Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Lombardino Zobacz posta
    I żeby nie było, to w Michniewicza raczej wierzę a w Kucharskiego średnio. No ale taka jest ich rola.
    Ale wiesz, kto w Chorwacji znalazł tego Juranovicia i za frytki go sprowadził, prawda?

Co do Wszołka, to nie rozumiem niektórych, którzy dziwią się, że on nie zostanie. Jak przychodził to każdy twierdził, że to bomba, duży powrót. Na pewno kontrakt miał bardzo wysoki już wtedy, w przeciwieństwie do Luqiego, który przyjechał na dorobku w młodym wieku. Wszołek pokazał swoją wartość, grał dosyć równo, ale zaraz dobije do 3-ech dych i normalne, że chce wysoki kontrakt. Ale chyba zgodzimy się wszyscy, że on nie jest piłkarzem nam niezbędnym i ostatnio nawet mało grał. Może ktoś usiadł i policzył, że przepłacanie za gościa, który kończy grać za 3 lata granie na wysokim poziomie, i który nie wiadomo jak będzie wyglądał z formą (piłkarze 'lubią' zjechać z dyspozycją po przedłużeniu kontraktu) nie ma za bardzo sensu, szczególnie w tej sytuacji.

W skali mikro to mógłby być zaraz taki sam problem jak Hazard dla Realu. Później chodzi ten lunatyk, kręci właśne rozgrywki bo go 6 banków ściga i kompromituje największy klub świata na oczach wszystkich. A w tym czasie Puchar Europy wznosi Rummennige z Hoenessem i Kahnem bez eurocenta długu.

Komentarz

• Leeds podobno odrzuciło ofertę wypożyczenia Bogusza

https://twitter.com/Prolific0901/sta...328317953?s=19
      "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

• Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta
        Zobaczymy jak Mioduski sprzeda Juranovica, gdy wpłynie dobra oferta, Vesovic nie dojdzie do super formy. Wtedy też będzie mówienie, że nie potrzeba 3? Poza tym było już wspominane, że mogą grać na różnych pozycjach, bo grali i się sprawdzili. Minut nie zabraknie dla żadnego z nich - bo chyba Mioduski mierzy w grupę pucharów? No chyba, że nie, to wtedy fakt, można odpuścić Wszołka.
        A jak nie sprzeda i zostaniemy z 3 prawymi obrońcami, a Wszołek pogra 5 meczy w sezonie z jednym z najwyższych kontraktów?
        Według mnie odejście Wszołka będzie można oceniać dopiero w kontekście całego okienka. Czy przyjdzie klasowy obrońca? Czy dojdzie jakiś napastnik? Czy ktoś jeszcze odejdzie?
        Bez tych informacji nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy to dobra decyzja czy nie, zwłaszcza, że ostatecznie to decyzja samego zawodnika.

Komentarz

• Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
          Leeds podobno odrzuciło ofertę wypożyczenia Bogusza

https://twitter.com/Prolific0901/sta...328317953?s=19
          Się bym nawet nie zdziwił. Już Brighton pokazało jaki wyspiarze mają stosunek do ogrywania swoich graczy w polskiej lidze. Wolą Karbownika w swoim U-23 niż u nas w Ekstraklasie z praktycznie pewnym miejsce w pierwszym składzie. Zaraz mi ktoś wyskoczy z Valencią pewnie, ale tam to chyba Brendford nie wiąże z nim żadnych nadziei i po prostu znaleźli klub, który pozwolił im trochę zejść z kosztów.
          "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
            Ale ja napisałem wyraźnie, że do "odstrzału" jest jeden, a nie jak wymieniasz dwóch czy trzech.
            Pod słowem odstrzał rozumiem , że nie będzie dostępny do grania.
            Trzymanie trzech zawodników zdolnych do gry i dostępnych na jedną pozycję jest nadzwyczajnie nierentowne, tym bardziej, że jest kilka pozycji wymagających wzmocnienia na cito, w tym dla przykładu lewa strona gdzie jest Mladenovic i "wiatr".
            Przecież Jura może grać z powodzeniem jako prawy w grze trójka obrońców z Wszolkiem/Veso na wahadle. Nie mówiąc już o systemie z 4 z tyłu, wtedy mogą grać na prawej stronie w dowolnej konfiguracji. A dodając to, że Veso może być także zmiennikiem dla Mladena, to jestem sobie w stanie wyobrazić wszystkich trzech na boisku w jednym momencie. A przecież to tylko przy założeniu, że Jura zostanie a Veso wróci do formy. Ten ostatni zresztą nie powinien być jakoś super drogi w zakontraktowaniu bo jakoś nie wierzę w kolejkę chętnych bo gościa, ktory za chwilę będzie miał 3 z przodu i prawie rok nie grał w piłkę. W zasadzie jedyny układ, gdzie zostawienie Wszolka byłoby błędem to splot następujących wydarzeń:
            - brak transferu Jury - powrót do formy Veso
            - brak awansu do choćby Conference League
            Bo w przypadku gry na 3 frontach, skłonności do urazów i kartek(!) Czarnogorca, Paweł powinien grać sporo. Przede wszystkim jest zawodnikiem sprawdzonym. A argument, że za 2-3 lata skończy poważne granie jest żaden bo przecież nikt mu nie chce dawać 5 letniej umowy.
            Reasumując imho splot tych wszystkich wydarzeń jest nieprawdopodobny i to jest właśnie ten moment, kiedy trzeba zaryzykować i dać mu ten kontrakt w top 5 drużyny.

edit: dodam jeszcze na koniec, że w przyszłym sezonie zakładając grupę CL, czeka nas grubo ponad 50 spotkań. Na bank sam Veso po kontuzji obrobi
            Plus jeszcze wszyscy Panowie mają szansę na grę w kadrze (Wszolek w sumie najmniejszą).

I jeszcze drugi raz edit: skoro mówisz 2 z 3 zostawiamy, to bym pogadał szczerze z Chorwatem czy jeśli pojawi się oferta, to czy chce odejść. Jeśli tak, to sprawa jasna. Jeśli jest skłonny zostać, to odstrzelilbym Czarnogorca.
            Ostatnio edytowany przez Majkisek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Wszołek przychodząc do Legii podpisał kontrakt na 2 lata i od początku była informacja, że chce odbudować formę i po tym czasie odejść. Po drugie ucieka wam, że to kontrakt, a nie podpisanie UoP z nadzieją na doczekanie emerytury. Przyszedł za darmo, być może odejdzie za darmo (lub zostanie), tyle.
              Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Komentarz

• Juranović jako jeden z trójki obrońców występował z konieczności. To nie jest jego docelowa pozycja. Zresztą szkoda byłoby nie wykorzystać w meczu umiejetność dokładnego dośrodkowania, którą niewątpliwie posiada. Vesovića na lewym wahadle w ogóle nie widzę. Musiałby łamać do środka na strzał, bo nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem kręcić kółeczko, żeby sobie poprawić na lepszą nogę. Cuadrado to to nie jest i raczej jego zadania na wahadle ograniczą się do dośrodkowania lub strzału, a nie wchodzenia w dryblingi i robienia przewagi.

A jak znosi perspektywę braku gry Wszołek z Kapustką to już mieliśmy przedsmak w tym sezonie.
                A Melanż Trwa...

Komentarz

• Mała prośba - nie rozmywajmy tematów transferowych, choćby nawet mało poważnych. Dyskusje na temat obecnych piłkarzy proponuję przenieść do odpowiedniego wątku.
                  "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

• Też wolałbym aby Wszolek został, tylko niby za jakie zasługi ta podwyżka? Ten sezon słabszy jak poprzedni. Klub z powodu zamkniętego stadionu ma 30% mniejsze przychody. Na miejsce Wszołka jest dwóch dobrych graczy plus młodzież. Właśnie skończył 29 lat a więc i tak nic na nim nie zarobimy a taki klub jak Legia musi się tym jednak sugerować. No i w ostatnim czasie fochy, które facetowi w tym wieku nie wypada strzelać. Ja wiem, że łatwo jest wydawać kasę klubu ale osobiście wolę przeznaczyć jego kontrakt na wzmocnienia pozycji, które potrzebujemy. Ps za pół roku nikt braku Wszołka nawet nie zauważy.

Komentarz

• Z Legii robi się powoli Lech, gdzie najważniejszy jest Excel.
                      Jak ten Mioduski chce awansować do pucharów, to ja nie wiem.

Komentarz

Z Legii robi się powoli Lech, gdzie najważniejszy jest Excel.
                        Powoli ?
                        On już dawno to zrobił. Tylko jak ją o tym pisałem to nie było dość modne. Wtedy ważniejsze bylo wyśmiewać.

Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta
                        Kwestia czy faktycznie napewno chce.

Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

Z Legii robi się powoli Lech, gdzie najważniejszy jest Excel.
                          Jaki Excel ?
                          Masz dziurę jak po meteorycie w środku obrony , bo tam potrzeba dwóch zawodników , masz wiatr po lewej stronie w zastępstwie Mladena, który przy "złych" wiatrach będzie grał z 60 meczów w rok (kadra, liga, puchary), masz brak kogoś bardziej kreatywnego do środka do pary (Martins/Slisz) , masz w kadrze jednego dobrego napastnika.

Ale oczywiście najważniejsze jest utrzymanie w kadrze trzech prawych wahadłowych i to na niemałych kontraktach. No dobra może nie wahadłowych, bo Jura to zagra na każdej stronie obrony (aa i na środku), Vesovic w sumie też. W tym tempie zaraz na wahadło rzucimy Jędze, a Wieteska za Slisza do środka , bo grywał za juniora jako defensywny pomocnik itd. A w razie "W" będziemy łatać Hołownią , bo ten w sumie zagra wszędzie , a to że prezentuje poziom co najwyżej Stali Mielec to inna sprawa. Ważne, żeby mieć trzech "fajnych" wahadłowych, bo są dobrzy. "
                          Znaczy może i fajnie byłoby mieć gdybyśmy srali pieniędzmi jak kilka/kilkanaście klubów w Europie, ale niespodzianka : nie sramy.
                          Więc z budżetem, który mamy musimy w pierwszej kolejności "połatać" te kilka pozycji potrzebnych na cito. Albo dalej cisnąć prowizorkę.

Komentarz

• No to przecież było już pisane, że np. Vesovic może odciążać Mladenovica na lewym wahadle, że Juranovic może zagrać jako środkowy obrońca na prawej stronie.
                            A zamiast takich możliwości sprowadzą jakiegoś Jaszczura lub Murciego, którzy będą przez rok się aklimatyzować.
                            Niektórzy przyczepili się stwierdzenia, że to trzej prawi wahadłowi. Co do zasady tak, ale są dość uniwersalni. Wszołek na zgrupowaniu w Dubaju gdzie grał? Czasem nie na prawej stronie obrony?
                            I ta uniwersalność ich wszystkich jest dużym atutem.
                            Właśnie zamiast kupować hurtem średniaków czy zapchajdziury typu Cholewiak, to lepiej zainwestować w trzech dobrych prawych wahadłowych, którzy mogą też zagrać na innych pozycjach i to z powodzeniem.

Poza tym zapewne nie cały czas będziemy grać z wahadłowymi, pewnie czasami zagramy też systemem 4-4-2/4-4-1-1. Wówczas Veso/Jura na prawej obronie, a Wszołek na prawym skrzydle. To kolejny argument za pozostawieniem Wszołka, możliwość zmiany ustawienia na dany mecz, czy też w trakcie meczu.

Z takim podejściem to Mioduski będzie miał problem przedłużać kontrakty z innymi wiodącymi zawodnikami. To samo będzie z Kapustką, gdy będzie mu się kończył kontrakt (chyba, że uda się go sprzedać wcześniej).
                            A, że dług jest taki jaki jest to kogo wina? Nie właśnie przez działania Mioduskiego? I nie ma co tu tylko zwalać na Covid, bo już wcześniej swoimi decyzjami sprawił, że tyle lat nie było pucharów przy Ł3 co utworzyło dziurę. Czy nie czasami w czasie Covidu wyłożyli 1,8 mln euro na Slisza? Gdzie tu logika?
                            Pogadamy we wrześniu jak już się eliminacje do pucharów skończą.

No no, gdyby to się udało to byłoby super.
                            https://legia.net/news/powazne-rozmo...-emrelim/81119
                            Ostatnio edytowany przez LioneL; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No to przecież było już pisane, że np. Vesovic może odciążać Mladenovica na lewym wahadle, że Juranovic może zagrać jako środkowy obrońca na prawej stronie.
                              .
                              To była ironia.
                              Tego typu łatanie jest jawną prowizorką, bo żaden z nich nie jest środkowym czy lewym obrońcą.
                              Inna sprawa, że "rzucanie" po pozycjach bardzo utrudnia takiemu zawodnikowi szerokorozumiany rozwój.
                              A sam przykładowy Mladenovic powinien mieć "normalnego" zmiennika. A kto nim będzie to nie moja broszka. To zadanie Kucharskiego i Miodka.

Długi są finałem fatalnych decyzji Miodka jak i życia ponad stan Leśnego.

Komentarz

No no, gdyby to się udało to byłoby super.
                                https://legia.net/news/powazne-rozmo...-emrelim/81119
                                Dlaczego? Kolejny nołnejm z Azji.

Komentarz

Pracuję...
                                X