Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koszykarska Legia

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Nie wiem czy jestem niesprawiedliwy, bo raczej wystawiłem niezłą laurkę Łukaszowi tu. Nie zmienia to jednak faktu, że obrońcą od zawsze był kiepskim i szczególnie na międzynarodowym poziomie było to bardzo widoczne, bo zwyczajnie był dziurą. Myślę, że powinieneś trochę poszerzyć skalę oceny, bo podchodzisz do tego zerojedynkowo.
    "Wiadomo, że to nie jest już wybitny defensor". No proszę Cię. A kiedy on był chociaż solidnym obrońcą?
    Zle sie wyrazilem, bardziej chodzilo mi to, ze nie jest wybitnym defensorem i nigdy nie byl Tutaj oddaje racje, zle to napisalem, ale nadal bede sie upieral ze to solidny obronca, chociazby seria finalowa to pokazuje. Florence czesto zmuszony byl do grania trudnych rzutow. Gibsona w polfinale tez potrafil dobrze kryc.

Wiadomo, ze kazdy ma swoja opinie na ten temat i raczej nie przekonamy siebie do swoich racji. Wazne ze to fajne wzmocnienie i bardzo wazny mentor dla mlodych graczy.

Komentarz

• Koszarek kot ale prawdę mówiąc już trochę wyliniały. Do pierwszej piątki to nie, ale jako zmiennik z doświadczeniem super sprawa.
      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie żyjemy w Stanach, nie gra u nas Lebron, Kobe czy Jordan. Generalnie kosz to sport wciąż niszowy, więc jeżeli mamy takiego zawodnika, który zdobył tyle medali MP, od 18 (!) lat gra w koszulce z orzełkiem na piersi (większość jako 1st pg) i co ważniejsze wciąż mu się chce, to nawet jeżeli to trochę naciągane, to uważam, że w warunkach polskich zasługuje na takie miano.

Na pewno mniej to śmieszne niż mówienie, że jest dobrym obrońcą, który daje radę fizycznie, bo to jakieś totalne wymysły.
        Koszarek nigdy nie imponował fizycznie. Zawsze miał problem z szybkimi, fizycznymi murzynami. Obrońca z niego bardzo słaby. Na wyższym poziomie te braki nawet uwypuklały się już w ofensywie, gdzie pamiętam jak na Euro którymś z Turkami czy Litwinami miał mega problemy z wyprowadzeniem piłki, przy mocnym pressingu full court.
        Nadrabiał techniką i boiskowym IQ, ale mówienie, że "daje radę fizycznie" to nie do końca prawda. Daje radę co najwyżej w określonych warunkach. Na pewno nie da przy intensywnym playoffowym tempie przez 35 min, więc musi pełni podobną rolę do tej w Stelmecie.
        Reasumując Koszarek jest według jednej z wersji
        - legendą
        - słabym obrońcą
        - mającym problemy z wyprowadzeniem piłki
        - nie dającym rady fizycznie

według drugiej
        - nie legendą, tylko utytułowanym zawodnikiem
        - dobrym obrońcą (w kontekście gry w PLK)
        - nie mającym żadnych problemów z wyprowadzeniem piłki (w kontekście gry w Legii - wszak gdyby miał z tym problem to ciężko, żeby grał na PG w reprezentacji)
        - dającym radę fizycznie - nie w sensie jego warunków fizycznych bo one są chyba ogólnie znane, ale w sensie szeroko rozumianej kondycji/przygotowania fizycznego - która mimo wieku daje mu możliwość gry po te kilkanaście-kilkadziesiąt minut w każdym meczu
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Warto dodać, że w finale PO chyba jako jedyny grał na poziomie w zespole z Zielonej Góry.
          "ale mamy pakę"

Komentarz

• Można kupować już karnety na nowy sezon!
            Tu szczegóły: https://legiakosz.com/aktualnosci/ku...n-2021-22-4107
            karnety do kupienia na legiakosz.abilet.pl
            CHCĘ ŻYĆ.....to jedno co napewno wiem!

Komentarz

• Już w sobotę mecz z Asseco Arką!
              A tak promujemy nadchodzacy sezon:
              CHCĘ ŻYĆ.....to jedno co napewno wiem!

Komentarz

• Warto dodać, że już wtedy o Almeidę walczyła... Legia Warszawa. I to na poważnie. W stolicy uznali, że taki zawodnik bardzo przydałby się zespołowi w walce na dwóch frontach: PLK i FIBA Europe Cup. W ostatnich dwóch dniach władze Legii prowadziły zaawansowane rozmowy z agentem 32-letniego koszykarza. Negocjacje przedłużały się, strony raz się zbliżały, a raz oddalały, ale finalnie udało się porozumieć ws. finansowych. I wydawało się, że nawet w meczu ze Startem Lublin zobaczymy już szalony duet Łukasz Koszarek-Ivan Almeida.

Ale nic z tego! Bo w ostatnim momencie do gry wszedł mistrz Polski, który podobno znacząco przebił ofertę warszawskiego klubu. Zaoferował Almeidzie lepsze warunki finansowe. I wszystko wskazuje na to, że to właśnie w Ostrowie Wielkopolskim swoją karierę będzie kontynuował 32-letni zawodnik.
                Szkoda. Mega transfer to by był.
                "ale mamy pakę"

Komentarz

• Za chwilę na tvp sport transmisja meczu z Węgrami.
                  Bazinga!
                  Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

Pracuję...
                  X