Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SERIALE godnie i niegodne polecenia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ogląda ktoś najnowszy AHS?
    Po 1 i zwłaszcza 2-gim sezonie, każdy następny był mniejszym lub większym rozczarowniem i chyba nie mam ochoty na koleją wtopę.

Komentarz

• Widzę komentarze niżej nt Narcos. W sumie przypadkiem trafiłem na ten serial bo fanem seriali za mocno nie jestem, ale to mnie tak wciągnęło, że szok. Polecam jeśli ktoś lubi "narkotykowe" filmy/seriale.
      Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez skierki Zobacz posta
        Ogląda ktoś najnowszy AHS?
        Po 1 i zwłaszcza 2-gim sezonie, każdy następny był mniejszym lub większym rozczarowniem i chyba nie mam ochoty na koleją wtopę.
        AHS miał swoje lepsze i gorsze sezony, ostatni jest w mojej ocenie średni.
        04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Spotkał ktoś gdzieś nowe Vikings?
          ​Boże Chroń Fanatyków.

Komentarz

• Przeoczony chyba. Ja jak zwykle przypadkiem się natknąłem. Po pierwszym odcinku podchodzę z dystansem(jak zwykle jeśli chodzi o wybielanie żabojadów). Wiadomo, że daleko będzie od pierwowzoru(samo się nasuwa ale podobno ma nie mieć nic wspólnego) ale nie jest źle. No i w tle zanucają muzyczką klasykiem.
            Okręt nie jest remakiem ani sequelem filmu Okręt z 1981 roku. Teoretycznie można go traktować jako kontynuację, ale fabularnie obie historie nie mają ze sobą żadnego związku. Nawet pomimo faktu oparcia na tym samym pierwowzorze literackim. Ta świadomość jest dość istotna, bo miniserial pod wieloma względami pokazuje, że jest zupełnie inną opowieścią i takowe porównania nie mają zbytnio sensu. Wiemy przecież, że w takim zestawieniu wszystko będzie blednąć przy tak znakomitym filmie, jaki stworzył Wolfang Petersen.

Fabuła miniserialu Okręt podzielona jest na dwa równorzędne wątki. Pierwszy skupia się na załodze niemieckiego okrętu podwodnego dowodzonego przez niedoświadczonego kapitana. Drugi natomiast rozgrywać we francuskim mieście i skupia się na konflikcie okupantów z francuskim ruchem oporu. Oba wątki są zarysowane na tyle ciekawie, że wiemy, czego się spodziewać po tych opowieściach i do czego mniej więcej mają prowadzić. Nie oznacza to fabularnej przewidywalności, czy jakichś oczywistości, ale raczej zasygnalizowanie określonych podziałów pomiędzy bohaterami, ich ról oraz znaczenia będącego w stanie zaintrygować widza. Kilka postaci wyrasta na ważniejszych graczy i wiemy, komu dokładnie można kibicować. Taki podział na dwie narracje ma spory potencjał, który w pierwszych odcinkach ma nieźle budowany fundament, a w kolejnych, gdy fabularnie będą one bardziej połączone, może to procentować. Nazwałbym to zaletą, bo jednak pozwala to na większą różnorodność w tworzeniu ekranowej rozrywki. Choć przygody załogi łodzi podwodnej są ciekawe, dzięki temu całość staje się bardziej intrygująca.
            https://naekranie.pl/recenzje/okret-...1-i-2-recenzja
            Dwa odcinki z tego co widzę wyszły
            https://fili.cc/serial/okret/2068

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
              Druga połowa sezonu tylko potwierdziła, że to najlepszy serial od lat jaki widziałem

Szkoda tylko, że ten sezon nie był pierwszym bo jak ktoś pamiętał poprzednie to w sumie mógł się domyślec zakończenia. Mimo to 10/10!

Teraz znowu trzeba czekać rok aby w 3 dni obejrzeć cały sezon

PS. Zajebista muzyka!
              4 sezon naprawdę dobry, mi brakowało jednak pokazania Felixa Gallardo jako charyzmatycznego narkobossa, przed którym jego podwładni srają ze strachu. W ostatnim odcinku było do delikatnie pokazane, a tak za dużo rozterek psychologicznych.
              Fajnie ukazany klimat tamtych czasów jesli chodzi o zdjęcia. Miło tez bylo zobaczyć na ekranie symboliczne występy postaci z poprzednich sezonów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Układ Zobacz posta
                Spotkał ktoś gdzieś nowe Vikings?
                Co dziwniejsze, wczoraj również stare sezony zniknęły z fili.
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Na Netflix są chyba? Ten najnowszy to 5 sezon?
                  ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Chodzi o wersje bardziej budżetowe
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Układ Zobacz posta
                      Spotkał ktoś gdzieś nowe Vikings?
                      https://zalukaj.com/kategoria-serial...kings_sezon_5/

10 i 11 to te nowe. Trzeba oglądać w dzień lub w nocy. Wieczorami i w weekendy zalukaj nie działa(jakieś konto VIP wtedy trzeba mieć).

E:
                      Przy okazji napomnę, że ukazał się cały 3 sezon The Last Kingdom (10 odcinków).
                      https://zalukaj.com/kategoria-serial...ngdom_sezon_3/
                      https://fili.cc/serial/upadek-krolestwa/1122

E2:
                      Poyebało mi się. Tak jak Szawar pisze Odcinek 11 to ten nowy
                      https://zalukaj.com/serial-online/11...evelation.html
                      Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
                        Na Netflix są chyba? Ten najnowszy to 5 sezon?
                        S05E11.

Gomorra wraca z 4 sezonem w marcu.

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
                          Na Netflix są chyba? Ten najnowszy to 5 sezon?
                          Nie ma
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• 1983 z Musiałem, ktoś zaczął/obejrzał? Warto?

Komentarz

• Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
                              1983 z Musiałem, ktoś zaczął/obejrzał? Warto?
                              Ja oglądam. Naiwne to, dialogi drewniane, scenariusz dość przewidywalny. Natomiast wpisuje się w konwencje "historical fiction" która akurat ja lubie. Obejrzeć można, ale raczej nie spodziewaj się zachwytów.
                              ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                              Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                              O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                              Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                              O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                              I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                              Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                              Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

• Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
                                1983 z Musiałem, ktoś zaczął/obejrzał? Warto?
                                Na poziomie "Na wspólnej" tyle że o innej tematyce
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X