Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Jeżeli udałoby się zostawić Karbownika do zimy, na co ponoć są szanse, to wobec transferów na boki obrony jest idealna szansa, żeby zaczął grać na 8 kosztem słabego w ostatnim czasie Martinsa.
    I oby w końcu Vukovic wrócił do Luquinhasa na 10 bo nie rozumiem dlaczego z tego zrezygnował, skoro dawało to fajne efekty.
    O tak, jeszcze nam Karbownik na "8" potrzebny.
    I co? Martins z największą gazą i po prostu czołowy gracz ektraklasy (ostatnio po przerwie miał słabszą formę, ale co to znaczy?) na ławce. Kto obok będzie wygodnie siedział? Slisz, potrzebujący gry do rozwoju czy doskonały ostatnio Antolic?
    Gruzina już nie wspominam.

Karbownik jak zostanie będzie grał na skrzydle albo on prędzej na "10" za Gvilię.
    #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• A to gaża gra czy forma? Karbownik nie jest i nie będzie takim skrzydłowym, o 10 nie mówiąc, jakim może być graczem na pozycji 8. Profilowo idealnie tam pasuje.
      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• pytanie nie brzmi czy na skrzydle da drużynie więcej niż na 8, tylko czy na skrzydle/10/8 da więcej niż na lewej obronie. A to całkiem prawdopodobne
        „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
          A to gaża gra czy forma? Karbownik nie jest i nie będzie takim skrzydłowym, o 10 nie mówiąc, jakim może być graczem na pozycji 8. Profilowo idealnie tam pasuje.
          Nie, gaża nie gra, ale jesteśmy klubem, który musi potrafić bilansować drużynę. Trzymanie tylu klasowych i wysokoopłacanych gości na jednej pozycji nie ma z tym nic wspólnego.

A z ciekawości - jakie to konkretnie cechy tak predysponują Karbo do gry na "8"? Bo ja na tej LO widziałem gościa, który odważnie, czasami zbyt wręcz odważnie ruszał z ułańską fantazją do przodu i bywało, że po minięniu kilku rywali, nie miał pomysłu co dalej zrobić z piłką i kończyło się stratą. Nie wiem czy to jest idealny profil dla środkowego pomocnika.

Komentarz

• Dobre podanie, dobry drybling z piłką przy nodze co w środku może dawać przewagę i przede wszystkim szybki odbiór piłki czy szybki doskok do przeciwnika.Oglądałem sporo jego meczów czy to w CLJ, rezerwach czy kadrze Polski i to zawsze była urodzona 8, zresztą jego trenerzy czy Piekarski to samo powtarzają.
            Na lewego czy prawego obrońcę jest za wolny, na dodatek gubi się przy kryciu zwłaszcza przy szybkich skrzydłowych.

Komentarz

• To co napisał R.. Karbownik to zdobywanie przestrzeni przez prowadzenie piłki i mijanie rywali, co stwarza od razu przewagę i daje mnóstwo możliwości właściwie wszystkim z przodu i bocznym obrońcom. On łyka metry z piłką. Takich graczy w środku szuka się na świecie. Luquinhas niektóre cechy ma inne, pewnie słabsze, ale łączy ich drybling i zdobywanie przestrzeni, plus Brazylijczyk umie jeszcze prostopadle podać. No ze strzałem słabo, ale ważne żeby kto inny mógł dostać od niego piłkę i wykończyć. Takich dwóch przecinaków w środku rozmontuje każdego rywala - przynajmniej w eliminacjach do EP. Tak samo jego wartość, moim zdaniem, będzie znacznie wyższa jak zacznie grać w środku.

Komentarz

• Jeśli prawdą jest to, o czym mówiło się kilka miesięcy temu, przed przedłużeniem kontraktu Karbo, że Piekario nie chce się zgodzić, jeśli młody nie zacznie grać wyżej, to może faktycznie wyjdzie na 10​​. Jak Rocha utrzyma formę z końca rundy, to strata na boku nie powinna być duża, a w środku spustoszenie, jeśli by grał obok Lukiego. Martins prezentował się w tym roku żałośnie, a z Gvilii 10 żadna. Martinsa bym jeszcze przetestował wyżej, ale Gruzin to 6 lub 8, najlepiej w formie zmiennika. Myśli 3 razy za wolno, a robi jeszcze gorzej.
                Mioduski won
                Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Całe dziesięciolecia trenerzy szukali rozgrywających z przeglądem pola, świetnym podaniem, umiejętnością dyktowania tempa gry, a tu się okazuje, że wystarczy dać szybkiego dryblera i żadna obrona nie straszna

zupełnie poważnie - środek pomocy to również miejsce, gdzie: toczy się masę pojedynków, często fizycznych, takich w zwarciu, a nie 1 na 1 przy linii bocznej. To miejsce, gdzie nierzadko trzeba powalczyć o górną piłkę. Trzeba mądrze dyktować tempo gry, rozciągać grę, być pod grą, grać ODPOWIEDZIALNIE, bo po stracie to kaplica i idzie szybka kontra na osamotnionych stoperów.. Sprowadzacie piłkę nożną do jakiejś podwórkowej odmiany, gdzie najlepszy bierze piłkę od własnej obrony i mija kolejnych rywali w środku jak tyczki.
                  No nie - tak piłka nożna nie wygląda. Na pewno nie u trenera Vukovicia.

Co do Martinsa - nie zapominajmy też, że on gra w tym sezonie w bardzo sztywnych ramach, w które wsadził do Vuko. Przypomnijcie sobie gościa sezon wcześniej - brał na siebie ciężar gry, więcej dryblował, wchodził z drugiej linii, oddawał strzały, szukał prostopadłych piłek.. Teraz? Vuko zrobił z niego tego najdefensywniejszego pomocnika, który ma być rozprowadzić piłkę od stoperów i być zawsze w asekuracji. Nikt o tym nie wspomina, a to też jeden z powodów, dlaczego tak teraz oceniamy gorzej Martinsa. Myślę, że sam Andre nie czuje się w takiej roli doskonale i wolałby być wyżej.

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
                    zupełnie poważnie - środek pomocy to również miejsce, gdzie: toczy się masę pojedynków, często fizycznych, takich w zwarciu, a nie 1 na 1 przy linii bocznej. To miejsce, gdzie nierzadko trzeba powalczyć o górną piłkę. Trzeba mądrze dyktować tempo gry, rozciągać grę, być pod grą, grać ODPOWIEDZIALNIE, bo po stracie to kaplica i idzie szybka kontra na osamotnionych stoperów.. Sprowadzacie piłkę nożną do jakiejś podwórkowej odmiany, gdzie najlepszy bierze piłkę od własnej obrony i mija kolejnych rywali w środku jak tyczki.
                    Oglądałeś kiedyś mecze z udziałem Zielińskiego z Napoli?
                    A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta

Oglądałeś kiedyś mecze z udziałem Zielińskiego z Napoli?
                      (zaczyna się, to lubię )

Tak oglądałem, ale mówisz bardziej o tych meczach pod Ancelottim, gdzie często grał na skrzydle czy już pod Gattuso, gdzie zawsze miał za plecami jakiegoś przecinaka (jak Pirlo w osobie Gennaro we własnej osobie, kiedyś w ACM) jak Lobotka czy Demme.

ps. Nagy bardzo szybko odpalony. Musiał sobie ostro u Vuko przejebać.

Zainteresowanie nim jest bardzo dużo, choć mało kto oferuje za niego gotówkę. Kontrakt 24-latka wygasa z końcem czerwca 2021 roku.
                      O Stolarskim. Ciekaw jestem co w takim razie zainteresowane drużyny oferują?
                      Ostatnio edytowany przez blaise101; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przypomnę, że w składzie jest już Rocha i Mladenović. Nie sądze, więc, że Karbownik pozostanie na LO. Nie sądze też, że nie będzie grał. Gdzieś go wsadzić trzeba. PO odpada, bo nie po to ściągali kapitana Hajduka, żeby siedział na ławce. Na środku Antolić ma pewny plac i do niego miał dołączyć Slisz lub Martins. Zostaje więc tylko 10 lub lewe skrzydło. W takim kontekście nie do końca rozumiem też poszukiwania lewoskrzydłowego, skoro:
                        Na 10 mamy Gwilie i Luqinhasa - gdyby dołączył Karbo to któryś z tych zawodników musi odejść, bo raczej nie pogodzą się z rolą trzeciego
                        Na lewym mamy Novikovasa i chyba właśnie Karbownika. Nie wiem czy ktoś trzeci jest tutaj konieczny.

Ogólnie rzecz biorąc, transfery są przeprowadzane w taki sposób jakby Karbownik już odszedł. Sam nie wiem jak Vuko to poustawia.

Komentarz

• Blaise skąd masz info o Nagy ?
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta
                            Przypomnę, że w składzie jest już Rocha i Mladenović. Nie sądze, więc, że Karbownik pozostanie na LO. Nie sądze też, że nie będzie grał. Gdzieś go wsadzić trzeba. PO odpada, bo nie po to ściągali kapitana Hajduka, żeby siedział na ławce. Na środku Antolić ma pewny plac i do niego miał dołączyć Slisz lub Martins. Zostaje więc tylko 10 lub lewe skrzydło. W takim kontekście nie do końca rozumiem też poszukiwania lewoskrzydłowego, skoro:
                            Na 10 mamy Gwilie i Luqinhasa - gdyby dołączył Karbo to któryś z tych zawodników musi odejść, bo raczej nie pogodzą się z rolą trzeciego
                            Na lewym mamy Novikovasa i chyba właśnie Karbownika. Nie wiem czy ktoś trzeci jest tutaj konieczny.

Ogólnie rzecz biorąc, transfery są przeprowadzane w taki sposób jakby Karbownik już odszedł. Sam nie wiem jak Vuko to poustawia.
                            Slisz to jest pozycja Antolica a Karbownik moim zdaniem może pokazać więcej niż Martins, który od długiego już czasu mocno obniżył loty.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                              Blaise skąd masz info o Nagy ?
                              https://legia.net/news/dominik-nagy-...le-legii/78109
                              "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
                                Tak oglądałem, ale mówisz bardziej o tych meczach pod Ancelottim, gdzie często grał na skrzydle czy już pod Gattuso, gdzie zawsze miał za plecami jakiegoś przecinaka (jak Pirlo w osobie Gennaro we własnej osobie, kiedyś w ACM) jak Lobotka czy Demme.
                                Chodzi mi o profil zawodnika, który jest bardzo podobny to stylu jaki prezentuje Karbownik. Nie interesuje mnie kogo za plecami ma Zieliński. I z tego co widziałem to on tam specjalnie o górne piłki nie walczy.
                                A Melanż Trwa...

Komentarz

Pracuję...
                                X