Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Po sezonie na środku obrony zostajemy z dwójką Remy-Pazdan. Astizowi kończy się kontrakt, a Mauricio oczywiście wróci do Lazio. Także tutaj potrzebne są również wzmocnienia i to dwa.
    w końcu może się znaleźć i chętny na Pazdana...
    MŚ to dla niego kolejne okno wystawowe
    jak co rundę będzie nerwowo przebierał nogami, żeby stąd czmychnąć
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
      Na rozmowie o pracę, angielski też nie powinien być używany ?
      To zależy od tego czy rozmowa jest po polsku czy po angielsku.
      A na tym forum jest odrębny dział dla anglojęzycznych, więc jak ktoś nie zna polskiego albo chce zaszpanować znajomością angielskiego zwrotu, to powinien tam pisać.

A porównania tego midziowego potworka z komputerem to już nawet nie chce mi się komentować...
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• A tam potworka... piłkarze zagraniczni, stranieri, uchodźcy, imigranci, czy arbeiterzy brzmi z pewnością lepiej

W czasach gdy prasa branżowa używa zapożyczeń na porządku dziennym używanie form międzynarodowych nie powinno dziwić.
        Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Nie wiem na ile wiarygodne jest to źródło ale dywagować zawsze można:

https://twitter.com/LegiaCWKSpl/stat...49054157615105

Komentarz

• Szerokości.
            A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
              A tam potworka... piłkarze zagraniczni, stranieri, uchodźcy, imigranci, czy arbeiterzy brzmi z pewnością lepiej

W czasach gdy prasa branżowa używa zapożyczeń na porządku dziennym używanie form międzynarodowych nie powinno dziwić.
              Ekspertem oczywiście nie jestem ale o ile takie słowo jak stranieri to faktycznie zapożyczenie używane na porządku dziennym (szczególnie w piłce), o tyle słowo którego użyłeś to potworek i nigdy nie słyszałem/czytałem aby ktoś go użył. Ale śmiało, wyprowadź mnie z błędu i podlinkuj coś

e: idąc Twoim tropem rozumowania, to można pisać stranierierzy

Komentarz

• Polska potęga e-sportowa m.in. nazywa się w ten sposób

Ps. Cytat z książki Karola Zbyszewskiego:

Tylu jest cudzoziemców w Anglii‌
                Dla Anglików to proste – foreignerzy! i już.
                Ale Polacy w Anglii mają specjalne, precyzyjne słownictwo dla określania przedstawicieli każdego narodu na wyspie. Wygląda to tak:
                Są – Biali Rosjanie.
                I są – dezerterzy sowieccy.
                Są – emigranci z Niemiec.
                Włosi i Grecy to – imigranci do Anglii.
                Węgrzy to – wygnańcy.
                Z Czech są – uciekinierzy.
                Są – ukraińscy dipisi.
                Litwini, Łotysze, Estończycy to – uchodźcy.
                A czym są sami Polacy?
                Wedle wzniosłych deklamatorów, są – pielgrzymami!
                A wedle optymistycznych są – żołnierzami, chwilowo na urlopie, w czasowym miejscu postoju!”[2]
                Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta
                  Nie wiem na ile wiarygodne jest to źródło ale dywagować zawsze można:

https://twitter.com/LegiaCWKSpl/stat...49054157615105
                  Jako takie potwierdzenie ploty
                  https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...idziany-w-wars

fragment z tekstu:
                  "Obrońca Legii Warszawa i reprezentacji Polski, Artur Jędrzejczyk, podobno nosi się z zamiarem opuszczenia klubu ze stolicy podczas najbliższego okna transferowego. Wychowanka Igloopolu Dębica w warszawskim zespole miałby zastąpić 26-letni Albańczyk urodzony w Hiszpanii, Ivan Balliu.
                  We wtorek (15 maja) na swoim koncie na Instagramie portugalski pomocnik Legii, Cafu, udostępnił zdjęcie z reprezentantem Albanii, tym samym zdradzając, że Balliu przebywał (przebywa?) ostatnio w Warszawie."

Komentarz

A tam potworka... piłkarze zagraniczni, stranieri, uchodźcy, imigranci, czy arbeiterzy brzmi z pewnością lepiej

Stranieri - z tym spotykałem się przede wszystkim jako określenie Polaków za granicą: "Nasi stranieri" etc.
                    A skoro foreignerzy się nie podobają to może "inostrańcy"?
                    koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Wracając do tematu ...
                      Dla Pazdana to może być ostatnia szansa na wyjazd i zarobienie kasy. Jak odejdzie Jędza - zwolni się trochę kasy w budżecie płacowym.
                      Na szybko mogą ściągnąć Wieteskę i w przyszłości dobrze na nim zarobić. Generalnie osłabianie lokalnych rywali to u nas powinien być minimum 1 transfer na okienko.
                      I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                      Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Stranieri to generalnie określnie dla zagranicznych zawodników w Seria A. Milika i Zielińskiego tak w kwietniu w Neapolu przykładowo określali.

Komentarz

Po prostu: obcokrajowcy.

A żeby nie rozmywać, to na ciąg dalszy ewentualnej dyskusji zapraszam do tematu: http://forum.legionisci.com/newreply...treply&t=13933
                          Tam też coś schreibnąłem
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Najpierw triumf, potem transfer

I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                            Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Tak z ciekawości, to co oni pokazują tą "elką"? Bo właściwie każda większa gwiazda już miała do Legii iść..
                              #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
                                Tak z ciekawości, to co oni pokazują tą "elką"? Bo właściwie każda większa gwiazda już miała do Legii iść..
                                Aż poszperałem w google bo też nie czaiłem.
                                https://www.youtube.com/results?sear...ke+the+L+dance
                                Młodzi kibice, zwłaszcza ci, którym znana jest najpopularniejsza obecnie gra komputerowa na świecie, Fortnite, od razu w tańcu francuskiego gwiazdora rozpoznali taniec "Take the L" ("zaakceptuj porażkę"). W grze można go wykonać po wyeliminowaniu przeciwnika, by w ten sposób podkreślić swoją wyższość.

W ostatnim czasie taka cieszynka stała się znakiem rozpoznawczym Griezmanna. Przed wygranym przez Atletico 3:0 finałem LE, piłkarz wykonał ją po strzeleniu bramek w meczach ze Sportingiem Lizbona, z Realem Madryt i w półfinale Ligi Europy z Arsenalem.

Dodajmy, że taniec znany z Fortnite najpierw pojawił się w horrorze "To" z 2017 roku, gdzie został wykonany przez głównego antybohatera - terroryzującego dzieci klauna.

Fortnite zyskał w ostatnim czasie dużą popularność wśród piłkarzy. Wielu z nich chętnie sięga po ten Battle Royale (gra, w której kilkudziesięciu zawodników walczy zwycięstwo na jednej mapie, dopóki przy życiu nie zostanie tylko jeden gracz lub jedna drużyna), a niektórzy grają nawet publicznie.
                                (...)
                                https://sportowefakty.wp.pl/esport/7...iec-take-the-l

Najpopularniejsza gra na świecie? Pierwsze słyszę/czytam w ogóle tytuł, starość nie radość, trochę się zdołowałem

Komentarz

Pracuję...
                                X