unos problemos

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bkt
    Legionista
    • 10.2007
    • 3366

    Zamieszczone przez Woytek
    Zmieniła się całkowicie wersja silnika vBulletin z ponad 10 letniego dziurawego i dawno zakończonego żywota (vB 4.2.5) na najnowszy vB 5.6 (pewnie też dziurawy ale chociaż aktualizowany).
    Nasza baza waży już 5GB więc była to dość mozolna operacja... ale o dziwo udało się po prawie tygodniu prób na sucho, eliminowaniu błędów, zmianie kodowania z ISO na UTF8 i kilku zarwanych nocach.
    Zmiana layoutu poszła za tym wszystkim z automatu, ale staram się, by była jak najmniejsza ze względu na przyzwyczajenia użytkowników.
    Akurat nigdy zadnych for nie hostowalem, wiec ciezko mi cos podpowiedziec bo wiedze w tym temacie mam zadna
    Ale jakbys kedys potrzebowal drugiej reki to chetnie pomoge
    Ogolnie public to nie miejsce na wiecej pytan, wiec ich nie zadaje

    edit jak ja klike w temat to przenosi mnie do ostatniego posta, mozliwe ze kiedys cos na starym layout zmienilem i to dlatego, ale tego nie pamietam.

    Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

    Komentarz

    • Kepke
      Legionista
      • 12.2005
      • 654

      Idzie gdzieś przeskoczyć jak było "na starym" od razu do "Pierwszy nieprzeczytany post" ?

      Komentarz

      • R.
        Legionista
        • 02.2007
        • 9675

        Jedyne czego mi brakuje to daty ostatniego postu w głównej karcie forum. Reszta jest git.
        Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

        Komentarz

        • Raczej
          Lubelak
          • 02.2009
          • 4929

          Zamieszczone przez Kepke
          Idzie gdzieś przeskoczyć jak było "na starym" od razu do "Pierwszy nieprzeczytany post" ?

          Komentarz

          • bkt
            Legionista
            • 10.2007
            • 3366

            Z tym, ze w glowmym widoku, przynajmniej u mnie sie to nie wyswietla (ale da sie kliknac jakby w odpowiednim miejscu na bialym tle i przejsc do tematu tak, jakby tam byla ta strzalka). Nie moge dodac zalacznika niestety. You are not authorized to create or remove attachments.

            Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

            Komentarz

            • Raczej
              Lubelak
              • 02.2009
              • 4929

              Zamieszczone przez bkt
              Z tym, ze w glowmym widoku, przynajmniej u mnie sie to nie wyswietla (ale da sie kliknac jakby w odpowiednim miejscu na bialym tle i przejsc do tematu tak, jakby tam byla ta strzalka).
              Nie mam zielonego pojęcia ale zwykle uniwersalną odpowiedzią bywa: "może to wina przeglądarki" Ja mam Chrome.
              e: Czyli gdyby nie te screeny to nawet nie wiedziałbyś, że tam są te strzałki? Dobrze rozumiem?


              Podoba mi się, że w "Nowe tematy" gdy się jakiś doczyta i się wróci to nie trzeba nic odświeżać, po prostu znika.
              Ostatnio edytowany przez Raczej; 12076.

              Komentarz

              • Stout
                Legionista
                • 04.2007
                • 5671

                Wojtek,na tapatalk forumka nie działa
                "Lubię sobie jebnąć piwo"

                Komentarz

                • Tomi
                  Legionista
                  • 05.2003
                  • 3652

                  Zamieszczone przez Stout
                  Wojtek,na tapatalk forumka nie działa
                  +1

                  I gdzie są teraz "nieprzeczytane posty", wcześniej po wejściu była taka opcja, żeby nie przeglądać każdego działu po kolei. Teraz jej nie widzę ?
                  Ostatnio edytowany przez Tomi; 18.
                  Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

                  Komentarz

                  • crolick
                    Legionista
                    • 05.2003
                    • 5812

                    Czy jest możliwość ustawienia tak że po kliknięciu na temat przenosi mnie do ostatniego nieprzeczytanego postu, a nie muszę klikać na tę miniaturową grafikę ze strzałką?

                    Komentarz

                    • Raczej
                      Lubelak
                      • 02.2009
                      • 4929

                      Zamieszczone przez Tomi

                      +1

                      I gdzie są teraz "nieprzeczytane posty", wcześniej po wejściu była taka opcja, żeby nie przeglądać każdego działu po kolei. Teraz jej nie widzę ?
                      Są na górze po lewo "Nowe tematy".


                      crolick:
                      Zamieszczone przez Woytek

                      DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ MIEĆ NAJNOWSZE POSTY NA POCZĄTKU:

                      prawy górny róg - > Profil -> ustawienia (
                      https://forum.legionisci.com/settings/account)
                      zaznaczyć "ostatnia aktywność" zamiast Posty

                      Display mode

                      Posty

                      Ostatnia aktywność


                      POWIADOMIENIA
                      W tym samym miejscu w zakładce "Powiadomienia" można sobie zaznaczyć/odznaczyć każdą opcję powiadomień.

                      e: O widzę, że niechcąco odkryłem chyba jakąś opcję. crolick dostałeś jakąś wiadomość, że odezwałem się akurat do Ciebie?
                      Ostatnio edytowany przez Raczej; 12076.

                      Komentarz

                      • Tommy Johnson
                        Legionista
                        • 11.2014
                        • 1650

                        Forumka nie śpi i ewoluuje a reszta niech się tłumaczy korona świrusem.

                        Przyjemnie będzie się czytało uporządkowane forum a myślę że pojawią się też nowe możliwości, tak trzymać panowie
                        Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; 88520.

                        Komentarz

                        • bkt
                          Legionista
                          • 10.2007
                          • 3366

                          Zamieszczone przez Raczej
                          Nie mam zielonego pojęcia ale zwykle uniwersalną odpowiedzią bywa: "może to wina przeglądarki" Ja mam Chrome.
                          e: Czyli gdyby nie te screeny to nawet nie wiedziałbyś, że tam są te strzałki? Dobrze rozumiem?


                          Podoba mi się, że w "Nowe tematy" gdy się jakiś doczyta i się wróci to nie trzeba nic odświeżać, po prostu znika.
                          Na widoku ogolnego forum (tam gdzie sa wszystkie dzialy) nie widac zadnych strzalek (kiedys sie dalo np zobaczyc ze a Hyde Park ostatnim tematem w ktorym ktos napisal jest temat np z koronawirusem i obok byla strzalka zeby zobaczyc ostatni wpis od razu). Jak juz wejdziesz w jakas czesc forum, np. Hyde Park to przy tematach sa strzalki z Twojej grafiki. Byc moze tak wszyscy teraz maja.?

                          Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

                          Komentarz

                          • Raczej
                            Lubelak
                            • 02.2009
                            • 4929

                            Ja też nie mam żadnych strzałek na głównej stronie forum jak coś.

                            Komentarz

                            • Tomi
                              Legionista
                              • 05.2003
                              • 3652

                              Ja też, dodatkowo, przynajmniej u mnie forum w tapatalk dalej nie hula.
                              Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

                              Komentarz

                              • Chmielo
                                Legionista
                                • 08.2010
                                • 10146

                                U mnie podobnie. Dodatkowo w kolumnie "Ostatni Post" nie wyświetla mi się nazwa autora ostatniego wpisu oraz godzina jego dodania.
                                A Melanż Trwa...

                                Komentarz

                                Pracuję...