Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawienie zespołu

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ustawienie zespołu

Po meczach z Odrą i Łęczną mam parę przemyśleń na temat zestawienia skłądu Legii bo to obecne jest IMO takie niezbyt...

Po pierwsze - Jóźwiak. On już się skończył i powinien w jego miejsce grać ktoś inny. Mój typ - Dudek albo Jarzębowski. Jak Jarza - to Kiełbowicz na lewej obronie. Jak Dudek - Kiełb na lewą, Jarza na prawą a Szala - ława.

Czemu Kiełb na obronę? Bo ma zdrowie, w destrukcji jest niezły (ma odbiór) za to nie myśli - a przy grze Legii od pomocnika wymaga się inwencji i pomysłowości. Kiełb jest w ataku bezmyślny dlatego nie powinien być kluczowym graczem na lewej.

Pomoc: Prawa - młody Sokołowski a lewa - stary. Dwa Sokoły. Srodek to Vuko i Surma czyli standard. Atak - Manolo i Sagan.

Stary Sokół mimo lat ma doswiadczenie, gra obydwiema nogami (jako jedyny chyba) i strzela z dystansu a poza tym wykonuje stałe fragmenty lepiej niz Kiełb (czyli nie w wyuczony sposób niezależnie od sytuacji). W takim ustawieniu Legia IMO zagrałaby lepiej. I przy tym zestawieniu można łatwo przejść na 4-3-3 (Stary Sokół do przodu) lub 3-4-3 (Dudi, Jarza lub Kiełb do przodu). IMO tak byłoby lepiej... Co o tym myślicie?
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

jak dla mnie 4-4-2 jeswt dobre-wiadomo ze zanim wszyscy sie przestawia na to ustawienie minie troche czxasu ale wszystkie lepsze kluby w Europie tak graja czyli nie moze byc zle.

pozdro.
    Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

Re: Ustawienie zespołu

Zamieszczone przez andrzejzb
      Po meczach z Odrą i Łęczną mam parę przemyśleń na temat zestawienia skłądu Legii bo to obecne jest IMO takie niezbyt...

Po pierwsze - Jóźwiak. On już się skończył i powinien w jego miejsce grać ktoś inny. Mój typ - Dudek albo Jarzębowski. Jak Jarza - to Kiełbowicz na lewej obronie. Jak Dudek - Kiełb na lewą, Jarza na prawą a Szala - ława.

Czemu Kiełb na obronę? Bo ma zdrowie, w destrukcji jest niezły (ma odbiór) za to nie myśli - a przy grze Legii od pomocnika wymaga się inwencji i pomysłowości. Kiełb jest w ataku bezmyślny dlatego nie powinien być kluczowym graczem na lewej.

Pomoc: Prawa - młody Sokołowski a lewa - stary. Dwa Sokoły. Srodek to Vuko i Surma czyli standard. Atak - Manolo i Sagan.

Stary Sokół mimo lat ma doswiadczenie, gra obydwiema nogami (jako jedyny chyba) i strzela z dystansu a poza tym wykonuje stałe fragmenty lepiej niz Kiełb (czyli nie w wyuczony sposób niezależnie od sytuacji). W takim ustawieniu Legia IMO zagrałaby lepiej. I przy tym zestawieniu można łatwo przejść na 4-3-3 (Stary Sokół do przodu) lub 3-4-3 (Dudi, Jarza lub Kiełb do przodu). IMO tak byłoby lepiej... Co o tym myślicie?
      hehe Andrzeju jestem pod wrażeniem tej wypowiedzi (chyba dla tego nie mogłem spać)
      Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
      że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
      choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

Komentarz

Bart widze że Catherina wrócila '8

Odnosnie składu dałbym szanse zagrać w paru meczach formacji zlożonej z : Dudek,Choto,Zielek,Jarzebowski w obronie , natomiast ..chętnie bym choć raz zobaczył Sokołowskiego mlodszego na prawej pomocy tak wiec , odnosnie zrobienia ''skrzydeł sokołów'' jestem na tak.
        Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

Zamieszczone przez Kempes
          Bart widze że Catherina wrócila '8

Odnosnie składu dałbym szanse zagrać w paru meczach formacji zlożonej z : Dudek,Choto,Zielek,Jarzebowski w obronie , natomiast ..chętnie bym choć raz zobaczył Sokołowskiego mlodszego na prawej pomocy tak wiec , odnosnie zrobienia ''skrzydeł sokołów'' jestem na tak.
          Pytanie, kto grałby na boku obrony. Bo Dudek jako tako się spisywał jako defensywny pomocnik. Jako boczny obrońca, albo o zgrozo boczny pomocnik spisywał się gorzej nawet niż Szala.
          Ptaszków rzeczywiście możnaby trochę więcej na boisko wpuścić.

Tak więc optowałbym za składem:
          Boruc
          Sokół II, Choto, Zieliński, Jarzębowski
          Sokół I, Dudek, Surma, Wróblewski
          Saganowski, Vukovic

To by oznaczało 4 ptaszki (Dudek, Sokoły i Wróbel), a tak pozatym to bardzo mocną grę skrzydłami, maksymalne utrudnienie przeciwnikom rozrgywania piłki w środku.
          Atak może słabszy, ale jak grał Garcia, to Sagan i tak był osamotniony
          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

jak dla mnie ustawienie 4-4-2 nie jest najlepsze wolalbym 4-3-3 ale jak jestesmy przry 4-4-2 to zostanmy

----------------------Boruc------------------------

Szala, ---Choto(Beret),--- Zielinski,---- Jarza-

Sokoł I, -----Surma(Magiera), -----Vuko,------
            -----------------------------------------------Wrobel-

-------Sagan, --Svietlica(Garcia)-------------------

Wrobel jako atakujacy(na lewej stronie) pomocnik. W nawiasach sa osoby ktore by byly na zmiane ew. na stale. Dudek gralby na wzamian za Sokola I, a Wrobel za Sokola II,

Komentarz

Temat w górę, bo na czasie... Jarza kontuzjowany, Magic kontuzjowany, Manolo tak samo a Sagan robi za gwiazdę... Gdybym był Kubą, to zastanowiłbym się nad pewnymi, drobnymi roszadami w składzie bo mecz z Górnikiem ujawnił, że można dokonać przesunięć dla jeszcze lepszej gry. Co ja bym zmienił:

1) Sokół I do środka.
              2) Sokół II na prawą.
              3) Kiełb do obrony - o czym już pisałem.

Zauważyliście, że do wejścia na boisko młodego Sokoła Legia praktycznie nie zagrażała bramce Górnika? Dopiero jak wszedł młody a stary przesunnął się na miejsce po Magicu środkowa linia Legii zaczęła coś grać. Surmik to dobry chłopak, ale rozgrywanie na jego barkach to za wielki ciężar - on lepiej czuje się na boisku gdy czyści przedpole (a robi to fenomenalnie) i podłącza się do akcji zaczepnych. Vuko z kolei to de facto prawie napastnik, nie lubi zadań obronnych woli operować pod samym polem karnym rywali i wywiązuje się z tych zadań dobrze (nie tak dobrze jak półtora roku temu, ale dobrze). Z lewej - Wróbel. Nie dlatego, że jest lepszy od Kiełbia, bo nie pokazuje swej lepszości, ale ma świra, może zaskoczyć obronę czymś niekonwencjonalnym w przeciwieństwie do przewidywalnego do bólu Kiełbowicza - dlatego Kiełbowicz lewa, Zielek środek a Choto lub Szala - prawa. I koniecznie trzeba szukać lewego pomocnika...

Tak więc:

---------------Svitlica Saganowski

Wróblewski Vuković Sokołowski I Sokołowski II
              ---------------------------Surma

---------Kiełbowicz Choto
              (Szala)
              --------------------------Zieliński

---------------------------Boruc
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together

Komentarz

Moim zdaniem nie powinni juz za wiele grac Józwiak i tym bardziej Szala. Mimo ze preferuje mlodych zawodników to Boruc swoimi interwencjami sieje spore zamieszanie. Moze by tak sprobowac postawic na Krzysztalowicza? On dla mnie poki jeszcze nie gral w Legii byl jednym z lepszych bramkarzy w lidze. Jesli chodzi o obrone to numerem 1 jest Jarzebowski pozniej dalbym szanse Gmitrzukowi. Gralby jeszcze Zielinski i Dudek na lewej-jak zastapil Jarze gral niezle-moim zdaniem. Pomoc jest dla mnie ok.Od lewej Kielbowicz na defensywnym Surma na Ofensywnym Vuko i prawe Sokol starszy. Atak to Sagan+Svitlica. Co myslicie o mojej koncepcji?
                Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Komentarz

Hmm oczywiscie Gmitrzuk gralby tylko czasami. Zeby sie ograc. Moim zdaniem warto dac mu szanse bo to jest przyszlosc Legii! Lepiej zeby bledy popelnial taki mlody zawodnik i wyciagal z nich wnioski niz mylil sie stary Jozwiak ktory i tak sie za wiele nie nauczy. Normalnie linia obrony wygladala by tak

Jarzebowski Choto Zielinski Dudek
                  Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Komentarz

moze by sie "kuba" w temacie wypowiedział '8
                    Dragon na powietrzu

Komentarz

Po co ma sie"Kuba" wypowiadac jak my mozemy go zastapic:P nie no Darek jest w porzadku tylko nie daje w ogole szansy mlodym Legionistom takim jak Gmitrzuk czy Zganiacz przed wypozyczeniem

Komentarz

Zamieszczone przez m84
                        Po co ma sie"Kuba" wypowiadac jak my mozemy go zastapic:P nie no Darek jest w porzadku tylko nie daje w ogole szansy mlodym Legionistom takim jak Gmitrzuk czy Zganiacz przed wypozyczeniem
                        Patrząc na to co gra Zganiacz w Świcie bardzo dobrze że nie grał. On nie gra tam nic, kompletnie. Tak słaby? Czy nie ma z kim grać?
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

Nie wiem ja slyszalem ze i tak jest wyrozniajacym zawodnikiem Switu. Ale byc moze jest wlasnie tak ze nie ma z kim grac i to tez wypada blado...

Komentarz

...

Komentarz

--------------------BORUC------------------------

---JARZA---CHOTO-------ZIELEK---KIELBIK---

---SOKOL2---VUKO-------SURMA---SOKOL1---

-----------SAGAN-----------STANKO-------------

czyli w sumie to co mowil Andrzej...

Mamy obsadzona do tego lawke...

Szala, Beret, Magiera, Garcia, Dudek...
                              a za rok Zganiasz...

Komentarz