Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Weszło
    Kibice Legii z utęsknieniem czekają na pierwsze transfery, ale tak naprawdę najważniejszym transferem będzie to, czy uda się zatrzymać Vadisa Odidję-Ofoe. A może być to trudne, ponieważ piłkarz i jego menedżer mocno naciskają, aby warszawski klub zaakceptował ofertę Olympiakosu Pireus. Ofertę, która na kolana nie rzuca – 2 miliony euro.

Od momentu, gdy trenerem Olympiakosu został Besnik Hasi, jasne stało się, że zgłosi się po gwiazdora Legii. Zwłaszcza, że menedżer Vadisa z Hasim zna się bardzo dobrze i to ich relacja była kluczem do tego, by Belg w ogóle trafił na Łazienkowską. Piłkarz podpisał tylko dwuletni kontrakt, ponieważ plan był jasny: w Warszawie miał się odbudować i ruszyć dalej w świat. Plan wypalił podwójnie, bo i zawodnik wrócił do formy, i jeszcze wydatnie pomógł Legii zdobyć mistrzostwo Polski. Obie strony zawarły także porozumienie. W marcu podpisano dokument, zgodnie z którym Vadis Odidja-Ofoe otrzyma połowę zysku z transferu, z nadwyżki od 1,5 miliona euro (do 1,5 miliona euro sto procent pieniędzy trafi do klubu). Obiecano też zawodnikowi, że klub nie będzie go blokował.

Legia ma prawo zawodnika trzymać jeszcze przez rok – to jasne. Piłkarz ma prawo czuć się rozgoryczony, jeśli złożone mu obietnice nie zostaną zrealizowane – to też jasne. Może więc zacząć strzelać fochy zamiast goli i to nie dlatego, że mu się w Warszawie nie podoba, ale dlatego, że na co innego się umawiał. Najlepszym wyjściem byłoby przedłużenie umowy, ale wiadomo, że to wariant kosztowny – Odidja-Ofoe chciałby zarabiać ponad milion euro i to netto. Do takich zarobków w polskiej lidze nikt się nigdy nie zbliżył.

Przed mistrzami Polski trudny dylemat. Zostawienie piłkarza jeszcze przez sezon, tylko po to, aby wypełnił kontrakt, może być bardzo drogie (kosztowałoby jakieś 2,5 miliona euro: brak wpływów z transferu plus wypłata wynagrodzenia), a jednocześnie może oznaczać sporo nerwów. Belg raczej nie należy do ludzi, którzy w pięć minut zapomną o urazie i skoncentrują na najbliższym meczu. Z drugiej strony Legia też nie może sobie pozwolić na to, by jakikolwiek zawodnik wymuszał decyzje o transferze. Niedawno Maciej Wandzel, były współwłaściciel Legii, przyznał, że gdyby nie konflikt właścicielski, Aleksandar Prijović zostałby dla przykładu „przeczołgany” w rezerwach, ale jak wiadomo tak się nie stało i zawodnik wtedy ugrał swoje: transfer do Grecji. Teraz sytuacja może być trochę podobna. I znowu z Grecją w tle.

Na razie Vadis Odidja-Ofoe nie trenuje z Legią, ponieważ czeka na potomka.
    Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Komentarz

• Czyli o 50% dla Vadisa zadecydowano w marcu, a nie jednak rok temu? Niby dlaczego tak miało być?
      Skąd Weszło czerpie informacje? Mają takie same źródła jak swoje przecieki transferowe(typu "Bereszyński podpisał kontrakt z Benficą)?
      team LEGIA

Komentarz

• Milion ojro na rękę jest problemem?

Komentarz

• Zamieszczone przez Lillo Zobacz posta
          Milion ojro na rękę jest problemem?
          Zważywszy, że 800 k dostaje Jędrzejczyk, który nie jest nawet w piątce czołowych zawodników Legii. Nie jest nawet w pierwszej dwójce najlepszych obrońców w naszym klubie.
          A Melanż Trwa...

Komentarz

• Magiera spotkał się z Możdżeniem. To on naciska na transfer tego zawodnika.

Info moje, więc można obśmiewać do woli.
            Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Komentarz

• Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
              Magiera spotkał się z Możdżeniem. To on naciska na transfer tego zawodnika.

Ktoś tu to pisał kilka godzin temu geniuszu.

Komentarz

• fakt jest taki, że w obliczu braku godnego następcy lepszym wyjściem będzie zatrzymanie Vadisa przez rok, niż 2 mln ( a tak naprawdę 1 mln z racji warunków kontraktu). Szczególnie , że Radovica też prawdopodobnie zabraknie w kilku najbliższych tygodniach.
                Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Komentarz

Weszło
                  Obie strony zawarły także porozumienie. W marcu podpisano dokument, zgodnie z którym Vadis Odidja-Ofoe otrzyma połowę zysku z transferu, z nadwyżki od 1,5 miliona euro (do 1,5 miliona euro sto procent pieniędzy trafi do klubu). Obiecano też zawodnikowi, że klub nie będzie go blokował.
                  Czyli jednak nie do końca wszystko jest jasne. Jeśli podpisano taki dokument w marcu, to pytanie czy pierwotna umowa było dwuletnia czy jednak roczna z jakąś opcją. Jeśli nie, to naprawdę grubo...

Komentarz

• No to jak mu tak zależy na odejściu i satysfakcjonuje go 250 tysięcy euro dla siebie, to teraz tylko się dogadać ile Olympiakos ma dorzucić nam do 1,75 mln, z których nic dla niego nie pójdzie. Wszak mu zależy...

Komentarz

• Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
                      fakt jest taki, że w obliczu braku godnego następcy lepszym wyjściem będzie zatrzymanie Vadisa przez rok, niż 2 mln ( a tak naprawdę 1 mln z racji warunków kontraktu). Szczególnie , że Radovica też prawdopodobnie zabraknie w kilku najbliższych tygodniach.
                      1,75 mln

Komentarz

Magiera spotkał się z Możdżeniem. To on naciska na transfer tego zawodnika.

Dziwne, że info twoje zaraz po tym jak napisał to janekx89 na tt. A może to ty jesteś tym Jankiem?
                        Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Ja pierdole no z tym Możdzeniem to nie wierzę - przecież gość ***** grał w Koronie.
                          W Koronie!!
                          To nie jest facet nawet na rezerwy Legii a co dopiero mówić o pierwszym zespole...

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
                            Dziwne, że info twoje zaraz po tym jak napisał to janekx89 na tt. A może to ty jesteś tym Jankiem?
                            Piszę moje - czyli nie gazetowe, nie Stanowskie itd. Resztę dopisz sobie sam, cokolwiek chcesz.

Komentarz

• Możdzenia? chyba ***** do noszenia piłek.

Komentarz

• Jakoś mi nie pasuje to, co jest napisane na weszlo. Już rok temu Vadis chciał podpisać umowę na rok więc czymś wyjątkowym musieli go przekonać, aby podpisał na 2 lata. Po drugie to, co nam dałoby wprowadzenie takiego zapisu w marcu? Absolutnie nic. Moglibyśmy taki zapis umieścić, ale pod warunkiem przedłużenie kontraktu o kolejny rok. Kolejne wątpliwości wiążą się z tym, że przecież w marcu trwał konflikt właścicielski i albo Leśny chciałby zrobić na złość Mioduskiemu, albo Stanowski chce przedstawić w złym świetle Mioduskiego, jako tego, który podpisuje chujowe umowy. A że Stanowski był za Leśnodorskim to chyba każdy wie.

Komentarz

Pracuję...
                                X