Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Engel dyrektorem sportowym !!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Raffi
    Engel przyciąga pieniądze.....Widocznie nie jest/będzie z nimi tak źle, skoro przyszedł w takim momencie...COŚ SIĘ SZYKUJE........W najbliższych 2 tygodniach spodziewam się niespodzianek...
    dokladnie ja tak samo i to duzych

ps
    ja i tka wolalbym Bonka... bo ten to dopiero kase przyciaga :P

Komentarz

ja jetsem za a powodow jest wiele! ja widac chyba sytulacia nie jest taka kiepska jesli engel chce reklamowac swoje nazwisko w legii do bagna by sie nie pchal! jak by co on ma duzo znajomosci i przyciaga ludzi z kasa i jak by nie bylo zna zawodnikow i umie z nimi rozmawiac i wie i za ile pewnie moze sciagnac do legii jakis graczy! a co do okuki to jak sam powiedzil odchodzi bo do rodziny mu bylo teskno a z tym zespolem juz nic by nie osiagnol! a pzreciesz mu legia kontrakt proponowala wiec zaczyna sie dzialc cos dobrego i ja tez oczekuje na dalszy czynny jakie beda sie dziac w legii bo moze byc ciekawie!
      Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

Komentarz

Zamieszczone przez Raffi
        Engel przyciąga pieniądze.....Widocznie nie jest/będzie z nimi tak źle, skoro przyszedł w takim momencie...COŚ SIĘ SZYKUJE........W najbliższych 2 tygodniach spodziewam się niespodzianek...
        Lejesz Pan miód na moje skołatane serce...

Pożyjemy, zobaczymy... już raz go szybko skreśliłem - po MŚ, ale jak wszyscy wiemy powinien zostać i pracować dalej...

Mam tylko nadzieję, że nie zobaczę w Legii Arka Bąka - wprawdzie jest niezły jak na naszą ligę, ale strasznie go nie lubię (sam nie wiem dlaczego )
        "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

Według mnie jest to b.dobra wiadomość ponieważ nie zapominajmy że oprócz uzupełnieniach w składzie jak i obsadzenie ławki trenerskiej sa potrzebni w klubie odpowiedni fachowcy którzy wybiorą dobrych ludzi do naszego zespołu i mają zdolnosci''załatwiania rózneych spraw''.

Wg.mnie J.Engel to równiez dobry wybór poniewaz w moim mniemaniu jest on zwiazany emocjonalnie z Warszawa i napewno poczesci rowniez z Legią w której juz pracowal wiele lat temu i zdecydowanie wole takiego człowieka niz Ptaka Czy Romanowskiego.

ps.niektórzy sie obawiaja ze w nieduzym czasie Kubicki ''poleci z ławki'' a zastapi go Engel.... a według mnie tak doświadczony trener jak Engel równie dobrze u nas jako trener mógłby sie pozytywnie sprawdzić

pozdr
          Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

Zamieszczone przez szczepan
            Zamieszczone przez Raffi
            dokladnie ja tak samo i to duzych
            Czytacie w moich myślach Ja mam ciągle w pamięci to że nowym prezesem PZU został kumpel Zarajczyka i z tym wiążę nadzieje :>
            http://free4web.pl/3/0,85693,default...E5079368F79CD8 -->zapraszam

Komentarz

Przydało by się jakieś oświadczenie Engela albo wywiadzik....

Nie wiem dlaczego taką partyzantkę uprawiają w Legii.

Kurde , cieszę się ....

Komentarz

jak dla mnie to juz teraz Kuba moglby wrocic z powrotem na lawe (he he) tzn. na asystenta - mlody jest, ma czas. Engel sprawdzilby sie u nas. Skoro nie mamy indywidualnosci potrzebny jest nam kolektyw. Nie trzeba chyba mowic, ze Engel potrafi bez trudnosci takowy stworzyc. Mozecie powiedziec, ze jego model sprawdzil sie, az do momentu najwazniejszej imprezy, ale w klubie taki model sprawdzilby sie na 100% niezaleznie od sytuacji.

A teraz troche bodzcow negatywnych. Czy gdyby Engel mial takie wspaniale kontakty w PZPN, to wywaliliby go z posadki?
                bez podpisu

Komentarz

To jest krok w dobrym kierunku. Engel ma na polskim rynku sporą siłę przebicia. Zna kogo trzeba i orientuje się w prawach rządzących rynkiem.
                  Nigdy nie byłem zachwycony panem Olędzkim na tym stanowisku, dlatego ta zmiana mnie cieszy.

Komentarz

Nigdy za nim nie przepadalem ale biorac pod uwage jakich mamy operatywnych dzialaczy to jest dobra wiadomosc.Zdziala na pewno wiecej niz "super odkrywca talentow" Oledzki. Wiec Engel do boju i powodzenia!!

Komentarz

Zamieszczone przez biotronic
                      A teraz troche bodzcow negatywnych. Czy gdyby Engel mial takie wspaniale kontakty w PZPN, to wywaliliby go z posadki?

Mi nie koniecznie chodziło o kontakty wśród tych misiów !

Chodzilo mi o mniej wiecej coś takiego : piłkarz ( np taki Pawel Kryszalowicz) , ma rozwiązany kontrakt , szuka nowego ( dobrego ! ) pracodawcy i pragnie przypomnieć się selekcjonerowi Janasowi . W tym momencie dzwoni do niego Engel i mówi : "Słuchaj Pawełku ,wiesz ,że w tej chwili w Legii jest krucho z pieniędzmi ,ale może dojdziemy do porozumienia w sprawie twojej gry u nas ??? ..." , a Kryszałowicz mając pełne zaufanie do Engela , pamietając mecze z nim , zgadza się :> .A taki Olędzki ?? Jaką miał siłę przebicia ? :/

Wymyśliłem taki pierwszy lepszy przykład a wiadomo ,że podobnych sytuacji może być wiele więcej ....
                      you may try - (L) - but it won't die!
                      ITI GO HOME!!!

Komentarz

Ciesze sie z wielu wzgledow. Po pierwsze Engel jest 152132 razy lepszy od Oledzkiego. Nigdy tego kretacza nie lubilem za same jego odkrywcze transfery. Po drugie Engel ma nazwisko. Legia to firma ale potrzebuje ludzi z nazwiskami. Nie wazne czy to bylby Boniek czy Engel czy ktos inny baaaardzo znany w swiatku, ktos powinien firmowac sklad i dazenia prezesow. Przyklady juz przytaczaliscie wiec nie ma co powtarzac, ale widze tu nowe mozliwosci rozwoju klubu, ktore (wraz ze zmiana nazwy klubu - kosmetyczna ale jednak) otwieraja droge do konstruktywnej promocji Legii. Po trzecie: Obudzmy sie, Engel nie ma wymalowanego na czole krzyzyka z podpisem Caritas. Nie wydaje mi sie zeby przyszedl tu za friko. Podejrzewam ze albo nasi prezesi wiedza o czyms o czym my nie wiemy ($$$ od kogos) albo rzucili Legie na naprawde gleboka wode pod wzgledem finansowym. Jest oczywiscie ewentualnosc ze Engel bedzie pracowal w Legii za symboliczna kase ( :buhaha: dobra koniec zartow). Trzeba miec tylko nadzieje ze z premiami dla Engela nie bedzie tak jak z premiami za Mistrza 2002 i nie dobija one naszego klubu.

Komentarz

PS.

Zamieszczone przez Robert Blonski (GW)
                          W Polonii bardzo dobrze współpracowało mi się z Darkiem Wdowczykiem. On doprowadził zespół do tytułu, ja nie czyhałem na posadę pierwszego trenera. Tak samo wyobrażam sobie współpracę z Darkiem Kubickim i Krzysiem Gawarą, których kiedyś prowadziłem jako trener - mówi Jerzy Engel, nowy dyrektor sportowy Legii.

Robert Błoński: Został Pan dyrektorem sportowym Legii.
                          Jerzy Engel: To nie jest dla mnie nowa funkcja. Podobną pełniłem w Polonii. Praca w Legii to dla mnie wielkie wyzwanie. Czasy są trudniejsze niż kiedyś. Wszyscy liczą każdy grosz. Trudniej o wsparcie.

Będzie Pan szukał sponsora dla Legii?
                          - Będę odpowiadał za politykę kadrową, transferową, wspomagał szkoleniowców.

Czy Dariusz Kubicki może być spokojny o swoją posadę?
                          - W Polonii bardzo dobrze współpracowało mi się z Darkiem Wdowczykiem. On doprowadził zespół do tytułu, ja nie czyhałem na posadę pierwszego trenera. Tak samo wyobrażam sobie współpracę z Darkiem Kubickim i Krzysiem Gawarą, których kiedyś prowadziłem jako trener. To młodzi, żądni sukcesu szkoleniowcy. Ja chcę im pomóc, a nie przeszkadzać.

Będzie Pan czasem uczestniczył w treningach?
                          - Jeśli Darek będzie tego potrzebował, czemu nie. Ale nie sądzę, aby to było konieczne.

Czy Legię stać na Pana? Klub ma kłopoty finansowe.
                          - Kłopoty ma 75 proc. polskich drużyn. W jednej, dwóch wszystko jest poukładane. W innych jest bardzo źle. To wina fatalnej atmosfery wokół naszej piłki. Co chwila mamy jakieś afery i to skuteczne odstrasza potencjalnych inwestorów. Nie będę kosztował Legii tak wiele. Negocjacje trochę trwały, ale wcale nie chodziło o pieniądze.

Wróci Pan jeszcze na ławkę trenerską?
                          - Ja trenerem jestem z zawodu. Nigdy nie zamykam przed sobą żadnej drogi. Wspierałem Wdowczyka, a potem zostałem selekcjonerem kadry. Praca dyrektora sportowego mi nie przeszkodziła.

Czy do Legii trafią: Bąk, Bartczak i Dziewicki z Amiki?
                          - Nigdy te nazwiska nie wchodziły w rachubę, jeśli chodzi o Legię.

A Giuliano, Poledica, Klimek?
                          - Tak. Legia jest nimi zainteresowana.

Do tej pory mówiło się, że jeśli przyjdzie Pan do Legii, to jako trener i z nowym właścicielem - Zbigniewem Jakubasem.
                          - Byłem z nim po słowie. Gdyby "wszedł" w Legię, pracowałbym w tym klubie. Z tego nic nie wyszło, a ja się cieszę, że zostałem obdarzony zaufaniem przez właściciela Pol-Motu Andrzeja Zarajczyka.
                          Wogole kolejny efekt nazwiska, Gdyby kto inny zostal tym dyrektorem nikt by tego pewnie nie odnotowal ale ze to Engel to od razu na wszystkich pierwszych stronach jest info.

Komentarz

Czy do Legii trafią: Bąk, Bartczak i Dziewicki z Amiki?

- Nigdy te nazwiska nie wchodziły w rachubę, jeśli chodzi o Legię.

A Giuliano, Poledica, Klimek?

- Tak. Legia jest nimi zainteresowana
                            podpis cyfrowy <--------
                            ================
                            Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

gwiazdy? o Aniole

za legia.net
                              Dla mnie zatrudnienie Jerzego Engela to znak, że w Legii idzie ku lepszemu. Były selekcjoner kadry na pewno może poprawić wizerunek klubu. To jeden z nielicznych ludzi, która sprawił ostatnio, że wizerunek polskiej piłki zmienił się na lepsze - mówi kapitan Legii Cezary Kucharski. Engel podpisał z Legią dwuletni kontrakt. - Będzie kimś więcej niż dyrektorem sportowym - mówi prezes Edward Trylnik. - W zakres jego kompetencji wchodzą: transfery zawodników, określenie, razem z trenerem Dariuszem Kubickim, strategii szkoleniowej dla całego klubu. Od pierwszej drużyny do najmłodszych. Ma odbudować morale w drużynie, która w tym sezonie była w lidze czwarta i nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów.

hmmm. co do Bąka i tych dwóch to nic nowego bo Legii na nich nie stać.wogóle na nikogo Legii nie stac i będzie dobrze jak za rok będzie 4 miejsce.Chyba ze przez te 2 magiczne tygodnie coś się zmieni....?

Komentarz

Engel: Kubicki nie będzie moim asystentem

- To była tylko jedna z propozycji, którą wybrałem i cieszę się, że właśnie tę – powiedział nowy dyrektor sportowy Legii Warszawa Jerzy Engel, który rozmawiał z dziennikarzami „Życia Warszawy”.

- Dlaczego po tylu latach zdecydowałem się wrócić do Legii? Podobną funkcję nie tak dawno przecież pełniłem w Polonii, gdy trenerem był Dariusz Wdowczyk. Współpraca dała znakomite efekty. Jestem pewien, że podobne będą w Legii.

- Jestem dyrektorem sportowym i nie oznacza to, że Dariusz Kubicki będzie moim asystentem. W Polonii była inna sytuacja, ponieważ Dariusz Wdowczyk był początkującym trenerem. Kubicki ma już za sobą długi staż trenerski i osiągnięcia zarówno w samodzielnej pracy jak i w roli asystenta. Oczywiście zawsze będę służył radą merytoryczną. Dariusz Kubicki i Krzysztof Gawara będą mieli zatem pełną swobodę działania – dodał były selekcjoner reprezentacji Polski.

- Cała nasza piłka przeżywa trudne chwile. Wiele zależy od ludzi, a nie od środków, którymi dysponują. Niczego więcej nie mogę powiedzieć. W klubie zawsze musi być ktoś, kto daje gwarancję rozwoju drużyny; dla obu stron - szefów i właścicieli spółki oraz pionu szkoleniowego. Prezes Andrzej Zarajczyk wybrał mnie do tej roli. Będę odpowiedzialny za politykę kadrową krótkofalową, jak i w dłuższej perspektywie oraz pełną współpracę z menedżerem Legii Januszem Olędzkim i trenerem Darkiem Kubickim – zakończył Jerzy Engel.

Więcej w "Życiu Warszawy
                                Przyznam, że już od dawna nic mnie tak nie ucieszyło... .

Komentarz

Pracuję...
                                X