Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wszystko fajnie, ale po co kolejny napastnik jak gramy tylko jednym. Przydałby się w końcu skrzydłowy, bo oprócz Kuchraczyka nie ma żadnego. Jesienią w wielu meczach tego brakowało. Rado, Hama, Vako, Gui - ich wszystkich ściąga do środka i są raczej wolni. Przydałby się ktoś do urozmaicenia taktyki czy do gry z kontry jak mamy wynik. Ktoś w stylu Koseckiego, Manu, Kucharczyka - oczywiście lepszy - kto włącza gaz na skrzydle i biegnie do tych świetnych piłek od Vadisa czy Rado.

Komentarz

• Caicedo podobno się nie dogadał z Villarealem. Nie zmienia to zbyt wiele, ale zawsze jakieś info i możliwość kolejnych plotek
      http://www.projektpilecki.pl/

Komentarz

• Zamieszczone przez sirnowy Zobacz posta
        Rado, Hama, Vako, Gui - ich wszystkich ściąga do środka i są raczej wolni.
        Dokładnie. To są ofensywni pomocnicy, kiedy jest ich dwóch na boisku wtedy jakoś to wygląda. Ale kiedy wszyscy występują jednocześnie, zaczynają sobie nawzajem przeszkadzać

Komentarz

• Zamieszczone przez Bagin90 Zobacz posta
          Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.
          Pomijam już*fakt, że posługiwanie się*średnią*arytmetyczną bez wskazania wariancji lub choćby odchylenia standardowego, to zwyczajne oszustwo. Kadra z zawodnikami w wieku 20, 20, 30, 30 daje taką samą średnią, co kadra złożona z samych dwudziestopięciolatków.

Komentarz

• Zamieszczone przez nst Zobacz posta
            Caicedo podobno się nie dogadał z Villarealem. Nie zmienia to zbyt wiele, ale zawsze jakieś info i możliwość kolejnych plotek
            Podobno w grę wchodzą też Chievo Verona i Leicester. Podobno...
            "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

Runi

Po pierwsze, gdzie Legia a gdzie Barcelona. Odstaw konsole. Porownujmy sie z analogicznymi klubami. I tak FC Basel - 25'9, Dinamo Zagrzeb 24'1, Sparta Praga 25'7.

Po drugie, wychodzi nam 26'5 bo mamy kilku mlodych w kadrze, ale oni nie graja. Z graczy regularnie meldujacych sie na boisku w poprzedniej rundzie najmlodszym byl chyba Kopczynski (24). Dla przykladu, w poprzedniej rundzie FC Basel pilkarzy mlodszych od Kopczynskiego i w miare regularnie pojawiajacych sie na boisku mial dwoch: Balanta, Elyounoussi. Dinamo Zagrzeb przynajmniej kilku: Livakovic, Benkovic, Stojanovic, Pavicic, Coric, Henríquez. Sparta Praga rowniez kilku: Budinský, Karavaev, Julis, Pulkrab. A Legia? Zero, jedynym w miare regularnie grajacym "juniorem" w skladzie Legii byl 24-letni Kopczynski.
              No przydałoby Ci się , żeby Ci Miodek odstawił konsolę z pokoju .

Tak samo Barcelona jest od nas różna jak i Dinamo. Wybierasz idealne kluby do potwierdzenia swojego przykładu. Ja też.
              Jak widzisz, albo i nie. Nie ma reguły .

Zanim zaczniesz zachwycać się Spartą dowiedz się kiedy ostatni raz grali w Lidze Mistrzów ( 12 lat temu, żebyś nie musiał długo szukać).

Komentarz

A ja mysle, pollack, ze sam stawiasz teze, a nastepnie ja obalasz. O Necidzie napisalem dokladnie: "w skali polskich realiow ten Necid wyglada na mega transfer".

Poprostu dla mnie wlasnie za kase z UEFA balujemy. I tylko to krytukuje, podjete ryzyko, moim zdaniem, bardzo duze. Spokojnie, jesli za rok bedzie LM, to bede pierwszy ktory przyzna ze podjete ryzyko sie oplacilo. 4 lata Lesnodorskiego w Legii to postepujaca profesjonalizacja klubu, co wiaze sie z rosnacymi wplywy, np. przychody z dzialalnosci podstawowej (czyli bez transferow) w 2012 wynosily 66 mln zlotych, w sezonie 14/15 to juz bylo 100 mln zlotych. Innymi slowy, przychody w skali roku rosna o kilka procent. Czy w ostatnim czasie pensje pilkarzy rosna o kilka procent w skali roku?

PS.
                Jednorazowego wplywu z LM nie licze.
                Dareczku policz jeszcze ile % wzrosła wartość akcji dla właścicieli ! Jeśli asekuracyjnie przyjmiemy, że Legia jest dziś warta 120 000 000 zł to policz jeszcze % zwrotu z kapitału własnego dla akcjonariuszy !

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, że trio zapłaciło za Legię jedynie 40 000 000 zł to dla akcjonariuszy oznacza to zwrot z kapitału własnego ok 300% a to pomijasz w tej układance ! Jeśli z tych 40 baniek sporo zostało spłacone z bieżących przychodów klubu to lewar powoduje, że wskaźniki na kapitale własnym są jeszcze lepsze !

Czy bez racjonalnego ryzyka na jakim balansował Leśny tak wyśmienity wynik byłby możliwy ? spójrz na sprawozdania finansowe za lata gdy ITI było u sterów ! Doceń kawał dobrej roboty jaką BL wykonał !

Nie wiem po co te twoje wywody Legia będzie szła obraną obecnie ścieżką racjonalnego rozwoju, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że Leśny wygra wojnę na koperty ! U Leśnego granica ryzyka jak sam zauważasz jest nieco wyżej niż u DM, więc na 95% przebije go ofertowo. Jeśli Leśny nie ma dogranego inwestora to siłą rzeczy ryzyko transferowe będzie skorelowane pod awans do Ligi Mistrzów, co pozwoliłoby na dość szybką spłatę Mioduskiego !

Długofalowa strategia klubu jest taka, żeby podnosić jakość i występować w Lidze Mistrzów z częstotliwością Bate, w latach bez Ligi Mistrzów faza grupowa Liga Europy powinna pozwolić zbilansować przychody i koszty.

Jak już powstanie akademia i będzie gdzie trenować to trzeba zacząć ściągać hurtowo najzdolniejszych juniorów z całej Polski, tutaj na pewno też Leśny odniesie spektakularny sukces, musisz przyznać, że Boguś niczym legendarny Midas czego się nie tknie to zamienia to w złoto ! Wierzę podobnie jak Ty, że za parę lat Boguś opchnie jakiegoś młokosa za 10 baniek jurków !
                Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
                Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
                To jest Służewiec To są Nasze Termopile
                Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
                Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
                Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
                W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
                A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Komentarz

A ja mysle, pollack, ze sam stawiasz teze, a nastepnie ja obalasz. O Necidzie napisalem dokladnie: "w skali polskich realiow ten Necid wyglada na mega transfer".

Poprostu dla mnie wlasnie za kase z UEFA balujemy. I tylko to krytukuje, podjete ryzyko, moim zdaniem, bardzo duze. Spokojnie, jesli za rok bedzie LM, to bede pierwszy ktory przyzna ze podjete ryzyko sie oplacilo. 4 lata Lesnodorskiego w Legii to postepujaca profesjonalizacja klubu, co wiaze sie z rosnacymi wplywy, np. przychody z dzialalnosci podstawowej (czyli bez transferow) w 2012 wynosily 66 mln zlotych, w sezonie 14/15 to juz bylo 100 mln zlotych. Innymi slowy, przychody w skali roku rosna o kilka procent. Czy w ostatnim czasie pensje pilkarzy rosna o kilka procent w skali roku?

PS.
                  Jednorazowego wplywu z LM nie licze.

Runi

Po pierwsze, gdzie Legia a gdzie Barcelona. Odstaw konsole. Porownujmy sie z analogicznymi klubami. I tak FC Basel - 25'9, Dinamo Zagrzeb 24'1, Sparta Praga 25'7.

Po drugie, wychodzi nam 26'5 bo mamy kilku mlodych w kadrze, ale oni nie graja. Z graczy regularnie meldujacych sie na boisku w poprzedniej rundzie najmlodszym byl chyba Kopczynski (24). Dla przykladu, w poprzedniej rundzie FC Basel pilkarzy mlodszych od Kopczynskiego i w miare regularnie pojawiajacych sie na boisku mial dwoch: Balanta, Elyounoussi. Dinamo Zagrzeb przynajmniej kilku: Livakovic, Benkovic, Stojanovic, Pavicic, Coric, Henríquez. Sparta Praga rowniez kilku: Budinský, Karavaev, Julis, Pulkrab. A Legia? Zero, jedynym w miare regularnie grajacym "juniorem" w skladzie Legii byl 24-letni Kopczynski.
                  Nie jest to zbyt szczęśliwy temat na takie dywagacje, ale trochę oszukujesz kolegów. Budinský w Sparcie nie zagrał żadnego meczu, bo był wypożyczony do Bohemiansu. Do reszty mi się odnosić nie chce, bo to jest zbyt rozbudowany temat, a jesteśmy w wątku o transferach Legii.

Komentarz

• ociągają się z transferem Kucharczyka, więc pewnie nici z tego... Szkoda....
                    Jeśli do dziś Caicedo nie podpisze z nikim umowy, jego szanse na angaż będą spore.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                      Przecież Kucharczyk to piłkarskie beztalencie, jakim cudem on trafił do Legii to nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Tyle lat grzeje tu miejsce, bo nikt sensowny go nie chciał, a takiego Górnika Łęczna nie było stać na zaoferowanie mu chociażby połowy wynagrodzenia, jakie inkasuje w Warszawie. Dostać jeszcze za niego ponad milion euro to jak gwiazdka z nieba i mam nadzieję, że w tej Moskwie pójdą po rozum do głowy i jednak zdecydują się uwolnić Legię o tego drewniaka.

Tak jak zauważył bodajże Chmielo, udaje się wypychać z klubu miernoty i trzeba iść za ciosem. Czas na Kucharczyka.
                      bo jeszcze ktoś z Lokomotivu przeczyta.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                        A teraz jakiś jest? Tym bardziej jak przez tyle lat nie udało się ściągnąć skrzydłowego, lepiej zostawić ograniczonego co prawda, ale gwarantującego liczby sezon w sezon Kuchego.

W lecie Kazaiszwiliego i Guilherme może nie być, a w ich miejsce może przyjść kolejny Nacho Novo, Ojamaa, Manu czy Langil i jeszcze niektórzy mogą zatęsknić za tym Kuchym na ławce.

Podkreślam - nie uważam Kuchego za jakiegoś herosa, ale jak dla mnie nie fair wypierdalanie stąd gościa, który parę ważnych bramek strzelił, nigdy nic nie odjebal i trochę serca zostawił na boisku.
                        Radović, Gui, Vako są o niego przynajmniej klasę wyżej, przy czym Brazylijczyk nie jest typowym skrzydłowym. Robimy przebudowę kadry i nie widzę powodów, dla których mielibyśmy trzymać tu kogoś z sentymentu.Klub się tego wyzbył, bo można było się martwić, że znowu będziemy ściągali byłych legionistów na odbudowę (Furman, Borysiuk), czy trzymać kogoś na kontrakcie (Sagan, Vroljak), ponieważ X czasu temu zagrał w Legii kilka przyzwoitych spotkań. To już lepiej na te kilka minut wprowadzać Szymańskiego.

To, że od czasu Edsona nie mieliśmy w Warszawie wartościowego lewego obrońcy nie oznacza, że trzeba było tu trzymać byle jakiego Wawrzyniaka, zamiast szukać Hlouska.

Ja bym się nie martwił o Novo, czy Manu. Zdaje się, że Żewłakow trochę okrzepł jako dyrektor. Dodatkowo klub chce zrobić krok sportowy, który nie będzie możliwy z taką surówką jak Kucharczyk, Furman, czy inny jednowymiarowy grajek.
                        A Melanż Trwa...

Komentarz

• Runi
                          Tak samo Barcelona jest od nas różna jak i Dinamo. Wybierasz idealne kluby do potwierdzenia swojego przykładu. Ja też.
                          W jakich realiach finansowych operuje Barcelona, w jakich Dinamo, w jakich Legia. Dziekuje. Idealny pod moja teze bylby Ajax ale, jest to klub za bogaty zeby go porownywac z Legia.

Zanim zaczniesz zachwycać się Spartą dowiedz się kiedy ostatni raz grali w Lidze Mistrzów ( 12 lat temu, żebyś nie musiał długo szukać).
                          Po 20 latach awansowalismy do LM, warto dodac ze raczej w kiepskim stylu, meczac sie z polzawodowym mistrzem Irlandii, a wczesniej ze slowackim porto za 2 mln euro. Tak wiem, 3:3 z Realem, 1:0 ze Sportingiem. Ale to wystarczy zeby patrzec z gory na Sparte ktora generalnie w Europie na przestrzeni ostatnich lat prezentowala sie lepiej od nas?

Mario, moze w jednym czy drugim nazwisku sie pomylilem, meritum jest takie ze ostatnio brakowalo nam mlodych pilkarzy regularnie grajacych w ''11'' ktorzy w przyszlosci mogliby aspirowac do transferu do jakiegos powaznego klubu.

Ursynów1916
                          Jak już powstanie akademia i będzie gdzie trenować to trzeba zacząć ściągać hurtowo najzdolniejszych juniorów z całej Polski
                          Tutaj sie zgadzamy. Jesli junior sciagniety z innego klubu jest lepszy od rodowitego Warszawiaka trenujacego w akademii od dziecinstwa, to powinien miec priorytet.
                          Ostatnio edytowany przez Bagin90; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Niezly wyludzacz klików Sio.

Komentarz

• Z pozdrowieniami od Kuchego

- Kucharczyk dziś trenuje z nami i to oznacza, że jest bliżej tego by z nami został.
                              Michał Ż
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                                Przecież Kucharczyk to piłkarskie beztalencie, jakim cudem on trafił do Legii to nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić.
                                Nie musisz go lubić ale powinieneś szanować.
                                #MiśKazekteam

Komentarz

Pracuję...
                                X