Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Nazgul
    Ale akurat Dziekanowski wart był takich pieniędzy. Czy oprócz niego ktoś? Hmmmm. Smolarek. Chyba nawet większych IMO. Oni dwaj i długo nic - ale ceny wywindowano na wszystkich. I to jest problem. To raz. Dwa - jak pisałem Niemcy mają ten sam problem, tylko o wiele większy, tylko patrzeć podobnych w Anglii...

Na tej samej zasadzie to np Beckham tez był wart pieniedzy jakie za niego zapłacono.
    Mysle,ze niezbyt zrozumiałes o co chodziło w moim tekscie.Być może on był wart 21 mln(nawet nie wiem jak to porownac z dzisiejszymi kwotami),ale jestem przekonany,ze gdyby Sobolewski dał wtedy za niego połowe tej sumy to tez by go kupił.O Żurawskim,Kałuznym,Szymkowiaku i wielu innych też mozna napisać,że byli godni tej kasy jaka za nich zapłaciła Wisła,ale co by teraz było z tym klubem(i dlaczego0,gdyby posliznęła sie noga Cupiałowi i jego Telefonice?Rozdymane do
    nieprzyzwoitych granic transfery i kontrakty doprowadziły by do najzwyklejszego w świecie BANKRUCTWA.
    Do kiedy na Świecie będzie żył choć jeden komunista(nawet przemalowany),dotąd większości bedzie się żyło żle.TYLKO LEGIA!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez matx-cwks
      Edson Da Silva zawodnikiem Legii!

Biuro Prasowe KP Legia Warszawa poinformowało przed chwilą, że nowym zawodnikiem Legii został brazylijski piłkarz Edson Da Silva. Zawodnik urodził się 15.03.1977 roku w Recife (Brazylia). Mierzy 178 cm i waży 80 kg. Ma za sobą występy w tak znanym klubie jak Olimpic Marsylia, w barwach którego zdobył wicemistrzostwo Francji, a w roku 1999 dotarł do finału Pucharu UEFA. Występował też w zespole Corinthians zdobywając w 2001 roku Puchar Brazylii. W latach 2002-2005 reprezentował barwy U. Leiria strzelając w lidze 11 goli. Od lipca 2005 był zawodnikiem Sportingu Lizbona.
      W plebiscycie France Football za rok 1999 został wybrany najlepszym obrońcą ligi francuskiej, a w sezonie 2002/2003 najlepszym lewym obrońcą ligi portugalskiej wśród obcokrajowców.

Po podpisaniu przez zawodnika umowy, trener Dariusz Wdowczyk powiedział: „Myślę, że tego zawodnika kibicom w Polsce nie trzeba przedstawiać. Uważam, że to bardzo dobry obrońca, który w trakcie gry wyróżnia się dużą walecznością. Sądzę, że pozyskanie tego zawodnika będzie z korzyścią dla linii defensywnej naszego zespołu”.

Zawodnik związał się z Klubem na trzy lata z opcją przedłużenia umowy.
      No nawet fajny grajek tylko mam pytanie:
      Skoro był najlepszym obrońcą ligi francuskiej w 1999 to dlaczego nie gra w lepszym klubie niż Legia?! Znaczy znacząco obniżył klasę sportową. Znaczy albo pijus albo obibok...

A tak na serio to naprawde dziwne, że nie zrobił kariery. Najlepszy obrońca Ligue 1, to nie lada wyróżnienie...

BTW. transfermarket.de wycenia go na 1,6 mln € :O

Komentarz

• zobaczymy jak się odnajdzie w naszej polskiej rzeczywistości

dobrze że tych brazylijczyków mamy dwóch,będzie im zawsze raźniej...może się lepiej zaaklimatyuzują...
        "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

• Ja tam sie z tego transferu cieszę i to bardzo. Mam nadzieję, że nie zapomniał jak się gra w piłkę.

Komentarz

• Za stary? rocznik '77 czyli tyle co Kiełbik, Żurawski. czyli nie jest stary. Po za tym jest doświadczony. Ma już udane występy w lidze francuzkiej i portuglaskiej. Na dzień obecny to mamy prawie skompletowany skład:
            Bramka: Fabiański, Mucha, Gostomski
            Prawa obrona: Szala, Bronowicki, Chałas (Chyba tak))
            środek obrony: Choto, Rosłoń, Outarra, Szala, Rzeźniczak, Djokovic
            lewa obrona: Kiełbik, Edson, Chałas, Bronowicki
            Prawa pomoc: Karwan, Szałachowski
            środek pomocy (def): Surma, Djokovic, Rosłoń Rzeźniczak
            środek pomocy (ofen): Burkhardt, Surma
            Lewa pomoc: Kiełbowicz, Gureirro, Szałachowski
            Napad: Włodarczyk, Gottwald, Klatt, Janczyk

Na wylocie: Vuko, Chmiest, Magiera, Sokołowski II, Smoła, Zjawiński, Jarza, Poledica, Ghanem.
            Ofensywnego pomocnika raczej nie sprowadzą, bo Wdowczyk ewidentnie próbuje wdrążyć 4-4-2 z obydwoma defensywnymi pomocnikami.

Komentarz

• środek pomocy (ofen): Burkhardt, Surma
              1.zapomniales o Vukoviciu
              2. Surma ofensywny? :O

Ofensywnego pomocnika raczej nie sprowadzą, bo Wdowczyk ewidentnie próbuje wdrążyć 4-4-2 z obydwoma defensywnymi pomocnikami.
              Nie wydaje mi sie Przeciez Burkhardt grał w wiekszosci meczow a jak napisales jest zawodnikiem ofensywnym.

Komentarz

• W którymś z serwisów legijnych wyczytałem, że Sporting chętnie sprzedałby Edsona, zaś sam zawodnik i Legia woleliby wypożyczenie. Tymczasem dziś w sporcie na tvn podali, że Brazylijczyk podpisał kontrakt na 3 lata. Ciekawe jak jest w rzeczywistości - wypożyczyli go czy jednak kupili? Ta sama sprawa ma się z Guerreiro - on zdaje się też jest wypożyczony (z opcją kupna po ustalonej cenie zapewne) ?

Tak się jeszcze zastanawiam, czy Jarza rozwiązał już kontrakt z klubem czy też nadal jest w kadrze ? Na stronie oficjalnej nic o tym nie pisza, więc chyba formalnie nadal jest zawodnikiem Legii ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Luqas
                  Tak się jeszcze zastanawiam, czy Jarza rozwiązał już kontrakt z klubem czy też nadal jest w kadrze ? Na stronie oficjalnej nic o tym nie pisza, więc chyba formalnie nadal jest zawodnikiem Legii ?
                  Cała 6, ktora została "odrzucona" przez Wdowczyka jest tylko na liscie transferowej. A to moze znaczyc ze czesc z nich zostanie w klubie na wiosne tyle ze w rezerwach. Kontrakty wiec ciagle maja wazne. Ale akurat jezlei chodzi o Jarze to on pewnie odejdzie bo propozycje ma.

Komentarz

• Kubicki chce w Łęcznej Magica i Sokołowskiego II a z kolei u nas podobno chcą Jelenia albo jakiegoś Kameruńczyka...
                    Matko, jak mi ten Jeleń nie podchodzi to szok

JELENIOWYM
                    SKRYTOKUPCOM
                    MóWIMY
                    STANOWCZE
                    NIE!!

Lebil: Nie zagłębiałem się w to o czym piszesz w kwestii Wisły, ale moim zdaniem Cupiał chciał płacić tak jak płacą w Europie lub niewiele mniej, to było OK a że nie było wyników na miarę włożonych środków? Tu problemu szukałbym gdzieś indziej - ale to nie ten topic.
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together
                    For whatever fate may bring

Komentarz

• Szkoda Jarzębowskiego.

Może Legia mieć z niego jeszcze taki pożytek, że się zawodnik w Płocku odnajdzie, a potem będzie pomagał Wiśle Płock wygrać w meczu z Wisłą Kraków.

Z drugiej strony, nie wiem, czy Płock to najlepsze miejsce.
                      Sobolewski miał tam kiedyś problemy, przeszedł do Groclinu i się okazało, że jest wspamniałym zawodnikiem.
                      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• "No nawet fajny grajek tylko mam pytanie:
                        Skoro był najlepszym obrońcą ligi francuskiej w 1999 to dlaczego nie gra w lepszym klubie niż Legia?! Znaczy znacząco obniżył klasę sportową. Znaczy albo pijus albo obibok... "

Był wybrany najlepszym obrońcą, ale MIESIĄCA.
                        "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez crolick
                          No nawet fajny grajek tylko mam pytanie:
                          Skoro był najlepszym obrońcą ligi francuskiej w 1999 to dlaczego nie gra w lepszym klubie niż Legia?! Znaczy znacząco obniżył klasę sportową. Znaczy albo pijus albo obibok...

A tak na serio to naprawde dziwne, że nie zrobił kariery. Najlepszy obrońca Ligue 1, to nie lada wyróżnienie...
                          Może i obniżył loty.
                          Nawet na pewno. Inaczej poradziłby sobie w lidze portugalskiej na tyle, by być podstawowym zawodnikiem.

Ale:
                          A) To co było za słabe na ligę portugalską może być wystarczająco dobre na ligę polską.Mauro Cantoro radzi sobie naprawdę dobrze w Wiśle.
                          B) Jeśli nie prezentował odpowiedniej klasy ze względu na nieróbstwo, to zesłanie do Legii (bo zapewne tak to potraktuje) może być dla niego dzwonkiem alarmowym. W końcu juz pierwszej młodości zawodnik to to nie jest. I tylko udane występy z Legią, najlepiej w LM, mogą sprawić, że wróci do "poważnej piłki" w jakiejś zachodniej lidze. Myślę, że taką świadomość ma, bo
                          C) dlaczegóżby miał przejść do LEgii? Przecież nie dla pieniędzy! porównywalne mógłby zarobić nawet w trzeciej lidze niemieckiej, nie mówiąc o drugiej Bundeslidze.

Względem tego zawodnika jestem optymistą.
                          TYm bardziej, że powinien cały okres przygotowawczy pod okiem wWdowca przepracować i się nauczyć, że w Polsce to finezji wiele nie ma, ale trzseba pobiegać.
                          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Legia rozmawia z Olszarem

Sebastian Olszar, były zawodnik Polonii, chce walczyć z Legią o mistrzostwo Polski. Napastnik jest już po pierwszych rozmowach z Dariuszem Wdowczykiem. Do końca roku powinno się wyjaśnić, czy zagra na Łazienkowskiej. "Legia? Ta opcja jest prawdopodobna. Ale nie mogę na razie o tym mówić. Rozważam też wyjazd za granicę. Chcę wrócić do gry. Czy po takiej przerwie jestem w stanie grać w ekstraklasie? Nigdy nie czułem się lepiej! Wreszcie zniknął ból, z którym musiałem żyć przez pięć lat. Przez tyle czasu lekarze nie potrafili ustalić trafnej diagnozy i zamiast stawu leczyli mi więzadła" - mówi piłkarz. Wdowczykowi przypadł do gustu styl gry Olszara. A poza tym zawodnik jest w tej chwili bezrobotny i Legia mogłaby go wziąć za darmo.
                            Olszar już dwa lata temu był bliski przejścia do Legii. Wyjechał jednak do Anglii. Od pół roku nie kopnął jednak piłki. Przechodził rehabilitację po skomplikowanej operacji stawu kolanowego. Legię interesuje na razie krótkoterminowy kontrakt - 6 lub 12 miesięcy. Jeśli piłkarz sprawdzi się na Łazienkowskiej, a kontuzje będą go omijały, może zostanie zatrudniony na dłużej.

Źródło: Fakt

Jeżeli to prawda to bedzie porażka po całości...
                            Ulrychów&Koło - u nas zawsze jest wesoło!

Komentarz

• Zamieszczone przez Ju(L)ek
                              Legia rozmawia z Olszarem

Źródło: Fakt
                              czytałem to z przerazeniem, ale kiedy zobaczyłem źródło, odetchnąłem. czy nie ma lepszych napastników?

Komentarz

• Chcę wrócić do gry. Czy po takiej przerwie jestem w stanie grać w ekstraklasie? Nigdy nie czułem się lepiej! Wreszcie zniknął ból, z którym musiałem żyć przez pięć lat. Przez tyle czasu lekarze nie potrafili ustalić trafnej diagnozy i zamiast stawu leczyli mi więzadła" - mówi piłkarz.

Od pół roku nie kopnął jednak piłki. Przechodził rehabilitację po skomplikowanej operacji stawu kolanowego.
                                same wspaniałe wieści

pięć lat go coś strzykało, pół roku nie grał w piłkę a jak grał to był gorszy od Włodarczyka

za pół roku się rozstaniemy

Komentarz

Pracuję...
                                X