Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co się dzieje z byłymi Legionistami?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• http://www.youtube.com/watch?feature...&v=oQd7_9yJHkg
    Grosicki 2 karne pod rząd nad bramką

Komentarz

• Szałach + Sagan = gol dla ŁKSu.
      To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Wczoraj Szczęsny raczej nie zachwycił, głupie wyjście poza pole karne i faul (fartem nie dostał czerwonej), obcinki przy piąstkowaniach...
        Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Obejrzałem na C+ przed chwilą jakąś powtórkę wywiadu z Arturem Borucem i aż mi się miło na dobranoc zrobiło. "Legia Warszawa i basta"

Komentarz

• Zamieszczone przez iniemamniejusz Zobacz posta
            Obejrzałem na C+ przed chwilą jakąś powtórkę wywiadu z Arturem Borucem i aż mi się miło na dobranoc zrobiło. "Legia Warszawa i basta"
            Pewnie 1na1 oglądałeś, ostatnio był gościem.
            Reakcja odnośnie ewentualnego powrotu do Polski.

Szkoda, że Smuda nie widzi go w kadrze...

Komentarz

• http://www.youtube.com/watch?v=EDFyZeaQakI

Komentarz

• Ja daje link do drugiej części gdzie Artur wspomina o Legii

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=URrnA_0-s9g

6:35

-Do Polskiej ligi (odnośnie powrotu wspomina Boruc), ja z miłą chęcią. Tylko jest JEDNA ewentualnośc, jest LEGIA WARSZAWA i, i, i, i BASTA!

I na koniec jeszcze:

-Pozdrawiam kibiców Canal + i LEGIE WARSZAWA + e(L)eczka do kamery

Komentarz

• Interesujące wspomnienia Podbrożnego z gry w Hiszpanii: http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/5...apic-sie-wina/

Komentarz

• Co sie dzieje obecnie z Rockim, którego bardzo miło wspominam?
                    Gdzie gra Guereiro i Chini?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Rocki gra w Ruchu Radzionków

Komentarz

• Dodajmy, że nieźle sobie w tym Radzionkowie radzi. Szczególnie jak na 36-latka.
                        Roger gra ogony w AEK Ateny.
                        A Chini cholera wie, nie ma już stadionu X-lecia, ogólnie to chyba jest na najlepszej drodze, by już nigdy nie graćw piłkę na solidnym poziomie.

Komentarz

• Kamil Grosicki strzelił gola dla Sivassporu w wygranym meczu przeciwko Fenerbahçe
                          Każdego dnia dziękuję Bogu, że jestem LEGIONISTĄ !

Komentarz

• Kamil Grosicki zdobył w piątek gola dla Sivassporu w wygranym u siebie 2:0 meczu z Fenerbahce Stambuł w 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Turcji. To jego czwarta bramka w tym sezonie.

Komentarz

• Dariusz Czykier o grze w Legii i Jagiellonii

Były gwiazdor Legii wstawił klawiaturę i wyszedł z matriksu

Dariusz Czykier wstawił klawiaturę i wyszedł z matriksu. Ale gratulacji jeszcze nie chce przyjmować. Nowy Dariusz Czykier narodził się w Suwałkach. Niepijący i odpowiedzialny.

Wstawił zęby. Jedynki, których brakiem straszył przy okazji ostatniego spotkania, lśnią jak nowe. Demony przeszłości jeszcze czasem się odzywają. Niedawno Czykier nie mógł sobie przypomnieć, ile lat ma jego syn – dwa czy trzy? – W końcu wydedukowałem, że chrzciny były w czasach, kiedy jeszcze pracowałem w Jagiellonii, za Michała Probierza. Wyszło, że trzy.

Swój chłop

Był marzec. Czykier chciał wyjść z matriksu. Matriks to dwa lata cugu alkoholowego. Dramatyczną walkę z nałogiem opisaliśmy w „Przeglądzie Sportowym". Po artykule zadzwonił do niego Dariusz Marzec, prezes Wigier Suwałki. – W 1988 roku razem z juniorami Jagiellonii zdobyłem mistrzostwo Polski. Wzorem dla nas był wtedy właśnie Darek.

Niewiele starszy, a grał już w ekstraklasie. I ładną miał dziewczynę. Swój chłop. Jak trzeba było, to bilet na swój mecz podał przez płot. O kolegach nigdy nie zapominał. Może to Darka w końcu zgubiło – zastanawia się Marzec.

Czykier rzadko kiedy odmawiał kolegom. Chwytał życie. W końcu się zbuntował. Znajomi pukali się w czoło, że upublicznił swój problem i opowiedział o swojej walce z alkoholizmem. – Potrzebowałem pomocy, musiałem dać znać, że jest ch...o. Czekałem, kto się odezwie – tłumaczy dziś.

– Nie wiedziałem, że Darek miał tych zakrętów w życiu aż tyle. I wtedy, kiedy przeczytałem ten straszny, powtarzam straszny, artykuł o jego losach, w sekundzie zdecydowałem, że mu pomogę – mówi Marzec. Najtrudniej było znaleźć numer telefonu komórkowego do poszukiwanego. Jak już się udało, zaproponował Czykierowi pracę w Wigrach. Szukał asystenta dla pierwszego trenera.

Dwa lata Czykiera w alkoholowym matriksie

Został bałagan
                              Matka odprowadziła Czykiera na pekaes do Suwałk. Na pożegnanie usłyszał: „Jedź synku, zrób ze sobą porządek". Poczuł się jak bohater serialu „Daleko od szosy". Spodobało mu się w Suwałkach. – Trafiłem na świetny klimat. Może drażnią mnie wyniki, cieniujemy, ale nie można mieć wszystkiego – mówi optymistycznie.

Wczuwa się w swoją rolę. Zostaje po treningach, tłumaczy młodym, jak grać. I jak żyć. Wie, o czym mówi. Drażni go poziom drugiej ligi, ale chwali sobie, że przynajmniej jest blisko piłki. Mieszka w Suwałkach. Do Białegostoku przyjeżdża rzadko. – Jeszcze parę spraw muszę pozałatwiać, trochę bałaganu zostało. Trzy lata dałem sobie na wyprostowanie tych wszystkich dróg, ścieżek. Będzie dobrze. Nabrałem dystansu. Kilka osób zrozumiało moją sytuację, wiedzą, dlaczego tak się zachowywałem. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim wynagrodzę to, co przeze mnie stracili.

Za wyjście z matriksu nie przyjmuje gratulacji. Mówi, że za wcześnie. – Jeszcze się nic nie udało. To dopiero początek. Wcześniej żyłem bardzo szybko. Od marca zwolniłem tempo, dobrze się to układało, ale widzę, że moje życie znów nabiera rozpędu. Tego się boję. Że będę się nakręcał.

Niedawno, sam z siebie, zwierzył się Marcowi: – Jeszcze wiele błędów popełnię w życiu, na pewno, ale już nigdy nie wrócę tam, gdzie byłem.

Piłka dała mu nowe życie. Wolne chwile w Suwałkach spędza na czytaniu książek o futbolu i oglądaniu meczów. Robi to namiętnie, godzinami. Zbliżający się mecz Jagiellonii z Legią też obejrzy.
                              http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...281,1,721.html
                              CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• dziwne te klimaty z oldbojami... u nas kiedyś grał chyba Świerczewski

Drużyna Oldbojów Legii Warszawa wywalczyła mistrzostwo jesieni w Warszawskiej Lidze Oldbojów. Ekipa z Łazienkowskiej zapewniła tytuł w meczu ze stołecznym Marymontem.

Legia pokonała rywala 1:0, a jedynego gola strzelił Tomasz Sokołowski. Co ciekawe w drużynie przeciwnej wystąpili byli legioniści - Bartosz Karwan, Jacek Bednarz i Wojciech Szala.

Oldboje Legii w dziewięciu spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw.
                                "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

Pracuję...
                                X