Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Ocenianie zawodnika po jednym meczu
    Widzisz szkoda, że Maciusia nie oglądasz więcej jednak i jego popisów. Szczególnie z czasów u Wojciechowskiego.
    Tam grał chyba w środku, a po drugie (chyba) po ciężkiej kontuzji. Ważniejsze jak się prezentuje teraz niż 5 lat temu.
    "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Zamieszczone przez smiechu Zobacz posta
      oczekuję, że taki gość nie będzie grał na obronie, bo nie potrafi bronić i tyle, niech walczy z Kucharczykiem o lewe skrzydło, tak jak grał w Ruchu. Tam jego wzrost i dobrze ułożona lewa noga bardziej się przyda. W obronie ma grać obrońca, a nie kvrwa jakaś baletnica podskakująca na każdy zwód przeciwnika, a gra głową to dramat i tyle.
      Akurat boczny obrońca nie musi być wielkoludem - taki Lahm czy Roberto Carlos mają po 170 cm wzrostu i z powodzeniem na skrajach bloku defensywnego występowali. I to na znacznie wyższym poziomie niż Brzyski.
      "Czas to stosunek miedzy tym, co istnieje, a tym, czego nie ma"

Komentarz

• No to ja proponuję do Sadloka dorzucić jeszcze Maka, Modelskiego, Boguskiego, Podgórskiego, jakiegoś Badię. A co tam. Jak walimy w taką jakość to walmy po całości.

Komentarz

No to ja proponuję do Sadloka dorzucić jeszcze Maka, Modelskiego, Boguskiego, Podgórskiego, jakiegoś Badię. A co tam. Jak walimy w taką jakość to walmy po całości.
          Sadlok to raczej półka, Jodłowca, Brozia i Pazdana.

Komentarz

No to ja proponuję do Sadloka dorzucić jeszcze Maka, Modelskiego, Boguskiego, Podgórskiego, jakiegoś Badię. A co tam. Jak walimy w taką jakość to walmy po całości.
            Akurat Sadlok od momentu przestawienia go przez Smudę na lewą obronę grał naprawdę przyzwoitą piłke. Szczerze jednak wątpie, aby suma 500k euro za niego to kwota adekwatna do jego umiejętności...
            "Czas to stosunek miedzy tym, co istnieje, a tym, czego nie ma"

Komentarz

• Zamieszczone przez Bary89 Zobacz posta
              Oglądałem ze 4 mecze Wisły w tym sezonie i mi tam sie podobal a co do Brzyskiego to odtworzcie sobie bramkę na Lechii i wszystko będzie jasne. Ja wiem że najlepszy byłby Jordi Alba ale zejdźcie na ziemie może.
              Sadloka oceniasz po 4 meczach w Wiśle, a Brzyskiego krytykujesz po jednym spotkaniu w Gdańsku?

Zamieszczone przez smiechu Zobacz posta
              oczekuję, że taki gość nie będzie grał na obronie, bo nie potrafi bronić i tyle, niech walczy z Kucharczykiem o lewe skrzydło, tak jak grał w Ruchu. Tam jego wzrost i dobrze ułożona lewa noga bardziej się przyda. W obronie ma grać obrońca, a nie kvrwa jakaś baletnica podskakująca na każdy zwód przeciwnika, a gra głową to dramat i tyle.
              Jeszcze przed chwilą uznawano go za najlepszego lewego obrońcę w kraju i po jednym sezonie okazuje się, że nie potrafi bronić... trochę pokrętne myślenie. Ten cały Douglas z Lecha jest tragiczny w obronie, ale daje dużo przy stałych fragmentach i ma dobrze ułożoną nogę. Takie czasy, że bardziej ceni się grajków dających coś więcej w grze ofensywnej.

Wytłumacz mi czemu gra głową w tym sektorze boiska jest taka ważna. Rozumiem, środkowy obrońca, który musi czyścić, albo walczyć z napastnikiem rywali, ale boczny obrońca przy linii bocznej?
              A Melanż Trwa...

Komentarz

• Bo czasami musi asekurować stoperów?
                "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Zamieszczone przez a-d-a-m Zobacz posta
                  Bo czasami musi asekurować stoperów?

Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
                  Wytłumacz mi czemu gra głową w tym sektorze boiska jest taka ważna. Rozumiem, środkowy obrońca, który musi czyścić, albo walczyć z napastnikiem rywali, ale boczny obrońca przy linii bocznej?
                  Pierwsze słyszę, żeby boczny obrońca asekurował stoperów... już prędzej Vrdolajk zostawał, bądź Jodłowiec.
                  Ostatnio edytowany przez Chmielo; [ARG:4 UNDEFINED].
                  A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
                    Pierwsze słyszę, żeby boczny obrońca asekurował stoperów... już prędzej Vrdolajk zostawał, bądź Jodłowiec.
                    To zerknij może, co robią Bereszyński i Broź przy naszych rożnych.
                    Ostatnio edytowany przez detoxizer; [ARG:4 UNDEFINED].
                    https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Nie jestem za wzmocnieniami z eklapy bo jakość tej ligi mamy zweryfikowaną co roku gdzie oprócz Legii i Lecha to reszta gdy przejdzie jedną rundę to już jest wielkim sukcesem (i bez znaczenia czy grają z rywalami z Litwy czy jakiejś poważnej ligi) chociaż w ostatnich sezonach to i Lech do nich dołączył, z tego powodu średnio ciekawią mnie wzmocnienia na ligę, ale jednak biorąc pod uwagę grę Brzyskiego to wolę takiego Sadloka bo ten gość ma jeden ogromy plus który dla mnie jest kluczowy na pozycji bocznego OBROŃCY - gra w defensywie. Brzyski jest słabiutki w defensywie z tym że dużo daje w ofensywie, ale to głównie ze stałych fragmentów gry, jednak podstawa to gra w obronie i nie chodzi mi tu o grę głową (co pada tu jako koronny argument) ale o totalne podstawy, takie jak to żeby wyczekać przeciwnika a nie atakować go bez sensu idąc na raz, to taka podstawa gry w obronie której Brzyski nie przestrzega, cały czas idzie na raz, albo podskakuje gdy rywal tylko zrobi jakiś ruch (bo liczy że pójdzie dośrodkowanie, a potem już nie nadgoni rywala).

Więc tak jak już napisałem, dla mnie boczny obrońca ma bronić a to co dorzuci z przodu to doda mu plusik do ogólnego występu, ale w przypadku Brzyskiego te asysty i bramki musiały mieć miejsce siłą rzeczy, bo jednak to on wykonuje rzuty wolne i ma okazje do strzelenia z nich bramki, do tego rzuty rożne no i jakoś te asysty wskakują, równie dobrze (a może nawet lepiej) robił to Pinto, ale czy za jeden atut warto trzymać zawodnika w drużynie?

Jeszcze spoko gdyby Brzyski nabijał te statystyki samą grą na lewej obronie i podłączaniem się do akcji, wtedy mógł bym zrozumieć że jednak warto go zostawić bo mimo braków w obronie daje dużo w ofensywie, coś jak Marcelo (53 mecze, 4 bramki i 11 asyst), Carvajal (43/0/5), Alba (44/2/8 ), Alves (46/0/11) czyli właśnie zawodnicy którzy nie nabijają statystyk dzięki rożnym i wolnym, oczywiście, gdzie ta czwórka a gdzie Brzyski, ale też gdzie La Liga/Liga Mistrzów a Ekstraklasa i faza grupowa LE.
                      Ostatnio edytowany przez Wojtek(L); [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer Zobacz posta
                        To zerknij może, co robi Bereszyński przy naszych rożnych.
                        No ale to jest stały fragment. Chodzi mi o to, w czym ta umiejętność jest kluczowa dla bocznego obrońcy grającego przy linii, a nie sytuację z rzutem rożnym.

Czasem warto przeczytać całość, zamiast złapać się jednego zdania.
                        Ostatnio edytowany przez Chmielo; [ARG:4 UNDEFINED].
                        A Melanż Trwa...

Komentarz

• Przecinanie krzyżowych podań np.
                          https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Zamieszczone przez Wojtek(L) Zobacz posta
                            Nie jestem za wzmocnieniami z eklapy bo jakość tej ligi mamy zweryfikowaną co roku gdzie oprócz Legii i Lecha to reszta gdy przejdzie jedną rundę to już jest wielkim sukcesem (
                            Nie to żebym się czepiał ale to Lech odpadał w ostatnich sezonach z potęgami pokroju Żaligirisa czy Stjarnan, więc słaby przykład

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer Zobacz posta
                              Przecinanie krzyżowych podań np.
                              Dobrze, to inaczej. Czy to, ze Kucharczyk nie ma dryblingu dyskwalifikuje go jako wartościowego skrzydłowego?
                              A Melanż Trwa...

Komentarz

Nie to żebym się czepiał ale to Lech odpadał w ostatnich sezonach z potęgami pokroju Żaligirisa czy Stjarnan, więc słaby przykład
                                Dlatego później dodałem chociaż w ostatnich sezonach to i Lech do nich dołączył

Komentarz

Pracuję...
                                X