Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Garm

A dlaczego nie? I czym się różni skład z 11 Brazylijczykami od składu w którym jest dwóch Albańczyków, trzech Serbów, jeden Czarnogórzec, dwóch ze Słowenii i po jednym z Bośni, Chorwacji i Macedonii?
    Może 11 Brazylijczyków nie zarżnie się nawzajem w szatni, jak trener nie bedzie patrzył?

A tak na poważnie 11 gości z Bałkan to też nie byłby najlepszy pomysł. Potrzebna jest mieszanka charakterów i mentalności.

5 Brazylijczyków w pierwszej jedenastce to MAX więcej byłoby przesadą. Proszę mi wymienić dobre europejskie kluby mające w pierwszej 11 więcej niż 5 Brazylijczyków
    bez podpisu

Komentarz

• z tego co wiem (może sie myle) limit obcokrajowców wynosi 6 albo 5..

Vukovic, Edson, Elton, Choto, i ten nowy...oby transfery były trafione..
      http://www.portal-pisarski.pl

Komentarz

• ile lat Choto gra w naszej lidze? chyba moze juz sie starać o obywatelstwo...

Komentarz

• Zamieszczone przez Sagitarius
          z tego co wiem (może sie myle) limit obcokrajowców wynosi 6 albo 5..

Mylisz się. Nie ma limitu obcokrajowców. Jest limit Polaków (minimum ośmiu), a i to tylko w naszej lidze.
          All men must die, but for every man his death is an accident.

Komentarz

• Nie wiem, czy do końca ten temat, ale troszkę w pobliżu....

Zamieszczone przez Legia.com.pl/Fakt
            Legioniści do Cracovii?

Odtrąca ich Legia, są pożądani przez Cracovię. Trener Stefan Białas chce mieć w swoim zespole Bartosza Karwana i Jacka Magierę. Karwan już kilka tygodni temu rozwiązał kontrakt z warszawskim klubem i od tego czasu szuka nowego. Według Faktu wszystko wskazuje na to, że trafi do Cracovii. Kiedy siedem lat temu Białas prowadził Legię, ustalanie składu zaczynał właśnie od Karwana. Teraz chce ściągnąć swojego ulubieńca do Krakowa. Były legionista stał się łakomym kąskiem dla krakowian, bo nie trzeba za niego płacić.

Szkoleniowiec Cracovii zainteresowany jest też innym piłkarzem, którego zna ze swojego pobytu w stolicy – Jackiem Magierą. – Na pewno nie zostanę w Legii, chociaż jeszcze przez rok mam ważną umowę. Mam propozycje z kilku polskich klubów, a także z zagranicznych. Cracovia? Cieszę się, że trener Białas o mnie pamięta. Do końca tygodnia podejmę decyzję, gdzie będę grał. Doświadczony pomocnik przez ostatnie pół roku był wypożyczony do trzecioligowego Rakowa Częstochowa. – Zagrałem we wszystkich meczach i uratowałem mój klub przed spadkiem. Ale mierzę wyżej, niż trzecia liga – mówi Magiera.

Z Cracovią trenuje już trzech piłkarzy CWKS Legia, w której do niedawna dyrektorem był Białas. Dariusz Rolak i Krzysztof Sztrefner już podpisali umowy, a bardzo blisko krakowskiego klubu jest też Bartłomiej Osoliński.
            A na rezerwy Legii byli za słabi.... Wprawdzie Sztrefner rok temu był testowany przez Legię I, ale doznał kontuzji...
            Chociaż podobno z jego transferem to nieprawda.
            Oczywiście to, że dostali się(?) do KSC zawdzięczają temu, że jest tam Białas i zobaczymy, czy faktycznie coś zdziałają.

PS Dotychczasowa kariera Hugo:

Hugo Alcântara (Hugo da Silva Alcântara)

ur. 28 lipca 1979, Cuiabá
            Brazylia, obrońca, 190/85

1998 - CE Dom Bosco (Cuiabá)
            1999 - CE Operário Varzeagrandense
            2000 (w) - Berga EC (Cuiabá)
            2000 (j) - Botafogo FR (Rio de Janeiro)
            2001 (w) - Mixto EC (Cuiabá)
            01/02 - Vitória FC Setúbal - 21-0
            02/03 - Vitória FC Setúbal - 28-1
            03/04 - Vitória FC Setúbal - 22-2
            04/05 - Vitória FC Setúbal - 32-1
            05/06 - Associaçao Académica de Coimbra - 29-2
            podpis cyfrowy <--------
            ================
            Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

• Karwan jak chce to niech sobie idzie grać w Craxie ze swoim kuzynem

ale Jacka nie puszczamy,niech pracuje z młodzieżą
              "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

• Zamieszczone przez biotronic
                Zamieszczone przez Garm

A dlaczego nie? I czym się różni skład z 11 Brazylijczykami od składu w którym jest dwóch Albańczyków, trzech Serbów, jeden Czarnogórzec, dwóch ze Słowenii i po jednym z Bośni, Chorwacji i Macedonii?
                Może 11 Brazylijczyków nie zarżnie się nawzajem w szatni, jak trener nie bedzie patrzył?

A tak na poważnie 11 gości z Bałkan to też nie byłby najlepszy pomysł. Potrzebna jest mieszanka charakterów i mentalności.

5 Brazylijczyków w pierwszej jedenastce to MAX więcej byłoby przesadą. Proszę mi wymienić dobre europejskie kluby mające w pierwszej 11 więcej niż 5 Brazylijczyków
                Taki AC Milan ma ich np 4 w wyjściowym składzie.

A tak ogólniej, czy komuś się podoba czy nie, już niedługo, może za rok, może za 5, niewiadomo, ale w pierwszej jedenastce Legii będzie grało maksymalnie 1-2 Polaków. Taka jest tendencja w piłce i do Polski ona juz zaczyna dochodzić.
                Legia
                wszystko co mamy to te trybuny szare...

Komentarz

• Zamieszczone przez Garm
                  Zamieszczone przez Sagitarius
                  z tego co wiem (może sie myle) limit obcokrajowców wynosi 6 albo 5..

Mylisz się. Nie ma limitu obcokrajowców. Jest limit Polaków (minimum ośmiu), a i to tylko w naszej lidze.
                  Ale jest chyba limit graczy spoza Unii Europejskiej i wynosi on własnie coś koło tego co napisał Sagitarius
                  "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• nie ma i nie piszcie już o tym limicie nigdy więcej
                    podpis cyfrowy <--------
                    ================

Komentarz

• Brazylijczyk Hugo Alcantara ma zastąpić na środku obrony Moussę Ouattarę. Czy będzie lepszy od piłkarza z Burkina Faso? "Pojechałem oglądać napastnika, ale wpadł mi w oko ten obrońca. Już w marcu pojawiły się problemy z Moussą Ouattarą i wiedzieliśmy, że musimy mieć dla niego następcę. To zawodnik innego typu niż Ouattara, dwa razy lepszy technicznie, przewyższa go umiejętnością ustawienia się i rozumieniem taktyki. Potrafi grać prostopadłe piłki. Będziemy mieli dwóch stoperów, którzy umieją rozegrać piłkę, bo do tej pory czynił to tylko Dickson Choto" – mówi Jóźwiak
                      "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

• Wyborczej się nudzi...

Tristan i Wanchope do Legii?

Diego Tristan i Paulo Wanchope mogą grać w Legii. Taką plotkę rozpuszczono podczas mistrzostw świata w Niemczech.
                        - Niedługo przyjdzie do Legii napastnik takiego kalibru, że wszystkim oczy zbieleją. Z ligi hiszpańskiej - mieli przyznać ludzie związani z koncernem ITI, właścicielem warszawskiego klubu. Padło nazwisko Tristana, który obecnie ma kłopoty z miejscem w podstawowym składzie Deportivo La Coruna.
                        Teraz pojawił się Wanchope. Gdyby któryś z tych transferów doszedł do skutku, byłby to faktycznie hit. Plotki mają to do siebie, że przeważnie się nie sprawdzają. Czy przyjście takich piłkarzy do drużyny mistrza Polski jest w ogóle prawdopodobne? Mało, ale skoro plotka jest... Na razie za pewnik można przyjąć, że Legia pozyskała brazylijskiego napastnika Eltona. Gracza o nazwisku nic niemówiącym, co w naszych warunkach normalne.

Tristan to znana postać w hiszpańskim futbolu. Do dziś w Primera Division rozegrał 212 spotkań, strzelając w nich aż 97 goli. W samym Deportivo, do którego przyszedł w roku 2000 za 17,8 mln euro, zagrał w lidze 178 razy i strzelił 78 goli. W sezonie 2002/03 z 21 golami został królem strzelców całej ligi hiszpańskiej. W roku 2002 był z reprezentacją Hiszpanii na mundialu w Korei i Japonii, gdzie zagrał w dwóch meczach. Rosły (186 cm wzrostu, 79 kg wagi) napastnik ma też doświadczenie w Lidze Mistrzów, bo w swoim najlepszym sezonie strzelił w niej dla Deportivo aż sześć goli. Od tamtego czasu jednak jest na równi pochyłej, w Deportivo coraz częściej musi zadowalać się rolą rezerwowego. W hiszpańskim klubie 30-letni zawodnik ma jednak kontrakt do 2008 roku i zakładając, że cena za niego jest z pięć razy niższa niż sześć lat temu, to trudno nawet spekulować, by Legia mogła pozwolić sobie na taki wydatek.

Inna sprawa to jego rówieśnik (również 186 cm wzrostu), czyli Wanchope. Najlepszy napastnik reprezentacji Kostaryki, którą Polska pokonała na niemieckim mundialu 2:1 renomę zdobył w lidze angielskiej. Był tam zawodnikiem Derby, West Ham i Manchesteru City. Jako zawodnik tego pierwszego klubu zasłynął efektownym golem wbitym Manchesterowi United na jego stadionie, gdzie po przedryblowaniu czterech rywali nie dał szans Peterowi Schmeichelowi. Z West Ham zdobył w roku 1999 Puchar Intertoto. Przez ostatnie dwa sezony Wanchope grał w hiszpańskiej Maladze. Poprzednie pół roku spędził już jednak w Katarze, by na sportową emeryturę wrócić do kostarykańskiego Club Sport Herediano. Na MŚ w Niemczech to właśnie on zdobył obydwa i jedyne na całym turnieju gole dla Kostaryki w meczu z Niemcami (2:4). Do tej pory w reprezentacji Kostaryki zagrał 71 razy, strzelił dla niej 47 goli.

Źródło: Gazeta Wyborcza
                        podpis cyfrowy <--------
                        ================

Komentarz

• jeżeli gośc nawet nie wie, że Kostaryka strzeliła jeszcze gola Polsce, to kto go dopuścił do pisania o transferach ?

Komentarz

• jestesmy najlepsi

Komentarz

• Niech juz Wyborcza zajmie sie lepiej pisaniem czy znowu nie odlaczyli wody w jej kochanej KSP.

Komentarz

• Gwoli ścisłości Wanchope jeszcze przed mistrzostwami podpisał trzyletni kontrakt z Trabzonsporem. Tristan ma kontrakt do 2008 z Deportivo.
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together
                                For whatever fate may bring

Komentarz

Pracuję...
                                X