Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta

Co zrobił?

Gość miał sezon życia, a w zasadzie to pierwsze 4 miesiące od startu ligi, w których wykręcił mega wynik. Później przepadł na 4 lata. Wraca jako typowy zawodnik na odbudowę, który odbił się od poważnej piłki. Uda się albo nie. Ten transfer nie jest gwarancją czegokolwiek.
    Ja ten transfer oceniam jako bardzo ryzykowny ze względu na to, że on miał już dwie poważne kontuzje. Ostatnia to ta z Belgii gdzie zerwał więzadła krzyżowe. Nie wiem czy on tutaj da radę się odbudować. Wygląda na gościa dosyć wątłego zdrowia a nasza liga jest mega fizyczna. Zobaczymy jeszcze jak to jego kolano przejdzie testy medyczne

Komentarz

• Był taki jeden który przychodził żeby się odbudować. Spora nadwaga, brak motoryki itp. Na nasze szczęście po roku udało się go pozbyć, taki ogórek Vadis

Komentarz

• Weź Bartek nie świruj. Vadis w bezpośrednim sezonie przed przyjściem do nas miał 10 meczów w Premier League i 2 asysty.

Komentarz

• Porównywanie Vadisa, który był wiodącą postacią w Club Brugge, a potem na poważnie pokopał w Premier League do Kapustki, który zasłynął kilkoma celnymi podaniami na Euro a potem przepadł na 4 lata

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
            Zawierzyłeś jednej stronie, nie weryfikując danych i zrobiłeś z siebie ..... (wstaw sobie co tam używasz do określania takich ludzi, mi się nie chce rzucać mięsem) gratuluję.

Poniżej mecze Kapustki w Belgii:

Całkiem dużo czerwonego jak na drużynę walczącą o awans.
            Cyferki w nawiasie w rubryce "Dla" to miejsce jego zespołu w momencie rozgrywania meczu. Jak widać kręcili się między 6-8.
            Gdzie tu lider? Gdzie finalnie 3 miejsce? (ostatni mecz Kapustki to 7 miejsce). Gdzie 45 bramek zespołu?

Aha, chyba nie muszę wspominać, że zespołów w Proximus Lidze jest 8, prawda?

Skoro nie znam sytuacji, to do czego mam się odnosić? Dlatego pominąłem.
            No faktycznie pomyliłem się,a właściwie to zrobiłem błąd,że nie zweryfikowałem tego co napisał Runi.
            W niczym nie zmienia to faktu,że Kapustka za granicą sobie nie poradził.I żadne cudowanie tego nie zmieni.A gdzie sobie poradził?W polskiej ekstraklapie.Tylko.

Komentarz

• Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
              Porównywanie Vadisa, który był wiodącą postacią w Club Brugge, a potem na poważnie pokopał w Premier League do Kapustki, który zasłynął kilkoma celnymi podaniami na Euro a potem przepadł na 4 lata
              bardzo poważnie całe 275 minut i został oddany za darmo, sezon wcześniej w Championship całe 96 minut. Gwiazda rozgrywek
              Ostatnio edytowany przez jk1981; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Jeszcze środkowy obrońca, skrzydłowy i napastnik i udaneokienkotransferowe.
                ​​​​​​a ten wyjęty z hegemona ekstraklapy López to nie napadzior?

jacki77

Komentarz

• Potrzebnych jest dwóch napastników.
                  Lopes i ktoś jeszcze. Bo Kante powinien odejść.
                  koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta

Co zrobił?

Gość miał sezon życia, a w zasadzie to pierwsze 4 miesiące od startu ligi, w których wykręcił mega wynik. Później przepadł na 4 lata. Wraca jako typowy zawodnik na odbudowę, który odbił się od poważnej piłki. Uda się albo nie. Ten transfer nie jest gwarancją czegokolwiek.
                    Przerastał. Ja wiem, że to było dawno, bo w 2016 roku, ale gość w wieku 19 lat, naprawdę, jak na tą ligę miał zajebistą technikę, grę obiema nogami i dobre odejście. To wystarcza na Polską Ligę aby ją przerastać.

Kapustka w momencie transferu do Leicester - 8 bramek/12 asyst w ESA, 11 występów, 2 bramki w kadrze. Jeśli to nie jest przerastanie polskiej ligi, to nie wiem co nim jest.

To jak będzie teraz - nie wiem, ale też nie róbmy z goscia jakiegoś piłkarskiego Nikosia Dyzmy od którego piłka odbiła się dwa razy i dostał transfer za 5-6mln funtów do ówczesnego mistrza Anglii.

Masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu?
                    O sodówie było słychać za czasów gry w Cracovii.Za granicą go nie śledziłem,ale wątpię żeby się zmienił.Nie wiem czy jest sens Cię przekonywać,gwiazdor przyjdzie i sam Cię najlepiej przekona.
                    Ja go nie traktuję jak 30-letniego wraku.Po prostu nie jest wart tego żeby go do nas ściągać.O ile sportowo mógłby się przydać (w Ekstraklasie;na Zachodzie przepadł więc w Pucharach raczej niewiele nam pomoże),o tyle charakterologicznie może tylko zaszkodzić.
                    Starzyński to nie typ gwiazdora,inny charakter.
                    Poza tym Kapustka prawdopodobnie jak przyjdzie,też będzie Panem Piłkarzem.Do czasu,jak dziennikarze zaczną robić z niego gwiazdę (wiadomo że będą),co przy jego charakterze wiadomo jak się skończy.
                    Naprawdę mało przykładów Nagya,Berto czy nawet Moulina,który też robił fochy bo za dobry na Legię,a teraz po tułaczce w przeciętnych klubach chętnie by wrócił?
                    Mam problem, bo nadal nie przedstawiłeś ani jednego argumentu na tą niby sodówkę Kapustki. Cracovia była 4 lata temu, od tamtego czasu chłop (wtedy 19 letni) przeszedł dwie ciezkie kontuzje, dostał po dupie piłkarsko. Myślę, że Twoje przekonanie o tym, że to jest nadal ten sam Kapustka co 4 lata temu, jest po prostu błędne.

Ja wolę takiego 23 letniego Kapustke, niż jakiś wynalazek z Ligi Portugalskiej/Brazyliskiej/Bałkańskiej. Typowe low-risk, high-reward, jeśli odpali super, jeśli nie, to się po prostu pomylę, ale jestem raczej pewny, że będzie się tutaj bawił.

Co do Nagya/Berto/Moulina, różnica jest kolosalna. Po pierwsze, to byli piłkarze o znacznie mniejszych czysto piłkarskich umiejętnościach. Po drugie, to, że taki Moulin czy Nagy(przebłyski) odpalił w Ekstraklasie, swiadczy tylko o jej słabości. Po trzecie, Kapustka, myślę, że wie, że jak nie odpali, to potem już zostanie tylko równia pochyła(pewnie Cracovia/Lechia - vide Wolski). Wiec, jesli tak jak mowisz, przyjdzie bedzie Panem Piłkarzem i będzie krecic fochy, to się go sprzeda z zyskiem.\

Ja powiem tak, nie wiem jak bedzie, może być też tak, że Kapustka nie odpali ( w co ja osobiście wątpie ) Naprawdę dziwi mnie straszliwie ten pesymizm na forumce jeśli chodzi o ten transfer.

Transfer do Leicester pocisnął na jednym meczu. Ze wspomnianymi Irlandczykami. I dlatego trafił do PL , a nie po żadnym scoutingu Angoli.
                    Dla mnie to jest cytat wieczoru Naprawdę, nie wszędzie jest taka amatorka jak w Polsce, gdzie się ogląda dwa razy piłkarza na instacie i podejmuje decyzje.

To, że zagrał dobrze na Euro, oczywiscie miał swój wpływ, ale jeśli to byłby jedyny wyznacznik, to Pazdan dzisiaj nie grałby w spadkowiczu z 1 Tureckiej.

"Skauci Leicester uważnie obserwowali Kapustkę już od pewnego czasu." - Przegląd Sportowy po transferze
                    Ostatnio edytowany przez Kotzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Tak, na bank Leicester wydało z 5 mln euro widząc Kapustkę w jednym meczu....

No i warto też sobie odpowiedzieć na pytanie: ile ofert z takiego Leicester miały te Richardy, Luquinhasy.

Facet ma duży potencjał, wśród piłkarzy l, którzy wyjechali z ekstraklasy w ostatnich 5 latach jeden z największych. Źle wybrał to oczywiste. I albo się okaże w ciągu tego roku, dwóchx że jego karierę można uratować albo będzie ligowym dzemikiem i będzie się o nim mówić jako o jednym z największych zmarnowanych talentów ostatnich lat w naszej piłce.

​​​​​​1916 razy wolę bardziej takie transfery jak on czy np. Żurkowski* niż jakiś ogorasow z portugalsko-brazylijskich pastwisk.

*celowo napisałem o Zurkowskim, bo ten również idzie ta sama droga co Kapustka czyli błędnych decyzji. I za rok, dwa czy trzy też będzie tu wracał.
                      Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

No i warto też sobie odpowiedzieć na pytanie: ile ofert z takiego Leicester miały te Richardy, Luquinhasy.
                        Luquinhasy i Richardy nie mieli możliwości nawet zapukać do gwiazdroskiej kadry Brazylii, a Kapustka nie mógł trafić chyba na lepsze okienko wystawowe niż najlepszy międzynarodowy turniej w wykonaniu kadry na przestrzeni wielu lat. Podejrzewam, że wiele klubów dopiero wtedy zainteresowało się gościem i zgłębiło wiedzę na temat jego gry w klubie. Taki Szymańśki czy Majecki wyjechali za równie wielkie kwoty bez faktycznego debiutu w kadrze. No ale wiadomo, że oni nie dorastają do pięt panu piłkarzowi Kapustce, bo sprzedawał ich za grube kwoty Mioduski.
                        Ostatnio edytowany przez klinton; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Luquinhasy i Richardy nie mieli możliwości nawet zapukać do gwiazdroskiej kadry Brazylii, a Kapustka nie mógł trafić chyba na lepsze okienko wystawowe niż najlepszy międzynarodowy turniej w wykonaniu kadry na przestrzeni wielu lat. Podejrzewam, że wiele klubów dopiero wtedy zainteresowało się gościem i zgłębiło wiedzę na temat jego gry w klubie. Taki Szymańśki czy Majecki wyjechali za równie wielkie kwoty bez faktycznego debiutu w kadrze. No ale wiadomo, że oni nie dorastają do pięt panu piłkarzowi Kapustce, bo sprzedawał ich za grube kwoty Mioduski.
                          Zaskocze Cię, za 5 lat, piłkarze z polskiej ligi będą wyjeżdżać za jeszcze większe pieniądze niż Majecki czy Szymański bez debiutów w kadrze z jednego prostego powodu: ceny za piłkarzy idą w górę.

#TeamVuko

Komentarz

Zaskocze Cię, za 5 lat, piłkarze z polskiej ligi będą wyjeżdżać za jeszcze większe pieniądze niż Majecki czy Szymański bez debiutów w kadrze z jednego prostego powodu: ceny za piłkarzy idą w górę.
                            Nie zaprzeczysz jednak, że kwoty za Szymańskiego i Majeckiego robią wrażenie, tym bardziej, że nie mieli nawet okazji pograć w pucharach, tylko w ogórkowej rodzimej lidze.

Komentarz

Nie zaprzeczysz jednak, że kwoty za Szymańskiego i Majeckiego robią wrażenie, tym bardziej, że nie mieli nawet okazji pograć w pucharach, tylko w ogórkowej rodzimej lidze.
                              No to Ci napisałem wyraźnie, że za kolejne 4 czy 5 lat jeszcze mniej wystarczy osiągnąć, żeby odejść z ligi za 5 czy 6 milionów. Kiedyś odchodzili za tyle kadrowicze, a teraz odchodzą za tyle "grający tylko w ogorkowej rodzimej lidze".

I jedyne co może zatrzymać galopujace ceny za piłkarzy to właśnie jakiś ogólnoświatowy kryzys. Chociaż i w to nie wierzę. 20letni goście z odrobiną talentu, będą kosztować jak teraz 5 to za 4 czy 5 lat 10.

Z całą pewnością w jakimś u13 cyz u15 czy co tam jest w LTC biega jakiś gość, który za 5 lat odejdzie za większe pieniądze niż Majecki czy Szymański wcale nie mając większych umiejętności.

#TeamVuko

Komentarz

• Sezon, w którym Kapustka "przerósł ligę". Oczywiście nie podniecamy się liczbami wykręconymi na przedszkolu z Zabrza, barszczach z Niecieczy, czy Kielc oraz słabiutkiej Pogoni tylko czekamy na prawdziwą weryfikację, czyli mecze z chociażby takim Sportingiem.

Tutaj jeszcze przykład zawodnika w podobnym wieku, który Ekstraklasę również zamiatał jak choćby w spotkaniu z nami, gdzie została nim wytarta podłoga, ale nie odbił się tak brutalnie od poważnej piłki jak mistrz "Kapi".
                                https://www.transfermarkt.pl/dawid-k...spieler/208167
                                Ostatnio edytowany przez Chmielo; [ARG:4 UNDEFINED].
                                A Melanż Trwa...

Komentarz

Pracuję...
                                X