Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta

W Polsce nie ma ale w Uzbekistanie są

Proponuję zakończyć dyskusję.
    A ja proponuję żebyś potwierdził swoją tezę.
    Zadałem proste pytanie. Prościej się nie da.
    Lista kilku piłkarzy (polskich), będących w zasięgu finansowym, którzy będą wzmocnieniami.

Co do Uzbekistanu (czy ligi białoruskiej, bo w przypadku "Jaszczura" to ona jest wyznacznikiem) główna różnica polega na "przepaści" finansowej pomiędzy wartością piłkarza z Ekstraklasy, a ligi Białoruskiej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Lista kilku piłkarzy (polskich), będących w zasięgu finansowym, którzy będą wzmocnieniami.
      Już tobie wspomniałem do kogo kieruj prośbę.

Chyba że zapłacisz pensję dyrektora sportowego.

Napisz ile masz na piłkarza, wypożyczysz auto i zatankujesz a w lecie będziesz miał Polskiego piłkarza który nakryje czapką tych kierowców z Ubera

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta

Już tobie wspomniałem do kogo kieruj prośbę.

Chyba że zapłacisz pensję dyrektora sportowego.

Napisz ile masz na piłkarza, wypożyczysz auto i zatankujesz a w lecie będziesz miał Polskiego piłkarza który nakryje czapką tych kierowców z Ubera
        Kosecki?

Komentarz

Co do Uzbekistanu (czy ligi białoruskiej, bo w przypadku "Jaszczura" to ona jest wyznacznikiem) główna różnica polega na "przepaści" finansowej pomiędzy wartością piłkarza z Ekstraklasy, a ligi Białoruskiej.
          Runi to ja spróbuję. Zależy tylko co okreslasz przez "będących w zasięgu finansowym" bo kiedyś analogicznie można było mówić, że Wszolek czy Kapustka też nie są w naszym zasięgu a jednak się dało.

Więc ja rzucę na pierwszy rzut trzy nazwiska. Przypadkowo akurat wszyscy są mniej więcej pozycjami 6-8. Żurkowski, Jagiełło, Piotrowski.
          Jeszcze przed weekendem dopisałbym Dziczka ale po wydarzeniach weekendowych raczej ciężko rozpatrywać go w kontekście profesjonalnego sportu.
          Pewnie by się znalazło jeszcze 3 kolejnych.

I w przypadku ich myślę, że większym problemem była by chec powrotu do Polski niż kwestie hajsu.

I akurat fajnie przykład i Wszolka i Kapustki pokazuje, że można wrócić do z Polski, odbudowywac się, iść do przodu, być chwalonym.

Z Polski Swierczok i jest kilku zdecydowanie, którzy mogliby nas wzmocnić.

Trzeba stawiać mocno na skauting w Polsce aby dokładnie nie przegapić takich opcji jak Białek, który był do wzięcia a potem już parę miesięcy potem bez szans.
          I teraz są kolejni z takim samym case'm czyli np Kozłowski.
          ​​​​​
          Aczkolwiek czy nam się to podoba czy nie siła rzeczy nie mamy wyjścia i podpisywać tych wszelakich "uchodźców".
          ​​​​​​
          Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• Żurkowski, Jagiełło, Piotrowski?- trzech chłopaków na tą samą pozycję. Obecnie mamy u siebie Martinsa, Slisza- którzy nakrywają ich czapkom. Co do Kozłowskiego to zgoda, ale tu pewnie finansowo nie do przeskoczenia.

Komentarz

• Zgodziłbym się do nazwisk.
              Ale sam zauważasz, że jeszcze chwila minie dopóki każdy z powyższych wróci z podkulonym ogonem.
              Inna sprawa, że aktualni pracodawcy ( Fiorentina, Genoa, Genk ? ) raczej będą chcieli wyciągnąć jak najwięcej z zainwestowanych pieniędzy.
              Kapustka/Wszołek to jednak Anglia, większe pieniądze są przepalane i te 2,3,4 miliony wyrzucone w błoto są "akceptowane".

I oczywiście idealnym (jak dla mnie) formatem drużyny byłaby hybryda zawodników krajowych trzymających solidnych poziom + 5/6 podnoszących poziom "uchodźców".

Komentarz

• Żurkowski i Piotrowski z umowami do 2024 roku i Jagiełło z kontaktem rok krótszym. Powodzenia.

Wszołek po 4 latach kopania na zachodzie i Kapustka mający raptem rok ważnego kontraktu to doprawdy analogiczne przykłady świadczące o tym, że się da.
                A Melanż Trwa...

Komentarz

• Nie no Żurkowski czy Jagiełło są zdecydowanie poza zasięgiem Legii, szczególnie przy tak długich umowach. Pomysł odkupywania Polaków z zagranicznych lig to bardzo ciekawa koncepcja, ale nie dla klubu, który płatności rzędu 300-500 tysięcy euro musi rozbijać na raty, żeby w ogóle doprowadzać transfery do skutku. Przy regularnej grze w pucharach byłoby to do zrobienia, ale teraz sukcesem byłoby samo wypożyczenie bez klauzuli wykupu po sezonie jak ma to miejsce w przypadku Shabanova.

Trzeba mieć dużo złej woli, żeby doczepić się Kucharskiego akurat o to, że ściąga na Łazienkowską Uzbeka i Albańczyka, a nie Francuza czy Brazyliczyka, którzy jak wiadomo zawsze pokazują się tu z jak "najlepszej" strony (zaciąg z Fluminese, Remy, Elton czy nieco naciągając Langil)

Komentarz

Zgodziłbym się do nazwisk.
                    Ale sam zauważasz, że jeszcze chwila minie dopóki każdy z powyższych wróci z podkulonym ogonem.
                    Inna sprawa, że aktualni pracodawcy ( Fiorentina, Genoa, Genk ? ) raczej będą chcieli wyciągnąć jak najwięcej z zainwestowanych pieniędzy.
                    Kapustka/Wszołek to jednak Anglia, większe pieniądze są przepalane i te 2,3,4 miliony wyrzucone w błoto są "akceptowane".

I oczywiście idealnym (jak dla mnie) formatem drużyny byłaby hybryda zawodników krajowych trzymających solidnych poziom + 5/6 podnoszących poziom "uchodźców".
                    Jasne, masz racje ale ja nie mówię o relacjach piłkarz ich obecny klub. Uważam, że jedengo max dwóch z tej trójki dałoby radę i bez dwóch zdań podniesliby poziom. Cała ta trójka zrobiła jeden sam błąd za wcześnie wyjechali mimo, że w naszej lidze się wyróżniali mocno.

Na 90minut jest zakładka "Polacy za granicą". Nie trzeba być skautem z klubu ani mieć dekodera c+ aby bez problemu znaleźć 3 max 5 kolejnych.

Jak się z góry zakłada, że tego się nie da, że za drogi no to wiadomo, że nic z tego nie będzie. Robiac ciągle te same błędy ciężko oczekiwać za każdym razem nowych efektów.

Jak się ma podejście "a bo on zarabia w klubie x tyle siana, u nas się nie zgodzi" no spoko, nikt temu piłkarzowi nie dał tego siana do końca życia i jeśli ambicja tego piłkarza jest tylko tej hajs to wiadomo, że się nie uda. Natomiast taki jeden z drugim też widzi, że czasem może warto zrezygnować a wrocic do grania w pilke. I dla nich Kapustka jest najlepszych przykładem. Gość, który jeszcze 8 miesięcy temu był poza poważna piłka dziś jest w gronie absolutnie najlepszych ligowców a też rok temu można było mówić, że on w hajsu nie zrezygnuje, że bez szans i inne takie bzdury.
                    ​​​​​​
                    I jak pokazują przykłady i Wszolka i Kapustki tacy goście bez problemu mogą być naszym wzmocnieniem.

I idąc w tą stronę + dokładając do tego wyróżniających się z ekstraklasy + jakis z zagranicy można bez problemu zbudować drużynę na LE. Pod warunkiem, że się robi to konsekwentnie a nie co pół roku rozbija trzon druzyny.
                    ​​​​​​
                    Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].

#TeamVuko

Komentarz

• Wszołek tak chętnie tu nie przyszedłem Legia była jego ostatnim wyborem on dopiero pod koniec września przyszedł.

Komentarz

• Zamieszczone przez adaminho7 Zobacz posta
                        Wszołek tak chętnie tu nie przyszedłem Legia była jego ostatnim wyborem on dopiero pod koniec września przyszedł.
                        A to już jest kwestia ich priorytetow. Czy chcą istnieć jako piłkarze czy nie. Chyba nikt nie liczy, że dla nich Legia będzie pierwszym wyborem, jest to oczywiste, że nie jest. Natomiast pokazują, że można tu wrócić, grać, coś tam zarobic (bez szału ale na rachunki będzie), odbudować sie i albo zostać tu na dłużej albo próbować znowu za granica. Akurat w jego przypadku twierdzę, że to piłkarz za słaby na zagranicę za dobry na Ekstraklasę. Jego decyzja co woli.

#TeamVuko

Komentarz

• Ja w ogóle nie rozumiem dlaczego o casusie Wszołka mówi się w podobnym tonie jak o Kapustki.
                          Przecież Paweł wyjechał do Włoch i tam może w Samdorii wielkiej kariery nie zrobił, ale generalnie zaliczył trochę minut z ławki.
                          Potem transfer do Hellas Verony, gdzie chyba uczył się trochę grać na obronie, rozegrał blisko 2k minut i zaliczył 4 asysty, więc tragedii nie było.
                          Następnie przez 3 lata ostoja QPR, gdzie grał dużo, często z przodu, czasem na obronie, w 2. sezonie sporo też na wahadle. Nie notował kozackich cyferek, ale zapisywał się regularnie w statystykach, był bardzo ceniony w drużynie.
                          Kariery więc mega może nie zrobił, ale widzą, że niektórzy tutaj wkładają go do tego samego worka z Kapustką.
                          No nie.
                          #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• "Zresztą"
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
                              Nie no Żurkowski czy Jagiełło są zdecydowanie poza zasięgiem Legii, szczególnie przy tak długich umowach. Pomysł odkupywania Polaków z zagranicznych lig to bardzo ciekawa koncepcja, ale nie dla klubu, który płatności rzędu 300-500 tysięcy euro musi rozbijać na raty, żeby w ogóle doprowadzać transfery do skutku. Przy regularnej grze w pucharach byłoby to do zrobienia, ale teraz sukcesem byłoby samo wypożyczenie bez klauzuli wykupu po sezonie jak ma to miejsce w przypadku Shabanova.

Trzeba mieć dużo złej woli, żeby doczepić się Kucharskiego akurat o to, że ściąga na Łazienkowską Uzbeka i Albańczyka, a nie Francuza czy Brazyliczyka, którzy jak wiadomo zawsze pokazują się tu z jak "najlepszej" strony (zaciąg z Fluminese, Remy, Elton czy nieco naciągając Langil)
                              Świat jest pełen utalentowanych piłkarzy. Niech wiec ściągnie np. Jednego

Komentarz

• Z resztą Kapustka musiał się totalnie stoczyć i trzeba było się za nim nachodzić, żeby tu przyszedł. Trzeba przyznać, że dosyć szybko się odbudowuje, ale jeszcze nie róbmy z niego Boga.

Wyżej wymienieni jeszcze nie są spaleni za granicą i raczej by nie chcieli wracać, nie mówiąc już o finansach. Czy by podnieśli poziom? Ciężko powiedzieć. Dla mnie to mniej więcej poziom właśnie Slisza.

Uważam tak, jak ktoś wyżej- przynajmniej w tej chwili nie stać nas na wyróżniających się Polaków, a podobnej klasy piłkarzy można wyjąć dużo taniej właśnie chociażby na wschodzie.

Komentarz

Pracuję...
                                X