Mistrz 1993

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Aureliusz
    Legionista
    • 05.2003
    • 2312

    #76
    Odświerzam, bo ciekawy wywiad się ukazał.
    Absolutnie nie żałuję

    Panie Ryszardzie, mija dziesięć lat od pańskiej pamiętnej wypowiedzi podczas zjazdu PZPN, że: "Cała Polska to widziała, a tylko wy jesteście niewidomi!", a dotyczyła rzekomo nieuczciwego sposobu, w jaki Legia, kierowana przez Janusza Wójcika, wywalczyła mistrzostwo Polski. Nie żałuje pan wypowiedzianych wówczas słów?
    Ryszard Kulesza: Absolutnie nie żałuję! Niczego nie żałuję! Byłem przecież jednym z delegatów walnego zgromadzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, a moja wypowiedź miała charakter merytoryczny. Obecnie zachowałbym się identycznie.

    Odnoszę wrażenie, że jednak emocje chwili wzięły u pana górę nad wyrachowaniem, chłodną kalkulacją...
    - Nie chodziło o jakiekolwiek emocje, ale o zwykłą ludzką uczciwość. Wynikało to z mojego spojrzenia na futbol i związanym z nim pojęciem etyki zawodowej.

    Żeby kogoś publicznie oskarżyć trzeba mieć mocne dowody, a przecież pan oparł swoje zarzuty na podstawie jedynie "rażąco wysokiej" 6:0 wygranej Legii z Wisłą w Krakowie.
    - To nie tak. Jeden z krakowskich działaczy przywiózł do PZPN kasetę z nagranym całym meczem i "krok po kroku" zobaczyliśmy wszystko od a do z.
    Jestem trenerem, więc potrafię właściwie ocenić, co się dzieje i działo na boisku.

    Po tej wypowiedzi przeżył pan swoistą gehennę.
    - To było dramatyczne i tragiczne. Nie chciałbym do tego wracać. Nie dawano normalnie żyć mnie i mojej rodzinie. Apogeum było nocne podpalenie drzwi do naszego mieszkania. Moja żona przeżyła dwa zawały serca; jeden tak ciężki, iż znalazła się w stanie śpiączki. To wszystko było nieludzkie, przeszliśmy nie swoistą, ale prawdziwą gehennę.

    Jeden z uczestników tamtego spotkania, Wojciech Kowalczyk kluczy w zeznaniach. Odsądził pana od czci i wiary, ale jednocześnie wyznał: "O meczu z Wisłą mówi się do dziś. Czy był kupiony? Nie będę ukrywał - nie wiem. Nie wiem, czy był kupiony, bo ja żadnych pieniędzy nie dałem".
    - Krótko oceniając, są to bzdury...
    Aż mnie szlag trafia.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

    Komentarz

    • jacek
      Legionista
      • 05.2003
      • 53

      #77
      ten popier :* pzpn co raz wymysla sobie jakies nowe zasady teraz wpadl na jakies karty az mnie krew zalewa niech te misie z miodowej lepiej nam oddadza tytyl'93 a nie tylko utrudnaja zycie wprowadzajac co raz to nowe i glupsze zasady!!!pzpn,pzpn jebac jebac pzpn!!!NA ZAWSZE LEGIA W MOIM SERCU BEDZIE!!!!!!
      Policja jest po to by nas bronić....tylko kto obroni nas przed nimi!...A.C.A.B!

      Komentarz

      Pracuję...