Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Niko Zobacz posta

Raz jeszcze - w pół rok doznaliśmy dziwnego exodusu i to w sytuacji, kiedy wszystko wskazuje na to, że Klub idzie mocno w górę. Tracimy gości, którzy dostali tu wszystko, co mogli. A jednocześnie pokryło się to z odejściem głównego sterującego Klubem. Przypadek? Być może. Nie mam takiej wiedzy.
    Ja myślę, że problem jest inny. Każdy z tych grajków przychodził do nas tylko na chwilę. Każdy miał takie założenie i zapewne to jest jeden z argumentów przy ściąganiu ich do nas. Wpadnij, pograj, pokaż się i pójdziesz dalej do lepszej ligi za lepszą kasę. Finalnie kończy się tak jak się kończy, ale raczej idą za lepszym hajsem a już na pewno idą w "lepsze" miejsce do życia. Popatrz na instagrama Niko, plaża w Miami non stop, aż się dziwię, że On w Chicago gra. Tych dwóch kolejny idzie do Grecji, gdzie może regularnie nie płacą, ale pogodę mają zajebistą. Ich kariera ma kilka lat, a zarobek kilku tysi więcej w piękny miejscu zawsze będzie argumentem. Nie ma co się do nich przywiązywać, ważne, żebyśmy zawsze mieli następców na podobnym poziomie.

Komentarz

• Granie w Europie (a miał tego gwarancję w Legii przez najbliższe lata) to nie jest wyzwanie? Lepiej się kopać po konferencjach wschodnio-zachodnich? I co to za podejście, że "mam już jeden medal to drugiego nie chcę?". Gdyby tak było to C.Ronaldo dziś grałby w lidze fińskiej, po tym jak zdobyłby już po jednym mistrzsotwie w Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Katarze, Grecji, Ukrainie, Brazylii, Chinach, ZSRR i Szwajcarii.
      pytanie co jest atrakcyjniejsze - kolejne MP zdobyte w chujowej lidze i pokopanie w europejskich pucharach (bez nadziei na sukces) czy walka o koronę króla strzelców z Villa i Bastian Schweinsteiger dogrywający piłki. A t owszystko oczywiście przy znacznie lepszych pieniądzach.

Komentarz

• Parę faktów dotyczących Hildeberto z angielskim portali.
        Zainteresowane wypożyczeniem go były, jeszcze na początku lipca, Derby County i Sheffield United.
        Pisało się także o możliwym transferze definitywnym do jednego z tych klubów za 4m funtów.
        W sondażach kibiców Nottingham, większość (tj 60%) opowiadała się za przedłużeniem jego wypożyczenia.
        Ciekawe, że sporo osób (40%) uważało, że był wystawiany na złej pozycji.
        "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

• Jakie gwarancje miał Niko? Awansowali do LM to Magiera posadził go na ławce. W każdym wywiadzie się o to żalił.

Liga Mistrzów raz na 20 lat, faza grupowa LE i runda na wiosnę. Tak bardzo atrakcyjne?

Komentarz

• Zamieszczone przez Niko Zobacz posta
            Poważnie? Który z nich zarabia 2-3 razy więcej? Nikolić? Nie sądzę. Vadis - sprawa jasna, podwyżka o 30 proc. (nie o 300 proc.). Prijovic? Też nie wydaje mi się, żeby w Salonikach płacili mu 200-300 proc. pensji Legii. A nawet nei zdziwiłbm się, gdyby to była mniejsza kwota.

Granie w Europie (a miał tego gwarancję w Legii przez najbliższe lata) to nie jest wyzwanie? Lepiej się kopać po konferencjach wschodnio-zachodnich? I co to za podejście, że "mam już jeden medal to drugiego nie chcę?". Gdyby tak było to C.Ronaldo dziś grałby w lidze fińskiej, po tym jak zdobyłby już po jednym mistrzsotwie w Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Katarze, Grecji, Ukrainie, Brazylii, Chinach, ZSRR i Szwajcarii.

Dużo znasz takich przypadków? Że gość "ma umówione odejście po roku"? Bo ja, poza sytuacjami, gdy gość wraca po 7 miesiącach z kliniki i gra przez pół roku w swoim pół-amatorskim klubie, nie znam. To jest ten znak zapytania, który chciałbym zamienić na znak wykrzyknika.

I znów, pytanie. Dlaczego wymienieni przeze mnie zawodnicy, potrafili grać w Legii dłużej niż rok-półtora, mimo, że oni faktycznie mogliby liczyć na podwyżkę rzędu 300 proc.?

Tu pełna zgoda. Dla mnie transfery/przychody$ są środkiem, nie celem. Już to pisałem. Wolę gorszę rachunki księgowe niż w Poznaniu, ale pełną gablotę pucharów.

Raz jeszcze - w pół roku doznaliśmy dziwnego exodusu i to w sytuacji, kiedy wszystko wskazuje na to, że Klub idzie mocno w górę. Tracimy gości, którzy dostali tu wszystko, co mogli. A jednocześnie pokryło się to z odejściem głównego sterującego Klubem. Przypadek? Być może. Nie mam takiej wiedzy.
            Słabo ci się wydaje.
            W Legii Nikolic zarabiał 440 tys juro, w Chicago Fire zarabia jedyne ok. 1,9 mln dolców i od razu stał się gwiazdą MLS. Rachunek jest prosty. I tak jest z prawie każdym dobrym grajkiem, który przychodzi do ekstraklapy tylko po to, by się wybić. Nikt tego nie ukrywa.

Prijovic to inna sprawa. Trzeba było w grudniu dać mu nowy kontrakt, podwyżkę do 500 tys juro i pewnie ,by temat odejścia ucichł. W Grecji dostał 540 tys juro.

Grecka liga, a tym bardziej Olympiakos, który gra w LM prawie non stop, płaci najlepszym graczom 2 mln juro, wciąż jest atrakcyjnym miejscem do wykonywania zawodu, mimo ostrego zjazdu samej ligi greckiej w ostatnich latach.

W tym okienku bardziej obawiam się odejścia Gui, który do dziś nie podpisał nowej umowy, a to będzie ostatnia szansa, by na nim dobrze zarobić.

To co zostało spieprzone w Legii to kiepskie transfery, łatające ubytki. Jeszcze sporo nam brakuje do posiadania skautingu tak skutecznego jaki posiadają chociażby: BVB, Arsenal czy też Ajax. I nie wiem czy nadrobimy to w ciągu najbliższych lat.

Ktoś wie jakie są plany wobec Langila? Czerwińskiego? Masłowskiego? Jodłowca? Brozia? Gdzie to wietrzenie szatni?
            Ostatnio edytowany przez bondxxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Tak odnośnie piłkarzy,to do 18 roku życia większość z nich pewnie ma marzenia o Realach i Barcelonach .Potem przychodzi rzeczywistość i jak grają przyzwoicie to najpierw marzeniem jest ekstraklasa potem Legia ,a następnie wyjazd zagranicę za $$$.Właśnie tak za $$ nie liczy się to czy to będzie liga Chińska(Radovic) MLS,czy Grecja,liczy się kontrakt życia i kasa.Dlatego nie dziwmy się ,że tak Radovic który tak kocha Legię uciekł gdy dostał kontrakt życia,Nikolic który u nas był Bogiem też uciekł bo dostał kilka razy więcej niż u nas,a Ofoe uciekł nie tylko dla tych 300 tysi więcej,ale dlatego,że Olympiakos to 22 klub na świecie aktualnie i co roku gra w lidze mistrzów,oprócz zeszłorocznej wpadki .My nadal jesteśmy klubem klasy b czy nawet c ,ale za to z naszej ligi jesteśmy o tę jedną klasę atrakcyjniejszym wyborem od reszty ,a to już progres w porównaniu do tego co było z 5 lata temu.Jeżeli mam być szczery to te nasze piękne czasy zaczęły się od Spartaka (nawet jeżeli tego mistrzostwa wtedy nie zdobyliśmy),i od tego czasu to my uciekamy reszcie. Jeżeli jednak taki Vadis nie ma nas traktować jako przystanku to musimy przynajmniej co roku grać w tej lidze mistrzów,tak to jesteśmy jedynie szansą na odbudowanie się dla Vadisów. Cieszmy się z takich Mączyńskich bo to jednak gość który gra w reprezentacji.Sam za nim nie przepadałem,ale na Euro i teraz w eliminacjach pokazuje,że zasługuje na to.

Komentarz

• Mnie tylko bawi, na jakiej podstawie co niektórzy uważają, że teraz jest kasa, że teraz Miodek nie ma wymówek i że teraz całą kasę wyda na transfery ...
                I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
                  Parę faktów dotyczących Hildeberto z angielskim portali.
                  Zainteresowane wypożyczeniem go były, jeszcze na początku lipca, Derby County i Sheffield United.
                  Pisało się także o możliwym transferze definitywnym do jednego z tych klubów za 4m funtów.
                  W sondażach kibiców Nottingham, większość (tj 60%) opowiadała się za przedłużeniem jego wypożyczenia.
                  Ciekawe, że sporo osób (40%) uważało, że był wystawiany na złej pozycji.
                  Ja tam specem od piłki nie jestem, ale nawet po filmiku reklamującym jego najlepsze zagrania miałem wątpliwości co do jego talentów defensywnych (ustawianie się). Ale tak czy siak uważam, że będzie wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem.
                  Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Czy to nie Mioduski mówił, że koniec z wypożyczeniami z wysokimi kwotami odkupienia? Bierzemy grajka który przez pół roku, nie grał szczerze mówiąc nie rozumiem tego.

Komentarz

• Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
                      Czy to nie Mioduski mówił, że koniec z wypożyczeniami z wysokimi kwotami odkupienia? Bierzemy grajka który przez pół roku, nie grał szczerze mówiąc nie rozumiem tego.
                      Tylko przypomnę, że niejaki Vadis przed przyjściem do nas w ciągu 2 sezonów rozegrał mniej niż 20 spotkań.

Komentarz

• Zamieszczone przez trzeci Zobacz posta
                        Tylko przypomnę, że niejaki Vadis przed przyjściem do nas w ciągu 2 sezonów rozegrał mniej niż 20 spotkań.
                        No dobra ale jednak Vadis to był transfer nie wypożyczenie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
                          Czy to nie Mioduski mówił, że koniec z wypożyczeniami z wysokimi kwotami odkupienia? Bierzemy grajka który przez pół roku, nie grał szczerze mówiąc nie rozumiem tego.
                          A to Ty już wiesz jaka będzie kwota odstępnego, jaką ma pensję i w jakim procencie będziemy my płacić? To podziel się informacjami
                          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• @maciekw1916

na forum @nkmaribor piszą że do klubu wpłyneła oferta z Legii wysokości 1,2 eur za Luka Zahovic

Komentarz

• Żadnych informacji nie mam ale chyba pewne jest, że ta kwota pierwokupu o ile jest niska nie jest... z pewnością więcej niż dla Vako czy Necida. Mioduski mówił, że koniec z taki wypożyczeniami.

Komentarz

• Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
                                Żadnych informacji nie mam ale chyba pewne jest, że ta kwota pierwokupu o ile jest niska nie jest... z pewnością więcej niż dla Vako czy Necida. Mioduski mówił, że koniec z taki wypożyczeniami.
                                A skąd wiesz że więcej....
                                za Vako było coś ponad 2 mln E

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Komentarz

Pracuję...
                                X