Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• A mnie zastanawia jedna rzecz.
    Skoro ten Oriol Riera jest taki swietny, to czemu go wczesniej nie podkupil/wypozyczyl inny hiszpanski klub walczacy np. o utrzymanie w primera, albo jakis ambitny drugoligowiec, gdzie poziom gry jest i tak wyzszy niz w naszej Ekstraklasie. O innych, mocniejszych klubach zagranicznych juz nawet nie wspomne.
    Raptem zainteresowala sie nim Legia (oczywiscie chwala naszym za to) i ten mowi, ze chce tu grac. Utalentowany mlody i perspektywiczny hiszpan zamiast grac na pozadnych boiskach na wysokim poziomie, wybiera opcje jakiegos egzotycznego skansenu, gdzies na dalekim i zimnym wschodzie kontynentu, gdzie bedzie sie uganial po klepiskach i zwirach, a na ulicach musial uwazac na biale niedzwiedzie. To ze sam zawodnik chce tu grac, to jeszcze jestem w stanie zrozumiec.
    Atutem Legii w tym momencie jest bez watpienia perspektywa grania w LM, czy tez po prostu w pucharach. To moglo Oriera skusic do obrania kierunku na wschod. Jednakze mam watpliwosci, czy jesliby nasza przygoda z europucharami skonczyla sie.. tak jak konczy sie zazwyczaj-czyli szybko, to czy jego checi i motywacja beda gwarantowaly jego dalsza przydatnosc do zespolu?
    Szczerze watpie.
    Nie oszukujmy sie. Barca, nawet B, czy C, to przy Legii gigant pod kazdym wzgledem. A co dopiero taka np. Odra Widzislaw, na ktorej boisku bedzie musial biegac Oriol.
    No ale to taka tylko mala dygresja. Moze to ambitny zawodnik i chce komus cos udowodnic. Czas pokaze.

Tak czy siak, jesli do transferu dojdzie, a ten hiszpan okaze sie naprawde fantastycznym zawodnikiem, to bedzie to znak moi mili, ze Legia wygrzebala sie wlasnie z odtchlani marazmu i wkroczyla niespodziewanie do elitarnego grona panstw, o ktorych mowi sie, ze "cos tam graja". Tak wiec do widzenia Albanio i Macedonio. Witaj Ukraino i Szwajcario
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer
      A ja powiem tak- mają od kogo się uczyć i Janczyk, i Szałachowski. Nie będą musieli wyjeżdżać aby zobaczyć jak gra się w Europie. Niestety jaka jest wartość polskiej piłki dokładnie ukazały Mistrzostwa Świata. Też chciałbym Polaków, ale stąpajmy twardo po ziemi- tylko bardzo dobrew szkolenie młodzieży zaowocowałoby większą ilością polskich piłkarzy w składzie. Ja tam się cieszę, że chce do nas przyjść gość z bardzo szerokiej kadry Barcelony. I nikt nie powiedział zresztą, że Janczyk i Szałach będą grzać ławę.
      ot to to
      jestem takiego samego zdania.

Już w zasadzie się pogodziłem, że w pierwszej jedenastce Legii z czasem Polaków będzie coraz mniej.
      Ważne jest, że mamy szeroką ławkę i dobrych graczy.
      A i młodzi mają sie od kogo uczyć...

Komentarz

• Warto też zwrócić uwagę na fragment wywiadu z Piekarskim na Lcp, w którym mówi on, że nigdy nie było tematu Alana Bahii.
        All men must die, but for every man his death is an accident.

Komentarz

• Zamieszczone przez Gutek
          Jakieś źródło podawało, że jednak będzie to około 500-600 tyś.
          No z tego co ja sie dowiedziałem, to kwota transferu miałą wynieść równe poł miliona euro.

A jak sie skończyło? To chyba wiedzą tylko księgowi Legii i Partizana
          "Za plecy patrzę non stop, marzę mocno,
          żeby móc znów się cofnąć na Łazienkowską,
          w środek meczu, nasze twarze mokną,
          nieważne, że marznę, daję ponieść się emocjom"

Komentarz

• Niepokoi mnie , że Legia upodabnia się szybko do ptakowskiej Pogoni .
            W błedzie są Ci co myślą , że ostatnie tak niby rewelacyjne zakupy , mocno nam przybliżą L.M. , a nawet jeśli do niej wejdziemy , to będziemy prawie wszystko moczyć , a brak Polaków spowoduje , że Polacy przestaną utożsamiać sie z Legią
            Dla mnie Legia bez Polaków , to jakieś nieporozumienie , a do tego może doiść już bardzo szybko
            Tacy zawodnicy jak Fabiański , Szałachowski , Surma i Jańczyk , a może jeszcze ktoś się pokaże , powinni wychodzić w pierwszym składzie , bo na pewno nie są gorsi od tych nowych , a przeto się rozwijać i stanowić w przyszłości i o sile polskiej reprezentacji , bo gdzie najzdolniejsi młodzi mają grać jak nie w Legi czy Wiśle aby coś sobą reprezentować , a wchodzenie na ogony nie rozwiązuje sprawy .
            W LEGI MUSI BYĆ MINIMUM 4-5 POLAKÓW , aby to była polska drużyna

Komentarz

• Zamieszczone przez brzozowy
              Niepokoi mnie , że Legia upodabnia się szybko do ptakowskiej Pogoni .
              W błedzie są Ci co myślą , że ostatnie tak niby rewelacyjne zakupy , mocno nam przybliżą L.M. , a nawet jeśli do niej wejdziemy , to będziemy prawie wszystko moczyć , a brak Polaków spowoduje , że Polacy przestaną utożsamiać sie z Legią
              Dla mnie Legia bez Polaków , to jakieś nieporozumienie , a do tego może doiść już bardzo szybko
              Tacy zawodnicy jak Fabiański , Szałachowski , Surma i Jańczyk , a może jeszcze ktoś się pokaże , powinni wychodzić w pierwszym składzie , bo na pewno nie są gorsi od tych nowych , a przeto się rozwijać i stanowić w przyszłości i o sile polskiej reprezentacji , bo gdzie najzdolniejsi młodzi mają grać jak nie w Legi czy Wiśle aby coś sobą reprezentować , a wchodzenie na ogony nie rozwiązuje sprawy .
              W LEGI MUSI BYĆ MINIMUM 4-5 POLAKÓW , aby to była polska drużyna
              Niewiadomo

No i tylu będzie przecież

Nie było transferów - narzekaliśmy ...
              Są - też narzekamy ...

I jak tu dogodzić ?

Jestem pewien że jeśli do wyciągnięcia byłby jakiś Polak który wzmocniłby tą drużyne to pewnie by o niego powalczyli - najlepsi grają za granicą albo.. w Wiśle.

Łobodzińskie , Iwańskie i inne po blisko melonie eurosów byli by lepszą drogą ?
              Dla mnie nie.
              Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

• Dokladnie tak. Z Pogonia to chyba troche inna historia. Tam kupili hurtem 70 Brazylijczykow, 3 umialo grac w pilke a reszte wyciagneli z plantacji kawy...
                U nas jest chyba troszke inaczej.. Klub ma plany "mocarstwowe", ale w Polsce nie ma obecnie zawodnikow, ktorzy sa w stanie tym planom sprostac. Co lepszy spierdala na zachod (byle gdzie, wazne ze strefa euro), a ci co zostali kosztuja duzo.. Jak to sie mowi "value for money" jest chyba zbyt niska. Wniosek - obcokrajowcy. Tylko ze teraz, pierwszy raz poza malymi wyjatkami (nazwiska znamy) te transfery wygladaja na przemyslane. Widac ze klub sypna gotowka, a zatem Jozwiak i Piekario maja pole do popisu, czego im, sobie i Panstwu zycze.
                pzdr.
                Wypijmy! Za wojnę z bisurmanem!

Komentarz

• ^^^ dokładnie,
                  dodam tylko, że im więcej obcokrajowców będziemy ściągać, tym cena Polaków będzie szybciej spadać i takiego Łobodzińskiego będzie można pozyskać za 1/3 obecnej ceny i to z pocałowaniem w rękę.

Wczoraj nowy Lech pełny młodych i zdolnych polskich zawodnoków poległ w Mołdawii....
                  to nie jest droga do Ligi Mistrzów

Komentarz

• Rieria podpisał ?

Potwierdzają się informacje Życia Warszawy i Przeglądu Sportowego co do napastnika rezerw Barcelony, Oriola Riery. Według informacji prasy hiszpańskiej 20-letni zawodnik porozumiał się z Legią i dziś leci do Warszawy, gdzie podpisze trzyletni kontrakt. Zadebiutować w barwach stołecznego klubu ma we wtorkowym sparingu z Celtikiem Glasgow.

Legia Rierę pozyskuje na zasadzie wolnego transferu - wcześniej rozwiązał umowę wiążącą go z Barceloną, w której ostatnio występował w III-ligowych rezerwach (ale bywał też włączany do kadry pierwszej drużyny, zgłoszono go też do 25-osobowej grupy zawodników na rozgrywki Ligi Mistrzów). Piłkarz jutro kończy 20. lat, mierzy 185 cm i waży 77 kg, występuje na pozycji środkowego napastnika. Miejmy nadzieję, że zawodnik ten będzie stanowił znaczące wzmocnienie ekipy mistrzów Polski.
                    A tutaj brameczka pana Riery KLIK!

Komentarz

• A tutaj brameczka pana Riery KLIK!
                      To nie ten Riera. To jest Sito Riera a nasz to Oriol Riera. Sito dwa sezony temu(2004/2005) strzelil dla Barcy B 15 bramek a nasz tylko 1(a gral lacznie tylko 302 minuty). Podobno nie jest ulubiencem trenera.
                      Po obecnym sezonie tak go charakteryzuja na jednym z forow(wypowiedz z wczoraj):
                      He's physically so strong, he's 185 cm, but he doesn't have too many technic qualities. He's a good header, but maybe he's too slow.

He's 19 years old, and he played for the first team, but he's not habitually starter at Barcelona B.

Komentarz

• To z forum Southampton? :P

Komentarz

• KLIK!

Komentarz

• Z wypowiedzi Oriol Riera dla Przeglądu Sportowego można wywnioskować że on jest już pewien podpisania kontraktu z Legią i że mecz z Celticem nie będzie decydował o jego podpisaniu:

O wszystkim ma zadecydować mecz z Celtikiem. Czuje pan tremę?
                            - Cieszę się z tej szansy. To wielki i znany klub. Mam nadzieję zagrać.
                            (nie wie czy będzie grał więc to pewnie nie sprawdzian)

A bariera językowa – jest pan młodym człowiekiem, ale nie boi się pan problemów w kontaktach z innymi?
                            - Nie widzę w tym żadnego problemu. Poradzę sobie.
                            Czuje się pan gotowy na walkę o pierwszy skład Legii, o Ligę Mistrzów z warszawskim klubem?
                            - Tak, jestem na to gotowy i przyleciałem tutaj, aby to udowodnić. Chcę grać, aby wygrywać. Nie boję się żadnej konkurencji.
                            (jest już przygotowany do gry w Legii )

Komentarz

• Polacy sa drodzy i gorsi od brazylijczykow, kopia ich i sprzedaja za wiecej, a teraz CL nadchodzi to sobie zarabia.

Komentarz

Pracuję...
                              X