Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SERIALE godnie i niegodne polecenia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• jednopostowiec
    odpowiedział(a)
    Kurcze i ja wsiadłem do tego pociągu popularności SquidGame. Dzień przewalony :P Chyba najfajniejszy odcinek, to ten z kulkami Myślicie, że pójdą za ciosem i będzie drugi sezon? (ten podobno tworzyli 7 lat (?)). W sumie jakiś potencjał jest [mały spoiler]... ktoś może chcieć się zemścić, albo zostać liderem, ktoś się pewnie nie utopił...

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Kasztanowy ludzik - kolejny dobry skandynawski kryminał. Trochę odgrzewane kotlety, bo schemat tradycyjny, ale wciągający.

Zostaw komentarz:

• Raczej
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez El Peyote Asesino Zobacz posta
    Parasite,
    Matko Bosko tam się coś kiedyś zacznie?

Zostaw komentarz:

• Moriarty
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta

Nawet nie podbija do Squid Game. Niestety, ale im dalej tym słabiej. Pewne zachowania i sytuacje rażą brakiem logiki, niektóre postacie przerysowane do granic możliwości, stają sie po prostu wkurzające. Nie można odmówić w tym wszystkim ciekawej fabuły i wyszukanych zagadek. Juz teraz wiadomo, że bedzie drugi sezon.
    Po obejrzeniu całości potwierdzam. W porównaniu do Squid Game słabizna, ale poziom jest tak wyśrubowany, że mimo to warto zobaczyć.

Zostaw komentarz:

• ZwykłyCzłowiek
    odpowiedział(a)
    Z najnowszej kinematografii koreańskiej w klimacie Squid Game - na pewno niedawny Parasite, z rzeczy trochę starszych mogę polecić Zagadkę zbrodni (film reżysera Parasite) - ale to już bardziej mroczny thriller/kryminał.
    Dzieki, widziałem, liczyłem na coś bardziej niszowego. Sprawdzę, to co poleca Szawar.

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)

W kwestii fabuły jasne, że nie, ale moim zdaniem klimat (lekko klaustrofobiczny, dychotomia bogaci-biedni, no i środki ekspresji aktorskiej) był podobny, ale oczywiście to kwestia subiektywna. Tak czy siak warto zobaczyć.
    Tak, to na pewno.

Zostaw komentarz:

• El Peyote Asesino
    odpowiedział(a)

W mojej ocenie Squid Game i Parasite w kwestii fabuły nie mają za wiele wspólnego.
    W kwestii fabuły jasne, że nie, ale moim zdaniem klimat (lekko klaustrofobiczny, dychotomia bogaci-biedni, no i środki ekspresji aktorskiej) był podobny, ale oczywiście to kwestia subiektywna. Tak czy siak warto zobaczyć.

Zostaw komentarz:

• Yanks
    odpowiedział(a)
    Nocna msza.
    Warto?

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Z najnowszej kinematografii koreańskiej w klimacie Squid Game - na pewno niedawny Parasite, z rzeczy trochę starszych mogę polecić Zagadkę zbrodni (film reżysera Parasite) - ale to już bardziej mroczny thriller/kryminał.
    W mojej ocenie Squid Game i Parasite w kwestii fabuły nie mają za wiele wspólnego.
    Znalazłem taki - https://www.filmweb.pl/film/Battle+Royale-2000-34393, ale nie mogę ocenić, bo nie oglądałem.

Zostaw komentarz:

• Raczej
    odpowiedział(a)

Squid Game - ale to było dobre.
    No i ja się skusiłem. Wczoraj(*) łyknąłem na raz 7 odcinków. Po pierwszym miałem wahania czy dalej oglądać ale jak to mówią im dalej w las... Specyficzny. A pół żartem pół serio największym plusem jak narazie jest to, że w końcu dowiedziałem się do czego mogły służyć do kiur*y nędzy te paciorki. Zawsze po szufladach u każdego latały te kulki ale nikt nie wiedział do czego one mają służyć, a przynajmniej do czego mogą bo w dołek czy ściankę to się monetami grało

e:
    (*) W sumie z wczoraj na dzisiaj z naciskiem na dzisiaj
    Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• El Peyote Asesino
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• ZwykłyCzłowiek
    odpowiedział(a)
    Po trzecim odcinku to się dopiero porządnie rozkręca.
    Z koreańskiego kina trochę przerobiłem. Oldboye, i kilka innych bardziej znanych thrilerów/kryminałów.
    A Squid Game oglądałem na CDA (są wszystkie odcinki), dlatego pytam o tytuły

Zostaw komentarz:

• boss_corleone
    odpowiedział(a)
    Squid Game, jak dla mnie słabizna, Alice in Borderland dużo lepsze. Wyłączyłem po 3 odcinku.

Zostaw komentarz:

• Citlivu
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Daj tytuły.
    Łatwiej będzie jak polecisz polecanymi/podobnymi do squid game na Netflixie, te filmy są na tyle specyficzne, że trudno orzec co się komu spodoba i dlaczego. Alice in Borderland np już padł, jest sporo innych. Nie tylko seriale. Z innej beczki w tej chwili konsumuje Nocna Msza. 3 pierwsze odcinki zrobiły na mnie wrażenie, co prawda ktoś może zarzucić, że momentami przegadane ale ja lubię takie rozkminki. Podoba mi się mieszanka charakterów. 4 odcinek który wykłada wszystko na tacy i zmienia kierunek na bardziej horrorowy, trochę mnie znudził, może dlatego, że większość rozkminiłem w trakcie 3 pierwszych. Natomiast 5 już się znowu całkiem spoko oglądało ale już stricte horror. Zostały jeszcze 2.
    Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• El Peyote Asesino
    odpowiedział(a)
    Squid Game rzeczywiście bardzo dobre, ale jednak nie dla każdego - nie wszystkim przypasuje specyficzne "histeryczne" aktorstwo i nieustanne krzyki, niemniej jedna z bardziej świeżych i nieszablonowych rzeczy jaką miałem okazję ostatnio oglądać. Pomysł przypomina trochę kanadyjski Cube, ale mniej mroczny.
    Ostatnio edytowany przez El Peyote Asesino; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X