Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Legia Warszawa jest poważnie zainteresowana Arkadiuszem Piechem. Napastnik Zagłębia Lubin, które właśnie spadło z T-ME, ma w klauzurze odstępnego wpisaną kwotę wysokości 1 mln zł. Czy stołeczni działacze zapłacą tę sumę?

28-letni napastnik trafił do zespołu "Miedziowych" przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek po nieudanej przygodzie z tureckim Sivassporem. Piech szybko wskoczył do pierwszego składu Zagłębia i stał się ważnym zawodnikiem.

W obecnym sezonie strzelił dziesięć goli i dołożył do tego kilka asyst. Jego wysoka forma pozwoliła "Miedziowym" dojść do finału Pucharu Polski (porażka w rzutach karnych z Zawiszą Bydgoszcz), ale nie uchroniła zespołu przed spadkiem z T-ME.

Dyspozycja piłkarza została jednak dostrzeżona przez inne kluby. Niewykluczone, że Piech już niebawem zamieni spadkowicza na...mistrza Polski - Legię Warszawa.

- Faktycznie, interesujemy się Piechem. To szybki napastnik. Chciał go już Jan Urban, a teraz zwrócił na niego uwagę Henning Berg. Zresztą oni mają sporo podobnych spostrzeżeń na temat futbolu - przyznał cytowany przez "Fakt" prezes stołecznego klubu Bogusław Leśnodorski.

Zagłębie pomimo spadku z T-ME nie chce się jednak pozbywać skutecznego napastnika. W kontrakcie 28-letniego snajpera jest jednak wpisana klauzula odstępnego wynosząca 1 mln zł. Jeżeli Legia wpłaci tę sumę i dogada się z Piechem, to zawodnik przeniesie się na Łazienkowską.

Przypomnijmy, ,że niemal przesądzone jest odejście latem z drużyny "Wojskowych" Wladimira Dwaliszwilego. Piech mógłby zostać jego zastępcą. Zawodnik zarabia w Lubinie ok. 50 tys. zł brutto miesięcznie.
    ze stołecznej
    W środę mistrzowie Polski zagrają przedostatni mecz w tym sezonie - podopieczni Henninga Berga w Szczecinie zmierzą się z Pogonią (20.30, transmisja w Canal+ Family i TVP 1, relacja na Warszawa.sport.pl). Legia chce to spotkanie wygrać, podobnie jak niedzielny mecz z Lechem, ale przy Łazienkowskiej myślą już o przyszłości.

Bartek Kubiak: Na jakie pozycje Legia będzie chciała latem pozyskać nowych piłkarzy?

Michał Żewłakow: Przede wszystkim zależy nam na tym, aby nie osłabić drużyny. Nie chcemy sprzedawać żadnego zawodnika, który teraz gra w Legii. A kogo chcemy sprowadzić? Na pewno rozglądamy się za lewym obrońcą, który mógłby rywalizować z Tomaszem Brzyskim, szukamy też skrzydłowego i szybkiego napastnika. Interesują nas przede wszystkim polscy zawodnicy. Ten zaciąg z zagranicy w ostatnich dwóch okienkach był dość pokaźny. Teraz chcielibyśmy te proporcje odwrócić.

Ale na lewą obronę ma podobno przyjść Brazylijczyk Ronan?

- No tak, ale akurat nim interesujemy się od roku. Mamy nadzieję, że w końcu uda się go wypożyczyć z Fluminense.

Jest do tego blisko czy daleko?

- Słyszałem, że ostatnio przebywa w Brazylii, czyli całkiem niedaleko (śmiech).

Współpraca z Fluminense na razie jest jednak niewypałem - Raphael Augusto, Alan Fialho i Peu nie odegrali żadnej roli w pierwszym zespole.

- Czy niewypał? Na pewno nie był to strzał w dziesiątkę, ale to dopiero początek naszego partnerstwa. Cały czas liczymy, że będzie ono rozwijało się w odpowiednim kierunku.

Ale chyba nie liczycie, że nagle Fluminense oddawać wam będzie swoich najlepszych zawodników?

- W Brazylii, w takim klubie jak Fluminense, jest wielu zawodników, którzy mają bardzo duży potencjał i nie łapią się do składu. Można tam znaleźć piłkarzy, którzy jeśli u nas dostaną czas, przyzwyczają się do siłowej i bardziej poukładanej taktycznie ligi - mogą okazać się dużymi wzmocnieniami. Latem ubiegłego roku wszystko było jednak robione na szybko. Trener Urban dostał z Fluminense nie tych piłkarzy, których chciał. Nie wyszło za dobrze. Ale powtarzam - to dopiero początek współpracy, z której na tę chwilę nie chcemy rezygnować.

Wróćmy do Polaków. Łukasz Budziłek, którego już pozyskaliście, to bramkarz, który w Legii ma zastąpić Duszana Kuciaka?

- Nie wiem czy teraz, ale w przyszłości na pewno. Podobnie Konrad Jałocha, który jest naszym wychowankiem. To są zdolni i pracowici młodzi ludzie, których stać na to, aby grać w Legii. Na razie Budziłek trafił do nas, by zastąpić Wojciecha Skabę.

A co, jeśli Kuciak latem odejdzie?

- Legia nie jest klubem, który robi zakazy transferowe. Jeśli pojawi się dobra oferta dla zawodnika, to na pewno nie będziemy zatrzymywać kogoś na siłę. Liczę jednak, że Kuciak z nami zostanie. Że jest na tyle rozsądnym człowiekiem, że nie będzie przebierał w pierwszych lepszych ofertach, tylko pomoże Legii w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Co możesz powiedzieć o Mateuszu Szwochu z Arki Gdynia?

- To, że mam wrażenie, że wy wiecie o nim więcej niż my. A tak poważnie, to interesujemy się tym chłopakiem, ale to nie jest jeszcze nasz zawodnik, tak jak niektórzy pisali.

Chcecie do Legii sprowadzać piłkarzy z pierwszej ligi?

- Z ekstraklasy też, ale przez ostatni czas trochę popatrzyliśmy na pierwszą ligę i można tam znaleźć kilku ciekawych piłkarzy. O nazwiskach nie chcę mówić, ale to są młodzi zawodnicy. Tacy, którzy nie od razu wskoczą do składu, ale będą dobrą inwestycją. Choć z drugiej strony - nigdy nic nie wiadomo. Ondrej Duda też miał być piłkarzem perspektywicznym, a do składu wskoczył praktycznie z marszu.

To transfer, z którego jesteś najbardziej zadowolony?

- Tak. Ale na początku nie spodziewałem się, że to Ondrej z tych trzech zimowych nabytków odpali najszybciej. W tej chwili mogę powiedzieć, że to najlepszy nasz zakup, ale nie powiem, że Guilherme czy Sa są nieudanymi transferami.

A udanymi?

- Wierzę, że tak. Guilherme wszystko pokrzyżowała kontuzja, a Sa zderzył się w naszym kraju z inną rzeczywistością. Trener zamiast na niego, stawia w ataku na ofensywnych pomocników, i to przynosi efekt. Ale Orlando wie, co ma robić. Od Henninga Berga dostał jasny sygnał, że na treningach musi walczyć o swoje. Myślę, że sobie to wywalczy. Że jego czas zacznie się od nowego sezonu. I to będzie naprawdę bardzo dobry czas dla Legii.

Dobry, bo uda się awansować do Ligi Mistrzów?

- Bardzo bym sobie tego życzył. W tym sezonie pokazaliśmy, że jesteśmy wybitnym zespołem w Polsce. Czas się teraz wykazać w Europie. Na pewno nas na to stać.
    Ostatnio edytowany przez a-d-a-m; [ARG:4 UNDEFINED].
    "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Zamieszczone przez glazek Zobacz posta
      Dziękuję, postoję.

Oby to była tylko plotka.
      Niestety nie ma z czego wybierać, jeśli spojrzysz na Polska ligę. Podobnie jak Ty podchodzę sceptycznie do transferu Piecha, który nie sprawdził sie w lidze tureckiej. Wyjaśnienie jest moim zdaniem jedno - szukamy tym razem Polaków, bo zachwiane zostały proporcje w szatni, a Piech dlatego, bo ma profil najbliższy Sagana.
      "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
      Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
      Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
      Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Komentarz

• Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
        Niestety nie ma z czego wybierać, jeśli spojrzysz na Polska ligę. Podobnie jak Ty podchodzę sceptycznie do transferu Piecha, który nie sprawdził sie w lidze tureckiej. Wyjaśnienie jest moim zdaniem jedno - szukamy tym razem Polaków, bo zachwiane zostały proporcje w szatni, a Piech dlatego, bo ma profil najbliższy Sagana.
        Jak przychodzili Brzyski z Jodłowcem też szału entuzjazmu nie było. Mi tam się wydaje, że to na pewno obecnie top 5 polskich napastników grających w Polsce. Jedno tylko pytanie - jak z jego głową, bo to ją powinno się przede wszystkim sprawdzić w kontekście transferu. Gra w Zagłębiu Lubin, spadkowiczu, gdzie nikt od Ciebie niewiadomo czego nie wymaga to jednak nie jest gra w Legii. Najlepszym przykładem jest chyba Lado. A lampka co do powyższego powinna już się świecić, bo szybki powrót z Turcji czymś musiał być umotywowany.

Komentarz

• No u nas wybierać raczej nie ma z czego... Może poszukać Polaków za granicą?
          M. Robak - dobry, ale wiekowy i Pogoń go raczej nie puści
          M. Paixao - może Śląsk zejdzie z ceny, przydałby się
          Ł. Teodorczyk - wyjeżdża, *****
          P. Brożek - wiekowy, *****
          G. Kuświk, R. Jurado, P. Trytko, P. Grzelczak, F. Pawela, W. Kędziora, B. Vasconcelos, M. Piątkowski - nie ten rozmiar kapelusza
          M. Jankowski - średniak, chyba już wyżej nie podskoczy, plus że z Warszawy
          E. Visnakovs - cena chyba mocno spadła i marzenia o Bundeslidze trzeba odłożyć o kilka lat, sam nie wiem co o nim myśleć, bo jednak w słabym Widzewie trochę bramek strzelił
          B. Balaj, Z. Sadajew - wrócą pewnie to swoich klubów, bo byli tylko wypożyczeni. Każdy z nich błysnął, ale generalnie szału nie było
          P. Tuszyński - sam nie wiem co o nim myśleć, ale Lechia buduje skład i go raczej nie puści
          P. Zachara - gwiazda jednej rundy?
          M. Korzym - średniak, chyba już wyżej nie podskoczy

e:
          W tej chwili do głowy przychodzi mi tylko Piotr Parzyszek (1993). Przybyłko, Pawłowski i Sobiech z różnych względów nie wchodzą w grę, a mogliby się przydać.
          Ostatnio edytowany przez a-d-a-m; [ARG:4 UNDEFINED].
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Komentarz

• Zamiana Piech za Gruzina ? Totalny bezsens.
            http://www.projektpilecki.pl/

Komentarz

• Dokładnie. Za Lado jeszcze zdążymy zatęsknić. Za szybko skreślony. A to świetny napastnik jak na polskie warunki. Na pewno lepszy od Piecha.

Komentarz

• Piech? Po co nam kolejna, tym razem starsza wersja Kucharczyka.
                A najlepsza nie jest świadomość, że koledzy cię wspierają.
                Tylko to, że ty wspierasz ich.

Komentarz

• Zamieszczone przez Ge(L)o Zobacz posta
                  Dokładnie. Za Lado jeszcze zdążymy zatęsknić. Za szybko skreślony. A to świetny napastnik jak na polskie warunki. Na pewno lepszy od Piecha.
                  Napewno to Kopernik nie żyje. Póki co jeszcze nikt nic nie podpisał. Z wywiadu Żewłaka wynika,że szukają szybkiego napastnika w dodatku Polaka co akurat pasuje do Piecha,ale fakt,że Piech to za mały rozmiar kapelusza.
                  (L)egionowo

Komentarz

Dokładnie. Za Lado jeszcze zdążymy zatęsknić. Za szybko skreślony. A to świetny napastnik jak na polskie warunki. Na pewno lepszy od Piecha.
                    A ja myśle, ze nie zatesknimy. Nie ta motoryka, zero kiwki. Strzelać gole to on może Podbeskidziu czy innemu Apoelowi.....i tego poziomu nie przeskoczy.
                    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
                    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
                    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
                    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Komentarz

• Zamieszczone przez a-d-a-m Zobacz posta

e:
                      W tej chwili do głowy przychodzi mi tylko Piotr Parzyszek (1993). Przybyłko, Pawłowski i Sobiech z różnych względów nie wchodzą w grę, a mogliby się przydać.
                      To skoro zaczał się koncert życzeń, to poproszę Piotra Zielińskiego - teraz jak grzeje ławę, to może się Udinese chociaż na jakieś wypożyczenie zgodzi (bo na transfer, niezależnie od jego wątpliwej chęci zmiany ligi właskiej na polską, to nas nie stać). Niby nie nominalny napastnik, ale my właśnie takimi lubimy grać w ataku
                      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Dokładnie. Za Lado jeszcze zdążymy zatęsknić. Za szybko skreślony. A to świetny napastnik jak na polskie warunki.

Dwaliszwili szerokości

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                          To skoro zaczał się koncert życzeń, to poproszę Piotra Zielińskiego
                          Jak przyjdzie Szwoch to myślę, że tematu Zielińskiego nawet przez chwilę nie będzie. Do tego mamy Dudę i Rado na tej pozycji.
                          Myślę, że poza Budziłkiem (za Skabę), Ronanem (za Warzywniaka), Szwochem (za Augusto), Cichockim (za Alana) dojdzie jeszcze tylko ten napastnik (Piech?) i jakiś skrzydłowy...
                          A tak w ogóle w kontekście wzmocnień do nowego sezonu liczę na to, że w końcu regularnie zacznie grać Orlando Sa i Guilherme, a Kosę przestaną nękać kontuzje.

Komentarz

• Ale ja "chcę" Zielińskiego do ataku, a nie na "10".

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                              Ale ja "chcę" Zielińskiego do ataku, a nie na "10".
                              @BL_1916 ostatnio ma dobry humor i spełnia wiele zachcianek kibiców

Komentarz

• Zgłoś proszę za mnie, bo nie mam tłitera ani fejsa, a na Naszej Klasie go nie mogę znaleźć

Komentarz

Pracuję...
                                X