Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spółka pod koniec maja?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Spółka pod koniec maja?

  Pod koniec maja projekt spółki o budowie nowego stadionu Legii


  Maciej Weber 07-05-2003, ostatnia aktualizacja 06-05-2003 20:22

  Termin dzierżawienia przez CWKS Legia terenów u zbiegu ulic Czerniakowskiej, Łazienkowskiej i Myśliwieckiej, na których znajduje się stadion Wojska Polskiego, minął 30 kwietnia. - Teraz tereny wracają do miasta - mówi Artur Piłka, dyrektor biura sportu w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy

  W klubie od kilku dni panowało zaniepokojenie, bo z Ratusza nie napływały sygnały, a od wygaśnięcia terminu zakończenia dzierżawy przez CWKS minął prawie tydzień. Regulowaniem bieżących opłat (gaz, woda, energia elektryczna itp.) dotąd zajmowała się Legia SSA jako bezpośredni użytkownik obiektu (w tej piłkarskiej spółce 80 proc. udziałów ma Pol-Mot, a 20 proc. CWKS Legia; Legia SSA płaciła dzierżawcy, czyli CWKS za użytkowanie stadionu). Teraz nie za bardzo było wiadomo, czy ma to robić nadal. - Te sprawy sobie wyjaśnimy, to nie powinno stanowić problemu. Natomiast wiadomo, że po wygaśnięciu terminu dzierżawy tereny definitywnie wracają do właściciela, czyli do miasta. Już żadnemu innemu dzierżawcy ich nie przekażemy. Najprawdopodobniej w środę zarząd Mienia Polikwidacyjnego, sprawującego nad nimi nadzór formalnoprawny, skieruje do klubu odpowiednie pismo - mówi dyrektor Piłka. Oficjalnie tereny powinny wrócić do miasta 10 maja.

  Od dawna mówi się o tym, że na miejscu, gdzie stoi obecny stadion Legii, ma powstać nowy, nowoczesny obiekt z trybunami na blisko 30 tys. widzów, z zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Pierwszym pomysłem zmierzającym do rozpoczęcia budowy było zawiązanie w tym celu spółki, do której miały wejść: miasto, Legia SSA, CWKS Legia, PZPN oraz później inne, mniejsze podmioty. Obecna, wypracowana w marcu propozycja przewiduje zawiązanie jednoosobowej spółki m.st. Warszawy, do której wniosłoby aportem grunty przy zbiegu ulic Czerniakowskiej, Łazienkowskiej i Myśliwieckiej wycenione na blisko 60 mln zł. Dzięki temu spółka będzie zdolna wziąć kredyt w wysokości ok. 160-180 mln zł bez dodatkowego obciążania budżetu miasta. Według tego projektu Legia SSA i CWKS Legia mają zarządzać terenami i będą pobierać czynsz od tych, którzy na tych terenach zechcą prowadzić działalność handlową. Część zysków będzie następnie odprowadzać do miejskiej kasy.

  Zawiązanie spółki ciągle jednak się opóźnia. Już właściwie ustalono, że projekt uchwały o jej powstaniu zostanie poddany pod głosowanie podczas posiedzenia Rady Warszawy 15 maja, lecz po dyskusji u wiceprezydenta miasta Andrzeja Urbańskiego zdecydowano się jeszcze poczekać. - W połowie maja moglibyśmy przedstawić tylko projekt uchwały. Uznaliśmy, że bardziej profesjonalne będzie wsparcie go kilkudziesięcioma stronami dokumentacji. Rada Warszawy zbiera się co dwa tygodnie. Projekt zostanie przekazany na następnym posiedzeniu, czyli pod koniec maja. Przedsięwzięcie jest warte prawie 200 mln zł. Zrozumiałe więc, że nie chcemy działać pochopnie - wyjaśnia Piłka.

  Projekt spółki mającej na celu budowę nowego stadionu zostanie przedstawiony na następnym posiedzeniu Rady Warszawy. Przedsięwzięcie jest warte prawie 200 mln zł

  gazeta.pl

  Kuźwa, żeby wreszcie kiedyś się udało, bo jak nie teraz to kiedy?
  Modlcie się za Radę, żeby im coś nie odbiło. Módlcie się, żeby na Widzewie i na meczu z Lechem nie było zadymy (dlatego jestem zły, że te 2 tygodnie się odwleka), bo zamiast budować, to zamkną nam stadion. Były już takie sygnały z urzędu i zwłaszcza z KSP {tzn .z KSPolicji )
  Dobrze może, że miasto wzięło cały interes na siebie, może dzięki temu będzie im zależało na szybszym załatwieniu sprawy.
  Całośc jest z deczka nieprzygotowana w każdym razie.........
  podpis cyfrowy <--------
  ================
  Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

 • #2
  Ciekawe kiedy skonczy sie wreszcie to zycie nadziejami ze wreszcie cos sie ruszy w tej sprawie :/
  ...

  Komentarz


  • #3
   Zobaczę to uwierzę... Już tyle tego było...

   Komentarz


   • #4
    Zamieszczone przez Sinuhe
    Zobaczę to uwierzę... Już tyle tego było...
    Niewierny Tomasz ale serio , top moze kiełbasa wyborcza przed ....Referendum :buhaha:

    Komentarz


    • #5
     Na jakim meczu nasze flagi wisiały na łuku od strony kanałku, bo w dzisiejszej Gazecie jest takie zdjęcie?? :/

     Komentarz


     • #6
      Zamieszczone przez c_zary
      Ciekawe kiedy skonczy sie wreszcie to zycie nadziejami ze wreszcie cos sie ruszy w tej sprawie :/
      Ja już tyle razy to słyszałem, że nie uwierzę póki nie zobaczę! Tak więc jeszcze pewnie długooooo nie uwierzę.
      Pesymista ze mnei, ale cóż, samo życie!

      Komentarz


      • #7
       Odcinek 127: Spółka do końca marca 2003
       Odcinek 128: Spółka do końca kwietnia 2003
       Odcinek 129: Spółka do końca maja 2003
       Czy będą następne? Ja myślę, że tak. Dopóki nie zobaczę podpisanych dokumentów i buldorzerów na Naszym stadionie, to będę patrzył sceptycznie. Ale mimo to wierzę, bo już bliżej niż dalej.
       Legia
       wszystko co mamy to te trybuny szare...

       Komentarz


       • #8
        Chyba jednak prędzej uwierzę w spółdzielnię niż w spółkę Np. w spółdzielnię przeciw Zagłębiu...
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz


        • #9
         tiaaa wzieliby sie w koncu naprawde do roboty, a nie szastali ciagle datami, przesuwajac podpisanie umowy o kolejne miesiace :fu:
         http://www.legialive.pl/graf/projekt14_m.gif

         Komentarz


         • #10
          ja to juz z tym satdionem to w nic nie wierze...społka miała być w lutym, marcu, kwietniu... Jak zawiążą to wtedy pogadamy. Bo narazie sprawa wygląda cienko nic nie idzie na przód
          Zaśpiewajmy więc piosenkę albo dwie

          ZAPRASZAM NA MOJĄ STRONKE WWW
          www.mati.legia.prv.pl

          Komentarz

          Pracuję...
          X