Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Engel dyrektorem sportowym !!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Jerzy Engel został we wtorek dyrektorem sportowym Legii Warszawa. Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski będzie odpowiadał w stołecznym klubie m.in. za politykę kadrową.

"Nie odmawia się takim klubom jak Legia. Jest to jeden z najlepszych zespołów w Polsce, rok temu był mistrzem Polski. Obojętnie co by się nie działo, bez względu na różne zawirowania, Legia zawsze będzie walczyła o najwyższe cele" - powiedział Jerzy Engel.

Od roku Engel pozostawał bez pracy, po tym jak prowadzona przez niego drużyna narodowa słabo wypadła w mistrzostwach świata. Jego miejsce w kadrze zajął Zbigniew Boniek. "Miałem ostatnio propozycje z klubów cypryjskich, ale odmówiłem. Uważam, że wybór Legii to dobra decyzja. Będę dbał o właściwą politykę kadrową, wspomagał trenerów w pracy merytorycznej i organizacji szkolenia" - dodał szkoleniowiec, który w przeszłości przez cztery lata pracował z zespołem Legii

Komentarz

Z Władysławem Jerzym Engelem, nowym dyrektorem sportowym KP Legia Warszawa SSA,rozmawia Maciej Rowiński, dziennikarz "Życia Warszawy."

Od kilku tygodni nie chciał Pan zdradzić, z kim i w jakim charakterze podpisał kontrakt. Czy chodziło właśnie o funkcję dyrektora sportowego Legii, którą zaczął Pan pełnić 17 czerwca?

Nie. To była tylko jedna z propozycji, którą wybrałem i cieszę się, że właśnie tę.

Jakie były te inne?

Nie mówmy o innych. Wybrałem Legię.

Dlaczego zdecydował się Pan po latach wrócić na Łazienkowską jako dyrektor sportowy?

Podobną funkcję nie tak dawno przecież pełniłem w Polonii, gdy trenerem był Dariusz Wdowczyk. Współpraca dała znakomite efekty. Jestem pewien, że podobne będą w Legii.

W Polonii był Pan coachem, czy oznacza to, że Dariusz Kubicki będzie pełnił rolę asystenta?

Nie. W Polonii była inna sytuacja. Darek Wdowczyk debiutował w roli szkoleniowca. Natomiast Darek Kubicki ma już za sobą długi staż trenerski i osiągnięcia zarówno w samodzielnej pracy, a także jako asystent. Jako drugi trener zdobył mistrzostwo Polski. Oczywiście, zawsze będę służył radą merytoryczną. Dariusz Kubicki i Krzysztof Gawara będą mieli zatem pełną swobodę działania.

Był Pan już trenerem Legii. Zdobył nawet z legionistami wicemistrzostwo Polski. Czy zamierza Pan poprawić to osiągnięcie?

Oczywiście. Oba zespoły warszawskie prowadziłem zresztą z dobrym skutkiem. Polonia była przecież mistrzem. Nie ukrywam, że dziś zdecydowanie mocniejszym klubem jest Legia. Dlatego cieszę się, że wróciłem na Łazienkowską.

Co Pan zamierza zmienić w klubie, któremu brakuje pieniędzy?

Dzisiaj podobna sytuacja jest w niemal wszystkich klubach w Polsce. Cała nasza piłka przeżywa trudne chwile. Wiele zależy od ludzi, a nie od środków, którymi dysponują. Niczego więcej nie mogę powiedzieć.

Ale wizję prowadzenia klubu już Pan z pewnością ma?

W klubie zawsze musi być ktoś, kto daje gwarancję rozwoju drużyny; dla obu stron - szefów i właścicieli spółki oraz pionu szkoleniowego. Prezes Andrzej Zarajczyk wybrał mnie do tej roli. Będę odpowiedzialny za politykę kadrową krótkofalową, jak i w dłuższej perspektywie oraz pełną współpracę z menedżerem Legii Januszem Olędzkim i trenerem Darkiem Kubickim. Pierwszy zespół jest w tej chwili oczkiem w głowie spółki i czwarte miejsce wywalczone w minionym sezonie nikogo nie satysfakcjonuje.

Zna się Pan na kupowaniu i sprzedawaniu piłkarzy, co potwierdził Pan pracując w Polonii. Czy uda się Panu sprzedać Stanko Svitlicę za milion dolarów?

Transfery są tylko jednym ze sposobów tworzenia budżetu klubowego, coraz mniej atrakcyjnym. Rynek transferowy powoli się kurczy. Trzeba teraz umieć przestawić się na inne sposoby pracy klubu i myślę, że takie w Legii wypracujemy.

Jaki będzie ten nowy system pracy?

Wkrótce o nim poinformujemy.

Nie boi się Pan, że został wsadzony na narowistego konia?

W prawie każdym polskim klubie istnieje dziś wielkie ryzyko pracy.

Nie wszyscy kibice pamiętają, że kiedyś trenował Pan Legię. Większość raczej kojarzy Pana jako menedżera Polonii i trenera reprezentacji, która poniosła porażkę na mundialu. Nie boi się Pan, że kibice źle Pana przyjmą?

Sondaże opinii publicznej wskazują, że kibice uważają nasz awans i udział w mundialu za wielki sukces. Kibice wiedzą, że nie mogliśmy wywalczyć awansu z grupy. To, co zrobiliśmy, już było ponad możliwości zespołu. Zresztą rok po mundialu widać, że nie potrafimy nawet zbliżyć się do tamtego poziomu. Miałem czat z ponad 1600 internautami i wszyscy wypowiadali się w takim samym tonie: "kiedy wrócą moje czasy reprezentacji narodowej, żeby można było przeżywać mecze, tak jak dawniej".

Nie chcemy przypominać, że łaska pańska (i kibiców) na pstrym koniu jeździ.

To dobrze, tylko wówczas, kiedy jest duża presja kibiców, osiąga się dobre wyniki. Jako selekcjoner reprezentacji narodowej zdawałem sobie sprawę, że jestem odpowiedzialny przed 40 milionami i nie ugiąłem się.

Na jaki okres opiewa Pański kontrakt z Legią?

Powiem o tym za tydzień.

A o wysokości kontraktu też dowiemy się dopiero w czwartek?

O tym w ogóle nie będziemy mówić. To jest tajemnica spółki, której nie mogę złamać.
      I gdziekolwiek los mnie zaprowadzi, zawsze wrócę Warszawo do Ciebie, kiedy zegar życia się zatrzyma, spocząć pragnę tu - pod Twoim niebem

Komentarz

W przeciwienstwie do wiekszosci z Was ta nominacja mnie nie ucieszyla,ale patrze na pana Engela przez pryzmat tego, ze jest Polonista ,podobno nosi nawet sygnet z herbem klubiku z Konwiktorskiej nr 6(to taka mala dygresja).Zarowno on jak i Kubicki to jednak ,dla mnie, o jednego trenera za duzo w naszym klubie,bez wzgledu na to ,czy Engel bedzie zajmowal stanowisko dyrektora sportowego czy jakies inne.Podejrzewam ,ze bedzie to ciagla rywalizacja tych dwoch panow,jeden bedzie czekal az drugiemu podwinie sie noga,a jak zwykle najgorzej na tym nie wyjda oni sami, lecz Legia...
        PS ale oczywiscie ,mam nadzieje , ze sie pomylilem w moim osadach i ze tak nie bedzie.

Komentarz

A ja dorzucę tylko mały link

http://polonia.civ.pl/forum/viewtopic.php?t=469
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

Komentarz

...

Komentarz

Bąka i paru innych wykluczył na szczęście...
              podpis cyfrowy <--------
              ================
              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

A ja myślę, że już niedługo będziecie mieli kolejną zmianę trenera.
                Jestem, a tak jakby mnie nie było...
                Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

Zamieszczone przez Unico
                  oby nie juz wole Kube na ławce niz Engela niech on siedzi sobie na stołku i robi czego Oledzki zrobic nie umiał
                  Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
                  że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
                  choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

Komentarz

Zamieszczone przez _Bart
                    Zamieszczone przez Unico
                    oby nie juz wole Kube na ławce niz Engela niech on siedzi sobie na stołku i robi czego Oledzki zrobic nie umiał
                    tyle ze Zarajczyk zatrudnil Engela jako ubezpieczenie bo raczej nie wiezy ze Kuba sobie pradzi, i na pewno Engel sie skusił gdyz liczy na rychly powrot na lawke

Komentarz

Ja uważam że dobrze że przyszedł Engel,jest to człowiek który zna się na piłce i wie jak to wszystko poukładać,napewno z jego zdaniem będzie liczył się Trylnik...a w sprawach piłkarskich Engel napewno ma większe pojęcie niż trylnik...Ja tam trzymam za niego kciuki
                      Czy deszcz pada, czy nie
                      Ja i tak kocham Cie
                      W moim sercu LEGIA
                      i na dobre i na złe!!!!!!!!!!

Komentarz

Ja jestem 100 % na tak ! Gdzieś czytalem ze Engel (albo Kubicki - to są te efekty picia ... soku jabłkowego ) dostanie polowe tego co Okuka.
                        No ale nie jestem pewien czy Engel czy Kubicki.Ale grunt to to ze Engel ma wtyki (ktos to bardzo dobrze okreslil dając przyklad z Pawelkiem K. ) oraz on ma autorytet w Polsce umie przyciągać sponsorów.A poza tym jakby Kubickiemu bardzo kiepsko się wiodło jest to jakies zabezpieczenie zeby daleko nie szukac kolejnego trenera a Engel moze jako doswiadczony trener podpowiadac Kubickiemu.Z Engelem to nie może być źle żeby tylko jeszcze wymienić na nowych (Jakubas ,Gmoch) zarząd i udziałowców i bedzie COOL

Komentarz

Zamieszczone przez andrzejzb
                          Przeczytalem i szczerze mowiac jedna z wypowiedzi przypomnila mi o jednej rzeczy o ktorej zapomnialem. Mowi o tym tez Wojcik w dzisiejszym PS. Oni mogli sprowadzic Engela nie zeby efektywnie kupowal ale zeby efektywnie sprzedawal. Kasy brak wiec jak bedzie trzeba kogos sprzedac to Engel zadzwoni do pana X i powie: Zenek mamy tu takiego a takiego - wez go do siebie. I Zenek wezmie za niezla kase. Mam nadzieje ze sie myle

Komentarz

Wójcik: Engel to handlarz cytrusów

Jerzy Engel został dyrektorem sportowym Legii Warszawa. Decyzja ta nie spodobała się szczególnie innemu byłemu selekcjonerowi Januszowi Wójcikowi.

„Ja nie zabiegałem o pracę na Łazienkowskiej. A przynajmniej nigdy nie chciałem tam wrócić jako dyrektor. Mnie interesowała jedynie posada trenera. Widać prezes Zarajczyk ma sporo pieniędzy, skoro pozwolił sobie na zatrudnienie Engela. Współczuję tylko Darkowi Kubickiemu, który teraz niewiele będzie miał do powiedzenia” – powiedział Wójcik.

„Znamy na tyle Jureczka, że wiemy, iż będzie stosował swoją politykę personalną. Ale z pozycji dyrektora nie będzie za nią ponosił odpowiedzialności. (...) Zacznie się wyprzedaż towaru i skupywanie bubli. (...) Zacznie się polonizowanie klubu z Łazienkowskiej, czyli sprowadzanie polonijnych odrzutów z innych polskich klubów. To dla najwierniejszych fanów Legii niewyobrażalne. Podobnie jak kierowanie klubem przez człowieka, który nosi sygnet Polonii” – dodał Wójcik.

„Nie jestem zazdrosny, bo nie mam czego zazdrościć temu handlarzowi cytrusów. Mnie się tylko serce kraje, że mój ukochany klub stacza się na psy” – zakończył były selekcjoner.
                            A ja się cieszę, że w moim ukochanym klubie nie będzie Ciebie.

Komentarz

Zacznie się wyprzedaż towaru i skupywanie bubli. (...) Zacznie się polonizowanie klubu z Łazienkowskiej, czyli sprowadzanie polonijnych odrzutów z innych polskich klubów. To dla najwierniejszych fanów Legii niewyobrażalne. Podobnie jak kierowanie klubem przez człowieka, który nosi sygnet Polonii” – dodał Wójcik.
                              Hmmm... ciekawy, czekawy wywiad Wójcika.

MaxyM a jak skomentujesz słowa, które podkreśliłem w wypowiedzi Wójcika?
                              Jestem, a tak jakby mnie nie było...
                              Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

Zamieszczone przez Unico
                                Zacznie się wyprzedaż towaru i skupywanie bubli. (...) Zacznie się polonizowanie klubu z Łazienkowskiej, czyli sprowadzanie polonijnych odrzutów z innych polskich klubów. To dla najwierniejszych fanów Legii niewyobrażalne. Podobnie jak kierowanie klubem przez człowieka, który nosi sygnet Polonii” – dodał Wójcik.
                                Hmmm... ciekawy, czekawy wywiad Wójcika.

MaxyM a jak skomentujesz słowa, które podkreśliłem w wypowiedzi Wójcika?
                                Nawet jeżeli to prawda, to w tej chwili i tak mi jest obojętne kogo Engel naprawdę kocha. Najważniejsze ,by dobrze wywiązywał się ze swojej funkcji , to i wtedy nie będziemy mu tej Poloni wypominać .
                                you may try - (L) - but it won't die!
                                ITI GO HOME!!!

Komentarz

Pracuję...
                                X