Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Grzybobranie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Wnioskuję, że wybrałeś grzyba i słusznie zresztą, walka ze żmiją to zbyt okrutne dla tego biednego zwierzątka

p.s. Widzieliście te nowe borowiki z ameryki, czy to tylko takie pitolenie?
    Ja coś o jakiś podgrzybkach słyszałem, ale nic nie widziałem

Komentarz

• Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
      Ja coś o jakiś podgrzybkach słyszałem, ale nic nie widziałem
      Zbieram od trzech sezonów (nad morzem), gatunek bardzo agresywny (wypiera nasze grzyby), przypłynął z USA przez Litwę (ponoć).
      Grzyb zwarty, nie tak aromatyczny jak nasze podgrzybki lecz w smaku bardzo dobry (Suszenie, marynowanie, sos/zupa). Rzadko kiedy robaczywy, nasze robaki ich nie jedzą, za to często poobgryzany przez ślimaki. Rośnie szybko, w dużej ilości i jest mega ładny, zaczyna się już na przełomie miesięcy letnich. Polecam (jak znajdę zdjęcie i dam radę wrzucić to będzie).
      „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
        Wnioskuję, że wybrałeś grzyba i słusznie zresztą, walka ze żmiją to zbyt okrutne dla tego biednego zwierzątka

p.s. Widzieliście te nowe borowiki z ameryki, czy to tylko takie pitolenie?
        To był jej grzyb, odpuściłem Żmija była gruba jak kiełbasa krakowska, więc to nie przelewki
        Odnośnie "jankesów" - rosną na pomorzu, wypierają nasze podgrzybki brunatne. W ubiegłym roku znajomi znaleźli dwa kosze pod Otwockiem. Z czasem będą wszędzie. Nazwa książkowa - ZŁOTAK WYSMUKŁY

Ostatnio edytowany przez Marcino; [ARG:4 UNDEFINED].
        I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
        Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Pojawiły się i rude

ps: na Rejentówce spotkałem gościa z 12l wiadrem żółtych gąsek, ale brał z korzeniami, więc pewnie z połowa do wywalenia bo chyba niema drugiego takiego grzyba co by go tak lubiły robaki

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
            Odnośnie "jankesów" - rosną na pomorzu, wypierają nasze podgrzybki brunatne. W ubiegłym roku znajomi znaleźli dwa kosze pod Otwockiem. Z czasem będą wszędzie. Nazwa książkowa - ZŁOTAK WYSMUKŁY
            Faktycznie ładniutkie, takie amerykańskie

Komentarz

• Sobota

Dziś

Komentarz

• Coś zaczyna wyskakiwać
                ponad 40 takich gwizdków

Komentarz

• Daj im podrosnąć trochę )
                  "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Dzisiaj kosz plus wiadro podgrzybków od małych do średnich. Dużo prawdziwych ale z robakami, tak około 90 procent, nawet małe nie są od nich wolne. W lesie także stada sitaków których nie zbieram. Jak spadnie deszcz w najbliższym czasie to będzie eldorado.

Komentarz

• Jakoś nie mogę wrzucić fotek z telefonu bo coś za dużo wymagań. Jak ktoś lubi łazić to koszyk nazbiera no i taki wyszedł tych małych i średnich ulubionych dla mnie ciemnych i zawsze zdrowych podgrzybków twardziuchów, kilka prawdziwków, pare kozaków. Wszystko zdrowe bez robali.
                      Michów, stado wiatraków, tych od prądu nie od mąki he

Komentarz

• Ja powoli kończę sezon grzybowy. W ciągu ostatnich 2 tyg. ponad 40 wiaderek, z czego 80% prawusy i 10% osak. Podgrzybek zaczął się bardzo późno, bo dopiero w ciągu ostatniego tygodnia zaczął się pojawiać. Widać także, że z każdym dniem mniej grzybów, co można zobaczyć po raportach, więc jutro myślę, że zakończenie sezonu grzybowego.

Komentarz

• Sierdzunia tam widzę ?

Komentarz

• Tak, 1 sztuka.

Lasy spalskie.

Komentarz

Pracuję...
                            X