Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Transfery

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    jakby Furman grał tak jak na niedawno przedstawionym tutaj filmie też byśmy się nim jarali
    Przecież u nas rok temu też był porównywany do Stevena Gerrarda. Nie zdziwiłbym się, gdyby po przekopaniu tego forum znaleźć parę osób tu często wypowiadających się, z których ust (czy raczej klawiatur) takie porównania padały.

Bardzo mi się podobał tekst P. Jóźwiaka opublikowany na Legia.net. Furman jest całkiem dobrym piłkarzem, który zachorował na typową dla Legii "chorobę drugiego sezonu". Nie wiem co z niego wyjdzie, czy sobie poradzi, czy nie, ale chłopak nie zasługuje na tę szyderę i pojazdy, jakimi jest obdarowywany ostatnio.

Cały czas też mam w pamięci słowa Vuko, że z taką agresją w stosunku do własnych wychowanków on się nigdy w Serbii nie spotkał - bo tam kibice do wychowanków swojego klubu podchodzą z życzliwością. U nas jest jebanie, które do niczego nie prowadzi.
    Ostatnio edytowany przez Sgt.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
      Magia jutuba
      My też to już przy różnych zakupach przerabialiśmy.
      Przypomniały mi się słowa Skorży: Manu może swoją grą porwać tłumy, dla niego kibice mogą zacząć wstawać z miejsc, kiedy dojdzie do piłki.

Zamieszczone przez midzi
      Z tego co się orientuję to tego typu klauzule są raczej narzucane przez agencje menadżerskie/kluby wypożyczające zawodnika, a nie przez klub, który wypożycza zawodnika. W tym wypadku trzeba się liczyć z tym, że nie nastąpiły duże różnice, gdyż co najwyżej można negocjować wysokość takiej klauzuli, bądź dążyć do tego, aby kwota w niej zapisana była jak najmniejsza.
      To raczej "oczywista oczywistość", choć też nie jest to regułą. Natomiast chodziło mi właśnie o wynegocjowanie odpowiedniej wysokości kwoty ewentualnego wykupu ujętej w takiej klauzuli. Wydaje mi się, że skoro takie postanowienie znalazło się w umowie, to jest ono dla Klubu możliwe do spełnienia w przyszłości. Guilherme to podobno utalentowany gość, jednak a) bez klubu; b)bez jakiejkolwiek przeszłości reprezentacyjnej; c) ostatni mecz w maju; d) z możliwością 'odbicia się' w Legii, m.in. poprzez grę w europejskich pucharach - tym bardziej jeśli prawdą jest, że Braga go puściła pod warunkiem, że przez 3 lata nie zwiąże się z żadnym z portugalskich klubów. Legia może mu dużo dać, więc z tą pozycją negocjacyjną Portugalczyka, a więc i reprezentującej go agencji menedżerskiej bym nie przesadzał. Biorąc pod uwagę wcześniejsze historie np. z Salinasem, to kwota wyższa niż 300-500 tys. euro byłaby dla mnie mocno dziwna. Oznaczałaby albo wielką wiarę w tego chłopaka, albo rozpaczliwe "a nuż się uda" Żewłaka i spółki (pół biedy) oraz niekonsekwencję Leśnego (to już gorzej). No chyba, że przez rok czasu Legia finansowo umocniła się na tyle, aby z klauzul wykupu zawodników rzędu 700-800 tys. euro móc korzystać bez mrugnięcia okiem. Przypuszczam, że wątpię.
      Ostatnio edytowany przez padre; [ARG:4 UNDEFINED].
      Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

Komentarz

• Zamieszczone przez padre Zobacz posta
        Przypomniały mi się słowa Skorży: Manu może swoją grą porwać tłumy, dla niego kibice mogą zacząć wstawać z miejsc, kiedy dojdzie do piłki.
        Na pewno nie Skorża to mówił, na 90% Miklas.

Komentarz

• Zamieszczone przez Sgt. Zobacz posta
          Na pewno nie Skorża to mówił, na 90% Miklas.
          http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...z_w_Wisle.html

Na widok którego kandydata do Legii serce panu mocniej zabiło?

MS - Skauci Wisły już rok temu pokazali mi Vrdoljaka, ale wtedy nie chciał nawet myśleć o przeprowadzce do Polski. Zimą przeczytałem, że negocjuje z nim Legia, ale transfer wydał mi się mało prawdopodobny. A jednak. Manu ma szansę stać się pupilem publiczności, bo gra widowiskowo. Mezenga też, jeśli będzie strzelał bramki.

Rogera i Edsona kibice oklaskiwali na stojąco.

MS - Manu może swoją grą porwać tłumy, dla niego kibice mogą zacząć wstawać z miejsc, kiedy dojdzie do piłki. Za to Kneżević ma ogromne serce do walki. Kogoś takiego Legii brakowało.

W najlepszych ligach świata najdroższym piłkarzem są napastnicy. W polskiej - defensywny pomocnik.
          MS - Legia bardzo potrzebowała piłkarza na tej pozycji. Z doświadczeniem w pucharach. Vrdoljak wciąż może robić postępy. Cenię u niego ogromną dyscyplinę taktyczną i boiskową odpowiedzialność.
          z mojej strony eot.
          Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

Komentarz

• To o Kneżeviciu jest jeszcze lepsze niż o Manu
            "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Zwracam honor, a byłem pewien, że to Miklas mówił...

Komentarz

• Oby Furman nie skończył jak inny defensywny pomocnik Legii, sprzedany ponad 1,5 roku temu do Kaiserslautern, czyli Borysiuk.
                Chłopak ma potencjał, zapłacili za niego sporo, jak na taki średni klub z Francji. oczekiwania są spore jak widać, ale życie pokaże czy Furman ma talent i potencjał, który pokaże na boisku.

Od strony finansowej, bardzo dobre posunięcie klubu, bo zarobił dobre pieniądze. Za rok, jeśli Berg się sprawdzi jako trener, myślę, że nasi piłkarze, będą lądować w UK, a tamtejsze kluby, wpłacać będą w funtach do skarbonki klubu, spore kwoty...

Nowy nabytek Legii, absolutnie nie powala. Zagadka, zobaczymy czy nie grając przez 6 miesięcy, można od razu wskoczyć do składu wojskowych i być czołową postacią. Czy ten szybki, zwinny i dobry technicznie piłkarz, poradzi sobie z drwalami w naszej ekstraklasie...

Stolarski już wiadomo, że nie przejdzie do Legii, a szkoda.
                Masłowski z Zawiszy to też nieaktualna sprawa i marne szanse na jego pozyskanie.

Zostaje zatem młodziak ze Słowacji Duda. Oby nie był to kolejny Salinas...
                Ostatnio edytowany przez bondx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Dzięki za podsumowanie

Komentarz

• Mistrz Dyplomacji

Zamieszczone przez Janusz Wójcik Zobacz posta
                    - Jeśli Furman poszedł do Tuluzy i to niemal za 3 miliony euro, to albo ja się nie znam na piłce, albo śmierdzi tutaj na kilometr jakimś megawałkiem. Przecież ten chłopak jest wolny, przewidywalny i nieporadny. On sobie nie radził na tle przeciętnych Cypryjczyków w Lidze Europy, a teraz ma zaistnieć we Francji. Jak się zderzy z tamtejszymi beżowymi, to zostanie z niego miazga, jakby przebiegło po nim stado koni - twierdzi Wójcik w rozmowie z serwisem futbolnews.pl.

- Kompletnie nie rozumiem, co kierowało Francuzami przy tym transferze? Przecież ten chłopak miał być motorem Legii, a grał chodzonego, jakby w trybach miał piasek - dodaje były trener.
                    mistrz dyplomacji
                    „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• "Jak się zderzy z tamtejszymi beżowymi"
                      Święta miłości kochanej ojczyzny,
                      Czują cię tylko umysły poczciwe!

Komentarz

• No cóż, jak widać na tym forum są więksi eksperci od tych, którzy pracują w klubie francuskim i oglądali go od kilku miesięcy.
                        https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Moim zdaniem Furman robi bardzo dobry krok i może po prostu Francuzi widzą w nim... potencjał i przyszłość i nie wymagają od niego od razu wystrzelenia z formą. Dla mnie bardzo dobry kierunek bo liga tam nie jest tak szybka i kombinacyjna jak np. w Bundeslidze. Jeleń dawał tam radę, daję Krychowiak, przypomnijmy sobie jak w reprezentacji grał Obraniak a jak gra we Francji..

Chyba padło tutaj już takie stwierdzenie, że Rybus i Borysiuk odchodząc osiągnęli swoje maksimum, tak samo moim zdaniem było z Jędrzejczykiem i Komorowskim, a Furman dla mnie ma szansę sie jeszcze rozwijać i Ligue 1 to świetny kierunek dla niego i przede wszystkim Tuluza gdzie stawiają na młodych piłkarzy. Moim zdaniem jak dla Furmana świetny ruch, nie musi tam być gwiazdą, ważne by grał regularnie i solidnie.
                          Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Pokazano Francuzom zmontowany filmik na YT z Furmanem w roli głównej, a że to łyknęli to już ich problem.
                            No chyba że Furman to jakiś ukryty talent na którym się nie poznaliśmy. Fakt, najgorszy w Legii nie był.

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                              Pokazano Francuzom zmontowany filmik na YT z Furmanem w roli głównej, a że to łyknęli to już ich problem.
                              No chyba że Furman to jakiś ukryty talent na którym się nie poznaliśmy. Fakt, najgorszy w Legii nie był.
                              Europejskie kluby mają troszkę więcej profesjonalizmu. Na kasetę to można Smudę nabrać

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer Zobacz posta
                                No cóż, jak widać na tym forum są więksi eksperci od tych, którzy pracują w klubie francuskim i oglądali go od kilku miesięcy.
                                A co to jest takiego ta Tuluza żebyśmy mieli przyjmować za pewnik że to są fachowcy że ho ho ?

Furman grał coraz gorzej i myślę że większość bez żalu go pożegnała. U nas nie rokował na dalszy rozwój, nie był też żadną osobowością, z którą tak po ludzku byłoby się żal rozstawać więc adieu.
                                Jako "naszemu" mogę tylko życzyć żeby mu się powiodło jak najlepiej i żeby w Tuluzie albo kolejnym klubie znalazł kogoś kto go tak poprowadzi że stanie się drugim Gerrardem. Na dziś tak jak sam powiedział - transfer to był dobry interes i dla klubu i dla niego.

Ktoś napisał że jego ziomek z Serbii się dziwił że jedziemy po swoich wychowankach, a tam się ich niańczy. Cóż, może tam przeciętny wychowanek jest lepiej ułożony niż większość naszych młodych zawodników i koncetruje się przede wszystkim na graniu i trenowaniu a nie jest to tylko dodatek do nowej fury, pedalskich ciuchów, fotek z portali i jedzenia w macu. Jak jesteś dobry i pracowity to na wyskoki się przymyka oko. Jak się opierdalasz to za drobny wyskok zbierasz joby podwójnie.
                                Tu jest Legia i mamy być najlepsi we wszystkim, także drodzy nasi wychowankowie - równajcie do NajlepSzych

Komentarz

Pracuję...
                                X