Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• W takim razie przestaje dziwic polityka transferowa klubu, chodzi mi osciaganie (bardzo) mlodych zawodnikow
    ...szanuj i bądź szanowany...

Komentarz

• Za wychowanków UEFA uznaje tych graczy, w wieku od 15 do 21 lat, którzy rozwinęli swe umiejętności piłkarskie w danym klubie lub w innych klubach tej samej, narodowej federacji albo wyszkolonych w akademiach futbolowych w ciągu minimum trzech lat.

Ja to rozumuje troszke inaczej, że zawodnik w latach 15-21 conajmniej trzy sezony grał w danym klubie. A aktualnie może mieć 26 lat i być wychowankiem klubu.
      Mogę się mylić

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace
        Za wychowanków UEFA uznaje tych graczy, w wieku od 15 do 21 lat, którzy rozwinęli swe umiejętności piłkarskie w danym klubie lub w innych klubach tej samej, narodowej federacji albo wyszkolonych w akademiach futbolowych w ciągu minimum trzech lat.

Ja to rozumuje troszke inaczej, że zawodnik w latach 15-21 conajmniej trzy sezony grał w danym klubie. A aktualnie może mieć 26 lat i być wychowankiem klubu.
        Mogę się mylić
        Mnie się wydaje, iż żeby było tak jak rozumujesz, to powinno być sformułowane ...

Za wychowanków UEFA uznaje tych graczy, którzy, w wieku od 15 do 21 lat, rozwinęli swe umiejętności piłkarskie w danym klubie lub w innych klubach tej samej, narodowej federacji albo wyszkolonych w akademiach futbolowych w ciągu minimum trzech lat.

Ale mogę się mylić

Pozycja wyrazu "którzy" jest tutaj więcej niż znacząca. Obawiam się, że może być to jakiś błąd tłumaczenia, dlatego szukam oryginalnego brzmienia tego przepisu.

Szukam ... i szukam ... i znaleźć nie mogę. Wie ktoś może jak synowie Albionu nazwaliby wychowanka?
        bez podpisu

Komentarz

• wychowanek (Ectaco-Poland)
          n, rodz. m
          1 ward
          2 foster-child
          3 nurseling
          4 nursling
          5 pupil
          6 fosterling

Komentarz

• Zamieszczone przez ems
            wychowanek (Ectaco-Poland)
            n, rodz. m
            1 ward
            2 foster-child
            3 nurseling
            4 nursling
            5 pupil
            6 fosterling
            home grown player :P

zaraz coś byndza

EDIT:

http://www.uefa.com/uefa/news/Kind=128/newsId=261004.html

http://www.tiscali.co.uk/news/newswi...06.html?page=3

http://www.euractiv.com/en/sports/ue...article-139418

Czyli w polskie tłumaczenie wkradł się błąd...

Według UEFA wychowanek to:

Piłkarz, który w wieku od 15 do 21 roku życia trenował w danym klubie (nie jest ważne jakiej jest narodowości.

2006/2007 - 2 wychowanków + jeszcze 2 tej samej narodowości
            2007/2008 - 3 wychowanków + 3
            2008/2009 - 4 wychowanków + 4

UEFA rekomenduje tę regułę do zastosowania także krajowym związkom.

W pierwszym składzie nie mamy nikogo takiego (Rzeźniczak przyszedl dwa lata temu... ) był Rosłoń. Nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja w Legii II, ale nie ma bata - dwóch zawodników z rezerw trzeba będzie zarejestrować do eliminacji LM.
            bez podpisu

Komentarz

• A Smolinski przypadkiem nie wraca?
              A jeszcze pytanie, czy jak pilkarz trenuje od 15 do 20 roku zycia w danym klubie, bo narazie jeszcze 21 lat nie skonczyl, to sie liczy jako wychowanek, czy nie?
              koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Wychowankiem jest piłkarz w każdym wieku, byle spełniał powyższe warunki. Co więcej, prawdopodobnie za wychowanków uznawani są także ludzie wychowywani przez kluby, z którymi Legia ma podpisane umowy o współpracę, co oznaczałoby np., że są nimi młodzi z rezerw ściągnięci z Iglopolu. Nie pamiętam jak wygląda sytuacja z CWKS i Deltą/Agrykolą.

Rzeźniczak 'wychowankiem' byłby za rok - ale nie jeśli go wypożyczą. Dlatego muszą czuć się pod tym względem silni i na pewno chodzi tu o obecnych piłkarzy rezerw.

Smoliński i Zjawiński są wypożyczeni do grudnia.
                All men must die, but for every man his death is an accident.

Komentarz

• Poza tym nawet gdyby Smoliński wrócił to i tak nie mógłby być traktowany jako wychowanek.
                  bez podpisu

Komentarz

• No i nie ma jak na narazie nic na temat transferów już się niecierpliwię

Cisza przed burzą...

Komentarz

• W tym tygodniu polecą nazwiska. Na pewno. I po wczorajszym meczu dobrze byłoby, gdyby Jacek Bąk jednak do nas przyszedł. Przydałby się z takim doświadczeniem.
                      https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Re: Transfery

a ja bym boruca ściągnął[/b]

Komentarz

• :O

Po co?
                          I za co?
                          "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Re: Transfery

Zamieszczone przez Zylecista
                            a ja bym boruca ściągnął
                            Za drogi na rezerwowego
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together
                            For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer
                              I po wczorajszym meczu dobrze byłoby, gdyby Jacek Bąk jednak do nas przyszedł. Przydałby się z takim doświadczeniem.
                              Będzie z tym ciężko...
                              Kapitan polskiej reprezentacji, Jacek Bąk, otrzymał propozycję przejścia do klubu amerykańskiej MLS, New York Red Bulls. Jak podaje portal BigAppleSoccer.com, coach Red Bulls, Mo Johnston, kontaktował się w tej sprawie z agentem piłkarza a wcześniej, klub złożył oficjalną ofertę kapitanowi polskiej reprezentacji. Jeśli transfer Polaka nie wypali, amerykański klub ma już kolejnych kandydatów, głównie w angielskiej Championship Division.
                              źródło:transfery.info
                              Wygląda na to, że jedna z awizowanych przez media opcji, odnośnie pozycji stopera, staje się coraz mniej realna. O ile nie był to czysto medialny fakt.

Komentarz

• Niestety- poniedziałek i znowu cisza... Powoli zaczyna mnie to denerwować...
                                https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

Pracuję...
                                X