Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Starty kolarzy Legii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowy ranking UCI:
    Nasi:
    93 92 ZAMANA Cezary ANM 36 477,00
    110 111 PIĄTEK Zbigniew ANM 37 429,00
    193 189 BROŻYNA Tomasz CCC 33 293,00
    216 214 ROMANIK Radosław CCC 36 267,00
    219 219 KOHUT Sławomir CCC 26 261,00
    292 290 PRZYDZIAŁ Piotr CCC 29 191,00
    309 302 WADECKI Piotr QSD 30 181,00
    323 323 RUTKIEWICZ Marek COF 22 173,00
    432 436 SAPA Marcin MIK 27 126,00
    9 432 436 SKIBA Sebastian LEG 25 126,00
    442 444 BARANOWSKI Dariusz CCC 31 123,00
    455 458 PAWLAK Wojciech MIK 34 119,00
    460 462 SZMYD Sylwester MER 25 116,00
    467 469 STAFIEJ Kazimierz ANM 35 115,00
    477 479 KOHUT Seweryn CCC 27 112,00
    532 538 RADOSZ Robert SER 28 93,00
    551 555 GALIŃSKI Marek CCC 29 87,00
    18 581 584 KRUPA Dawid LEG 23 81,00
    19 589 591 HUZARSKI Bartosz ANM 23 79,00
    20 607 609 WOJTAS Arkadiusz CCC 26 74,00
    24 731 735 RUDNICKI Dariusz LEG 22 51,00
    39 964 971 WALCZAK Jacek LEG 24 27,00
    40 980 986 BŁAŻEJ Marek LEG 26 26,00
    43 987 994 SZANIAWSKI Paweł LEG 22 25,00
    45 1008 1015 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz LEG 23 24,00
    52 1285 1300 RYBCZYŃSKI Mateusz LEG 22 13,00
    53 1322 1336 NOWAK Hubert LEG 23 12,00
    54 1359 1376 WEŁNIAK Jarosław LEG 25 11,00


    UWAGA!

    Na trasę Mistrzostw Świata na czas wyruszył właśnie nasz Dawid Krupa - za 40 minut początek relacji na Eurosporcie!!!!

    http://www.tissottiming.com/sports/c...e/index_en.htm
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

    Komentarz


    • Małe resume dotychczasowych startów naszych kolarzy na MŚ: Krupa 29. na czas, rudnicki nie ukończył wyścigu orlików (U-23) ze startu wspólnego.

      W tej chwili Krupa jedzie w wyścigu elity (relacja na France 3 i od 21.00 w Eurosporcie! ).
      Śledzić na żywo w internecie można na stronie:
      http://www.tissottiming.com/sports/c...t_en_evt10.htm

      Ostatecznie Krupa ukończył wyścig na 98. miejscu (+9.18 ) i zarobił 10 p. do klas. UCI.
      podpis cyfrowy <--------
      ================
      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

      Komentarz


      • to razem 16!
        koko koko Skorza spoko...

        Komentarz


        • i 50 miejsc wyżej w rankingu UCI
          podpis cyfrowy <--------
          ================
          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

          Komentarz


          • A już jest nowy ranking?


            A tak na marginesie - czy wiadomo już, co bedzie z LEgią w przyszłym sezonie?
            Czy będzie nowy sponsor? Czy wogóle się wycofa, czy LEgia będzie w II, czy w III dywizji, kto zostajem, kto dojdzie itd. itp?
            koko koko Skorza spoko...

            Komentarz


            • Jest nowy ranking - Skiba jest 424.(9-11 z Polaków z Sapą i Szmydem), Krupa 514.(16. z Polaków), reszta bez większych zmian (tzn. po 4-8 miejsc wyzej). Legia na pewno będzie jeździła w przyszłym roku, ale nic więcej nie wiadomo. Zapewne znowu w 3. dywizji , ale na razie nic nie wiem na ten temat.
              http://www.uci.ch/francais/road/rank...003/indexR.htm
              podpis cyfrowy <--------
              ================
              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

              Komentarz


              • Mały update do wyników MŚ: Raivis Belohvościks, który przez pół dystansu woził się na bezczelnego za jednym z kolarzy z czołówki i dzięki temu wyprzedził Dawida Krupę, z którym wyraźnie przegrywał na 2 pierwszych międzyczasach, został zdyskwalifikowany, a w związku z tym nasz kolarz zajął ostatecznie 28. lokatę.

                Miejsca naszych:

                1 86 93 ZAMANA Cezary ANM 36 487,00
                2 114 112 PIĄTEK Zbigniew ANM 37 419,00
                3 204 193 BROŻYNA Tomasz CCC 33 278,00
                4 215 216 ROMANIK Radosław CCC 36 267,00
                5 226 219 KOHUT Sławomir CCC 26 246,00
                6 292 293 PRZYDZIAŁ Piotr CCC 29 191,00
                7 323 311 WADECKI Piotr QSD 30 171,00
                8 344 324 RUTKIEWICZ Marek COF 22 163,00
                9 424 433 SAPA Marcin MIK 27 126,00
                9 424 433 SKIBA Sebastian LEG 25 126,00
                9 424 461 SZMYD Sylqester MER 25 126,00
                12 438 443 BARANOWSKI Dariusz CCC 31 123,00
                13 449 456 PAWLAK Wojciech MIK 34 119,00
                14 458 467 STAFIEJ Kazimierz ANM 35 115,00
                15 468 477 KOHUT Seweryn CCC 27 112,00
                16 514 550 KRUPA Dawid LEG 23 98,00
                17 546 553 GALIŃSKI Marek CCC 29 87,00
                18 570 532 RADOSZ Robert SER 28 83,00
                19 586 593 HUZARSKI Bartosz ANM 23 79,00
                20 606 611 WOJTAS Arkadiusz CCC 26 74,00
                24 729 735 RUDNICKI Dariusz LEG 22 51,00
                39 960 965 WALCZAK Jacek LEG 24 27,00
                40 975 981 BŁAŻEJ Marek LEG 26 26,00
                42 982 987 SZANIAWSKI Paweł LEG 22 25,00
                45 1004 1009 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz LEG 23 24,00
                51 1280 1288 RYBCZYŃSKI Mateusz LEG 22 13,00
                52 1316 1324 NOWAK Hubert LEG 23 12,00
                53 1353 1361 WEŁNIAK Jarosław LEG 25 11,00


                /drużynowo:
                1. dywizja:
                1 1 FAS FASSA BORTOLO ITA 8 096,75
                2 2 TEL TEAM TELEKOM GER 7 786,50
                3 3 QSD QUICK STEP - DAVITAMON BEL 7 778,75
                29 29 CCC CCC POLSAT POL 2 079,00

                2. dywizja:
                1 1 BCT BANKGIROLOTERIJ CYCLING TEAM NED 3 030,00
                2 2 ALM PATERNINA - COSTA DE ALMERIA ESP 2 058,00
                3 3 DNC DE NARDI - COLPACK ITA 2 024,00

                3. dywizja:
                1 1 ANM ACTION NVIDIA MRÓZ POL 1 333,00
                2 2 SAT SATURN CYCLING TEAM USA 1 061,00
                3 3 PER PERUTNINA PTUJ SLO 816,00
                4 4 VOL VOLKSBANK IDEAL AUT 657,00
                5 5 TBA TEAM BARLOWORLD RSA 563,00
                6 6 TBS TEAM BIANCHI SCANDINAVIA SWE 536,00
                7 7 RB3 RABOBANK NED 508,00
                8 8 MIK MIKOMAX - BROWAR STAROPOLSKI POL 462,00
                9 9 7UP 7UP / MAXXIS USA 414,00
                10 10 LEG LEGIA POL 390,00
                16 15 SER SERVISCO - KOOP POL 268,00
                19 19 AMO AMORE & VITA BERETTA POL 223,00
                21 21 WEL WELTOUR RADIO KATOWICE POL 156,00
                40 40 BND BONDA POL 68,00
                podpis cyfrowy <--------
                ================
                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                Komentarz


                • No to ma Dawid dodatkowy punkcik! W rakningu raczej daleko za ten punkcik nie przeskoczl
                  koko koko Skorza spoko...

                  Komentarz


                  • Jak już napisał Yevaud, bardzo możliwe, że Dawid Krupa po sezonie przejdzie do Mroza:
                    W dobrym humorze kończy sezon Dawid Krupa, rzeszowski kolarz startujący w barwach Legii Warszawa. Wygrał 115-kilometrowy wyścig na zakończenie sezonu w Przasnyszu i otrzymał ofertę angażu do Action nVidia Mróz.
                    Otrzymałem wstępną ofertę z tej grupy. Wkrótce wyjaśni się, czy będę tam jeździł. Nie ukrywam, że liczę na kontrakt, bo to ambitna grupa, która w przyszłości chce brać udział w wielkich europejskich wyścigach, z Tour de France włącznie - powiedział kolarz.

                    Źródło: "Dziennik Nowiny".
                    RANKING UCI z 19.10:

                    1 87 86 ZAMANA Cezary ANM 36 487,00
                    2 115 114 PIĄTEK Zbigniew ANM 37 419,00
                    3 199 204 BROŻYNA Tomasz CCC 33 280,00
                    4 210 215 ROMANIK Radosław CCC 36 269,00
                    5 227 226 KOHUT Sławomir CCC 26 246,00
                    6 284 292 PRZYDZIAŁ Piotr CCC 29 196,00
                    7 327 323 WADECKI Piotr QSD 30 171,00
                    8 346 344 RUTKIEWICZ Marek COF 22 163,00
                    9 406 438 BARANOWSKI Dariusz CCC 31 132,00
                    10 418 424 SZMYD Sylwester MER 25 128,00
                    11 423 424 SAPA Marcin MIK 27 126,00
                    11 423 424 SKIBA Sebastian LEG 25 126,00
                    13 446 449 PAWLAK Wojciech MIK 34 119,00
                    14 457 458 STAFIEJ Kazimierz ANM 35 115,00
                    15 462 468 KOHUT Seweryn CCC 27 112,00
                    16 513 514 KRUPA Dawid LEG 23 98,00
                    17 545 546 GALIŃSKI Marek CCC 29 87,00
                    18 570 570 RADOSZ Robert SER 28 83,00
                    19 585 586 HUZARSKI Bartosz ANM 23 79,00
                    20 606 606 WOJTAS Arkadiusz CCC 26 74,00
                    24 730 729 RUDNICKI Dariusz LEG 22 51,00
                    39 961 960 WALCZAK Jacek LEG 24 27,00
                    40 976 975 BŁAŻEJ Marek LEG 26 26,00
                    42 982 982 SZANIAWSKI Paweł LEG 22 25,00
                    45 1004 1004 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz LEG 23 24,00
                    51 1276 1280 RYBCZYŃSKI Mateusz LEG 22 13,00
                    52 1313 1316 NOWAK Hubert LEG 23 12,00
                    53 1348 1353 WEŁNIAK Jarosław LEG 25 11,00


                    Klasyfikacja drużynowa (III dywizja):
                    DIV III
                    1 1 ANM ACTION NVIDIA MRÓZ POL 1 333,00
                    2 2 SAT SATURN CYCLING TEAM USA 1 061,00
                    3 3 PER PERUTNINA PTUJ SLO 816,00
                    4 4 VOL VOLKSBANK IDEAL AUT 651,00
                    5 5 TBA TEAM BARLOWORLD RSA 563,00
                    6 6 TBS TEAM BIANCHI SCANDINAVIA SWE 536,00
                    7 7 RB3 RABOBANK NED 508,00
                    8 8 MIK MIKOMAX - BROWAR STAROPOLSKI POL 462,00
                    9 9 7UP 7UP / MAXXIS USA 414,00
                    10 10 LEG LEGIA POL 390,00
                    16 16 SER SERVISCO - KOOP POL 268,00
                    19 19 AMO AMORE & VITA BERETTA POL 229,00
                    21 21 WEL WELTOUR RADIO KATOWICE POL 156,00
                    39 40 BND BONDA POL 68,00
                    podpis cyfrowy <--------
                    ================
                    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                    Komentarz


                    • Do Legii przyjdzie prawdopodobnie 19-letni Piotr Bukszyński, wychowanek KIA Motors Iwona Łódź, w zeszłym sezonie stażujący również w Mikomaxie.
                      W zeszłym roku zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Kalisz - Konin oraz 20. w klas. gen. Wyścigu Przyjaźni Polsko - Ukraińskiej.



                      RANKING NA KONIEC ROKU

                      Miejsca Polaków:

                      1 87 87 ZAMANA Cezary ANM 36 487,00
                      2 114 115 PIATEK Zbigniew ANM 37 419,00
                      3 200 199 BROŻYNA Tomasz CCC 33 280,00
                      4 209 210 ROMANIK Radosław CCC 36 269,00
                      5 227 227 KOHUT Sławomir CCC 26 246,00
                      6 284 284 PRZYDZIAŁ Piotr CCC 29 196,00
                      7 319 346 RUTKIEWICZ Marek COF 22 178,00
                      8 330 327 WADECKI Piotr QSD 30 171,00
                      9 406 406 BARANOWSKI Dariusz CCC 31 132,00
                      10 419 418 SZMYD Sylwester MER 25 128,00
                      11 425 423 SAPA Marcin MIK 27 126,00
                      12 425 423 SKIBA Sebastian LEG 25 126,00
                      13 448 446 PAWLAK Wojciech MIK 34 119,00
                      14 459 457 STAFIEJ Kazimierz ANM 35 115,00
                      15 464 462 KOHUT Seweryn CCC 27 112,00
                      16 516 513 KRUPA Dawid LEG 23 98,00
                      17 546 545 GALIŃSKI Marek CCC 29 87,00
                      18 569 570 RADOSZ Robert SER 28 83,00
                      19 584 585 HUZARSKI Bartosz ANM 23 79,00
                      20 607 606 WOJTAS Arkadiusz CCC 26 74,00
                      21 614 612 CHMIELEWSKI Piotr CCC 33 72,00
                      22 684 673 RĘBIEWSKI Jarosław MIK 29 60,00
                      23 712 707 KŁOCZKO Tomasz WEL 32 55,00
                      24 737 730 RUDNICKI Dariusz LEG 22 51,00
                      25 763 752 ZARADNY Piotr MIK 31 47,00
                      26 770 759 WAJS Grzegorz SER 30 46,00
                      27 817 803 CIESIELSKI Krzysztof SER 29 40,00
                      28 828 813 LISOWICZ Tomasz MIK 26 39,00
                      29 828 813 ZARĘBSKI Jarosław CCC 24 39,00
                      30 838 823 GĘBKA Marcin WEL 29 38,00
                      31 844 830 MAZUR Piotr BND 21 37,00
                      32 872 857 KRASIŃSKI Artur SER 32 35,00
                      33 916 901 ZUGAJ Paweł BND 24 31,00
                      34 925 911 KWIATKOWSKI Grzegorz WEL 24 30,00
                      35 925 911 WADECKI Adam ANM 26 30,00
                      36 953 940 CZAJKOWSKI Daniel SER 25 29,00
                      37 960 949 KALEMBA Wojciech WEL 34 28,00
                      38 974 961 KAMIŃSKI Mariusz MIK 24 27,00
                      39 974 961 WALCZAK Jacek LEG 24 27,00
                      40 987 976 BŁAŻEJ Marek LEG 26 26,00

                      41 992 982 PAWLYTTA Michał 20 25,00
                      42 992 982 SZANIAWSKI Paweł LEG 22 25,00
                      43 1010 1004 JEŻOWSKI Krzysztof MIK 28 24,00
                      44 1010 1004 LEWANDOWSKI Marcin ANM 26 24,00
                      45 1010 1004 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz LEG 23 24,00
                      46 1032 1026 ROSOLIŃSKI Grzegorz SER 31 23,00
                      47 1082 1071 KIENDYŚ Tomasz MIK 26 20,00
                      48 1105 1097 CHRZANOWSKI Sławomir JOK 34 19,00
                      49 1190 1186 NIEMEC Przemysław AMO 23 15,00
                      50 1190 1186 WESOŁY Marek AMO 25 15,00
                      51 1279 1276 RYBCZYŃSKI Mateusz LEG 22 13,00
                      52 1315 1313 NOWAK Hubert LEG 23 12,00
                      53 1351 1348 WEŁNIAK Jarosław LEG 25 11,00

                      54 1380 1379 SPRUCH Zbigniew LAM 38 10,00
                      55 1411 1412 MIKOŁAJCZYK Przemysław SER 33 9,00
                      56 1474 1477 KRZYWY Krzysztof ANM 25 8,00
                      57 1543 1544 BODNAR Łukasz CCC 21 7,00
                      58 1587 1590 KSOBIAK Bartłomiej 27 6,00
                      59 1587 1590 PODOLSKI Łukasz CCC 23 6,00
                      60 1631 1636 GRONKIEWICZ Grzegorz WEL 38 5,00
                      61 1631 1636 SZAFRAŃSKI Krzysztof CCC 31 5,00
                      62 1729 1732 KRZESZOWIEC Artur JOK 31 4,00
                      63 1812 1813 MACIEJEWSKI Marek SER 26 3,00

                      Klasyfikacja narodowa:

                      Poz. Poz. Punkty
                      09/11 19/10
                      -------------------------------------------------
                      1 1 WŁOCHY 14 678,25
                      2 2 HISZPANIA 9 987,75
                      3 3 NIEMCY 7 768,10
                      4 4 FRANCJA 6 679,15
                      5 5 BELGIA 5 385,75
                      6 6 HOLANDIA 5 256,00
                      7 7 AUSTRALIA 5 014,10
                      8 8 U.S.A. 4 849,95
                      9 9 SZWAJCARIA 4 819,75
                      10 10 DANIA 3 614,95
                      11 11 ROSJA 3 141,40
                      12 12 UKRAINA 3 042,50
                      13 13 KAZACHSTAN 2 561,00
                      14 14 POLSKA 2 506,00
                      15 15 WIELKA BRYTANIA 2 245,00
                      16 16 AUSTRIA 2 207,20
                      17 17 COLUMBIA 2 123,75
                      18 18 PORTUGALIA 1 990,00
                      19 19 CZECHY 1 964,90
                      20 20 SŁOWENIA 1 722,50
                      21 21 ESTONIA 1 483,40
                      22 22 NORWEGIA 1 236,35
                      23 25 NOWA ZELANDIA 1 102,99
                      24 23 SZWECJA 1 075,00
                      25 24 LUKSEMBURG 1 065,50
                      26 26 ŁOTWA 822,50
                      27 28 LITWA 731,00
                      28 27 RPA 722,00
                      29 29 KANADA 713,25
                      30 30 SŁOWACJA 461,00

                      Klasyfikacja drużynowa:

                      DIV I
                      1 1 FAS FASSA BORTOLO ITA 8 559,75
                      2 2 QSD QUICK STEP - DAVITAMON BEL 7 919,75
                      3 3 TEL TEAM TELEKOM GER 7 855,50
                      4 4 SAE SAECO MACCHINE PER CAFFE ITA 7 854,00
                      5 5 BAN IBANESTO.COM ESP 6 481,00
                      25 25 DEL JEAN DELATOUR FRA 2 685,00
                      26 26 FAK TEAM FAKTA DEN 2 541,00
                      27 28 TBI TEAM BIANCHI GER 2 418,40
                      28 27 LAN LANDBOUWKREDIET - COLNAGO BEL 2 407,00
                      29 29 CCC CCC POLSAT POL 2 105,00


                      DIV III
                      1 1 ANM ACTION NVIDIA MRÓZ POL 1 333,00
                      2 2 SAT SATURN CYCLING TEAM USA 1 174,00
                      3 3 PER PERUTNINA PTUJ SLO 816,00
                      4 4 VOL VOLKSBANK IDEAL AUT 667,00
                      5 5 TBA TEAM BARLOWORLD RSA 552,00
                      6 7 RB3 RABOBANK NED 508,00
                      7 6 TBS TEAM BIANCHI SCANDINAVIA SWE 507,00
                      8 8 MIK MIKOMAX - BROWAR STAROPOLSKI POL 462,00
                      9 10 LEG LEGIA POL 390,00
                      10 9 7UP 7UP / MAXXIS USA 374,00
                      15 19 AMO AMORE & VITA BERETTA POL 302,00
                      17 16 SER SERVISCO - KOOP POL 268,00
                      23 21 WEL WELTOUR RADIO KATOWICE POL 156,00
                      38 39 BND BONDA POL 68,00
                      podpis cyfrowy <--------
                      ================
                      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                      Komentarz


                      • Legia zarejestrowana przez UCI

                        Legia Bazyliszek - Sopro, pod taką nazwą została zarejestrowana warszawska drużyna w trzeciej dywizji.

                        W zgłoszonym składzie znalazło się na razie 13 zawodników: Marek Błażej, Sebastian Jezierski, Dawid Krupa, Krzysztof Miara, Dariusz Rudnicki, Mateusz Rybczyński, Sebastian Skiba, Paweł Szaniawski, Jacek Walczak, Daniel Wasiewicz, Jarosław Wełniak, Grzegorz Żołędziowski oraz wracający po okresie dyskwalifikacji Hubert Nowak.

                        Dotąd UCI zarejestrowała 61 ekip trzeciodywizyjnych. Oprócz Legii polscy kolarze widnieją w składach Amore & Vita Beretta (Artusz Krzeszowiec, Łukasz Kacorzyk, Mateusz Mróz, Michał Pomietło, Marek Wesoły), Team Nippo (Mariusz Wiesiak) i Team Moser - AH.NL (Piotr Mazur).

                        W najbliższym czasie powinny zostać zarejestrowane kolejne polskie ekipy (DHL [ - już została zarejestrowana], Hoop, Śnieżka, Knauf) oraz zagraniczne, m. in. portugalska Antarte-Rota Dos Moveis (Jacek Morajko) i czeska Favorit (Kacper Sowiński, Sławomir Chrzanowski).
                        Sopro to w tej chwili część grupy Mapei. Produkują materiały chemiczne i budowlane: kleje, fugi, gładzie szpachlowe, cement płytki ceramiczne itd. miejmy nadzieję, że wpomogą grupę sporym zastrzykiem finansowym
                        Drużynę opuścicli zatem : Sławomir Abramczuk , Mariusz Darkowski i Konrad Łapa . Nie dołączyli również zapowiadani Michal Ładosz i Piotr Bukszyński

                        Ranking z 22.02:

                        Miejsca polskich kolarzy:

                        Poz. Poz. Gr. Wiek Punkty
                        22/02 08/02
                        ---------------------------------------------------------------
                        1 85 87 ZAMANA Cezary CHO 37 487,00
                        2 114 111 PIĄTEK Zbigniew CHO 38 419,00
                        3 196 198 BROŻYNA Tomasz ATI 34 280,00
                        4 208 208 ROMANIK Radosław 37 269,00
                        5 222 224 KOHUT Sławomir 27 246,00
                        6 286 290 PRZYDZIAŁ Piotr 30 196,00
                        7 318 318 RUTKIEWICZ Marek RAG 23 178,00
                        8 329 331 WADECKI Piotr LOT 31 171,00
                        9 405 407 BARANOWSKI Dariusz LST 32 132,00
                        10 422 422 SZMYD Sylwester SAE 26 128,00
                        11 427 427 SAPA Marcin 28 126,00
                        11 427 427 SKIBA Sebastian 26 126,00
                        451 453 PAWLAK Wojciech 35 119,00
                        462 464 STAFIEJ Kazimierz ATI 36 115,00
                        469 469 KOHUT Seweryn 28 112,00
                        16 520 522 KRUPA Dawid 24 98,00
                        554 550 GALIŃSKI Marek 30 87,00
                        578 574 RADOSZ Robert 29 83,00
                        592 587 HUZARSKI Bartosz ATI 24 79,00
                        608 607 WOJTAS Arkadiusz 27 74,00
                        616 616 CHMIELEWSKI Piotr ATI 34 72,00
                        684 687 RĘBIEWSKI Jarosław 30 60,00
                        717 717 KŁOCZKO Tomasz 33 55,00
                        24 736 738 RUDNICKI Dariusz 23 51,00
                        763 769 ZARADNY Piotr 32 47,00
                        771 777 WAJS Grzegorz 31 46,00
                        824 828 CIESIELSKI Krzysztof 30 40,00
                        840 841 LISOWICZ Tomasz 27 39,00
                        840 841 ZARĘBSKI Jarosław 25 39,00
                        852 853 GĘBKA Marcin 30 38,00
                        858 859 MAZUR Piotr TMA 22 37,00
                        885 885 KRASIŃSKI Artur 33 35,00
                        922 925 ZUGAJ Paweł 25 31,00
                        929 933 KWIATKOWSKI Grzegorz 25 30,00
                        929 933 WADECKI Adam ATI 27 30,00
                        957 962 CZAJKOWSKI Daniel 26 29,00
                        967 970 KALEMBA Wojciech 35 28,00
                        981 984 KAMIŃSKI Mariusz 25 27,00
                        38 981 984 WALCZAK Jacek 25 27,00
                        40 998 999 BŁAŻEJ Marek 27 26,00

                        1002 1002 PAWLYTA Michał ATI 21 25,00
                        41 1002 1002 SZANIAWSKI Paweł 23 25,00
                        1015 1017 JEŻOWSKI Krzysztof 29 24,00
                        1015 1017 LEWANDOWSKI Marcin ATI 27 24,00
                        43 1015 1017 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz 24 24,00
                        1035 1040 ROSOLIŃSKI Grzegorz 32 23,00
                        1080 1091 KIENDYŚ Tomasz 27 20,00
                        1105 1115 CHRZANOWSKI Sławomir 35 19,00
                        1186 1199 NIEMEC Przemysław MIE 24 15,00
                        1186 1199 WESOŁY Marek AMO 26 15,00
                        51 1277 1292 RYBCZYŃSKI Mateusz 23 13,00
                        52 1314 1326 NOWAK Hubert 24 12,00
                        53 1355 1363 WEŁNIAK Jarosław 26 11,00

                        1382 1390 SPRUCH Zbigniew 39 10,00
                        1417 1422 MIKOŁAJCZYK Przemysław 34 9,00
                        1481 1490 KRZYWY Krzysztof ATI 26 8,00
                        1550 1561 BODNAR Łukasz 22 7,00
                        1593 1605 KSOBIAK Bartłomiej 28 6,00
                        1593 1605 PODOLSKI Łukasz 24 6,00
                        1641 1653 GRONKIEWICZ Grzegorz 39 5,00
                        1641 1653 SZAFRAŃSKI Krzysztof 32 5,00
                        1739 1750 KRZESZOWIEC Artur AMO 32 4,00
                        1825 1835 MACIEJEWSKI Marek 27 3,00

                        Klasyfikacja narodowa:

                        Poz. Poz. Punkty
                        22/02 08/02
                        -------------------------------------------
                        1 1 Włochy 14201,50
                        2 2 Hiszpnia 10092,75
                        3 3 Niemcy 7904,10
                        4 4 Francja 6616,40
                        5 5 Belgia 5653,75
                        6 6 Holandia 5224,50
                        7 7 Australia 5142,35
                        8 9 USA 4921,95
                        9 8 Szwajcaria 4890,00
                        10 10 Dania 3454,95
                        11 11 Rosja 3188,15
                        12 12 Ukraina 3163,50
                        13 13 Kazachstan 2614,00
                        14 14 Polska 2506,00
                        15 17 Kolumbia 2282,75
                        podpis cyfrowy <--------
                        ================
                        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                        Komentarz


                        • Kurde! Co moderator, to moderator.
                          Właśnei miałem zamieścić link http://szosa.rowery.org/article/9656
                          a tu już sie wiadomość ukazała.


                          Nie odeszli ani Skiba, ani uczestnik ostatnich MŚ Krupa. W składzie Legii Szaniawski, Żołędziowski, Rudnicki, Walczak, Wełniak. - ci najbardzije aktywni. Teraz większe doświadczenie po ich stronie. Powinno być dobrze. Mogą chłopaki walczyć nawet z HOOPem - dawnym CCC.
                          koko koko Skorza spoko...

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ZW
                            Koniec chudych lat

                            Kolarstwo. Legia i DHL nadal w III dywizji


                            Dwie zawodowe grupy kolarskie będą w tym sezonie reprezentować Warszawę w profesjonalnym peletonie. Obie mają nowych sponsorów.

                            W nazwie Legii firma Sopro zastąpiła Lux-med. Drugim sponsorem ekipy pozostaje restauracja Bazyliszek. Z kolei dawne Servisco Zbigniewa Szczepkowskiego zupełnie zmieniło szyld. Teraz grupa nazywa się DHL Author.

                            Czy to oznacza, że zwiększyły się też budżety grup i można liczyć na podniesienie poziomu sportowego?

                            - Kolarstwo w Polsce przeżywa głęboki kryzys. Teraz sukcesem jest utrzymanie stanu posiadania i to nam się udało - mówi menedżer Legii Marcin Wasiołek. - Nasz budżet wynosi około miliona złotych. To dokładnie tyle, by utrzymać ekipę w III dywizji.

                            - Na II dywizję potrzeba już ok. 2,5 mln złotych - mówi szef DHL Zbigniew Szczepkowski, który także zarejestrował swoją grupę w III lidze.

                            - Myślę, że w naszym przypadku utrzymanie tego samego składu oznacza nawet wzmocnienie. W Legii od kilku lat jeżdżą ci sami kolarze. Teraz wchodzą w najlepszy wiek. To musi przynieść efekt - przewiduje Marcin Wasiołek.

                            - W mojej grupie pojawiło się kilku nowych kolarzy - zdradza Zbigniew Szczepkowski. - Najbardziej cieszę się z pozyskania sprintera Marcina Gębki. Myślę, że ciekawym zawodnikiem o dużej przyszłości jest też Mariusz Witecki, który ostatnio jeździł w jednej z grup francuskich.

                            - Niestety, trudno znaleźć teraz w Polsce dobrego, młodego kolarza - narzeka Wasiołek. - W tym sezonie postawiliśmy sobie trzy główne cele. Najważniejszym jest zakwalifikowanie się jednego z naszych zawodników do reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Atenach. Następnie, już tradycyjnie, dobre starty w Wyścigu Pokoju oraz Tour de Pologne i wreszcie zwycięstwo w organizowanym przez nas Wyścigu Dookoła Mazowsza - wylicza Wasiołek.

                            Plany DHL Author są bardzo podobne. Szefów obu drużyn zapytaliśmy o ich szanse w walce z najmocniejszymi polskimi zespołami.

                            - Najbardziej doświadczeni kolarze jeżdżą w Action ATI (jedyna polska grupa w II dywizji) i Hoop-CCC-Polsat. Teoretycznie właśnie te drużyny powinny nadawać ton w krajowym peletonie - uważa Wasiołek.

                            - W tym sezonie poziom się wyrówna. Żadna ekipa nie będzie zdecydowanie lepsza od pozostałych - prorokuje Szczepkowski.- Żeby wygrać Tour de Pologne, trzeba mieć budżet na poziomie 4 mln złotych. Dlatego nie będę obiecywał triumfu w tej imprezie. Nasz plan zakłada, że za rok, góra dwa, awansujemy do drugiej dywizji - kończy Marcin Wasiołek.

                            - Moi sponsorzy już w przyszłym roku chcą mocniej wejść w finansowanie grupy. Myślę, że chude lata warszawskiego kolarstwa już się kończą - dodaje Szczepkowski.

                            5.03.2004 r.


                            Bidon
                            podpis cyfrowy <--------
                            ================
                            Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                            Komentarz


                            • No i zaczęło się
                              Zaczęło się wyścigiem Jadranska Magistrala (1-14.03) w Chorwacji. W stawce aż 180 (!) kolarzy także 3 najlepsze polskie grupy: Legia, Action Ati i Hoop CCC-Polsat

                              Prolog: (820m pod górę, coś w stylu podjazdu pod Agrykolę)
                              1 Zoran Klemencic (Slo) Tenax 1.06.
                              2 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 0.01
                              3 Andre Schulze (Ger) VC Frankfurt radteam-Brugelmann 0.02
                              4 Rene Weissinger (Ger) Volksbank Ideal Leingruber 0.02
                              5 Peter Presslauer (Aut) Volksbank Ideal Leingruber 0.02
                              6 Petr Sadilek (Cze) Ceska SporitelnaMTB 0.02
                              39 Marek Błażej (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 0.05
                              63 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 0.06
                              86 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 0.08
                              106 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 0.09
                              155 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 0.11



                              Etap 1 - 12.03: Porec - Porec, 189 km

                              1 Jure Zrim¹ek (Slo) Krka 4.38.31
                              2 Alexei Markov (Rus) Hoop CCC-Polsat
                              3 Bjorn Schroder (Ger) Team Wiesenhof
                              4 Frantiack Trkal (Cze) eD`system-ZVVZ
                              5 Martin Müller (Ger) Team Wiesenhof
                              6 Bas Giling (Ned) Rabobank
                              7 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              8 Marco Bertoletti (Ita) Marchiol-Famile-Site Team 2000
                              9 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              10 Radoslav Rogina (Cro) Tenax
                              30 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              44 Marek Blazej (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              49 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro - wszyscy ten sam czas
                              101 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 0.32


                              generalna po 1 etapie:
                              1 Jure Zrim¹ek (Slo) Krka 4.39.22
                              2 Alexei Markov (Rus) Hoop CCC-Polsat 0.15
                              3 Bjorn Schroder (Ger) Team Wiesenhof 0.17
                              4 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              5 Theo Eltink (Ned) Rabobank 0.18
                              6 Rene Weissinger (Ger) Volksbank Ideal Leingruber 0.19
                              7 Peter Presslauer (Aut) Volksbank Ideal Leingruber
                              8 Sebastian Siedler (Ger) Team Wiesenhof
                              9 Bas Giling (Ned) Rabobank
                              10 Jan Faltynek (Cze) PSK Whirlpool 0.20
                              21 Marek Blazej (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 0.22
                              31 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 0.23
                              49 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 0.25
                              65 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 0.28
                              86 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 0.56



                              2. etap
                              1 SLO BO®IÈ Borut Perutnina Ptuj 4h21'22''
                              2 SLO19820120 ZRIM©EK Jure Krka
                              3 NED GILING Bas Rabobank
                              4 RUS MARKOV Alexei Hoop CCC-Polsat -
                              5 GER SCHRODER Bjorn Team Wiesenhof
                              6 SLO STRGAR Matic Radenska Rog -
                              7 SLO STARE Matej Perutnina Ptuj
                              8 CZE TRKAL Frantiack eD`system-ZVVZ
                              9 POL WIESIAK Mariusz Team NIPPO
                              10 SVK PRAZDNOVSKY Martin CK ®P ©port Podbrezova
                              23 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              28 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                              50 Jaroslaw Wełniak (Pol) Legia Bazylisek-Sopro - wszyscy ten sam czas
                              65 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 5.36
                              68 Marek Błażej (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 5.36
                              121 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro 15.15


                              klasyfikacja generalna przed ostatnim etapem:
                              1 18 SLO ZRIM©EK Jure Krka 9h00'38''
                              2 114 SLO BO®IÈ Borut Perutnina Ptuj 0'14''
                              3 9 GER SCHUMACHER Stefan Team Lamonta 0'17''
                              4 5 NED ELTINK Theo Rabobank 0'20''
                              5 131 RUS MARKOV Alexei Hoop CCC-Polsat 0'21''
                              6 1 NED GILING Bas Rabobank 0'21''
                              7 32 GER SCHRODER Bjorn Team Wiesenhof 0'22''
                              8 30 GER SIEDLER Sebastian Team Wiesenhof 0'23'' |
                              9 POL KRUPA Dawid Legia Bazylisek-Sopro 0'23''
                              10 123 GER WEISSINGER Rene Volksbank Ideal Leingruber 0'24''
                              24 POL WEŁNIAK Jaroslaw Legia Bazylisek-Sopro 0'29''
                              49 POL SKIBA Sebastian Legia Bazylisek-Sopro 0'34''
                              62 POL BLAZEJ Marek Legia Bazylisek-Sopro 6'04''
                              73 POL ZOLEDZIOWSKI Grzegorz Legia Bazylisek-Sopro 6'38''
                              92 POL RYBCZYNSKI Mateusz Legia Bazylisek-Sopro 15'46''
                              podpis cyfrowy <--------
                              ================
                              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                              Komentarz


                              • Etap 3:
                                Niestety znowu finisz z peletonu, wszyscy nasi załąpali się do 100-osobowej czołowej grupy
                                1 Zoran Klemencic (Slo) Tenax 3.30.35
                                2 Alexei Markov (Rus) Hoop CCC-Polsat
                                3 Bjorn Schroder (Ger) Team Wiesenhof
                                4 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO
                                5 Frantiack Trkal (Cze) eD`system-ZVVZ
                                6 Adam Wadecki (Pol) Action Ati
                                7 Matej Stare (Slo) Perutnina Ptuj
                                8 Matic Strgar (Slo) Radenska Rog
                                9 Rene Weissinger (Ger) Volksbank Ideal Leingruber
                                10 Aitor Galdos (Spa) Team NIPPO
                                17 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                                28 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                                57 Marek Blazej (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                                77 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                                81 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia Bazylisek-Sopro
                                92 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazylisek-Sopro


                                Końcowa klas. generalna:
                                1 Jure Zrim¹ek (Slo) Krka 12.31.11
                                2 Stefan Schumacher (Ger) Team Lamonta 0.10
                                3 Borut Bo¾ic (Slo) Perutnina Ptuj 0.16
                                4 Alexei Markov (Rus) Hoop CCC-Polsat 0.17
                                5 Bjorn Schroder (Ger) Team Wiesenhof 0.19
                                6 Theo Eltink (Ned) Rabobank 0.21
                                7 Sebastian Siedler (Ger) Team Wiesenhof 0.23
                                8 Bas Giling (Ned) Rabobank
                                9 Rory Sutherland (Aus) Rabobank 0.24
                                10 Dawid Krupa (Pol) Legia 0.25
                                25 Jarosław Wełniak (Pol) Legia 0.31
                                47 Sebastian Skiba (Pol) Legia 0.36
                                61 Marek Błażej (Pol) Legia 6.06
                                71 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia 6.40
                                87 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia 15.48


                                Paradoksalnie trasa wyścigu byla zbyt łatwa co nie pozwoliła zbytnio wykazać się naszym kozicom , a o końcowym wyniku zadecydowały jedynie bonifikaty za lotne premie i etapowe zwycięstwa , ale jak na pierwszy start sezonu forma nie jest chyba zła.

                                Co oznacza 7 p. UCI już na sam początek sezonu i awans Dawida do pierwszej "500" rankingu UCI.
                                podpis cyfrowy <--------
                                ================
                                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X