Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kibice Widmo za PS ale akurat tu maja jakas racje

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kibice Widmo za PS ale akurat tu maja jakas racje

TYGODNIK NASZA LEGIA opublikował rozliczenie Stowarzyszenia Sekcja Sympatyków z dotychczasowej działalności finansowej. Jednym ze źródeł przychodów tej organizacji kibiców są wpływy z wejściówek, jakie sprzedaje Legia na mecze pierwszoligowe. Tą okrężną drogą można dotrzeć do zaskakujących danych, przedstawianych przez klub z Łazienkowskiej. Z każdego sprzedanego abonamentu na konto stowarzyszenia wpływało 3 złote, a z każdego sprzedanego biletu - złotówka. Wiosną kibice kupili 2480 karnetów i - jak wynika z danych zamieszczonych w Naszej Legii - 27 670 biletów, na osiem meczów ligowych rozegranych wiosną w Warszawie.

Pustki na KSZO?

Dane w niektórych miejscach są zaskakujące (patrz - tabelka obok). Na przykład na mecz z KSZO sprzedano 1684 bilety, a spotkanie na Łazienkowskiej obejrzało około siedmiu tysięcy widzów (niektóre źródła podają, że osiem tysięcy). A 1684 sprzedane bilety plus 2480 karnetów, to 4164 osoby. Jak weszły na stadion pozostałe trzy lub nawet cztery tysiące kibiców? Dodajmy, że fani gości nie przyjechali do stolicy. Podobne rozbieżności można zaobserwować przy pozostałych spotkaniach. Ceny wejściówek na Legię były wiosną zróżnicowane - od 20 do 50 złotych, a ponieważ było ich sześć rodzajów, można założyć, że średnio kibic na każdy mecz wydawał 30 złotych. Na nasz przykładowy mecz z KSZO brakuje trzech tysięcy sprzedanych biletów (wersja optymistyczna dla klubu), czyli... 90 tysięcy złotych.

Dane dotyczące frekwencji na wiosennych meczach Legii zaczerpnęliśmy z trzech gazet - Przeglądu Sportowego, Gazety Wyborczej i Piłki Nożnej. Nie są więc one oficjalne, a i nie bardzo można je ustalić, bo klub nie prowadzi oficjalnych statystyk dotyczących liczby widzów. - Wierzy pan gazetom? - pyta prezes Legii, Edward Trylnik. Hm, dziennikarze mogą się mylić, oceniając frekwencję na oko, ale żeby przedstawiciele kilku gazet mylili się jednocześnie? Poza tym można się pomylić o pięćset osób, góra o tysiąc, ale nie o trzy tysiące, bo to jedna piąta widowni!

- Nie będę komentował artykułów zamieszczonych w Naszej Legii - zaznacza prezes Trylnik, poproszony o skomentowanie zaskakujących danych.

Kilka opcji

Jest kilka możliwości wytłumaczenia różnicy między liczbą sprzedanych biletów a liczbą widzów. Pierwsza - to nierzetelność dziennikarska, ale jak już podkreślaliśmy, trudno przypuszczać, by taki sam błąd popełniło kilku dziennikarzy będących na meczu i zamiast czterech tysięcy, doliczyło się siedmiu lub ośmiu (może wszystkim mnoży się w oczach, może stadion Legii wcale nie mieści 15 tysięcy kibiców, tylko ledwie osiem?). Druga - kibice wchodzą na stadion przy Łazienkowskiej za darmo. W jaki sposób - nie wiadomo. Może przeskakują przez płot, może mają jakieś inne sposoby na ominięcie bardzo drogiego, niedawno zainstalowanego, nowoczesnego systemu kontroli biletów. Trzecia - Legia nie przekazuje Stowarzyszeniu Sekcja Sympatyków złotówki od każdego biletu (jak było w umowie). Czwarta - szefowie klubu z jakichś powodów nie potrafią doliczyć się sprzedanych biletów, przez co klub traci sporo pieniędzy. Tak mniej więcej na każdym z ośmiu meczów po 100 tysięcy złotych. Razem - 800 tysięcy!

O co chodzi w całej sprawie? Czekamy na wyjaśnienie warszawskiego klubu.

DANIEL OLKOWICZ

zrodło PS

Mnie tez zdziwiło to rozliczenie klubu z biletów. Cos tu jest niewporzadku. Wiadomo iz na kazdy mecz wchodza osoby "na łape" ale nie wierze aby na kazdym meczu udało sie wejsc w ten sposob po 3 tysiace ludzi. Na Lecha pisza tez ze sprzedali 7 tysiakow biletów plus te 2,5 to by wyszło ze było nas mniej niz 10000. Cała Żyleta to okolo 6000 miejsc (kazdy sektor ma chyba ponad 900 siedzisk) Kryta to 4000 łuki po 2 tysiaki a przeciez Zyleta i kryta była pełna. Na Żylecie stali ludze nawet na schodach wiec jak na moje oko liczba 12000 na tym meczu to minimum.
    Jestem ciekawy czy nie ma tu miejsca taka sama sytuacja jak z Pogonia gdzie troszke biletów sprzedawano poza rozliczeniem z podatków itd.
    Juz nie chodzi mi o to iż Legia traci kase ale o to iż Stowarzyszenie jest pozbawione na kazdym meczu 3000 zł.
    Czyzby wiec Trylnik znowu zarobił minusa ???
    Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
    że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
    choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

Myślę, że w ocenie pomaga stanowisko pana prezesa - brak komentarza.

A swoją drogą, ten wykaz powinien też dać do myślenia wszystkim wchodzącym na łapę.

Komentarz

sądzę że po połowie: klub specjalnie pomniejszył ilość sprzedanych, ale duuża część ludziów wchodzi dając w łapę. i to jest smutne, że ludziska wchodzą za połowę ceny i nawet nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób okradają klub.

Komentarz

Mnie także zdziwił artykuł w NL o Stowarzyszeniu.Z tych wyliczeń wynika,że mecz z KSZO obejrzało około 4100 osób 8- ,a na meczu było jakieś 7000 kibiców.
        Może po prostu klub przekazuje złotówkę tylko z biletów sprzedanych na Żylecie.Chociaż teorytycznie Stowarzyszenie dostaje złotówkę od każdego biletu.Sam już nie wiem. Nie zmienia to jednak faktu,że sporo osób wchodzi na mecz bez biletów.Smutne to,ale prawdziwe :/
        Nie mam pomysłu na podpis

Komentarz

Może po prostu klub przekazuje złotówkę tylko z biletów sprzedanych na Żylecie.Chociaż teorytycznie Stowarzyszenie dostaje złotówkę od każdego biletu.Sam już nie wiem.
          Zgodnie z umową złotówka była od każdego biletu, bez względu na trybunę.

Komentarz

Jeżeli naprawdę są takie nie prawidlowości to raczej posądzał bym o to klub niż SSLW. Chłopaki rozliczają się na łamach gazety czytanej przez większość kibiców naszej Legiuni i chyba takiego klopsa by nie walneli.
            Raczej podejrzewal bym o to Trybika i spółkę. Po nich ostatnio mozna sie spodziewać wszystkiego. Raczej nie możliwe by było aby aż 3000(!!!) osób weszło na łapę na mecz z KSZO.
            Liczę na wyjaśnienia, tylko żebym się nie przeliczył... 8-
            Groclinie drżyj, City nadchodzi!!!
            http://www.denhaagfc.nl/games/ajaxspel.swf

Komentarz

No nie wiem na meczu z Lechem jak wchodzilem to w okolo mnie wiecej ludzi wchodzilo na lape niz z biletami...

Komentarz

Plus dla "PS" bo chyba my wszyscy jakos to przeoczylismy. Druga sprawa ze po odliczeniu karnetow i tych co by wchodzili na lewo to napewno powinno byc wiecej. Zobaczymy co zarzad odpowie. Aha czy wiadomo co na ten temat ma do powiedzenia SSLW??

Komentarz

Zamieszczone przez Tuzin
                  No nie wiem na meczu z Lechem jak wchodzilem to w okolo mnie wiecej ludzi wchodzilo na lape niz z biletami...
                  A potem się jeden z drugim dziwi że Legia biedna. jak własny klub ********** okradają...

Nigdy nie będzie dobrze bo to zamknięte koło - mało kasy - podwyżka cen - więcej wjazdów "na łapę" - mało kasy - podwyżka cen - jeszcze więcej wjazdów... Teraz trochę obnizyli, ale ci, którzy już załapali system nie popuszczą - kto zapłaci jak już sprawdził że mozna za free albo półdarmo?

Jedyna rada - SSLW sama musi nadzorować bramek - trudno. Albo zamontować monitoring na bramkach i wyjebywać przekupnych porządkowych. Innej rady nie ma...
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

Komentarz

a tak swoja droga to naprawde jest chore male flagii wchodzenie na lewo pilki...

Komentarz

Dla mnie caly artykul to nie jest + dla PS, bo ja to odbieram jako ciag dalszy robienia kolo dupy Legii (kto zainwestuje w klub, w ktorym nie moga sie doliczyc biletow?)
                      A co do samej jego tresci to mam nadzieje ze to jednak Trylnik dyma Stowarzyszenie, a nie ze tyle osob wchodzi na lape albo co innego...

Komentarz

A co do samej jego tresci to mam nadzieje ze to jednak Trylnik dyma Stowarzyszenie, a nie ze tyle osob wchodzi na lape albo co innego...
                        A co to za różnica? Poza tym - jak to udowodnić? Jak ktoś ma jakieś pomysły, niech się nimi podzieli. Bo to że sprawa wypłynęła dopiero teraz, nie oznacza że wczęśniej nie była znana.

Komentarz

Zamieszczone przez Lolek
                          A co to za różnica? Poza tym - jak to udowodnić? Jak ktoś ma jakieś pomysły, niech się nimi podzieli. Bo to że sprawa wypłynęła dopiero teraz, nie oznacza że wczęśniej nie była znana.
                          znana pewnie byla ale poprostu tu ma forum dopiero teraz wyplynela (i to mnie bardzo dziwi ze dopiero teraz na to zwrocilismy uwage)...

zakladajc ze to wina wejsc na lewo:
                          1)zmiana firmy ochroniarskiej a przy podpisywaniu umowy mozna dodac jakis paragraf ze po sprawdzeniu wydrukow z tego nowego systemu i tego ile ludzi bylo firma bedzie placila ewentualne odszkodowania

a jezeli to zarzad to jest w kropce... moze stowarzyszenie postaralo sie lobbowac w pewnych srodowiskach zeby znalesc nowego inwestora...

nie wiem nie wiem... nie sa to moze jakies super pomysly ale tylko to teraz mi do glowy przychodzi...

aha i ejszcze jedna rzecz duzo zalezy od nas szarych kibicow... jezeli widzimy sytuacje ze ktos wchodzi na lewo albo kradnie flage to nie stac biernie... przeciez na stadionie odsetek ludzi ktorzy robia takie rzeczy jest znacznie mniejszy...

Komentarz

zakladajc ze to wina wejsc na lewo:
                            1)zmiana firmy ochroniarskiej a przy podpisywaniu umowy mozna dodac jakis paragraf ze po sprawdzeniu wydrukow z tego nowego systemu i tego ile ludzi bylo firma bedzie placila ewentualne odszkodowania
                            Pierwszy strzał w płot. Umowę z firmą podpisał jeszcze poprzedni prezes. Jej warunki stawiają Legię pod ścianą.

a jezeli to zarzad to jest w kropce... moze stowarzyszenie postaralo sie lobbowac w pewnych srodowiskach zeby znalesc nowego inwestora...
                            Inwestora na nową ochronę?

aha i ejszcze jedna rzecz duzo zalezy od nas szarych kibicow... jezeli widzimy sytuacje ze ktos wchodzi na lewo albo kradnie flage to nie stac biernie... przeciez na stadionie odsetek ludzi ktorzy robia takie rzeczy jest znacznie mniejszy...
                            Heh, prawda jest taka, że każdy czeka na drugiego. Nie mówię, że nie chce, ale zawsze każdy sam zadaje sobie pytanie "A czemu akurat ja?". Niestety, na Legii panuje ogólne przyzwolenie do wchodzenia na łapę. To fakt a nie przypuszczenie.

Komentarz

"nowego inwestora" czyli sponosora generalnego, wlasciciela etc.

wiem ze to nie jest takie proste...

Komentarz

Pracuję...
                              X