Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odra - Legia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odra - Legia

Karuzelę czas zacząć...Na początek nieciekawe raczej wiadomości...

Svitlica i Garcia nie zagrają w pierwszym meczu Legii

rb 06-08-2003, ostatnia aktualizacja 06-08-2003 21:27

Bramkostrzelni napastnicy Legii Manuel Garcia i Stanko Svitlica nie zagrają w pierwszym meczu ligowym z Odrą Wodzisław. Argentyńczyk poleciał do Buenos Aires rozliczyć się ze swoim klubem, a Serb wybrał się do Niemiec załatwiać sobie transfer do któregoś z klubów II-bundesligi.

Na szczęście do Legii piłkarze także przyjeżdżają. Andy Bara, 21-letni chorwacki środkowy obrońca, który ostatnio grał w II-ligowym hiszpańskim Logrones po raz pierwszy trenował w środę z Legią.

- Ma świetne warunki fizyczne, jest sprawny, rozumie grę czwórką obrońców w bloku, ale nie przyglądałem mu się dokładnie, koncentrowałem się na innych. Zostanie z nami kilka dni - przyznał szczerze trener Dariusz Kubicki. Młody zawodnik został jednak pozytywnie oceniony przez Lucjana Brychczego. Przywiózł go na Łazienkowską menedżer piłkarski Jarosław Kołakowski. Bara grał wcześniej w Croatii Zagrzeb. Dwa lata temu trafił do Valencii, ale nie mógł przebić się do szerokiego składu ze względu na ograniczenia w liczbie zatrudnianych obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Został wypożyczony do II-ligowego Logrones, w którym występował w podstawowym składzie. - W tej chwili jest do wzięcia za darmo, rozegrał 60 meczów w chorwackiej młodzieżówce - zachwalał Barę Kołakowski.

Młody Chorwat ma jeszcze jeden atut - płynnie mówi po angielsku i hiszpańsku. - Mógłby być tłumaczem Manuela Garcii, który nie porozumiewa się w żadnym innym języku niż hiszpański. Ale my przecież potrzebujemy piłkarzy, i to dobrych, a nie tłumaczy - żartował trener Kubicki.

Na razie jednak obaj piłkarze się nie spotkali. We wtorek po treningu Garcia wyjechał z Warszawy do Buenos Aires i nie zagra w niedzielnym meczu w Wodzisławiu. - Nic nie mogliśmy poradzić - tłumaczy Kubicki. - Dostał takie polecenie od menedżerów, musiał polecieć do swojego klubu, rozliczyć się, podpisać jakieś dokumenty.

- Nie ma obaw, Garcia wróci. Odwoziłem go na lotnisko, miał ze sobą tylko saszetkę. Wraca w niedzielę przez Sao Paulo i Frankfurt - uspokajał kierownik Legii Ireneusz Zawadzki. Ale to oznacza, że w Wodzisławiu Garcia nie zagra. - Zrobiłbym mu krzywdę, gdybym go wystawił. Jeszcze zastanawiałem się, czy nie wziąć go jako rezerwowego, ale to chyba nie ma sensu - powiedział trener Kubicki. - Szkoda, bo coraz lepiej rozumiał się w parze z Markiem Saganowskim.

Drugi z napastników, który mógłby grać w Wodzisławiu - Stanko Svitlica - także raczej tam nie zagra. W środę po treningu wsiadł do samochodu i pojechał do ambasady po wizę, która umożliwi mu wyjazd do Niemiec. - Mam jechać do Arminii Bielefeld albo Energie Cottbus - powiedział Svitlica. - Ale to jeszcze nic pewnego. Na razie nie jestem przygotowany do gry w 100 procentach. I na pewno nie na 90 minut. Może na pół meczu? Mało trenowałem, ale to nic, nadrobię. W ubiegłym sezonie też później zacząłem przygotowania, a zostałem królem strzelców.

Jeśli nie Garcia i Svitlica, to... - Albo zagramy jednym napastnikiem, albo partnerem Marka Saganowskiego będzie Radek Wróblewski - stwierdził trener. Podczas treningu "Wróbel" był w parze właśnie z "Saganem". Zajęcia trwały półtorej godziny. W ich trakcie do kierownika Zawadzkiego zadzwoniono z hotelu Amadeusz, w którym legioniści zatrzymają się przed meczem z Odrą. - Mieliśmy rezerwację, ale okazało się, że być może będzie tam w sobotę organizowane wesele - opowiadał kierownik drużyny. - Wszystko więc odwołałem. Teraz okazało się, że wesela nie będzie, możemy jechać.

Legioniści mają nadzieję, że będzie wesoło, ale po meczu z Odrą. - Mam jeszcze kilka wątpliwości, jeśli chodzi o skład. Ale drużyna jest w dobrej formie. Wszystko jednak zweryfikuje boisko - mówi Kubicki.

W czwartek i piątek Legia trenuje na Łazienkowskiej. - Z uwagi na upały nie mamy dwóch treningów dziennie. Na czwartek zaplanowałem zajęcia techniczno-taktyczne, na piątek szybkościowe - zdradza szkoleniowiec Legii. - W sobotę mamy rozruch, ale już gdzieś na Śląsku. Doszliśmy do wniosku, że lepiej tam się poruszać, niż ćwiczyć w Warszawie i potem jechać kilka godzin. Ale to będzie tylko dopieszczenie stałych fragmentów.

Mecz z Odrą w niedzielę o 17.30.
    Jutro do naszego klubu dotrą bilety na mecz z Odrą Wodzisław Śląski. W sprzedaży powinny być od godz. 12:00 w kasach przy wejściu na trybunę krytą. Osoby, które nie kupią jutro biletów, a chciałyby zobaczyć na żywo mecz z Odrą, bilety będą dostępne w kasach stadionu Odry Wodzisław w dniu meczu.
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

nio ja mam nadzieje ze jednak gracja zagra bo do wroblewskiego nie jestem pzrekonany wogul;e moze on szybko biega ale co do strzelania bramek to mam troche watpliwosci! myslem ze on naparwde rozwinie skrzydla tak jak na poczatku byl ze to bedzie wielki talet a teraz to hcyab sie zrobil zwyklym zemiesnikiem ktory nic nie pokazuje zbytmnio na boisku zebym sie tylko mylil..
    Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

Komentarz

No to w takim razie zagra Mierzejewski. To nasz zawodnik (jeszcze nie podpisał chyba umowy ze Świtem). Ja zawsze byłem za tym zawodnikiem, a teraz nadarza się szansa by wreszcie dać mu szansę, zwłaszcza, że oprócz Sagana nie mamy na mecz z Odrą innego napoastnika (bo Wróbel to nominalny lewy pomocnik, tylko kilka razy grał w napadzie i wiele bramek to on nie nastrzelał).
      Legia
      wszystko co mamy to te trybuny szare...

Komentarz

Zamieszczone przez zajączek
        No to w takim razie zagra Mierzejewski. To nasz zawodnik (jeszcze nie podpisał chyba umowy ze Świtem). Ja zawsze byłem za tym zawodnikiem, a teraz nadarza się szansa by wreszcie dać mu szansę, zwłaszcza, że oprócz Sagana nie mamy na mecz z Odrą innego napoastnika (bo Wróbel to nominalny lewy pomocnik, tylko kilka razy grał w napadzie i wiele bramek to on nie nastrzelał).
        Wróbel pewnie zagra z przodu - no i Stanko który nie wyjechał do Niemiec bo mu Kuba nie pozwolił
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

ja jak sobie przypominam Wrobla z PL z Wisla /3-0 CHYBA/ to chcialbym zeby zawsze gral tak jak wtedy...
          Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

no widze ze qba dobrze mysli
            czyli sagan i stanko - duze ufff bo juz sie obawialem ze ciezko bedzie o bramki w tym meczu. tak przynajmniej przez 60 min bedzie gralo 2 napastnikow z prawdziwego zdarzenia...

Komentarz

Zatrzymując Stanko w Warszawie praktycznie Kubicki dał odpowiedź jaka para będzie grała od pierwszych minut ...a co do ewentualnych zmian,w zaleznosci od potrzeb , Wróbel wejdzie na zmeczonych juz z deczka , przeciwników....

a ja tam wierze w dwójke do zera dla naszych '8
              Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

Tak, tylko czy Stanko nie trenując ostatnio zbyt dużo będzie grał na 100% (o zgraniu nie wspominając), może lepiej niech sobie trochę posiedzi na ławie, nawet za karę, a w ataku zamiast niego, obok Sagana, Wróbelek Elemelek!

Komentarz

No, muszą chłopaki dobrze zagrać, w końcu obstawiłem 4:1 '8

A tak przy okazji - cytat z C+ z ostatniego meczu z Odrą:

ho: "Chałbiński! Zza pleców wychodzi mu Grzyb..." ho:
                  For those about to rock,
                  I salut you!!!

Komentarz

Zamieszczone przez Keleborn
                    No, muszą chłopaki dobrze zagrać, w końcu obstawiłem 4:1 '8

A tak przy okazji - cytat z C+ z ostatniego meczu z Odrą:

ho: "Chałbiński! Zza pleców wychodzi mu Grzyb..." ho:
                    ... tak, nie mogliśmy tego wygrać...
                    Ja obstawiłem 1:0 dla Legii, po bramce Sagana

Komentarz

Zamieszczone przez beny_77
                      No cóż - ja zawsze jestem wielkim optymistą. Nie wiem tylko czy nie przesadziłem z tym 1 dla Odry.
                      For those about to rock,
                      I salut you!!!

Komentarz

Zamieszczone przez Keleborn
                        Zamieszczone przez beny_77
                        No cóż - ja zawsze jestem wielkim optymistą. Nie wiem tylko czy nie przesadziłem z tym 1 dla Odry.
                        8- :buhaha: Właściwie masz rację, ta jedna stracona bramka może mieć olbrzymie znaczenie w końcowej tabeli.

Komentarz

Byłem mniejszym optymistą i postawiłem na 2:1 dla Legii )

Zobaczymy jak to będzie, osobiście najbardziej boje się o bocznych obrońców, o atak z saganem się nie martwię
                          Jak zostane miliarderem to kupie Legie

Komentarz

Zamieszczone przez Ulthran
                            Byłem mniejszym optymistą i postawiłem na 2:1 dla Legii )

Zobaczymy jak to będzie, osobiście najbardziej boje się o bocznych obrońców, o atak z saganem się nie martwię
                            Ja Jarzębowskiego też się "boję" , bo chłopak na ciąg na bramę i potrafi strzelić gola, co obrońcom nie za często się zdarza, a jak będzie miał "dzień konia" to jeszcze hattricka ustrzeli

p.s. Witamy na forum
                            "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

2 - 1 dla Legii i koniec dyskusji...

Komentarz

Pracuję...
                              X