypie, a przy dobrze zaopatrzonych (zwłaszcza w testy i respiratory) szpitalach epidemia by szybko przyszła i szybko poszła - w Chinach się już kończy.

Tymczasem na skutek paniki sianej przez naszych kochanych polityków demokratycznych będziemy mieli prawdziwą zarazę - tyle, że nie medyczną, a ekonomiczną
                                https://www.facebook.com/JacekWilkPL...172611/?type=3

2. Czy przykładamy tę samą miarę porównywania ogólnych deklaracji do szczególnych pomysłów do każdej partii, czy tylko do Konfederacji?
                                Do każdej, co łatwo sprawdzić w dyskusjach w "polityce".

Robienie opłat zamiast podatków już oburzyło forumowych wyborców PiSu? Może przegapiłem.
                                Może. Sama zabawa pojęciami raczej nikogo tu nie zajęła. Kolejne decyzje związane z podatkami i socjalem są na forumce dyskutowane w czasie rzeczywistym. Podpowiem też, że osią deklaracji i - lepszej lub gorszej - realizacji PiS jest względny dobrobyt wspólnoty (i w jej ramach jednostek), a nie absolutyzowanej jednostki, co wpływa na ocenę bilansu działań. Sam to gdzieś tam nazwałeś socjalizmem (za korwinowcami).

Nazwij, proszę, wprost, do czego się mam odnieść. Rozmawiamy o tym, ze jak polityko-publicysta pisze coś do redakcji kierowanej przez Pińskiego, to możemy uważać Tuska za jego przełożonego? To by były konkrety. Natomiast domysły w stylu Tomasza Piątka, są nieinteresujące.
                                Naprawdę?

1. Piński był szefem informacji w Nowym Ekranie (związki z WSI do sprawdzenia we własnym zakresie)

2. Od lat jest stałym współpracownikiem "Najwyższego Czasu!"

3. W czasie systemowej koalicji w TVP pod wodzą wskazanego przez Giertycha Farfała Piński był szefem "Wiadomości" i Agencji Informacji TVP

3. Gdy redakcja "Uważam Rze" Lisickiego została rozgoniona na życzenie rządu PO (Tuska), Piński z radością przyjął krzesło naczelnego i zaprosił do pisaniny Korwina i Winnickiego.

"Uważam Rze"? Korwin-Mikke: ludzie z PiS tracą swoją trybunę, cieszę się
                                https://www.wprost.pl/378603/uwazam-...iesze-sie.html

Mówimy o prywatnym medium... w realiach - wtedy - absolutnej dominacji systemu na rynku medialnym. Przypadek - nie sądzę

Pomijając już wczorajszy spontaniczny występ Nitrasa, wcześniejszą wypowiedź Korwina, że gdyby wiedział o zwycięstwie Dudy, w 2015 poparłby Komorowskiego (WSI...) oraz... szereg wypowiedzi Konfederatów, m.in. na wrealu24 o poparciu Kidawy w drugiej turze... Przecież obaj wiemy to wszystko, więc po prostu to przypomniałem w kilku słowach. Nie trzeba się do niczego odnosić. Fakty każdy może ocenić przecież samodzielnie.

Komentarz

Pracuję...
                                X