Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piłkarze Legii Warszawa - wczoraj, dziś, jutro

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No chyba że tak
    "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

• Wszystko jest oczywiście kwestią alternatyw.
      Czy podoba mi się gra Gwilii w tym sezonie? Raczej nie. Nie podobała mi się nawet w poprzednim gdy robił dobre liczby (podobnie mam z Pakhartem, ale tutaj go chyba już wypada przeprosić i nabrać wiary).
      Czy da się znaleźć lepszego zawodnika za 300 tys euro rocznie? Na pewno się da.
      Czy Legia go znajdzie? Mam duże wątpliwości.

Idealnie byłoby zamiast niego wpuszczać Kisiela, a potencjalną pensję Gwilii dodać do kwoty przeznaczonej na ŚO i za jakieś 500-600 tys rocznie sprowadzić doświadczonego w grze w trójce i pod presją obrońce.
      Czy uważam, że to realne? Nie, Klub brak Gwilii potraktuje pewnie jako oszczędność.

Podsumowując, z wielu względów nie podoba mi się jego gra, uważam że jest za wolny i średnio nadaje się do tego co chce grać Michniewicz, ale z braku latku lepiej go mieć niż nie.

Komentarz

• Nie wiem ile zarabia Schwarz ale jeśli podobne pieniądze to ja bym poszedł w tą stronę.
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
          Nie wiem ile zarabia Schwarz ale jeśli podobne pieniądze to ja bym poszedł w tą stronę.
          podobne pieniądze? jeżeli on ma w Rakowie 200K to max.
          Oczywiście przeprowadzka do Legii to zawsze duża podwyżka, ale myślę, że właśnie powinniśmy to zmienić. Jak nie trafia tu naprawdę jakiś kot, piłkarz na fali wznoszącej, gwiazda ligi (jak powiedzmy Carlitos), to powinniśmy płacić co najwyżej minimalnie większe pieniądze, bo to dla takiego grajka jak Gvilia czy Cholewiak jest przede wszystkim szansa i nobilitacja. Sprawdzą się, będą w stanie prezentować w Warszawie to co w mniejszym klubie, to można pomyśleć o podwyżce.
          #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
            Nie wiem ile zarabia Schwarz ale jeśli podobne pieniądze to ja bym poszedł w tą stronę.
            A Ty myślisz, że taki Schwarz przechodząc z Rakowa do Legii to nie chciałby podwyżki ? Skąd założenie, że byłby tańszy niż Gvilia ?

Peszek Mioduskiego i Kucharskiego polega na tym, że pracują w branży gdzie piłkarze to bardzo dobrze opłacana grupa zawodowa. Mam wrażenie, że ich decyzje pokazują, że ciągle oni o tym nie wiedzą a chyba już pora aby to zrozumieli.

Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
            Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

A Ty myślisz, że taki Schwarz przechodząc z Rakowa do Legii to nie chciałby podwyżki ? Skąd założenie, że byłby tańszy niż Gvilia ?
              A co nas obchodzi co on by chciał? Może właśnie czas zmieniać takie praktyki i jeżeli nie przychodzi naprawdę kocur, który z miejsca będzie naszym liderem, tylko jakiś tam solidny gracz z ligi, jakich wiele, ale u którego coś dostrzegliśmy i chcemy dać mu szanse, to płacić podobne pieniądze jakie zarabiał przedtem, a jak się sprawdzi na wyższym poziomie to dopiero podwyżka?
              Uważasz, że taki Schwarz za tyle samo nie przyszedłby do Legii? Może na początku oburzyłaby propozycja Legia, przede wszystkim agenta, ale jeżeli sam zawodnik ma odrobinę oleju w głowie (a takich szukamy tylko, a nie idiotów typu Langil), to myślę, że bardzo szybko zrozumie, że to dla niego wyjątkowa szansa, która może się już nie powtórzyć i trzeba z niej skorzystać. Czy my naprawdę na rynku polskim musimy grać kasą i przewagą finansową nad konkurencją? Naprawdę nie powinniśmy zacząć wykorzystywać tego, że to LEGIA, fajny klub to CV, dobre okno wystawowe do dalszej kariery czy reprezentacji..?

Komentarz

• Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• powiedz - i czego rżysz? co w tym co napisałem jest takiego sci-fi? Serio uważasz, że większość takich ligowców jak Schwarz nie wolałoby grać w Legii za te same pieniądze?
                  Jeśli tak to ja tym razem:

Komentarz

• Woytek - nie czepiam sie pensji Gvilii, napisalem tylko, ze troche nie koreluje z jego obecna forma. W poprzednim sezonie prezentowal sie bardzo przyzwoicie, tyle sobie za takie granie wynegocjowal i tyle zarabia.
                    Co nie zmienia faktu, ze jesli nie umie tej formy utrzymac nie powinien byc zdziwiony, ze ktos mu podobnych pieniedzy nie chce zaplacic.

Komentarz

• Jak zostanie Slisz to Gvilia odejdzie, bo będzie pewnie grał Kisiel w przyszłym sezonie.
                      "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

• W przyszłym sezonie Bartek Slisz przestanie być młodzieżowcem i może okazać się, że rok 2021 będzie ostatnim, w którym u nas gra. Nie wiem, czy Gvilia nadaje się na tę pozycję, na pewno nie gra w stylu Bartka (Bartek moim zdaniem jest trochę niedoceniany), ale warto jest to przynajmniej przemyśleć.
                        Trudno mi też ocenić w obecnym momencie Gvilię, bo ostatnio jak wchodzi, to już jest pozamiatane.

Swoją drogą ciekawe kto zajmie pozycję młodzieżowca w przyszłym roku. Jeśli Artur zostaje, to Miszta odpada. Rosołka, Włodarczyka, czy Skibickiego jakoś jeszcze w tej roli nie widzę. Obrona i bez młodzieżowca się sypie, więc trudno widzieć w tej roli Mosóra lub Hołownie. Pozostaje Kisiel i zmiana 1 do 1, ale po pierwsze nic nie wiem o tym chłopaku, po drugie oznaczałoby to posadzenie na ławce lub sprzedanie Slisza.

Edycja: Z tą pensją jest taki problem, że nie żyjemy w próżni i jest pełno klubów, które mogą zapłacić mu więcej. Wystarczy spojrzeć na przykład Antolicia.
                        Ostatnio edytowany przez Alejku Masalama Muhamad; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "..Walduś trenuj! Kariera przed tobą, chłopie. Pierdykniesz ze dwie bramki, to cię do Manchesteru wezmą albo do innego Liverpoolu, albo nawet do Legii, synek.."

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
                          powiedz - i czego rżysz? co w tym co napisałem jest takiego sci-fi? Serio uważasz, że większość takich ligowców jak Schwarz nie wolałoby grać w Legii za te same pieniądze?
                          Jeśli tak to ja tym razem:
                          Z twojej skrajnej naiwności.

I jak to sobie wyobrażasz? Zgłasza się Legia po Schwarza, zakładamy, że dogadali się z Rakowem. I Schwarz słysząc "dajemy Ci tyle ile masz w Rakowie, podpisujesz?" I on się na to zgadza. Jeśli w to wierzysz to jesteś skrajnie naiwny. Sory.
                          Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
                            Moim zdaniem warto. Gość ma dobry wpływ na młodzież - widać to na wszystkich materiałach. Wszyscy mówią, że to wzór profesjonalizmu.
                            Owszem. Też uważam, że warto. A czy to się uda? Moim zdaniem nie, ale mogę się mylić.Lada moment prawdopodobnie okaże się, że Wszołek podpisał kontrakt z zagranicznym klubem - ćwierkanie jest coraz głośniejsze, a słyszę, że ligi bardzo mocne. Legia musi więc mocno licytować w górę - da radę?

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Z twojej skrajnej naiwności.

I jak to sobie wyobrażasz? Zgłasza się Legia po Schwarza, zakładamy, że dogadali się z Rakowem. I Schwarz słysząc "dajemy Ci tyle ile masz w Rakowie, podpisujesz?" I on się na to zgadza. Jeśli w to wierzysz to jesteś skrajnie naiwny. Sory.
                              Dajemy ci 10% więcej (a nie 50 czy 100%) i jak się sprawdzisz to podwyżka (może związana z liczbą minut).

Powiem tak: jeżeli gość co się tułał po jakichś randomowych klubach w Czechach, a teraz gra w Rakowie, który może jest w czołówce w tym sezonie, ale w następnym równie dobrze może grać o utrzymanie, miałby pogardzić naszą ofertą to bardzo dobrze i niech sobie gra dalej w piłkę, z dala od Warszawy.
                              Myślę, że naprawdę średnio ogarnięty, przeciętny intelektualnie piłkarz jest w stanie sobie zważyć wszystkie ZA i PRZECIW i wie, że jeżeli nie jest jakimś utalentowanym kozakiem, trafił mu się dobry czas ostatnio, ale jego kariera nie jest usłana różami, młodzieniaszkiem też już nie jest, to gdy zgłasza się taki klub jak Legia to po po prostu idzie się tam grać, choćby za tyle samo czy odrobinę więcej. Naprawdę trzeba być idiotą żeby nie widzieć możliwości, które daje Legia. Pomijam już, że 200K kontraktu w Rakowie, to nigdy nie będzie się równało 200K w Legii, bo u nas wpadnie premia mistrzowska, za puchar, czasem za puchary blabla..

To że agent takiego piłkarz jak usłyszy tylko Legia, to od razu wyskoczy z kwotą x2 to jedna sprawa, ale to nie ma nic wspólnego z tym, na co powinien się zgodzić ogarnięty umysłowo gość. Jedyny problem jest taki, że trzeba po prostu zejść do takiej kwoty, wcześniej nie zgadzając się na poprzednie oczekiwania, ale z tym chyba przy obecnym zaciskaniu pasa nie powinno być problemów.

I żeby było jasne - nie mówię o piłkarzach typu Carlitos, gwiazdach ligi, którymi interesują się inne dobre kluby, i wiadomo, że trzeba im sypnąć te 2-3 x więcej. Rozmawiamy o Schwarzu, piłkarzu o którym przeciętny zjadacz chleba nawet nie pomyśli w kontekście Legii, który raczej nie przebiera w ofertach z całej Europy.

Bardzo się cieszę, że to tylko twoje dziwne podejście, a myślę, że większość grajków pokroju Schwarza jest w stanie sobie zważyć plusy/minusy i realnie podejść do propozycji.

Ostatnio edytowany przez blaise101; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• A ja raczej z Gvilia bym sie pozegnal bez zalu. On nie jest zly i mysle ze w kazdym innym klubie eklapy by pogral ale u nas jakos trudno mu miejsce znalezc, szczegolnie teraz. Co do tego czy klub by znalazl jego nastepce to w przeciwienstwie do wiekszosci sadze ze tak. Wg mnie transfery od jakiegos czasu robimy co najmniej dobrze.
                                Moin, moin was geht?

Komentarz

Pracuję...
                                X