Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Widzę, że pamięć kibica w tym wątku jest bardzo krótkotrwała... Jeszcze rok temu wszyscy jebali Furmana za jego cudowne stałe fragmenty gry na pierwszego obrońcę i ciągłe straty piłki w środku pola, a teraz każdy w nim widzi potencjalne wzmocnienie. WZMOCNIENIE. Cały czas mówimy o chłopie, który został odpalony przez MIERNE drużyny odpowiednio z Ligue 1 i Serie A? Mówimy o gościu, który na wieść o tym, że o miejsce w składzie będzie musiał rywalizować postanowił się spakować i wyjechać do Włoch? Proszę was, bądźcie poważni, przypomnijcie sobie jego ostatnie występy w Legii, np. przeciwko Chojniczance w PP...

Następnym ananasem który jest tutaj wymieniany to Janusz Gol i to jest chyba już szczyt szczytów... Nawet nie widzę sensu w tłumaczeniu dlaczego jest to tak idiotyczny pomysł, bo to powinno być oczywiste. Jedyne co mu wyszło w Legii to gol ze Spartakiem. Z nim w środku pola graliśmy w 10, leniwy, nic nie grający do przodu, czerstwy przecinak, gorszy od Borysiuka. Kwintesencją jego występów w Legii był jego ostatni występ w naszych barwach w rewanżowym meczu przeciwko Śląskowi, gdzie dostał wędkę po 30 minutach.

Klich? Litości

Jeżeli chcemy mierzyć w coś więcej niż coroczne męczarnie w walce o tytuł, to musimy przestać sprowadzać piłkarzy pokroju Borysiuka, Aleksandrova, czy o zgrozo, wracać do Goli i Furmanów. Znamy swój budżet, wiemy co możemy zaoferować i jestem przekonany, że możemy rywalizować o piłkarzy z klubami pokroju Sparty Pragi, Viktorii Pilzno, Steauy, Dinama Zagrzeb, czy innymi czołowymi ekipami z naszego regionu. Pierwszym letnim transferem powinno być wywiezienie na taczce ebebenge, który z niczym mi się nie kojarzy a pracuje tutaj od prawie 4 lat... Szukać, szperać w bundeslidze, przejrzeć kadry spadkowiczów - Hannover (Sobiech?) czy ekip z 2 bundesligi. Przykład Koseckiego pokazuje, że nie każdy w tej lidze jest krezusem i jesteśmy z tymi klubami w stanie rywalizować. Saundhausen nie stać na wykup Koseckiego, a nie jest wcale ogórkową ekipą i w piłkę grać umie.
    "Nie po to podpisaliśmy z nimi (z Rybusem i Borysiukiem - przyp. red.) nowe kontrakty i daliśmy od stycznia podwyżkę, żeby ich sprzedawać (...). Nie jesteśmy klubem nastawionym na sprzedaż - powiedział dyrektor sportowy Leszek Miklas w listopadzie w rozmowie z gównem wybiórczym"

Komentarz

• Zamieszczone przez shaggy Zobacz posta
      Znamy swój budżet, wiemy co możemy zaoferować i jestem przekonany, że możemy rywalizować o piłkarzy z klubami pokroju Sparty Pragi, Viktorii Pilzno, Steauy, Dinama Zagrzeb, czy innymi czołowymi ekipami z naszego regionu. P
      Właśnie chyba te kluby powinniśmy podpatrywać a nie Ajaxy i inne Arsenale bo to im się w podobnych do naszych realiów awansować do LM.

Komentarz

• Shaggy, Sobiech? Co Ty, on w tym Hannova grał 1 mecz a 10 był kontuzjowany.

Komentarz

• Zamieszczone przez krokpokroku Zobacz posta
          Co jak co,ale Furman,Klich,Gol to na ekstraklasę są dobrzy, a jak Vranjes odejdzie to zostaniemy z Jodłowcem,Borysiukiem czyli podstawowymi defensywnymi pomocnikami.
          ps. no chyba że wyrwiemy z Cracovii Dąbrowskiego lub z Zagłębia Kubickiego,też by byli ciekawą opcją i zawodnicy na których by jeszcze szło zarobić hajs.
          No Furman jaki jest wspaniały pokazał bojąc się rywalizacji z Borysiukiem i Vranjesem, gdzie uciekł na ławkę za granicę. Rozegrał on chociaż jakąś minutę czy znowu będzie to samo czyli ze dwa lata bez kopania piłki? Nawet Czerczesow go namawiał, żeby został a ten spi... ze strachu.
          Nie potrafię zrozumieć tego gościa. Pewnie chodziło o $.

Komentarz

• Zamieszczone przez tuzintuzinow Zobacz posta
            No Furman jaki jest wspaniały pokazał bojąc się rywalizacji z Borysiukiem i Vranjesem, gdzie uciekł na ławkę za granicę. Rozegrał on chociaż jakąś minutę czy znowu będzie to samo czyli ze dwa lata bez kopania piłki? Nawet Czerczesow go namawiał, żeby został a ten spi... ze strachu.
            Nie potrafię zrozumieć tego gościa. Pewnie chodziło o $.
            U nas to ciężko wytrzymać
            W kółko tylko presja i krytyka a potem znowu krytyka i znowu presja.

Tam przynajmniej ma święty spokój.
            Ostatnio edytowany przez r9robins; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Już dziś pisałem w innym miejscu forum jaki moim zdaniem kierunek należy obrać. Wzmocnienia z Niemiec. Konkretnie z VFB Stuttgart (Schwaab podstawowy środkowy obrońca, myślę że spadną a wtedy bez problemu można go wyciągnąć) Hannover 96 (Sobiech i Sorg, ten drugi jeżeli odejdzie Jędzrzejczyk - klub spada można łatwo wyciągnąć zawodników). Można szukać w Eintrachcie Frankfurt czy Werderze Brema. Można spróbować sprowadzić Eugena Polanskiego z Hoffenheim, najpierw wypożyczając. Można próbować wypożyczyć Hofmanna i Durma, którzy w BVB bardzo mało grają i perspektywa wypożyczenia oraz gry przynajmniej w fazie grupowej LE (uważam że to plan minimum dla Legii, nawet w przypadku przegrania Ligii) może być dla nich kusząca. Myślę że Ci z Was, którzy obserwują Bundesligę mogliby dodać jeszcze wiele nazwisk ciekawych piłkarzy. A jak pokazuje przykład Hlouska ściąganie piłkarzy z Niemiec nie jest nierealne. Oczywiście nie z topu, ale gości mogących pomóc Legii, ale i sobie. Hlousek wrócił do regularnej gry i myślę że jako zmiennik na Euro do Francji pojedzie. A gdyby udało się zakupić 4-5 takich grajków można by być optymistą nawet w kontekście LM. Po 2-3 awansach do LM, budżet mógłby być 3-4 większy i klasa dostępnych zawodników by też wzrosła do poziomu Lukasa Podolskiego, którzy zamiast do Turcji woleli by do Legii. Takie jest moje zdanie.

Komentarz

• Skoro zawodnicy o których piszesz to takie kozaki to wydaje mi się, że trenerzy mocniejszych klubów z Bundesligi już mają te nazwiska w notesach i tylko czekają na spadki wymienionych przez Ciebie drużyn.
                Przykład Hlouska nie jest tu najlepszy bo to zawodnik który nie łapał się do składu Vfb. Podstawowy i wyróżniający się gracze raczej nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy w Bundeslidze i raczej gra w LE/LM nie skusi ich do Warszawy.

Komentarz

• To, że wpadł Hlosek nie znaczy, że każdy ananas z niemiec będzie kozackiem. To raczej wyjątek. Że udaje się wyciągnąć kogoś stamtąd i daje radę jak Czech.
                  Ostatnio skauting Legii działa jak trzeba, wzmocnienia bardzo trafione. Niech robią co robią teraz, bo idzie nie najgorzej.
                  “lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, w której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia” - G. Orwell

Komentarz

• plus ten Hlousek ma zdaje sie pensje w czołówce - mogłoby być ciężko zbudować kadrę w oparciu o jemu podobnych

Komentarz

• Ludzie których wymieniłem są tylko przykładem piłkarzy o jakich można się starać. Oczywiście że oni za tzw. czapkę gruszek nie grają, ale jak chcesz grać regularnie w LM, to piłkarzy po 0,5 bańki euro za sezon musisz mieć w kadrze z siedmiu, a takich po 0,75 do 1 dużej bańki ze dwóch. Awans do fazy grupowej LM to ponad 10 dużych baniek plus prawa do transmisji kolejne 2-3 bańki. Ale na tą chwilę moim zdaniem trzeba spróbować i podjąć takie ryzyko. Zresztą to nie muszą być piłkarze z Niemiec. Mogą być z Holandii, Francji czy Belgii. Wracając do wymienionych Schwaaba, Sobiecha, Sorga, Hofmanna, Durma czy Polanskiego to kluby Bundesligi dysponują takimi piłkarzami w dużych ilościach i można próbować ich wyciągać. A ja jestem przekonany że w naszej Ekstraklasie dali by radę bez problemu i zwiększyli szanse na LM, biorąc pod uwagę fakt że będziemy rozstawieni przynajmniej do III rundy eliminacji do LM, a w przypadku LE do IV o fazę grupową LE jestem jakoś spokojny. A z piłkarzami tego typu o wynik w tej fazie grupowej LE też, uważam że walczylibyśmy o awans z grupy i kolejne ważne punkty do rankingu. A Hlouskowi trochę zdrowia zabrakło na Bundesligę, na lepszy klub. Zresztą podejście pod Grosickiego pokazuje że Legię stać na dobre zakupy i na dobre kontrakty. Tak więc po fajnym oknie zimowym pora na mocne okienko letnie i dlaczego nie z Bundesligi.

Komentarz

• Zamieszczone przez tomaszekp1975 Zobacz posta
                        Zresztą podejście pod Grosickiego pokazuje że Legię stać na dobre zakupy i na dobre kontrakty. Tak więc po fajnym oknie zimowym pora na mocne okienko letnie i dlaczego nie z Bundesligi.
                        Nie chcę nikomu psuć marzeń i łamać światopoglądu, ale św. Mikołaj nie istnieje...

Jeśli ktoś myśli, że nagle staliśmy się klubem, do którego z chęcią chcą przechodzić tacy gracze jak Grosicki, to ja nie mam pytań. To nie Legia potrzebowała Grosika, tylko Grosik potrzebował Legii. To samo jest z Kluskiem.

Nasza super strategia transferowa, sukcesy scoutingu i zainteresowanie graczy z lepszych lig nazywa się :
                        UEFA EURO 2016

Grosickiemu groziła ławka w klubie i brak miejsca w autokarze na Euro - akurat w Legii, jako skrzydłowy, miejsca w pierwszym składzie raczej mógł się spodziewać.
                        Klusek - dostał od trenera swojej kadry informację, że jeśli nie będzie grał to nawet nie będzie brany pod uwagę w kontekście reprezentacji - akurat w Legii, jako drugi lewy obrońca w kadrze zespołu, miejsca w składzie mógł się spodziewać od samego początku.
                        Jędrzejczyk - problemy we własnym klubie i to zaraz przed euro - wybiera Legię...

Niestety, w najbliższym okienku już nie będzie takiej desperacji wśród całkiem niezłych piłkarzy i na następne takie "okno zakupowe" trzeba poczekać 1.5 roku.

Komentarz

• Oczywiście że oni za tzw. czapkę gruszek nie grają, ale jak chcesz grać regularnie w LM, to piłkarzy po 0,5 bańki euro za sezon musisz mieć w kadrze z siedmiu, a takich po 0,75 do 1 dużej bańki ze dwóch. Awans do fazy grupowej LM to ponad 10 dużych baniek plus prawa do transmisji kolejne 2-3 bańki. Ale na tą chwilę moim zdaniem trzeba spróbować i podjąć takie ryzyko. Zresztą to nie muszą być piłkarze z Niemiec. Mogą być z Holandii, Francji czy Belgii.
                          czyli wypisz wymaluj scenariusz Wisły sprzed kilku lat. Sprawdź sobie jak ten ich skok na LM się skończył (a zabrakło im raptem kilka minut)

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                            czyli wypisz wymaluj scenariusz Wisły sprzed kilku lat. Sprawdź sobie jak ten ich skok na LM się skończył (a zabrakło im raptem kilka minut)
                            Między nami, a Wisłą, jest taka różnica, że w chwili obecnej klubem rządzą ludzie, którzy trochę w biznesie osiągnęli. Wtedy w Wiśle obok Maskanta nie było mgr Bednarza?
                            Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Komentarz

• Zamieszczone przez m82 Zobacz posta
                              Między nami, a Wisłą, jest taka różnica, że w chwili obecnej klubem rządzą ludzie, którzy trochę w biznesie osiągnęli. Wtedy w Wiśle obok Maskanta nie było mgr Bednarza?
                              za bardzo wybiegłeś w przyszłość. Jemu chodziło chyba o Wisłę za czasów meczu Panathinaikosem Olisadebe.
                              Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Komentarz

• Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
                                za bardzo wybiegłeś w przyszłość. Jemu chodziło chyba o Wisłę za czasów meczu Panathinaikosem Olisadebe.
                                Na bank o Wisłę , która odpadła z APOEL-em

Komentarz

Pracuję...
                                X