Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piłkarze Legii Warszawa - wczoraj, dziś, jutro

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta

Dajemy ci 10% więcej (a nie 50 czy 100%) i jak się sprawdzisz to podwyżka (może związana z liczbą minut).

Powiem tak: jeżeli gość co się tułał po jakichś randomowych klubach w Czechach, a teraz gra w Rakowie, który może jest w czołówce w tym sezonie, ale w następnym równie dobrze może grać o utrzymanie, miałby pogardzić naszą ofertą to bardzo dobrze i niech sobie gra dalej w piłkę, z dala od Warszawy.
    Myślę, że naprawdę średnio ogarnięty, przeciętny intelektualnie piłkarz jest w stanie sobie zważyć wszystkie ZA i PRZECIW i wie, że jeżeli nie jest jakimś utalentowanym kozakiem, trafił mu się dobry czas ostatnio, ale jego kariera nie jest usłana różami, młodzieniaszkiem też już nie jest, to gdy zgłasza się taki klub jak Legia to po po prostu idzie się tam grać, choćby za tyle samo czy odrobinę więcej. Naprawdę trzeba być idiotą żeby nie widzieć możliwości, które daje Legia. Pomijam już, że 200K kontraktu w Rakowie, to nigdy nie będzie się równało 200K w Legii, bo u nas wpadnie premia mistrzowska, za puchar, czasem za puchary blabla..

To że agent takiego piłkarz jak usłyszy tylko Legia, to od razu wyskoczy z kwotą x2 to jedna sprawa, ale to nie ma nic wspólnego z tym, na co powinien się zgodzić ogarnięty umysłowo gość. Jedyny problem jest taki, że trzeba po prostu zejść do takiej kwoty, wcześniej nie zgadzając się na poprzednie oczekiwania, ale z tym chyba przy obecnym zaciskaniu pasa nie powinno być problemów.

I żeby było jasne - nie mówię o piłkarzach typu Carlitos, gwiazdach ligi, którymi interesują się inne dobre kluby, i wiadomo, że trzeba im sypnąć te 2-3 x więcej. Rozmawiamy o Schwarzu, piłkarzu o którym przeciętny zjadacz chleba nawet nie pomyśli w kontekście Legii, który raczej nie przebiera w ofertach z całej Europy.
    Albo przykładowy Szwarc jest grajkiem w ekstraklasie przeciętnym i zasługuje na przeciętne zarobki - tylko po co go wtedy do Legii ściągać? - albo jest to wyższa klasa ligowa i wtedy trzeba za jakość zapłacić.
    jeśli jest wyróżnianącym się w naszej lidze gościem, to naprawde nie ma znaczenia, czy gra w Legii czy w Podbeskidziu. Jeśli jest wyrózniający to i tak do jak nie pierwszej to drugiej Bundesligi, Serie A lub B czy do Turcji może zostać ściągnięty.

koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Alejku Masalama Muhamad Zobacz posta
      W przyszłym sezonie Bartek Slisz przestanie być młodzieżowcem i może okazać się, że rok 2021 będzie ostatnim, w którym u nas gra. Nie wiem, czy Gvilia nadaje się na tę pozycję, na pewno nie gra w stylu Bartka (Bartek moim zdaniem jest trochę niedoceniany), ale warto jest to przynajmniej przemyśleć.
      Trudno mi też ocenić w obecnym momencie Gvilię, bo ostatnio jak wchodzi, to już jest pozamiatane.

Swoją drogą ciekawe kto zajmie pozycję młodzieżowca w przyszłym roku. Jeśli Artur zostaje, to Miszta odpada. Rosołka, Włodarczyka, czy Skibickiego jakoś jeszcze w tej roli nie widzę. Obrona i bez młodzieżowca się sypie, więc trudno widzieć w tej roli Mosóra lub Hołownie. Pozostaje Kisiel i zmiana 1 do 1, ale po pierwsze nic nie wiem o tym chłopaku, po drugie oznaczałoby to posadzenie na ławce lub sprzedanie Slisza.

Edycja: Z tą pensją jest taki problem, że nie żyjemy w próżni i jest pełno klubów, które mogą zapłacić mu więcej. Wystarczy spojrzeć na przykład Antolicia.
      Hołownia ma 23 lata i nie jest młodzieżowcem.

Komentarz

• Rzeczywiście. Zdecydowanie błędnie zinterpretowałem dane. Tym bardziej mamy pół młodzieżowca na przyszły sezon, gdzie przydałoby się minimum 2-3. Mówiąc pół, mam na myśli fakt, że nie widać wyraźnego zastępcy.
        "..Walduś trenuj! Kariera przed tobą, chłopie. Pierdykniesz ze dwie bramki, to cię do Manchesteru wezmą albo do innego Liverpoolu, albo nawet do Legii, synek.."

Komentarz

• Jestem zdania, że Gwilia zarabiając na poziomie rezerwowego mógłby zostać zakładając grę w fazie grupowej. Wtedy w lidze ważni będą ci, którzy są na 12-15 miejscu w kadrze. Obawiam się, że mając rok temu bardzo mocny środek Antolic, Karbownik, Gwilia, Slisz, Martins przy bardzo niesprzyjających okolicznościach zostaniemy z samym Martinsem. W rok z najlepiej obsadzonej formacji zostałaby wielka dziura w środku pola. Z drugiej strony zawsze można by było cofnąć Kapustkę i dodać jeszcze więcej jakości w grze do przodu.

Wszołka warto byłoby zatrzymać, podobnie Vesovicia. Juranovic pojedzie na euro i przy dobrym występie mogą pojawić się oferty nie do odrzucenia. Mając Wszołka i Vesovicia nie musielibyśmy martwić się prawym wahadłem. Tym bardziej, że głęboko wierzę w powrót Vesovicia do wysokiej formy, bo wahadło powinno mu jeszcze bardziej pasować niż bok obrony oraz zdecydowana większość zawodników za kadencji Michniewicza zaliczyła progres.

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta

Albo przykładowy Szwarc jest grajkiem w ekstraklasie przeciętnym i zasługuje na przeciętne zarobki - tylko po co go wtedy do Legii ściągać? - albo jest to wyższa klasa ligowa i wtedy trzeba za jakość zapłacić.
            jeśli jest wyróżnianącym się w naszej lidze gościem, to naprawde nie ma znaczenia, czy gra w Legii czy w Podbeskidziu. Jeśli jest wyrózniający to i tak do jak nie pierwszej to drugiej Bundesligi, Serie A lub B czy do Turcji może zostać ściągnięty.

przykładowy Szwarc jest solidnym ligowcem, na którego nigdy Legia może nie spojrzeć, ale może też coś w nim dostrzec i uznać, że pasuje do zespołu i będzie idealnym rezerwowym. Tylko ustalmy jedną rzecz - Szwarc w Częstochowie i ten sam Szwarc w Warszawie są warci - niespodzianka - tyle samo. Nie rozumiem dlaczego Szwarc w Warszawie a ma być warty kontraktowo od razu 1,5 czy 2x więcej (Szwarc po udowodnieniu, że się nadaje na ten wyższy poziom - być może tak, ale to osobna kwestia). Najwyżej 10-20% więcej z uwagi na wyższe koszty życia w stolicy
            Dawanie komuś, kto nie jest jakąś wybijającą gwiazdą mega podwyżki po przeprowadzce do Legii, tylko dlatego, że to Legia to po prostu patologia, z którą należy skończyć.

Co do środka pola - cały czas piszę, że tam tak naprawdę powinien grać Kapustka. On się cofa dużo, przebiega co mecz najwięcej km, haruje w defensywie.. W pucharach myślę, że niestety może już być to widoczne i może brakować tej mocy z przodu. Dlatego Bartek do środka, a do przodu Muci/Jaszczur, mocno wspierający napastnika - jak się ogarną (liczę, że chociaż jeden. Oczywiście to tak przyszłościowo bardziej, nie od jutra)
            #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta

Owszem. Też uważam, że warto. A czy to się uda? Moim zdaniem nie, ale mogę się mylić.Lada moment prawdopodobnie okaże się, że Wszołek podpisał kontrakt z zagranicznym klubem - ćwierkanie jest coraz głośniejsze, a słyszę, że ligi bardzo mocne. Legia musi więc mocno licytować w górę - da radę?
              No właśnie nie musi jest Josip numer 1 potem Veso/Wszołek.. Klub zatem nic nie musi na chwilę obecną
              349meczów*
              71 goli*
              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta

No właśnie nie musi jest Josip numer 1 potem Veso/Wszołek.. Klub zatem nic nie musi na chwilę obecną
                Veso niewiadoma, Josip gra w reprezentacji i po Euro jak zasugerowała legia.net może zwyczajnie dostać bardzo dobre oferty. I wtedy będzie na gwałt szukanie nowego wahadła..
                Ja nie mówię, że my mamy się licytować na śmierć i życie o Wszołka, ale sytuacja jest mocno niekomfortowa.. Może być tak, że znowu zostaniemy z 3 PW w obecnym systemie i to będzie marnotrawstwo talentu i pieniędzy, a równie dobrze może się zdarzyć, że puścimy Wszołka, Veso będzie wrakiem, albo odnowi mu się (nie daj boże! puk puk), Jura dostanie ofertę.. czacha paruje. Nie zazdroszczę Kucharskiemu, aczkolwiek mówiłem w lecie, że kontuzja Marko to idealna okazja do ściągnięcia zastępstwa na wypożyczenie. Nie byłoby wtedy problemu

Poza tym powiem wam, że mnie wciąż ten Juranovic nie przekonuje na wahadle. 2 asysty, wiem, super, ale jakoś to chyba nie to, czego oczekuję od wahadłowego. Niby najszybszy na murawie, najwięcje sprintów, ale jakoś ja nie widzę tego jego orania prawej strony boiska, gry "coast to coast", a u Wszołka już tak..

Komentarz

• Tylko, że Jura jak pokazały ostatnie tygodnie to zawodnik na trzy pozycję i na każdej spisuje się dobrze albo bardzo dobrze. No i moim zdaniem ma zdecydowanie lepiej ułożoną nogę od Wszołka.
                  349meczów*
                  71 goli*
                  58 asyst*

Komentarz

Tylko, że Jura jak pokazały ostatnie tygodnie to zawodnik na trzy pozycję i na każdej spisuje się dobrze albo bardzo dobrze. No i moim zdaniem ma zdecydowanie lepiej ułożoną nogę od Wszołka.
                    Ale trzech pozycji jeden zawodnik nie obskoczy w jednym meczu. Za moment wyleci a kartki Jędza czy Wieteska, wtedy przeskoczy na obronę i... co by było gdyby w kadrze nie było Wszołka?

Komentarz

• Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta

Ale trzech pozycji jeden zawodnik nie obskoczy w jednym meczu. Za moment wyleci a kartki Jędza czy Wieteska, wtedy przeskoczy na obronę i... co by było gdyby w kadrze nie było Wszołka?
                      Ale ja nie mam nic przeciwko żeby Wszołek został wręcz przeciwnie już pisałem, że wolę jego niż niepewnego Veso. Jak dla mnie może zostać cała trójka

Chodzi mi tylko o to, że klub moim zdaniem jest w tych negocjacjach na dobrej pozycji.
                      349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

Komentarz

Tylko, że Jura jak pokazały ostatnie tygodnie to zawodnik na trzy pozycję i na każdej spisuje się dobrze albo bardzo dobrze. No i moim zdaniem ma zdecydowanie lepiej ułożoną nogę od Wszołka.
                        co znaczy lepiej ułożona noga? Być może jest w stanie dograć z trudniejszej piłki precyzyjniej, bo tak - Wszołka technika nie stoi na wysokim poziomie, on jest dosyć drewniany, ale.. ale gość ma w sobie coś takiego, taką prostotę, boiskowe IQ, umiejętność wyboru odpowiedniego zagrania, że jest po prostu do bólu efektywny. Często jak pędzi skrzydłem to mam wrażenie, że nie patrzy, gra "na pałę", a jednak idealnie wystawia piłkę po ziemi do nadbiegającego kolegi.. Ja bardzo cenię Wszołka. Pracowity, waleczny, świetnie przygotowany fizycznie. Uważam, że potrzebujemy takiego prostego, ale efektywnego gracza na wahadło. On po prostu robi punkty.

Komentarz

Chodzi mi tylko o to, że klub moim zdaniem jest w tych negocjacjach na dobrej pozycji.
                          I tak i nie. Wszołek dostanie więcej to odejdzie, wtedy Veso może chcieć więcej bo będzie wiedział że Legia jest przyciśnięta. Albo odstawią Wszołka a Veso nie wróci do formy? Albo odwrotnie, postawią na Wszołka to Veso poczuje że fajnie, klub go wyleczył ale może nie pograć i odejdzie odbudować się w inne miejsce. Jura może odejść przy dobrej ofercie. Wcale ta pozycja negocjacyjna Legii nie jest doskonała.
                          Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

co znaczy lepiej ułożona noga? Być może jest w stanie dograć z trudniejszej piłki precyzyjniej, bo tak - Wszołka technika nie stoi na wysokim poziomie, on jest dosyć drewniany, ale.. ale gość ma w sobie coś takiego, taką prostotę, boiskowe IQ, umiejętność wyboru odpowiedniego zagrania, że jest po prostu do bólu efektywny. Często jak pędzi skrzydłem to mam wrażenie, że nie patrzy, gra "na pałę", a jednak idealnie wystawia piłkę po ziemi do nadbiegającego kolegi.. Ja bardzo cenię Wszołka. Pracowity, waleczny, świetnie przygotowany fizycznie. Uważam, że potrzebujemy takiego prostego, ale efektywnego gracza na wahadło. On po prostu robi punkty.
                            no właśnie to co napisałeś

349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

Komentarz

no właśnie to co napisałeś
                              no tak, tylko dalej też napisałem, że Wszołek w swojej prostocie jest szalenie efektywny, wie kiedy wybrać dośrodkowanie górą, a kiedy posłać piłkę po ziemi do wbiegającego z 2 linii partnera, wie dokładnie w które miejsce może w ciemno grać (boiskowe IQ) i to sprawia, że może jest mniej techniczny, bardziej koślawy, to pożytku z jego dograń może być więcej.
                              Więc dla mnie to po prostu nie jest taka prosta sprawa.

A poza tym szczerze mówiąc Juranovic też nie jest mistrzem dośrodkowań. Zalicza te asysty, ale często te jego wrzutki to takie świeczki, czasem przeciągniete (nie sądzę, żeby planował grać do Mladenovicia przy 1 golu). Porównując do Filipa to niebo, a ziema, a i chyba w pełnym biegu dośrodkowania Wszołka potrafią być bardziej cięte, agresywne.
                              Ostatnio edytowany przez blaise101; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

przykładowy Szwarc jest solidnym ligowcem, na którego nigdy Legia może nie spojrzeć, ale może też coś w nim dostrzec i uznać, że pasuje do zespołu i będzie idealnym rezerwowym. Tylko ustalmy jedną rzecz - Szwarc w Częstochowie i ten sam Szwarc w Warszawie są warci - niespodzianka - tyle samo. Nie rozumiem dlaczego Szwarc w Warszawie a ma być warty kontraktowo od razu 1,5 czy 2x więcej (Szwarc po udowodnieniu, że się nadaje na ten wyższy poziom - być może tak, ale to osobna kwestia). Najwyżej 10-20% więcej z uwagi na wyższe koszty życia w stolicy
                                Dawanie komuś, kto nie jest jakąś wybijającą gwiazdą mega podwyżki po przeprowadzce do Legii, tylko dlatego, że to Legia to po prostu patologia, z którą należy skończyć.

Co do środka pola - cały czas piszę, że tam tak naprawdę powinien grać Kapustka. On się cofa dużo, przebiega co mecz najwięcej km, haruje w defensywie.. W pucharach myślę, że niestety może już być to widoczne i może brakować tej mocy z przodu. Dlatego Bartek do środka, a do przodu Muci/Jaszczur, mocno wspierający napastnika - jak się ogarną (liczę, że chociaż jeden. Oczywiście to tak przyszłościowo bardziej, nie od jutra)
                                Blaise. Jak się loguje raz na rok, tak się zalogowałem, bo poświęcasz kupę czasu, pisząc kompletne kocopoły.
                                Czy Ty wiesz jak działa rynek? Nie mówię o rynku piłkarskim tylko w ogóle rynku

Legia jest Legią a nie jest Odrą Wodzisław (z którą wiadomo co robi pan Zdzisław) TAKŻE dlatego, ze płaci więcej niż konkurencja. To nie jest Raków, Korona czy inny Lech, również dlatego, ze tu się od lat płaci najwięcej i to po prostu zobowiązuje. Czy tego chcesz czy nie, w dużej mierze na tym jest zbudowany nasz prestiż w ostatnich latach
                                Gdybyśmy działali tak jak mówisz, już za chwilę jakiś inny cwaniak by nas wyprzedził, bo płaciłby 10% mniej, ale miał dostęp do podobnej klasy piłkarzy i lepszy skauting
                                Czy myślisz, ze jak jesteś dobrym sprzedawcą Dacii w Bełchatowie i przenosisz się do salonu Mercedesa na Aleje Jerozolimskie, to dają Ci 10% więcej? Zapewniam Cię, ze nie. I zapewniam Cię, ze dostając 10% więcej w Warszawie niż w Bełchatowie, dużo większe plany sprzedażowe (a więc większą presję) nikt by się tu nie ruszył
                                Już o oczywistych dość kosztach mieszkania w Wilanowie versus dowolna dzielnica Częstochowy nie wspomnę...

A na koniec argument czystko piłkarski. Bierzemy piłkarza wyróżniającego się na próbę. I dzieje się z nim to co u nas z Cholewiakiem w tym roku. Tzn. nie wącha placu nawet
                                Myślisz, ze Cholewiak będzie więcej warty po sezonie na ławce w Legii niż gdy był blisko podstawy Śląska i grał w każdym meczu prawie? Bardzo wątpię. Popatrz co się dzieje ze Stolarskim. Dużo więcej znaczył w tej lidze jak przechodził z Lechii do nas, niż jak od nas przechodził do Pogoni

Także IMO kula w płot. Powinniśmy wchodzić do takiego Rakowa, pokazywać palcem, dawać kwotę do wpisania w kontrakt i zabierać. Taka Legia mi najbardziej się marzy

Komentarz

Pracuję...
                                X