Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przygotowania Legii do nowego sezonu

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Przygotowania Legii do nowego sezonu

No, tradycyjny doroczny temat czas zacząć, bo nasi dzielni kopacze wyjechali właśnie na zgrupowanie do Białej Podlaskiej.

Zamieszczone przez Gazet Wyborczy
    Legia wyjechała na zgrupowanie
    mac 01-07-2003, ostatnia aktualizacja 01-07-2003 20:19

We wtorek ok. godz. 16 piłkarze Legii pojechali na zgrupowanie do Białej Podlaskiej. Tego samego dnia oficjalnie zawodnikami stołecznego klubu zostali Tomasz Sokołowski II i Andrzej Krzyształowicz, którzy podpisali dwuletnie umowy. Na środę zaplanowano mecz sparingowy, ale z powodów niezależnych zapewne się nie odbędzie

Po treningu i obiedzie na Torwarze do autokaru wsiadło 25 piłkarzy. Zabrakło w nim miejsca dla dwóch piłkarzy mających w CV wpisany tytuł mistrza Europy juniorów. Paweł Golański przed rundą wiosenną przyszedł z ŁKS, Łukasz Mierzejewski właśnie do tego klubu był ostatnio wypożyczony. Obaj w sobotę zaczęli treningi z Legią, ale nie znaleźli uznania w oczach trenera Dariusza Kubickiego. Tak jak Maciej Wojtaś, który wrócił z wypożyczenia do olsztyńskiego Stomilu. On jednak mógł być przyzwyczajony do takiej sytuacji, bowiem już nie pierwszy raz rozpoczyna przygotowania z warszawskim zespołem, a potem jak kogoś trzeba odrzucić, to zawsze pada na niego. Tym razem los oszczędził Adama Cieślińskiego (razem z Wojtasiem był wypożyczony do Stomilu, przez pewien czas był w czołówce strzelców II ligi).

Cieśliński to jednak dopiero czwarty napastnik w Legii, bo jeżeli nic się nie zmieni, to znaczy nikt już nie odejdzie, zdecydowany priorytet przy ustalaniu składu będą mieli Marek Saganowski, Stanko Svitlica i Marcin Mięciel. Ten ostatni miał znaleźć sobie zagraniczny klub, ale pojechał do Białej Podlaskiej. - Nie wiem, co będzie dalej. Na razie trenuję z Legią i czekam na to, co się wydarzy - powiedział zdecydowanie wyróżniający się z grupy napastnik - nawet ubiorem, wczoraj wszyscy legionisci paradowali w szarych koszulkach, a on jeden w czarnej.

Nowe twarze w zespole w porównaniu do poprzedniego sezonu to także bramkarz Andrzej Krzyształowicz, Dickson Choto (Zimbabwe), Andrija Balajić (Chorwat na testach - wygląda na to, że w Legii zostanie. Wtedy defensywa stołecznego zespołu będzie już najstarszą nie tylko w kraju, Europie, ale chyba i na świecie - Jacek Zieliński i Marek Jóźwiak mają po 36 lat, Balajić 31 i niewiele pomoże dobranie czwartego znacznie młodszego), Adam Gmitrzuk z rezerwowego zespołu Legii trenowanego w ubiegłym sezonie przez obecnego Krzysztofa Gawarę, asystenta Kubickiego oraz Mięciel i Mariusz Piekarski (ci dwaj jednak świetnie znani przy Łazienkowskiej).

Dla ostatniego z wymienionych to już chyba ostatnia szansa powrotu do kariery. Nawet gdy Legia sięgała po mistrzostwo, nie grał za wiele. Nie lubił go specjalnie poprzedni trener Dragomir Okuka, ale nawet gdyby lubił, też by niewiele pomogło, bo jak Piekarski tylko zaczynał trenować, zaraz bywał kontuzjowany. - Chcę grać w Legii. Do rozpoczęcia ligi odbuduję formę - stwierdził środkowy pomocnik. Problem tylko w tym, że szukająca oszczędności Legia chce wyraźnie obniżyć mu kontrakt, powołując się na nieadekwatną do zarobków formę sportową. Na razie sprawa jest w zawieszeniu.

Na zgrupowanie z lekkimi urazami wyjechali Aleksandar Vuković i Marek Jóźwiak. - Boli mnie pięta, ale szybko mi przejdzie. Już w środę powinienem normalnie trenować - stwierdził serbski pomocnik. Gorzej, i to nie tylko na pierwszy rzut oka, wygląda sprawa z Jóźwiakiem. Do autokaru wsiadał ze stabilizatorem na nodze. - Mam zapalenie kaletki w kolanie. To efekt ciężkich treningów u Dragomira Okuki - powiedział obrońca - i trudno stwierdzić, czy w tym drugim zdaniu tak do końca żartował.

Autokar z legionistami do pensjonatu Złota Rybka w położonej ok. 160 km od stolicy Białej Podlaskiej dotarł ok. godz. 19. Już na środę zaplanowano mecz sparingowy z jedną z drużyn czwartoligowych. Ponieważ jednak mamy czas urlopów, są trudności ze znalezieniem sparingpartnera i nie wiadomo, czy nie skończy się na treningach. Pewne natomiast jest, że w niedzielę Legia spotka się z Orlętami. W Łukowie - rodzinnej miejscowości Cezarego Kucharskiego, który ma zagrać kilka minut na pożegnanie przed wyjazdem do greckiego Iraklisu Saloniki.

Również wczoraj w PZPN rozpatrywano wniosek Dospelu Katowice o rozwiązanie kontraktu z Moussą Yahayą wypożyczonym tam przez Legię na rok. - Nie znaczy to, że piłkarz jest znowu naszą własnością. Znaczy to, że my wobec niego nie mamy żadnych obowiązków. Nas ta sprawa nie interesuje - stwierdził Edward Trylnik, prezes stołecznego klubu.

25 w Białej Podlaskiej

Bramkarze: Artur Boruc, Andrzej Krzyształowicz, Łukasz Załuska

Obrońcy: Andrija Balajić, Dickson Choto, Dariusz Dudek, Adam Gmitrzuk, Tomasz Jarzębowski, Marek Jóźwiak, Marcin Rosłoń, Wojciech Szala, Jacek Zieliński

Pomocnicy: Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Mariusz Piekarski, Tomasz Sokołowski I, Tomasz Sokołowski II, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Radosław Wróblewski, Mariusz Zganiacz

Napastnicy: Adam Cieśliński, Marcin Mięciel, Marek Saganowski, Stanko Svitlica

Przygotowania Legii

1-8.07 - Zgrupowanie w Białej Podlaskiej
    3.07 - sparing (odwołany?)

6.07 - Orlęta Łuków
    9.07 - ŁKS Łódź (w Warszawie)

11-27.07 - Zgrupowanie we Francji

12.07 - FC Rennes (I liga)

13.07 - FC Nantes (I liga)

14.07 - FC Niort (II liga)

19.07 - Le Havre (I liga)

23.07 - FC Beauvis (II liga)

26.07 - RC Lens (I liga)
    30.07 - mecz z zespołem III ligi

2.08 - Gawin Międzybórz ( na boisku przeciwnika)

9.08 - rozpoczęcie ligi, mecz z Odrą w Wodzisławiu
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

W ogóle nie rozumiem dlaczego Kuba nie chce nawet dać szansy na zgupowaniu Mierzejewskiemu i Golańskiemu Nie sądzę,aby taki Gmitrzuk był lepszy od Golańskiego.Żal mi Łukasza,bardzo na niego liczyłem.Myślałem,że w końcu dostanie prawdziwą szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.
    Nie mam pomysłu na podpis

Komentarz

Cholera no to wzioł Rosłońa ,a Golańskiego pominoł...dla mnie tu zero logiki chryste.
      Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

Zamieszczone przez Kempes
        Cholera no to wzioł Rosłońa ,a Golańskiego pominoł...dla mnie tu zero logiki chryste.
        moze sie lepiej prezentowal , tza Kubie zaufac wkoncu to on ich codzienie obsrewuje i na pewno stara sie by Legia byla jak najsilniejsza

Komentarz

Jutro sparing!

Już jutro legioniści zagrają swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 na boisku ośrodka piłkarskiego przy ulicy Warszawskiej. –„W tej chwili trudno mi jest powiedźeć, z kim zagramy”- mówi kierownik drużyny Ireneusz Zawadzki.
          Autor: Jacol i Sosna

źródło:LegiaLive

No to ciekawe z kim zagramy Swoją drogą nie wiedzieć z kim się gra następnego dnia sparing to trochę dziwne

Komentarz

Zamieszczone przez Ostry
            Jutro sparing!

Już jutro legioniści zagrają swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 na boisku ośrodka piłkarskiego przy ulicy Warszawskiej. –„W tej chwili trudno mi jest powiedźeć, z kim zagramy”- mówi kierownik drużyny Ireneusz Zawadzki.
            Autor: Jacol i Sosna

źródło:LegiaLive

No to ciekawe z kim zagramy Swoją drogą nie wiedzieć z kim się gra następnego dnia sparing to trochę dziwne
            To i tak lepiej niż nie wiedzieć z kim się grało poprzedniego dnia
            A i tak pewnie sie skończy na wewnętrznej gierce, bo "nie było chętnych do gry".

Komentarz

Mierzej już jest u nas parę lat, a nigdy nie dostał szansy. Obawiam się, że przez to będzie kolejnym zmarnowanym talentem. Pogra w rezerwach, potem odejdzie do Odry albo Szczakowianki i przy pierwszej okazji wp***li nam hattricka
              Pokój Ludziom Dobrej Woli!!!

Komentarz

Zamieszczone przez Kanap3
                Cresovia 0-17 Legia

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Białej Podlaskiej pomiędzy V-ligową Cresovią Siemiatycze a Legią Warszawa, górą był zespół stołeczny. Legioniści rozgromili rywala 17-0!

Bramki:
                4 - Mięciel
                4 - Surma
                2 - Saganowski
                2 - Zganiacz
                2 - Cieśliński
                1 - Vuković
                1 - Wróblewski

Jednego gola ominełem bo trudno znaleźć kto go strzelił.
                podpis cyfrowy <--------
                ================
                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Mimo,iż to tylko bliżej nieznana Cresovia,to wynik tego meczu mnie ucieszył Strzelić 17 bramek też trzeba umieć.

Komentarz

Zamieszczone przez Raffi
                    Zamieszczone przez Kanap3
                    Cresovia 0-17 Legia

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Białej Podlaskiej pomiędzy V-ligową Cresovią Siemiatycze a Legią Warszawa, górą był zespół stołeczny. Legioniści rozgromili rywala 17-0!

Bramki:
                    4 - Mięciel
                    4 - Surma
                    2 - Saganowski

2 - Zganiacz
                    2 - Cieśliński
                    1 - Vuković
                    1 - Wróblewski

Jednego gola ominełem bo trudno znaleźć kto go strzelił.
                    z tego co jest na Legialive to Sagan strzelił 5 a Surma 2 , i ten jeden gol sie znalazł

Komentarz

A onet ma jeszcze inne dane;
                      Bramki zdobyli: Marek Saganowski 5, Marcin Mięciel 3, Adam Cieśliński 3, Łukasz Surma 2, Mariusz Zganiacz 2, Aleksandar Vuković 1, Radosław Wróblewski 1.

Kto by nie strzelił to akat spisał sie dość dobrze, mam tylko nadzjeje ze z mocniejszymi przeciwnikami bedzie równie dobrze :
                      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

17:0!!! Wynik mówi sam za siebie, nieważne że był to zespół z 4 czy 5 ligi. Nie jest łatwo strzelić 17 bramek. Zobaczymy co pokażą w meczach z drużynami z Francji, które też nie sa najsilniejsze. Jeżeli dojdzie do tych meczy, bo w tamtym roku jakos kilku lepszych przeciwników (czyt. zespołów) się wycofało
                        Czy deszcz pada, czy nie
                        Ja i tak kocham Cie
                        W moim sercu LEGIA
                        i na dobre i na złe!!!!!!!!!!

Komentarz

1 ,2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,7 ,8 ,9 ,10 ,11,12,13, 14 ,15 ,16 ,17 ... MALO!

Nie no gicior dotychczas jak gralismy z takimi lamusami ,to nie przekraczalismy 10

Komentarz

Zamieszczone przez Kawa
                            A onet ma jeszcze inne dane;
                            Bramki zdobyli: Marek Saganowski 5, Marcin Mięciel 3, Adam Cieśliński 3, Łukasz Surma 2, Mariusz Zganiacz 2, Aleksandar Vuković 1, Radosław Wróblewski 1.

Kto by nie strzelił to akat spisał sie dość dobrze, mam tylko nadzjeje ze z mocniejszymi przeciwnikami bedzie równie dobrze :
                            No jakby tak wiśle strzelić tylko 13 to by Legia poiła swój ligowy rekordowy wynik w historii (Legia-wisła 12:0 w roku 1956)
                            Legia
                            wszystko co mamy to te trybuny szare...

Komentarz

Zamieszczone przez Gazeta
                              Przeciwnik może nie najmocniejszy, ale nawet takiemu nie jest łatwo strzelić tyle goli. Żaden z zawodników nie chciał nic udowadniać, wszyscy bardzo się starali - mówił trener Legii Dariusz Kubicki po wygranym 17:0 sparingu z zespołem V ligi Cresovią Siemiatycze podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej. Kontuzji w 5. minucie doznał jednak Stanko Svitlica

Serb naciągnął mięsień czworogłowy i dziś pojedzie do Warszawy na badanie USG. - Mamy nadzieję, że to nic poważnego, ale lepiej dmuchać na zimne. Na razie nasz doktor robi mu "jeżyka", czyli zastrzyki ze wszystkich stron - opowiadał Kubicki, dla którego był to pierwszy po odejściu Dragomira Okuki mecz w roli pierwszego trenera.

Svitlicę zastąpił Marcin Mięciel. Podobnie jak król strzelców polskiej ekstraklasy nie jest jeszcze pewny, czy zostanie w Legii, bo ciągle liczy na transfer zagraniczny. Ale mimo to trenuje z pełnym zaangażowaniem. Kilka jego dwójkowych akcji z Markiem Saganowskim było pierwszej jakości. A ten drugi okazał się gwiazdą spotkania. W czwartkowe popołudnie trafiał do siatki aż pięciokrotnie.

W drugiej połowie wystąpił narzekający ostatnio na uraz kolana Marek Jóźwiak. Tym razem nie zagrał natomiast Artur Boruc. Młodemu bramkarzowi zaaplikowano dodatkowe zajęcia treningowe. Szkoleniowcy woleli w trakcie meczu uważniej przyjrzeć się Łukaszowi Załusce i nowemu w zespole Andrzejowi Krzyształowiczowi.

A w stolicy Rada Warszawy miała obradować nad powstaniem spółki, której celem będzie wybudowanie nowoczesnego stadionu na miejscu tego, gdzie stoi obecny stadion Legii. Ponieważ jednak ten punkt był daleko w porządku obrad, nie zdążono nim się zająć. Jest natomiast szansa, że zostanie rozpatrzony dzisiaj.

Legia Warszawa - Cresovia Siemiatycze 17:0 (9:0). Bramki: Saganowski 5, Mięciel i Cieśliński po 3, Surma i Zganiacz po 2, Vuković i Wróblewski 1.

Skład Legii. I połowa: Załuska - Szala, Zieliński, Choto, Balajić - Sokołowski I, Surma, Vuković, Kiełbowicz - Svitlica (5. Mięciel), Saganowski. II połowa: Krzyształowicz - Jarzębowski, Jóźwiak, Dudek, Balajić (60. Gmitrzuk) - Sokołowski II, Zganiacz, Magiera, Wróblewski - Mięciel (55. Rosłoń), Cieśliński.
                              Nie wiem czy ta kontuzja nie odstarszy potencjalnych nabywców Svitlicy

Komentarz

Pracuję...
                              X