Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Starty kolarzy Legii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ano brawo, brawo, dla Seby, brawa też dla Dawida za drugie miejsce na czasówce i w generalce. Dla Krupy jeszcze ukłony za takie wyczyny tuż po Atenach.
    Brawa dla Miary za walkę na poszczególnych etapach.

    Wacając do Aten - komentator (hyba Babiarz) przy każdej okazji zmagań cyklistów opowiadał, jak to podziwiał Dawida za samotną walkę o dojechanie do mety. Krupa początkowo mocno się angażował w wyścig, pomagał kolegom z repry - na koniec sił mu nie starczyło, ale się nie wycofał, tylko dojchał samotnie do końca. Wynik ten przypomina trochę zmagania plywaka z Sydney, który mało co nie utonął, ale w końcu przepłynął basen w czasie dwóch minut, ale brawa za charakter!
    koko koko Skorza spoko...

    Komentarz


    • Kurde, a w zeszłym roku dookoła Słowacji to nie był wyścig kategorii 2.3?
      Dużo punktów nasi potracili - tu by trzeba zwyciestwa w generalce i paru dni liderowania, żeby punkty sprzed roku obronić, skoro ranga wyścigu tak spadła

      (kat. 2.3 - zwycięstwo - 100 punktów, 2.4 - 80 punktów, 2.5 - 25 punktów jedynie )
      koko koko Skorza spoko...

      Komentarz


      • no, Krupa jakieś 41 p. w plecy, Wełniak - chyba ponad 60 :/
        Trzeba na TdP zarządzić
        podpis cyfrowy <--------
        ================
        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

        Komentarz


        • Ano trzebaby zarządzić na TdP. Oby się udało. Skiba bardzo dobre wrażenie zrobił na Słowacji na czasówce, może na ostatnim etapie TdP - indywidualna jazda na Orlinek sprawi niespodziankę i pokona Kohuta, Brożynę, Chmilewskiego, Przydziała i gwizady z zagranicy..... Fajnie by było....

          Krupa i Skiba w 10 na TdP + przynajmniej na dwóch etapach miejsce w 3 i będę zadowolony :P
          koko koko Skorza spoko...

          Komentarz


          • Skład Legii na Tour de Pologne:

            161. Sebastian Skiba
            162. Jarosław Wełniak
            163. Sebastian Jezierski
            164. Dariusz Rudnicki
            165. Mateusz Rybczyński
            166. Dawid Krupa
            167. Dawid Zdziebłko
            168. Krzysztof Miara
            -rezerwowi:
            Grzegorz Żołędziowski
            Adam Krajewski
            Hubert Nowak

            wszystkie składy:
            http://szosa.rowery.org/article/11066
            podpis cyfrowy <--------
            ================
            Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

            Komentarz


            • Wygląda więc na to, że Skiba szykowany jest do walki o generalkę, albo przynajmniej o zwycięstwo etapowe.
              Rudnicki na pierwszych etapach o 3 powinien powalczyć.

              Zdziebłko - to już kolarz Legii Bazyliszek? Wydawało mi się, ze on jeszcze jeździ dla CWKS, czyli praktycznie wśród juniorów
              koko koko Skorza spoko...

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Yevaud
                Kurde, a w zeszłym roku dookoła Słowacji to nie był wyścig kategorii 2.3?
                Dużo punktów nasi potracili - tu by trzeba zwyciestwa w generalce i paru dni liderowania, żeby punkty sprzed roku obronić, skoro ranga wyścigu tak spadła

                (kat. 2.3 - zwycięstwo - 100 punktów, 2.4 - 80 punktów, 2.5 - 25 punktów jedynie )
                Niedawno cuś takiego napisałem. Ale zastanawia mnie jedna rzecz - nie pamiętam w tym roku żadnego wyścigu kategorii 1.4 ani 2.4 Czyżby poznikały z kalendarza??
                koko koko Skorza spoko...

                Komentarz


                • tak, Bałtyk - Karkonosze starał się o taką, ale odmówiono; UCI wycofała się zupełnie z tej kategorii, ponoć była za mała różnica między tą a.. hmmm... 2.3 ?

                  Formalnie istnieje, ale w praktyce nie jest wykorzystywana.

                  PS
                  Postanowiliśmy zaprosić na tegoroczny wyścig wszystkie krajowe grupy kolarskie. Wystąpi też reprezentacja Polski zawodników do lat 23. Za rok nie będzie już takiej okazji. Tour de Pologne, jako wyścig Pro Tour, będzie przeznaczony dla 20 najlepszych ekip świata, mających w składach najlepszych kolarzy. My, jako organizatorzy, będziemy mieli prawo zaprosić trzy grupy - powiedział na środowej konferencji prasowej w Warszawie dyrektor wyścigu
                  podpis cyfrowy <--------
                  ================
                  Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                  Komentarz


                  • Za rok tylko trzy polskie grupy?
                    Action Ati, Hoop-Polsat i.....?
                    Trzeba się w tym roku pokazać, żebyśmy w przyszłym to my byli tą trzecią a nie Knauf.
                    koko koko Skorza spoko...

                    Komentarz


                    • JM Leblanc, żeby było śmieszniej, mówi o czterech, a Lang na stronie oficjalnej TdP - o pięciu

                      Zamieszczone przez ŻW
                      Ofensywa Legii

                      Kolarze warszawskiej grupy Legii Bazyliszek Sopro nie są wymieniani wśród faworytów 61. Tour de Pologne. Zapowiadają jednak ofensywną jazdę o wysoką lokatę.


                      Jesteśmy najmłodszą ekipą w Wyścigu Dookoła Polski, ale nie obawiamy się rywali. Przed tygodniem Dawid Krupa zajął drugie miejsce na Słowacji - tłumaczy dyrektor sportowy Legii Adam Głazowski.

                      Czteroetapowy wyścig Dookoła Słowacji był generalnym sprawdzianem dla czterech polskich profesjonalnych ekip: Action ATI, Legii, Hoop CCC Polsat i Grupy PSB. Legioniści wypadli w nim bardzo dobrze. Krupę w klasyfikacji końcowej wyprzedził jedynie Piotr Chmielewski z Action ATI. - Liderem zespołu będzie jednak Sebastian Skiba. Doskonale jeździ w górach, a to zapewne tam rozstrzygnie się wyścig - uważa dyrektor sportowy Legii.

                      W ostatnich latach o zwycięstwie decydował niedzielny "królewski" etap z metą w Karpaczu i sześcioma morderczymi podjazdami na Orlinek. Przed rokiem wygrał go Cezary Zamana, triumfując w klasyfikacji generalnej TdP. Także przed tegorocznym Tourem dużo pracował w tamtych okolicach. - Moje przygotowania nie były tak komfortowe jak w 2003 roku. Wówczas jeździłem w polskiej ekipie (Action - przyp. red.). Teraz reprezentuję barwy belgijskiej grupy i nie mogłem trenować tylko pod kątem jednego wyścigu - tłumaczy Zamana, który w TdP pojedzie w Chocolat Jacques Wincor-Nixdorf.

                      Wspierać go będzie Zbigniew Piątek, który także stał już na najwyższym stopniu Touru, w 1988 r. Jego zdaniem, przyszła niedziela będzie rozstrzygająca. - Po południu zaplanowano jeszcze indywidualną jazdę na czas. Wspinaczka na Orlinek to newralgiczna część wyścigu - tłumaczy Piątek, który nie kryje także własnych ambicji.

                      Kto jeszcze może wspierać Zamanę? - Mam nadzieję, że odwdzięczą mi się Holendrzy. W imprezie na ich terenie mocno pracowałem dla Barta Voskampa. Zapowiadał, że pomoże mi na polskich trasach. Nie wiem jednak, jak będzie naprawdę. Dlatego trzeba liczyć głównie na własne siły - tłumaczy Zamana.

                      Do jego najgroźniejszych przeciwników można zaliczyć Tomasza Brożynę (Action, triumfator z 1999 r.), Czecha Ondreja Sosenkę (Aqua e Sapone, wygrał przed trzema laty), Radosława Romanika (Hoop) i Łotysza Andrusa Nauduzsa (Domina Vacanze). Atutem tego ostatniego jest doświadczenie zdobyte w Polsce (przed rokiem reprezentował barwy Hoopa).

                      Tegoroczny Tour może być ostatnim, w którym startuje aż 57 Polaków i osiem rodzimych zespołów. Od przyszłego sezonu Tour de Pologne będzie zaliczany do największych wyścigów świata o randze Pro Tour. W sumie zaszczytu tego dostąpiło 28 kolarskich imprez, ale tylko 13 wieloetapowych.

                      Dla kibiców oznacza to, że od 2005 roku po polskich szosach ścigać się będzie prawdziwa elita. Międzynarodowa Unia Kolarska nałożyła bowiem obowiązek startów na pierwsze 20 najlepszych zespołów świata. Organizator Tour de Pologne Czesław Lang będzie mógł przydzielić trzy dzikie karty krajowym ekipom.
                      Legia Bazyliszek Sopro (POL)

                      161. Sebastian Skiba POL19780729
                      162. Jarosław Wełniak POL19780202
                      163. Hubert Nowak POL19800415
                      164. Grzegorz Żołędziowski POL19800107
                      165. Mateusz Rybczyński POL19810112
                      166. Dawid Krupa POL19800612
                      167. Dawid Zdziebłko POL19820816
                      168. Krzysztof Miara POL19830414

                      W kadrze Polsk pojedzie Adam Krajewski z CWKS
                      podpis cyfrowy <--------
                      ================
                      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                      Komentarz


                      • Szkoda nieudanej (zaledwie 3 km brakowało) ucieczki Żołędziowskiego...
                        Wyniki etapu:
                        http://www.langteam.com.pl/tdp2004/p...wyniki/et1.pdf
                        Niestety przed metą zgubił się Nowak i nie było komu finiszować :/ Drobną stratę poniósł również Bukszyński startujący w barwach repry U-23. reszta legionistów w peletonie. Miara zarobił 2 sekundy na lotnych premiach.

                        1.31 ITA19680613 BALDATO Fabio ALESSI BIANCHI 3:46:44
                        2.98 *POL19771010 LEWANDOWSKI Marcin Action ATI 3:46:44
                        3.131 *POL19720720 KRZESZOWIEC Artur AM RE &VITA BERETTA 3:46:44
                        4.51 ESP19700804 EDO Angel MILANEZA MAIA 3:46:44
                        5.22 AUS19800727 DAVIS Allan LIBERTY SEGUR S 3:46:44
                        6.126 *POL19790126 ZARĘBSKI Jarosław Hoop CCC POLSAT 3:46:44
                        7.155 *POL19691031 PAWLAK Wojciech KNAUF -MIKOMAX 3:46:44
                        8.174 *POL19780211 CZAJKOWSKI Daniel GRUPA PSB -KREISEL 3:46:44
                        9.4 NED19690824 KOERTS Jans CH COLAT Jacques Wincor -Nixdorf 3:46:44
                        10.76 ITA19800702 MARINANGELI Serg o D MINA VACANZE 3:46:44
                        27.166 *POL19800612 KRUPA Dawid LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        34.165 *POL19810112 RYBCZYŃSKI Mateusz LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        55.161 *POL19780729 SKIBA Sebastian LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        64.164 *POL19800107 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        68.168 *POL19830414 MIARA Krzysztof LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        83.167 *POL19820816 ZDZIEBŁKO Dawid LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        89.162 *POL19780202 WEŁNIAK Jarosław LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:46:44
                        93.183 *POL19830119 KRAJEWSKI Adam CWKS wszyscy ten sam czas
                        111.186 *POL19840614 BUKSZYŃSKI Piotr CWKS 3:47:19 +00'35"
                        133.163 *POL19800415 NOWAK Hubert LEGIA BAZYLISZEK S PR 3:50:05 +03'21"



                        Klas. Generalna:
                        1 Fabio Baldato (Ita) Alessio-Bianchi 3.46.34
                        2 Marcin Lewandowski (Pol) Action ATI 0.04
                        3 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita Beretta 0.06
                        4 Tomasz Lisowicz (Pol) Knauf-Mikomax 0.07
                        5 Bogdan Bondariew (Ukr) Action ATI
                        6 Marek Maciejewski (Pol) Grupa PSB
                        7 Kazimierz Stafiej (Pol) Action ATI
                        8 Mariusz Wiesiak (Pol) Polish National Team 0.08
                        9 Krzysztof Miara (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        10 Plamen Stoyanov (Bul) Hoop CCC - Polsat 0.09
                        11 Angel Edo (Spa) Milaneza Maia 0.10

                        34 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        41 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        61 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        69 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        85 Dawid Zdzieblko (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        91 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                        94 Adam Krajewski (Pol) Polish National Team 0.10
                        111 Piotr Bukszynski (Pol) Polish National Team 0.45
                        133 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 3.31


                        PS LEgia sobie stronę walnęła NA razie chyba w przygotowaniu, ale......
                        podpis cyfrowy <--------
                        ================
                        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                        Komentarz


                        • Seweryn Kohut stracil ponad minute :O no to zwyciestwu w TdP moze powiedziec papa

                          Komentarz


                          • Seweryn Kohut to raczej o zwycistwo walczyć nie miał. Raczej jego młodszy brat - Sławomir.
                            Raffi - dlaczego nei startuje Rudnicki? kontuzja w ostatniej chwili?
                            Miałem nadzieję, że Rudnicki poalczy na finiszach płaskich etapów. Wogóle cieszyłem się, żę będzie okazja zobaczyć walkę na finiszach najlepszych naszych sprinterów z zagranicznymi. Tymczasem z czołówki naszych brakuje aż dwóch: Zaradnego i Rudnickiego właśnie.
                            Pozostali Zarębski, Gębka, Rębiewski i rzecz jasna Lewandowski.
                            koko koko Skorza spoko...

                            Komentarz


                            • Nie wiem co z Rudnickim, pewnie w Bohemia Tour startuje

                              Wyniki 2. etapu, Tczew - Olsztyn (227 km):

                              1. Marcin Sapa (Polska/Knauf Mikomax) - 5:05.42
                              2. Daniel Majewski (Polska/ Grupa PSB-Kreisel) ten sam czas
                              3. Hugo Sabido (Portugalia/Milaneza) strata 4.46
                              4. Allan Davis (Australia/Liberty Seguros)
                              5. Jonas Ljungblad (Szwecja/Amore e Vita)
                              6. Adam Krajewski (Polska/CWKS\reprezentacja U-23)
                              7. Andris Nauduzs (Łotwa/Domina Vacanze)
                              8. Marek Wesoły (Polska/Amore e Vita)
                              9. Steffen Radochla (Niemcy/Illes Baleares)
                              10. Sergio Marinangeli (Włochy/Domina Vacanze) ten sam czas
                              25 Krzysztof Miara (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              48 Piotr Bukszyński (Pol) Reprezentacja Polski
                              63 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              64 Dawid Zdziebłko (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              98 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              102 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              103 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              116 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro wszyscy 4.46
                              146 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 8.52


                              Lotne premie:

                              Dzierzgoń - 42.4 km

                              1 Marcin Sapa (Pol) Knauf-Mikomax 3 pts
                              2 Daniel Majewski (Pol) Grupa PSB 2
                              3 Tomasz Kiendyś (Pol) Knauf-Mikomax 1

                              Iława - 90.4 km

                              1 Marcin Sapa (Pol) Knauf-Mikomax 3 pts
                              2 Daniel Majewski (Pol) Grupa PSB 2
                              3 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 1

                              Ostróda - 153.1 km

                              1 Daniel Majewski (Pol) Grupa PSB 3 pts
                              2 Marcin Sapa (Pol) Knauf-Mikomax 2
                              3 Bogdan Bondariew (Ukr) Action ATI 1

                              Premie górskie:

                              kat. 4, 121.7 km

                              1 Daniel Majewski (Pol) Grupa PSB 3 pts
                              2 Marcin Sapa (Pol) Knauf-Mikomax 2
                              3 Łukasz Podolski (Pol) Grupa PSB 2
                              4 Aleksandr Kuschynski (Blr) Amore & Vita Beretta 1

                              Klasyfikacja po 2 etapie:

                              1 Daniel Majewski (Pol) Grupa PSB 8.53.37
                              2 Marcin Sapa (Pol) Knauf-Mikomax 1.02
                              3 Fabio Baldato (Ita) Alessio-Bianchi 3.25
                              4 Marcin Lewandowski (Pol) Action ATI 3.29
                              5 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita Beretta 3.31
                              6 Hugo Sabido (Por) Milaneza Maia
                              7 Bogdan Bondariew (Ukr) Action ATI
                              8 Tomasz Lisowicz (Pol) Knauf-Mikomax 3.32
                              9 Marek Maciejewski (Pol) Grupa PSB
                              10 Kazimierz Stafiej (Pol) Action ATI
                              11 Krzysztof Miara (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 3.33
                              14 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 3.34
                              50 Dawid Krupa (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 3.35
                              54 Adam Krajewski (Pol) Reprezentacja Polski/ CWKS
                              71 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              81 Dawid Zdziebłko (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              84 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              103 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro
                              112 Piotr Bukszyński (Pol) Reprezentacja Polski/CWKS 4.10
                              141 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek-Sopro 11.02
                              podpis cyfrowy <--------
                              ================
                              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                              Komentarz


                              • a ja mam do was pytania. czy przypadkiem moze was nie wnerwia, ale to naprawde w morde zajebiscie nie wqrwia to ze na tdp:
                                - wyniki na of stronie sa z opoznieniem dniowym, a sama strona wygalda tak, jakby 10 letni kuzyn langa ja robil
                                - na kazdym etapie sa pie....one rundy, ktory tylko niepotrzebnie zamydlaja obraz, i poza tdp nigdzie ten kretynski pomysl w liczacym sie tourze nie jest praktykowany
                                - caly wyscig rozgrywa sie wokolu jednego podjazdu [karpacz], czy to aby nie jest zalosne?!
                                a tak poza tym to tdp mi sie b podoba, i z roku na rok jest fajniejszy... [bez cynizmu]

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X