Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polkowice - Legia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Jerzy Engel: W Legii tego nie ma

Po przegranym meczu z Legią działacze Lecha nałożyli na piłkarzy karę w wysokości 50 tys. złotych, lecz jeśli Lech dobrze zaprezentuje się w meczu z Groclinem - kara zostanie anulowana. Czy również w warszawskim klubie działacze mogliby w ten sposób motywować swoich piłkarzy? Oto zapytano dyrektora sportowego Legii, Jerzego Engela. "W Legii nie stosujemy odpowiedzialności zbiorowej. Jeżeli któryś z piłkarzy nie wykona założeń taktycznych, może zostać przesunięty do rezerw, a następnie wystawiony na listę transferową. Poznaniacy znaleźli znakomity sposób na zmobilizowanie swych piłkarzy. To tak jakby obiecali im za zwycięstwo nad Groclinem dodatkowe 50 tys. zł do podziału. To genialne posunięcie. Gra idzie o wirtualne pieniądze, a zawodnicy i tak będą zadowoleni. Ale w ten sposób można motywować piłkarzy tylko raz, jeżeli oczywiście przed sezonem taki zapis nie był uzgodniony z drużyną - przyznał Engel. W Legii obowiązuje również kara za tzw. "głupie kartki" (nawet do 5 tys. zł).

Autor: Fumen
    Na podstawie: Życie Warszawy
    22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Komentarz

Zamieszczone przez Marko
      Mam nadzieję, że po wejściu Idei w zimie kupią nam kilku pilkarzy.
      Wejscie Idei(o ile nastapi) duzo nam nie da, bo chodzi chyba o reklame na koszulkach. Pewnie dostaniemy jakies 2-3 mln. PLN-ow - wystarczy akurat na wyplacenie zaleglej kasy pilkarzom. Dobre i to, ale IMO kasy na transfery nie starczy.

Co do meczu: zbyt duza luka pomiedzy poszczegolnymi formacjami. Jak juz ktos pisal, obroncy powinni podchodzic blizej linii pomocy i przechwytywac pilke, kiedy Gornik wykopywal ja 'na uwolnienie' i od razu konstruowac nastepny atak. To akurat mozna dosc latwo poprawic - Kuba troche pogada z zawodnikami i wylozy im dokladnie taktyke(w tym jest chyba niezly ), ale do zalatania dziury pomiedzy pomoca, a atakiem brakuje IMO zawodnikow. I tu widac, jak wazna postacia dla zespolu byl Czarek Kucharski. Moze i poprzedniego sezonu nie mogl zaliczyc do najlepszych, moze ta krytyka, ktora go spotkala byla sluszna, ale IMO stanowil on o sile naszego ataku. On i Vuko(rowniez bez formy ostatnio i obecny sezon) byli chyba jedynymi pilkarzami, ktorzy potrafili dostrzec dobrze ustawionego partnera i dograc mu dokladna pilke. Kucharski zawsze byl tym lacznikiem pomiedzy pomoca, a atakiem(czyli de facto pomoca i Svitlica) i to w duzej mierze dzieki niemu Stanko zdobyl tytul krola strzelcow. Teraz kogos takiego, jak Czarek brakuje. Niby jest Vuko, ale nie ma on z kim rozegrac pilki. Surma jest swietny w destrukcji, ale z rozgrywaniem juz gorzej. Sokol tez wie o co w pilce chodzi, ale jest skrzydlowym i musi sie zajac bieganiem przy linii i dosrodkowaniami, a nie rozgrywaniem w srodku pola. To samo Kielbowicz. Na napastnikow nie ma co liczyc, bo i Stanko, i Sagan wola strzelac gole niz przy nich asystowac. A pomijajac te kwestie, Vuko jest po prostu bez formy. Powoli zaczynam tracic nadzieje, ze ja kiedykolwiek odzyska ho:.

Taka sytuacja jest spowodowana przede wszystkim tym, ze nasz kochany zarzad przespal okres transferowy i nie sprowadzil nikogo o odpowiednich predyspozycjach. Rozumiem, ze brakuje pieniedzy, ale dzialacze jakis czas temu uznali, ze nikogo juz nam nie potrzeba.

Ale mistrz i tak bedzie nasz .

Komentarz

Nie wiem jak Wy, ale ja bym na mecz z Wisłą nie wystawiał Vukovicia a dał zagrać Magicowi. Vuko mógłby ewentualnie wejść po przerwie. I młodego Sokoła na prawej... na szybkiego Brasilię byłoby jak znalazł...
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

Nawet tutaj mnie przez ten cholerny mecz wkurwienie zlapalo, choc znalem tylko suchy wynik.

Kiedy oni przestana tracic punkty z pilkarskimi lamusami... W morde!
          Ratatatata Legia jest wszedzie...

Komentarz

Zamieszczone przez MaxyM3
            Nawet tutaj mnie przez ten cholerny mecz wkurwienie zlapalo, choc znalem tylko suchy wynik.

Kiedy oni przestana tracic punkty z pilkarskimi lamusami... W morde!
            A nie możesz pisać ze swojego normalnego konta?
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

Juz moge - Lysolek musial mi haslo zmienic, bo nie pamietalem swojego starego .

Komentarz

beznadzieja, beznadzieja, beznadzieja!!! denna gra środka Legii, (odbiór piłki to nie wszystko-Surma) niesamowite zwalnianie akcji przez Vukowica i Surmy, co to za gra: przyjęcie odbiegnięcie do tyłu, odwrót i dopiero podanie? Legia nie potrzebuje obrońców tylko napastnika, Svitlicy nie będzie już chyba do końca rundy, a Garcia wyrasta na transferową pomyłkę.
                Ogólnie obraz niemocy i jakiejkolwiek myśli i niech nie gadają, że cięzko się gra jak się inna druzyna broń w 11, bo Wisła jakoś potrafiła tu wygrać, czyli Legia wyrasta na dostarczyciela punktów dla beniaminków.

Komentarz

Górnik murował dostęp do własnej bramki. I na festiwal strzelecki nie liczyłbym. Zagrali otwarcie bardziej z Wisłą Kraków, to dostali lanie, a potem to murowali. Z Amicą się opłaciło - wygrali. To i z Legią zagrali w ten sam sposób.
                  Mieliśmy w drugiej połowie dwie akcje - dwa razy Sagan głową strzelał, raz tuż obok słupka, raz w bramkarza. Gdyby jedno i drugie trafił, toby się wszyscy cieszyli ze wspaniałej gry.

Co do MAgica - ja jestem wielbicielem jego talentu i też dałbym mu szansę
                  koko koko Skorza spoko...

Komentarz

Zamieszczone przez Yevaud

Co do MAgica - ja jestem wielbicielem jego talentu i też dałbym mu szansę
                    powiedz mi ze robisz sobie jaja i zapomniales dodac ikonki? :/

on przez te wszystkie lata dostaje szanse... a to co pokazal w meczu z partizanem ktory ewidentnie sie oszczedzal bylo juz szczytem... i nie chodzi mi tylko o ten strzal ale o cala gre...

Komentarz

Vukovic musi odpocząć. Musi zrozumieć, że są inni na jego miejsce - nawet Magiera.

Kiedy niby Magiera dostał prawdziwą szansę? Tak, żęby zagrał 4-5 meczów z rzędu. Poziomem od dajmy na to Majewskiego nie odbiegał.

A co pokzał? Jego wejścia na boisko, gdy LEgia grała w 10 były bardzo pożyteczne. Szczególnie zapadło mi w pamięć, jak w meczu z Lechem sobie Magiera piłeczkę z Vukovicem i Sokołowskim chyba przez 2 minuty wymieniali, podczas gdy lechici biegali wkółko. Innych legionistów w takiej akcji nie widziałem. A już na pewno nie potrafię sobie wyobrazić Dudka, czy Szali, że tak grają. Prędzej się o własne nogi potkną.
                      Więc jeśli Dudek z Szalą dostają szanse, to Magiera powinien ją dostać tym bardziej.

Komentarz

No to ciekawe, jakie efekty wzbudza w tobie gra Szali, Dudka, Kiełbowicza, a ostatnio także Svitlicy i Vukovica, że o Jóźwiaku nie wspomnę

Komentarz

1)rezerwowy nie bedzie wchodzil na 85 on ma wchodzic na 30, 15 albo 10 ale przez ten czas musi pokazac sie to trudne ale jezeli chce wywalczyc pierwszy sklad to tak musi zrobic... zagrac ten czas na 200 % a u Magica ja nie widze nawet 50% - oczywiscie jest mozliowsc ze Magiera gral na 100% ale w takim razie ja dziekuje za takie 100%

2)akurat co do Szali to ja troche nie rozumiem... czasem mam wrazenie ze wszyscy chca zeby on byl libero, obronca skrzydlowym rozgrywajacym i napastnikiem... on nie ma finezyjnie rozgrywac pilki... on ma poprostu zabrac pilke przeciwnikowi i to nie gracja baletnicy ale poprostu skutecznie i potem ewentualnie wrzucic pilke i to wychodzi powiedzmy na poziomie srednio dobrym... o wiele lepiej niz Dudkowi...

3)ja tez nie wyrabiam jak widze Magica... pamietam na Partizanie "Jacek jak mogles mi to zrobic ja na Ciebie kase postawilem..." albo "Jacek i teraz juz nie zagrasz w Partizanieeeeeeeee"

Komentarz

Jesli dalej ktos uważa, że Magiera swojej szansy nie wykorzystal, to albo nie ogladal meczu z Wisłą, albo jest po prostu uprzedzony do tego zawodnika. On byl jednym z najlepszych na boisku!!! Popelnil co prawda jeden błąd (JEDEN!!!!), ale niegroxny. A jego bramka, jego zagranie piętą, jego podania o Sokola na prawą. Mecz z Wisłą potwierdzil, że to ja mialem rację w ocenie chlopaka.

Komentarz

Zamieszczone przez Yevaud
                              Jesli dalej ktos uważa, że Magiera swojej szansy nie wykorzystal, to albo nie ogladal meczu z Wisłą, albo jest po prostu uprzedzony do tego zawodnika. On byl jednym z najlepszych na boisku!!! Popelnil co prawda jeden błąd (JEDEN!!!!), ale niegroxny. A jego bramka, jego zagranie piętą, jego podania o Sokola na prawą. Mecz z Wisłą potwierdzil, że to ja mialem rację w ocenie chlopaka.
                              stary jeden dobry mecz najwiekszego drewna ligi a ty juz od razu lejesz po gaciach i mowisz jaki to super zawodnik... ofszem dobrze zagral, ale odszczekam to jak go nazywam, dopiero jak magic zagra przynajmniej 1 dobry sezon!!

pozdrawiam

Komentarz

powiem tak meczu nie ogladalem, widzialem bramke i powiem szczerze moze sie czepiam ale jakos tak mi to wygladalo na dosrodkowanie... dobra jaja sobie robie :P

obejrze caly mecz i powiem... ale jezeli rzeczywiscie Magic zagral swietny mecz to ja juz sie nie czepiam i dawac mu czesciej szanse...

Komentarz

Pracuję...
                                X