Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co się dzieje z byłymi Legionistami?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ale przyznać trzeba, że i dla nas kilka punktów Mezenga wywalczył golami w końcówkach. Nie gra jakoś super, ale jak już strzela to ważne bramki albo chociaż ładne :P
    To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Maciej Iwański złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z Manisasporem z winy klubu.

Klub od kilku miesięcy nie wypłacał Polakowi pensji. Były pomocnik m.in. Szczakowianki Jaworzno, Zagłębia Lubin i Legii Warszawa opuścił już Turcję.

30-letni zawodnik trafił do Manisasporu z Legii w styczniu tego roku. W tym czasie rozegrał 13 spotkań w tureckiej ekstraklasie i zdobył jedną bramkę.
      Niech kogos w tym klubie reka boska broni...
      CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• Akurat dziś mi się śniło, że wraca do Legii O.O

Komentarz

• Zamieszczone przez nevermind Zobacz posta
          Tak jak mówisz! Nie, nie, nie !!!

Komentarz

• Jesli Vrdoriak czyści buty Wolskiemu to co bedzie mu robił Iwański?
            Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Komentarz

• Maciej Korzym strzela dziś bramkę
              q[-_-]p

Komentarz

• Zamieszczone przez LOL3K Zobacz posta
                Maciej Korzym strzela dziś bramkę
                Ja za to słyszałem, ze Vuko asyste zaliczył.

Po dzisiejszym dniu zmieniam zdanie. Za max 3 tysiace brutto bez bonusów moze przyjsc.
                CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• Zamieszczone przez nevermind Zobacz posta
                  Ja za to słyszałem, ze Vuko asyste zaliczył.
                  O to to
                  q[-_-]p

Komentarz

• Maciej Iwański, były pomocnik Legii Warszawa i reprezentacji Polski, złożył wniosek o rozwiązanie umowy z jego tureckim klubem Manisaspor i wrócił do Polski. Iwański od miesięcy nie otrzymywał pieniędzy za grę, został wolnym zawodnikiem z winy klubu, informuje strona legia.com.
                    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Dejan Kelhar podpisał kontrakt z Hapoelem Hajfa (15 miejsce w ekstraklasie Izraela)
                      Jedna jest siła w tym mieście ...LEGIA to potęga - a wy kim jesteście ?

Komentarz

• Giza. Historia prawdziwa.
                        Pięć lat temu był na mundialu, teraz kopie piłkę amatorsko
                        Jarosław K. Kowal

Jeszcze w 2006 roku Piotr Giza wchodził na jeden z ostatnich szczebli kariery - był na mistrzostwach świata w Niemczech. Teraz kopie piłkę w amatorskiej lidze futsalu

Giza: - Czy planuję huczne zakończenie kariery? Nie, bo wielkim piłkarzem nie byłem, a poza tym jeszcze nie powiedziałem definitywnie "nie". Naturalnie ciężko byłoby mi wrócić na przykład na boiska ekstraklasy. Piłka oczywiście nie zniknie z mojego życia i zamierzam zająć się trenerką. Na razie zbieram materiały, bo nie chcę zaczynać jako zupełny nowicjusz.

Z Cracovią przeszedł drogę z III ligi do ekstraklasy. Był jednym z ulubieńców trenera Wojciecha Stawowego i kibiców. Zanim Cracovia wywalczyła awans w III, II lidze i barażach rozegrał 56 spotkań i zdobył 15 goli.

Przez trzy sezony występów w ekstraklasie (2004-2007) zasłużył sobie na miano jednego z lepszych rozgrywających. W tym czasie strzelił 16 goli i miał kilkanaście asyst. Czas przy ul. Kałuży skończył się z objęciem funkcji trenera przez Stefana Majewskiego, który narzekał, że: ?Piotrek nie lubi biegać?. Dobre występy w lidze i kilka meczów w kadrze zaowocowały propozycją transferu do Rapidu Bukareszt. Giza skorzystał, ale za to został wypożyczony do Legii Warszawa.

W międzyczasie Giza dostał powołanie do reprezentacji od Pawła Janasa. Ku zdziwieniu wielu fachowców pięć występów przekonało selekcjonera, by zabrać pomocnik na mundial. - Załapałem się do kadry na mundial, ale nie zagrałem ani minuty. A w kadrze kandydatów do gry w środku pomocy nie brakuje: Sebastian Mila, Arkadiusz Radomski, Radosław Sobolewski i Mirosław Szymkowiak - mówił po mubndialu i przejęciu kadry przez Leo Beenhakkera. - To zawodnicy dużo bardziej doświadczeni, rozegrali już w kadrze mnóstwo spotkań. Każdy wie, na co ich stać - tłumaczy Giza. - Ale ja jestem cierpliwy. To, że nie zostałem zauważony przez selekcjonera już teraz, nie oznacza, że nie mam szans na grę w reprezentacji. Poczekam na swoją kolej. Na grę z orzełkiem na piersi trzeba sobie zasłużyć.

W Legii kariera Gizy zaczęła powoli staczać się po równi pochyłej. Pierwszy sezon miał udany - 22 mecze w podstawowym składzie, w kolejnym już tylko 14, a w następnym 11 (w sumie 66 spotkań i 8 goli). W końcu trener Maciej Skorża odesłał go do Młodej Ekstraklasy. ? Giza zakwitł u Wojtka Stawowego i potem potrzebował trenera, który znów mu bezgranicznie zaufa. Wydawało się, że transfer do Legii będzie dla niego dobrym krokiem, ale kibice przestali w niego wierzyć i było widać, że przejął się tą sytuacją ? uważa trener Czesław Michniewicz.

Wybawieniem miał być powrót na Kałuży. Cracovia potrzebowała piłkarza, a kibice idola, który dałby nadzieję na uniknięcie spadku. Giza szybko jednak stracił miejsce w pierwszym składzie. Zagrał zaledwie w pięciu meczach (trzy razy od pierwszej minuty). Ostatni raz w ekstraklasie wystąpił w kwietniu w spotkaniu z Zagłębiem Lubin. W sumie w Cracovii rozegrał 84 mecze w ekstraklasie (16 goli).

Po sezonie wydawało się, że zostanie w Cracovii. O przedłużeniu będziemy rozmawiać pod koniec czerwca - mówił przed urlopem, ale już w połowie miesiąca było jasne, że do siedziby klubu może wrócić tylko po to, by zabrać rzeczy.

Od tamtej pory jest bez klubu, choć kariery oficjalnie nie zakończył. Już wcześniej myślałem, by odpocząć od piłki, dlatego odmówiłem kilku klubom z niższych lig - twierdzi Giza.

Zgłosił się do niego Robert Nazarewicz, trener Kupczyka Kraków, który występuje w amatorskiej lidze futsalu. W listopadzie zagrał pierwszy oficjalny mecz w hali. Naprawdę rzadko zdarza się, by w futsalowych klubach występowali piłkarze z przeszłością w ekstraklasie. Piłka halowa i boisko są zupełnie inne. Na razie Piotrek prezentuje podobny poziom jak pozostałe chłopaki. Gdyby poświęcił się futsalowi, to mógłby być jednym z najlepszych - uważa Nazarewicz.
                        Edit. Tak na marginesie. Jak Legia mogła cokolwiek osiągnąć z grajkami pokroju Gizy. Większość zawodników tworzących trzon tamtej drużyny po odejściu z Legii ugrzęzło w niższych ligach lub słuch po nich zaginął.
                        Ostatnio edytowany przez voytek; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Komentarz

• Vuko brameczka z karnego w meczu z Ruchem.
                          q[-_-]p

Komentarz

• Zamieszczone przez ziomuś
                            panowie gdzie gra Włodar ?
                            W każdym temacie będziesz wypisywał głupoty ?

Google nie boli.
                            Ole, To My kibole!

Komentarz

• Zamieszczone przez ziomuś
                              panowie gdzie gra Włodar ?
                              U buka .

Komentarz

• Sebastian Szałachowski nie zgodził się na obniżenie kontraktu, dlatego odchodzi z zespołu z al. Unii. Były napastnik Legii Warszawa zdobył jesienią cztery gole.

Szałachowski jako jeden z pierwszych został zaproszony na spotkanie z prezesami w sprawie formy spłaty zadłużenia. Nie zgodził się. - Rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron - opowiada. Piłkarz będzie musiał zrezygnować z części zaległych pieniędzy.

Szałachowski wyjechał z Łodzi, ale w przyszłym tygodniu wróci, aby formalnie rozwiązać umowę. Piłkarz nie ukrywa, że po dobrych występach w rundzie jesiennej nie ma problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy. Podobno ma propozycję nawet z Chin. Wcześniej pojechał tam legionista Manu. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - komentuje. - Nie chcę na razie zbyt wiele zdradzać, ale powiem, że otrzymałem propozycję z kilku klubów z Ekstraklasy i pierwszej ligi - dodaje. To zła wiadomość dla trenera Ryszarda Tarasiewicza, bo będzie musiał szybko znaleźć wartościowego gracza na lewą pomoc.

To może nie być koniec zmian w kadrze ŁKS-u, bo szefowie klubu zaproponowali rozwiązanie kontraktów Marcinowi Mięcielowi i Marcinowi Adamskiemu. Według nieoficjalnych informacji obaj należą do najlepiej zarabiających w zespole. - Przebywam za granicą, dlatego spotkam się z działaczami dopiero po powrocie do kraju - zapowiada Mięciel.
                                "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

Pracuję...
                                X