Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• To tylko ad vocem - pier"olę annały, złodziei z pzpn i poznańskich paserów. Dla mnie to zawsze będą 3 Mistrzostwa Polski.

Zamieszczone przez Niko Zobacz posta
    choć wydaje mi się, że się mylisz i że było sporo więcej - sam siedziałem na łuku od Łazienkowskiej i z tego co pamiętam to był multum ludzi na płotach i słupach
    A to chyba Ci się myli z o rok wcześniejszym meczem z Górnikiem, bo wtedy w istocie wisiałem na płocie i było to niezłe miejsce .

Sorry muszę to już naprawdę ostatni wtręt:

Zamieszczone przez Niko Zobacz posta

Zgodzę się, że mentalnie między tamtymi piłkarzami, a dzisiejszymi jest przepaść. Ale na czyją korzyść? Ja wiem, że fajnie się czyta o tym, że piłkarze przychodzili pijani na trening, rzucali butami w dziennikarzy, na zgrupowaniach przed meczem robili grilla i ogólnie byli kokodżambo. Tylko czy naprawdę tego byśmy teraz chcieli?
    Mylisz profesjonalizm z mentalnością oznaczającą duże jaja. Kiedyś mieliśmy grajków z jajami, ale nie mieliśmy profesjonalistów. Dziś mamy profesjonalizm bez jaj (poza drobnymi wyjątkami). A można mieć jedno i drugie, co pokazują Anglicy. Nikt tam już nie zachowuje się jak w latach 90-tych, czasy Mersona i Gazzy bezpowrotnie odeszły do przeszłości. Ale jaja pozostały te same. Oczywiście mówię o piłce klubowej, nawet tej z niższych lig.
    Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Ponieważ Nico jestem starszy od Ciebie ( co już wiesz ), pamiętam jeszcze czasy Pana Kazika, który jest naszym symbolem, niestety ten symbol oprócz indywidualnych osiągnięć w rankingach, nie może się pochwalić taką ilością tytułów Mistrza Polski, jak kopacze z obecnej drużyny. Oczywiście, to tylko tak na marginesie porównywania zespołów z różnych epok, co chyba nie ma sensu.
      Wracając do transferów, wszyscy musimy sobie zdawać sprawę z tego, że spektakularnych drogich transferów nie będzie, kasa z pucharów w większości będzie szła na Akademię, bo taki będzie priorytet właścicieli. Ja osobiście ich za to szanuję, bo to bardzo perspektywiczny cel dla naszej Legii

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
        Sorry. Klub działał prężnie i w pełni profesjonalnie. Z całą świadomością tamtą Legię można stawiać jako punkt odniesienia.
        Porównywanie profesjonalizmu klubu teraz i w połowie lat 90ych to jak porównywanie słonia do mrówki.

Teraz, nie mówię o tym co było przed dwoma laty, klub jest zorganizowany na poziomie dobrych klubów z lig zachodnich.
        To co nas różni to brak kasy, dlatego nie wszystko jeszcze mamy (akademia, ośrodek treningowy, mniej rozbudowana sieć skautingu, mniej liczebny pion sportowy), ale organizacja stoi już na takim poziomie na jakim powinna.

To, że w latach 90ych wyniki były przez chwilę dobre nie ma nic wspólnego z tym jak klub działał. Inne były realia w Polsce i wtedy można było działać po amatorsku, teraz to by się długo nie udało. Gdyby dziś klub działał tak jak wtedy to pewnie nie gralibyśmy teraz w ekstraklasie.

Tak na szybko dla porównania - marketingu, skautingu nie było żadnego, akademii też nie, organizacja na poziomie lat 80ych a karty zawodników były zastawione/posiadane przez Romanowskiego.

Kasa za awans rozpłynęła się momentalnie i klub nic z niej nie miał a drużyna w zasadzie rozpadła się po jednym przegranym meczu. Gdyby nie przejęcie przez Daewoo, mielibyśmy problemy z przetrwaniem.

Byłbym więc ostrożny z porównaniem tego co mamy dziś a było kiedyś.

Teraz jesteśmy świadkami najlepszego okresu w dziejach klubu na arenie krajowej, a to, że nie jest tak dobrze w Europie wynika z tego, że potrzebujemy trochę więcej czasu na nadrobienie zaległości oraz przede wszystkim z tego, że konkurencja teraz jest o wiele większa niż 20 lat temu. Do tego piłkarze mogą wyjechać swobodnie do innego kraju i obowiązuje prawo Bosmana, które co prawda słuszne, jest niekorzystne dla biedniejszych klubów.

Cieszmy się więc z tego co mamy teraz i oby było tak jak najdłużej, bo jak jest dobrze to łatwo się zapomina jak było źle jeszcze przed chwilą.

Komentarz

• Zamieszczone przez KOMAR Zobacz posta
          Właśnie ją dostaje, nie widzisz tego?Został zmieniony bo doznał kontuzji,3-4 tygodnie przerwy!
          Jednak przerwa? Kurde,jakies fatum, kolejny zawodnik w dobrej formie...

Komentarz

• Zamieszczone przez mrquad Zobacz posta
            Ponieważ Nico jestem starszy od Ciebie ( co już wiesz ), pamiętam jeszcze czasy Pana Kazika, który jest naszym symbolem, niestety ten symbol oprócz indywidualnych osiągnięć w rankingach, nie może się pochwalić taką ilością tytułów Mistrza Polski, jak kopacze z obecnej drużyny. Oczywiście, to tylko tak na marginesie porównywania zespołów z różnych epok, co chyba nie ma sensu.
            Wracając do transferów, wszyscy musimy sobie zdawać sprawę z tego, że spektakularnych drogich transferów nie będzie, kasa z pucharów w większości będzie szła na Akademię, bo taki będzie priorytet właścicieli. Ja osobiście ich za to szanuję, bo to bardzo perspektywiczny cel dla naszej Legii
            Daj Boże
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Komentarz

• Zamieszczone przez Altuditu Zobacz posta
              Porównywanie profesjonalizmu klubu teraz i w połowie lat 90ych to jak porównywanie słonia do mrówki.

Teraz, nie mówię o tym co było przed dwoma laty, klub jest zorganizowany na poziomie dobrych klubów z lig zachodnich.
              To co nas różni to brak kasy, dlatego nie wszystko jeszcze mamy (akademia, ośrodek treningowy, mniej rozbudowana sieć skautingu, mniej liczebny pion sportowy), ale organizacja stoi już na takim poziomie na jakim powinna.

To, że w latach 90ych wyniki były przez chwilę dobre nie ma nic wspólnego z tym jak klub działał. Inne były realia w Polsce i wtedy można było działać po amatorsku, teraz to by się długo nie udało. Gdyby dziś klub działał tak jak wtedy to pewnie nie gralibyśmy teraz w ekstraklasie.

Tak na szybko dla porównania - marketingu, skautingu nie było żadnego, akademii też nie, organizacja na poziomie lat 80ych a karty zawodników były zastawione/posiadane przez Romanowskiego.

Kasa za awans rozpłynęła się momentalnie i klub nic z niej nie miał a drużyna w zasadzie rozpadła się po jednym przegranym meczu. Gdyby nie przejęcie przez Daewoo, mielibyśmy problemy z przetrwaniem.

Byłbym więc ostrożny z porównaniem tego co mamy dziś a było kiedyś.

Teraz jesteśmy świadkami najlepszego okresu w dziejach klubu na arenie krajowej, a to, że nie jest tak dobrze w Europie wynika z tego, że potrzebujemy trochę więcej czasu na nadrobienie zaległości oraz przede wszystkim z tego, że konkurencja teraz jest o wiele większa niż 20 lat temu. Do tego piłkarze mogą wyjechać swobodnie do innego kraju i obowiązuje prawo Bosmana, które co prawda słuszne, jest niekorzystne dla biedniejszych klubów.

Cieszmy się więc z tego co mamy teraz i oby było tak jak najdłużej, bo jak jest dobrze to łatwo się zapomina jak było źle jeszcze przed chwilą.
              Czy ja porównywałem klub do tego, co było w latach 90?
              A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                To tylko ad vocem - pier"olę annały, złodziei z pzpn i poznańskich paserów. Dla mnie to zawsze będą 3 Mistrzostwa Polski.

A to chyba Ci się myli z o rok wcześniejszym meczem z Górnikiem, bo wtedy w istocie wisiałem na płocie i było to niezłe miejsce .

Sorry muszę to już naprawdę ostatni wtręt:

Mylisz profesjonalizm z mentalnością oznaczającą duże jaja. Kiedyś mieliśmy grajków z jajami, ale nie mieliśmy profesjonalistów. Dziś mamy profesjonalizm bez jaj (poza drobnymi wyjątkami). A można mieć jedno i drugie, co pokazują Anglicy. Nikt tam już nie zachowuje się jak w latach 90-tych, czasy Mersona i Gazzy bezpowrotnie odeszły do przeszłości. Ale jaja pozostały te same. Oczywiście mówię o piłce klubowej, nawet tej z niższych lig.
                Jednak pozostanę przy swojej prawdzie - na meczu z Rakowem było 16 tys. ludzi (jak na tamte czasy to istne Chiny). Internet mi potwierdził.

Komentarz

• Zamieszczone przez Niko Zobacz posta
                  Jednak pozostanę przy swojej prawdzie - na meczu z Rakowem było 16 tys. ludzi (jak na tamte czasy to istne Chiny). Internet mi potwierdził.
                  O.k., widocznie pamięć już nie ta . Pamiętam, że bez tłoku mogłem wejść na boisko i zerwać trawę, może dlatego mi się coś poje"ało.

Komentarz

• czyli po transferach - opierdolimy ich takim składem jak jest, u siebie to nawet składem z Płocka. Prezes wstrzymuj transfer tego murzyna !
                    bałagan i porządek to tylko liczby...

Komentarz

• Zamieszczone przez Niko Zobacz posta
                      Sam piszesz, że na mistrzowskim meczu z Rakowem było 5 tys. ludzi... (choć wydaje mi się, że się mylisz i że było sporo więcej - sam siedziałem na łuku od Łazienkowskiej i z tego co pamiętam to był multum ludzi na płotach i słupach).
                      Na meczu, według 90 minut, było 16 tysięcy ludzi

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=70690

Komentarz

• Jakub Kosecki-"Pierdo.le zostaje"

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
                          Jakub Kosecki-"Pierdo.le zostaje"
                          ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Zamieszczone przez Altuditu Zobacz posta
                            Ja bym to tego dodał jedną rzecz - ci, co grali z (L) na piersi w 90tych często wcale nie byli piłkarzami Legii tylko Pogoni Konstancin wypożyczonymi do Legii. Ot, taki organizacyjny pomysł był.
                            koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• 3-4 tygodnie przerwy Bereszyńskiego + Dundalk na drodze do Ligi Mistrzów to idealny moment, by sprowadzić dobrego prawego obrońcę. Najlepiej wszechstronnego, żeby w razie czego mógł z powodzeniem wystąpić chociażby na środku obrony. Jędrzejczyk, jak nic.

Komentarz

• Jędza jest do wyjęcia?

Komentarz

Pracuję...
                                X