Piłkarze Legii Warszawa - wczoraj, dziś, jutro

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Majkisek
    Legionista
    • 11.2009
    • 8891

    Zamieszczone przez wklepack
    Dokładnie tak. Prawda jest taka że obecny okres Legii, to najlepszy okres w jej historii. Wydaje mi się że wiele osób zapominiało ile czekaliśmy na mistrzostwo po 95, po 2002 a potem po 2006 (ja lat 70 nie pamiętam bo to za wczesnie). Teraz mamy najlepszy okres w histori naszego klubu (***** puchary). I Kuch jest tego częścią. Kuchy będzie (dla mnie już jest) legęda. Broń boże aby odchodził z klubu.
    Jak mnie irytuje pisanie o najlepszym okresie w historii klubu w kontekście obecnej drużyny, to nawet nie masz pojęcia. Nawet bardziej, niż to Twoje "legęda". Pod względem tytułów mistrzowskich, owszem, jest znakomity. Niemniej jednak spójrzmy prawdzie w oczy - kogo my mamy za rywali? Lechię, której piłkarze, trener i prezes płaczą przez tydzień jak ich sędzia rzekomo skrzywdzi? Jage, która robi fetę z okazji vicemistrzostwa? Lecha, który fetuje 4 miejsce? Jestem młody, więc o naszych rywalach z lat 60tych czy 70tych ciężko mi się wypowiedzieć (choć wiem, że potrafili oni wtedy dojść do finału europejskich pucharów, zaś ci obecni dostali w czapkę już chyba od przedstawicieli każdej ligi). Natomiast taka Wisle Cupiala widziałem na własne oczy i tylko temu, że jej era nie przypadła na obecne lata zawdzięczamy tyle tytułów.

    Jaki w ogóle najlepszy okres w historii? Weźmy choćby ten sezon: wpierdol od zespołu z Luksemburga, wpierdol od Trnavy, 0-4 z ledwo zipiaca Wisłą, dwie porażki do zera z tragicznym Lechem, odpadnięcie z PP z zespołem z drugiej klasy rozgrywkowej. To jest sezon wstydu a nie najlepszy okres. Szczęście w nieszczęściu w naszych pseudo rywalach.

    Komentarz

    • Majkisek
      Legionista
      • 11.2009
      • 8891

      Zamieszczone przez Gelo85
      Oj... Kuchy strzelił wiele ważniejszych bramek niż ta z Moskwy...
      Kwestia gustu. Dla mnie ta z Moskwy, jak i cały mecz był symboliczny, bo to dzięki niemu w dużej mierze byliśmy później na salonach. Poza tym, graliśmy z Ruskimi

      Komentarz

      • zie(L)ak
        Legionista
        • 08.2013
        • 1355

        Miarą wielkości Kuchego jest jego gra w reprezentacji. Entuzjastów kontraktu dla Malarza i Dolara proponuje opłacać z własnej kieszeni.

        Komentarz

        • Legionista21
          Legionista
          • 08.2018
          • 282

          To ktory okres w historii Legii byl lepszy jak nie ten? Niby wczesniej przeciwnicy nie kopali sie po kolanach?

          Sporo osob zapomina, sporo osob po prostu nie wie jak to wygladalo wczesniej, kiedy seria 2 mistrzostw z rzedu to byl ewenement dla Legii, kiedy wpierdol od innych druzyn to byla norma. Przeciez jeszcze w latach 90 ta nasza swietna druzyna prawie spierdolila sie z ligi.

          Dozylismy czasow, gdzie 2 miejsce w lidze to jest dla nas porazka, cieszmy sie, a nie wymyslajmy jakies nieistniejace wydarzenai sprzed 50 lat.

          Komentarz

          • boss_corleone
            Zagłębiak
            • 03.2005
            • 1404

            Zamieszczone przez Majkisek
            Jaki w ogóle najlepszy okres w historii? Weźmy choćby ten sezon: wpierdol od zespołu z Luksemburga, wpierdol od Trnavy, 0-4 z ledwo zipiaca Wisłą, dwie porażki do zera z tragicznym Lechem, odpadnięcie z PP z zespołem z drugiej klasy rozgrywkowej. To jest sezon wstydu a nie najlepszy okres. Szczęście w nieszczęściu w naszych pseudo rywalach.
            Za rządów Mioduskiego mamy tragedię w pucharach ale w lidze nigdy nie byliśmy hegemonem, zawsze zdarzały się agro przygody gdzieś na krańcach Polski. Nic nie poradzimy, taki urok naszej ligi.
            W obecnym sezonie musi być MP i wierzę, że będzie. Wierzę też, że w końcu odbijemy się od dna i zagramy coś w pucharach. Dariusz prowadź!

            A propos Kuchego. Każdy ma prawo do własnej interpretacji "legendy" Dla jednych będzie to umiejętność gry w piłkę, dla drugich staż w klubie, dla trzecich postawa na boisku i poza nim.
            Kuchy jest moim zdaniem zlepkiem wszystkich trzech kryteriów. Niech gra do końca. Będzie / jest legendą Legii Warszawa. Nasz, Polak, z imponującym dorobkiem bramek i asyst, z nienaganną postawą poza boiskiem, z sercem do gry i walki. Kuchy King!
            Ps. Dla mnie bramka z Trabzonem
            I tak, jest to najlepszy okres nowożytnej Legii. Ogolenie Celticu, wyjścia z grupy LE, Moskwa, Turcy na wyjeździe, Ukraińcy, Poznań, Białystok, wszyscy w papę i nasze plecy. Awans z grupy LM, Sporting, mecz z Realem. Wielka Legia Warszawa, i w każdym momencie Michał Kucharczyk.
            Żeby Polska była polska.

            Komentarz

            • Kijek
              Taksówkarz
              • 06.2004
              • 12347



              A my musimy słuchać jakiegoś Wieteski, który w przerwie meczu mówi, że "no trudno takie jest życie".
              Wśród tych co na kolanach, iść wyprostowanym.

              Komentarz

              • Benek
                Legionista
                • 09.2011
                • 16124

                No przecież Miodek chce aby Legia była drugim Ajaxem. Zaufaj mu to też będziesz się jaral naszymi.
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

                jest tylko jeden King!!!!

                *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                Komentarz

                • emil83
                  Legionista
                  • 05.2004
                  • 1832

                  Czy wiadomo ilu piłkarzy z obecnej kadry wypada w czerwcu z przygotowań do pucharów że względu na występy w reprezentacjach?
                  You'll take my life but I'll take yours too
                  You'll fire your musket but I'll run you through
                  So when you're waiting for the next attack
                  You'd better stand there's no turning back.

                  Komentarz

                  • legionistaeop
                    Legionista
                    • 11.2017
                    • 273

                    Zamieszczone przez emil83
                    Czy wiadomo ilu piłkarzy z obecnej kadry wypada w czerwcu z przygotowań do pucharów że względu na występy w reprezentacjach?
                    Na pewno Wieteska, Szymański i Majecki.

                    Edit. No i jak się przed chwilą dowiedziałem Marcel Zylla.
                    Ostatnio edytowany przez legionistaeop; 152114.

                    Komentarz

                    • klinton
                      Legionista
                      • 10.2008
                      • 1923

                      Pies was yebał kopacze. Prezes prezesem, trener trenerem, taktyka taktyką ale na koniec to wy wychodzicie na boisko i próbujecie grać w piłkę. Pluję na większość z was tak samo jak wy plujecie w twarz kibicom. Przeżyłem w kibicowskim życiu wiele dotkliwych klęsk ale końcówka tego sezonu dobitnie pokazała, że jesteście zwykłymi pedałami. Miłych urlopów.

                      Komentarz

                      • zie(L)ak
                        Legionista
                        • 08.2013
                        • 1355

                        Zamieszczone przez klinton
                        Pies was yebał kopacze. Prezes prezesem, trener trenerem, taktyka taktyką ale na koniec to wy wychodzicie na boisko i próbujecie grać w piłkę. Pluję na większość z was tak samo jak wy plujecie w twarz kibicom. Przeżyłem w kibicowskim życiu wiele dotkliwych klęsk ale końcówka tego sezonu dobitnie pokazała, że jesteście zwykłymi pedałami. Miłych urlopów.

                        Komentarz

                        • R.
                          Legionista
                          • 02.2007
                          • 9675

                          Po meczu do mixzony wyszli... najmłodsi czyli Szymański i Majecki. Gdzie "starszyzna"? Gdzie kapitan? Gdzie ponoć dobry duch drużyny Radovic? Zabrakło jaj żeby wyjść przed kamery i przeprosić za swoją postawę? Co za zgraja bezjajecznym pizdusiów.
                          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

                          Komentarz

                          • Martino1989
                            Legionista
                            • 07.2010
                            • 3700

                            Zamieszczone przez Raffels
                            Po meczu do mixzony wyszli... najmłodsi czyli Szymański i Majecki. Gdzie "starszyzna"? Gdzie kapitan? Gdzie ponoć dobry duch drużyny Radovic? Zabrakło jaj żeby wyjść przed kamery i przeprosić za swoją postawę? Co za zgraja bezjajecznym pizdusiów.
                            Radović już podobno pisze książkę jak był prześladowany....

                            Komentarz

                            • brachu
                              Legionista
                              • 05.2008
                              • 1938

                              Na spokojnie wysluchalem tego co mial do powiedzenia trener po wczorajszym meczu i czekam na te szambo co wybije juz za momencik. Z wielka doza prawdopodobienstwa pan Kucharczyk byl wymieniany w gronie nie zapierdalaczy ;-)
                              Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

                              Komentarz

                              • Chmielo
                                Legionista
                                • 08.2010
                                • 10146

                                Jakby ktoś liczył na więcej Polaków w kadrze, a nie "przepłaconych najemników z zagranicy", to właśnie zlał nas Rafał Pietrzak, któremu wygasa umowa z Wisłą. Sytuacja podobna do Kurzawy. I tak będzie z każdym wyróżniającym się skórokopem z tej ligi. Na zachód po kontrakt życia. A jeśli umowa akurat mu się nie kończy to aktualny klub krzyknie minimum 2 bańki Euro, które przy dzisiejszym rynku to są kwotą śmieszną i jest po temacie.
                                A Melanż Trwa...

                                Komentarz

                                Pracuję...