Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Teraz bardziej na "poważnie". Goście, którzy aspirują do miana mocnych Europejskich talentów, a którzy są jeszcze do wyjęcia za nieduże pieniądze. Pierwszy o którym tu wspomnę to Khizhnichenko. Dokładnie Sergei Khizhnichenko, piłkarz Szachtiora Karagandy. Zespół który mogliśmy oglądać w tegorocznych kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Ma 22 lata, facet jest szybki, skuteczny oraz dysponuje nienaganną techniką i dobrym dryblingiem. Działacze Legii mogliby wybrać się na "wakacje" i poobserwować co potrafi ten chłopak na swoim podwórku. Wyceniany jest na 250 tysięcy euro a jeśli chłopak odpowiednio się rozwinie, można na nim zarobić parę milionów.
    Jego dorobek w obecnym sezonie w Kazachstańskiej lidze to 5 bramek w 18 spotkaniach (13 w podstawowym składzie) + bramki w eliminacjach do LM.

Drugi już bardziej z grubej rury, którym zainteresowane było nawet CSKA, ale chłopak wolał jeszcze sezon zostać na Łotwie to Valerijs Sabala. 19 letnia petarda z Łotwy ! Za parę lat o chłopaka będą bić się czołowe kluby Europy, przynajmniej ja wróżę mu taką przyszłość. Widziałem chłopaka w 3 meczach zaledwie a zrobił na mnie wrażenie. Chłopak szalał w kadrze młodzieżowej i pokazał klasę nawet w dorosłej kadrze, Wyceniany na 375 tyś euro. Sezon temu zagrał w podstawowym składzie 17 spotkań i 15 razy wchodził z ławki rezerwowych łącznie rozgrywając 1964 minuty strzelając przy tym 11 bramek. W obecnym sezonie ma rozegranych 19 spotkań w których strzelił 13 bramek. To niewysoki bo mierzący 177 cm wzrostu, dobrze zbudowany perspektywiczny gracz.

Oczywiście obaj to napastnicy. W ogóle przypadek Piecha, Brożka i Paixao oraz nawet Ljuboji dał mi w **** do zrozumienia, że najważniejszą pozycją w Ekstraklasie po bramkarzu powinien być napastnik - reszta to mogą być ogóry kopiące się po czołach a jak ma sie dobrze obsadzone te dwie pozycje to można zdziałać cuda. Pamiętam również grę Lecha z Lewandowskim i Rudnevsem i jak patrzę na to co się dzieje teraz z tą drużyną to uważam, że to dramat i gdybysmy za Teodorczyka wrzucili im do składu wyżej wymienioną dwójkę Lech byłby w zupełnie innym miejscu. To samo widać na przykładzie Wisły Kraków, która może i ze Smudą, ale przede wszystkim z Brożkiem wygląda jak inna drużyna niż w minionych kilku sezonach. Tak samo jak Vasconcelos daję w chuuuj Zawiszy to uważam, że taki skuteczny gościu w napadzie daję więcej niż nie wiadomo jak walący podaniami rozgrywający czy jakiś dojebany stoper.

Trochę szkoda, że nie możemy wrócić do czasów Ljuboji bo moim zdaniem ten facet w tym składzie jakim dysponuje teraz Legia niszczyłby, po prostu by rozpie'rdalał wszystkich.
    Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
      Drugi już bardziej z grubej rury, którym zainteresowane było nawet CSKA, ale chłopak wolał jeszcze sezon zostać na Łotwie to Valerijs Sabala. 19 letnia petarda z Łotwy ! Za parę lat o chłopaka będą bić się czołowe kluby Europy, przynajmniej ja wróżę mu taką przyszłość. Widziałem chłopaka w 3 meczach zaledwie a zrobił na mnie wrażenie. Chłopak szalał w kadrze młodzieżowej i pokazał klasę nawet w dorosłej kadrze, Wyceniany na 375 tyś euro. Sezon temu zagrał w podstawowym składzie 17 spotkań i 15 razy wchodził z ławki rezerwowych łącznie rozgrywając 1964 minuty strzelając przy tym 11 bramek. W obecnym sezonie ma rozegranych 19 spotkań w których strzelił 13 bramek. To niewysoki bo mierzący 177 cm wzrostu, dobrze zbudowany perspektywiczny gracz.
      Już taki jeden trafił do Ekstraklasy. Rakkels się nazywa i jest zawodnikiem Zagłębia Lubin. Na Łotwie był mega zawodnikiem, chciały go ruskie ekipy, a jak się prezentuje u nas? Chujowo. Jest mniej więcej na poziomie GKS Katowice, gdzie ostatnio był wypożyczony.

Komentarz

• Dobrze, ale to znaczy, że skreślamy wszystkich piłkarzy z Łotwy ? Może i nie sprawdził się Deniss Rakels, ale sprawdził się Artoms Rudnevs
        Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
          Dobrze, ale to znaczy, że skreślamy wszystkich piłkarzy z Łotwy ? Może i nie sprawdził się Deniss Rakels, ale sprawdził się Artoms Rudnevs
          Który wiele zyskał podczas gry na Węgrzech.

Komentarz

• Wiadomo. Węgierska liga w **** mocna, a Zalaegerszegi rozdaje tam karty
            raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
            ------------------------
            Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
              Wiadomo. Węgierska liga w **** mocna, a Zalaegerszegi rozdaje tam karty
              No tak, łotewska mocniejsza. ***** co za ludzie.

Komentarz

• Nie zadzierajcie z mafią. Liga węgierska jest co prawda zdecydowanie mocniejsza od łotewskiej, ale w porównaniu z naszą, czy chociażby słowacką, czy bułgarską wygląda blado. Infrastrukturalnie, sportowo i finansowo.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                  Nie zadzierajcie z mafią. Liga węgierska jest co prawda zdecydowanie mocniejsza od łotewskiej, ale w porównaniu z naszą, czy chociażby słowacką, czy bułgarską wygląda blado. Infrastrukturalnie, sportowo i finansowo
                  Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia i najlepiej nie rozwijaj tematu, bo to nie miejsce i czas.

Komentarz

• To załóż stosowny temat i tam obal mity
                    raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                    ------------------------
                    Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• U Węgrów coś się akurat ruszyło. I infrastruktura robi się "jako taka" i nowe roczniki coraz bardziej utalentowane - co w najbliższych latach zapewne spowoduje nie tylko to, że kadra węgierska będzie nas lać i zagra na dużym turnieju, ale również rozwój piłki klubowej. Natomiast w Bułgarii odwrotnie - tam jest totalny upadek (i mafia), choć chyba Lewski buduje nowy stadion.
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Trochę z nudów związanych z niedzielą wrzucę kilka moich typów transferowych dla Żewłakowa, który jest obecnie odpowiedzialny za wzmocnienia drużyny. Przez ostatnie dwa miesiące trochę pojeździłem po Europie Południowej i Północnej i w oczy rzuciło mi się kilku ciekawych zawodników. A temat do tego idealny, wszak to fantazje i typy.

Na pierwszy ogień Węgry i Nemanja Nikolic, czyli napastnik Videotonu. Tego zawodnika znam już od kilku lat, z roku na rok prezentuje równą formę, obecnie przewodzi tabeli strzelców z 10 bramkami na koncie (9 meczy). Silny napastnik, który potrafi dobrze zastawić się w polu karnym, przyjąć piłkę tyłem do bramki i uderzyć z prawej nogi. Ma 25-lat i w styczniu będzie z nim można podpisać kontrakt, bo jego umowa z Videotonem wygasa w czerwcu.

Mój kolejny typ to Ajdin Mahmutović, napastnik czeskiego FK Teplice, które w tym sezonie radzi sobie nad wyraz dobrze w lidze czeskiej. 27-latek ma na koncie 10 bramek w 9 spotkaniach. Stylem gry przypomina Nikolica z tym, że z powodzeniem może występować na obu skrzydłach. Dobra technika, potrafi ładnie zabawić się z piłką. Dobre uderzenie z dystansu, ale jest to również tym zawodnika, który żyje z podań kolegów. Z tego samego klubu polecałbym również lewego obrońcę Nivaldo, który przed tym sezonem trafił do Teplic z Academiki Coimbra. Dobra technika, nieustępliwy, ładnie podłącza się do ataku, gdzie potrafi bardzo celnie wrzucić na głowę napastnika. Niesamowicie pożyteczny dla drużyny, bardzo dobra alternatywa dla Wawrzyniaka.

Jako, że Legii w głównej mierze brakuje napastnika to skupiam się na tej właśnie pozycji. Moje północne wojaże zaprowadziły mnie do Finlandii, gdzie miałem okazję przyjrzeć się tamtejszej lidze (po raz pierwszy). Zawodnik na celowniku? Tim Vayrynen z FC Honka, 20-lat na karku i w tym sezonie 13 trafień w 20 ligowych meczach. Wysoki, dobrze zbudowany gracz, który dobrze gra głową, idealny do wrzutek ze skrzydeł. Ciężko go przepchnąć, potrafi się dobrze zastawić.

Jest w czym wybierać w ligach zbliżonych do polskiej Ekstraklasy, więc mam nadzieję, że Żewłakow i jego współpracownicy nie próżnują i oglądają przynajmniej 4 spotkania w każdy weekend w którymś z tych krajów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                          Trochę z nudów związanych z niedzielą wrzucę kilka moich typów transferowych dla Żewłakowa, który jest obecnie odpowiedzialny za wzmocnienia drużyny. Przez ostatnie dwa miesiące trochę pojeździłem po Europie Południowej i Północnej i w oczy rzuciło mi się kilku ciekawych zawodników. A temat do tego idealny, wszak to fantazje i typy.

Na pierwszy ogień Węgry i Nemanja Nikolic, czyli napastnik Videotonu. Tego zawodnika znam już od kilku lat, z roku na rok prezentuje równą formę, obecnie przewodzi tabeli strzelców z 10 bramkami na koncie (9 meczy). Silny napastnik, który potrafi dobrze zastawić się w polu karnym, przyjąć piłkę tyłem do bramki i uderzyć z prawej nogi. Ma 25-lat i w styczniu będzie z nim można podpisać kontrakt, bo jego umowa z Videotonem wygasa w czerwcu.

Mój kolejny typ to Ajdin Mahmutović, napastnik czeskiego FK Teplice, które w tym sezonie radzi sobie nad wyraz dobrze w lidze czeskiej. 27-latek ma na koncie 10 bramek w 9 spotkaniach. Stylem gry przypomina Nikolica z tym, że z powodzeniem może występować na obu skrzydłach. Dobra technika, potrafi ładnie zabawić się z piłką. Dobre uderzenie z dystansu, ale jest to również tym zawodnika, który żyje z podań kolegów. Z tego samego klubu polecałbym również lewego obrońcę Nivaldo, który przed tym sezonem trafił do Teplic z Academiki Coimbra. Dobra technika, nieustępliwy, ładnie podłącza się do ataku, gdzie potrafi bardzo celnie wrzucić na głowę napastnika. Niesamowicie pożyteczny dla drużyny, bardzo dobra alternatywa dla Wawrzyniaka.

Jako, że Legii w głównej mierze brakuje napastnika to skupiam się na tej właśnie pozycji. Moje północne wojaże zaprowadziły mnie do Finlandii, gdzie miałem okazję przyjrzeć się tamtejszej lidze (po raz pierwszy). Zawodnik na celowniku? Tim Vayrynen z FC Honka, 20-lat na karku i w tym sezonie 13 trafień w 20 ligowych meczach. Wysoki, dobrze zbudowany gracz, który dobrze gra głową, idealny do wrzutek ze skrzydeł. Ciężko go przepchnąć, potrafi się dobrze zastawić.

Jest w czym wybierać w ligach zbliżonych do polskiej Ekstraklasy, więc mam nadzieję, że Żewłakow i jego współpracownicy nie próżnują i oglądają przynajmniej 4 spotkania w każdy weekend w którymś z tych krajów.
                          Pragnę zauważyć, że także nasza obecna "alternatywa dla Wawrzyniaka" radzi sobie całkiem nieźle zaliczając do tej pory 6 asyst.

Nikolić i Mahmutović - ciekawe typy.
                          Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

Komentarz

• Zamieszczone przez padre Zobacz posta
                            Pragnę zauważyć, że także nasza obecna "alternatywa dla Wawrzyniaka" radzi sobie całkiem nieźle zaliczając do tej pory 6 asyst.
                            Napisałem "alternatywa" mając na uwadze, że mogliby w końcu pozbyć się Mordy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                              mogliby w końcu pozbyć się Mordy.
                              Tylko ... po co ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Hyhyhy Zobacz posta
                                Tylko ... po co ?
                                Hmm... jak by to powiedzieć? Bo jest słaby?

Komentarz

Pracuję...
                                X