Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Starty kolarzy Legii

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • No to się w sumie Legia nie popisała. Były miłe złego początki. Moze zbyt płaski wyścig, jak dla Krupy?
  Rudnicki jeden etap wygrał i był w czołówce na dwóch innych. Najlepiej z naszej paczki wypadł.

  A tak BTW to ciekawe, który z polskich kolarzy jest obecnie najszybszy. Wiadomo, że najlepszym specjalistą od finiszów jest w tej chwili bezapelacyjnie Petacchi. A w naszym peletoniku>? Jeszcze 3 lata temu - bez wątpienia Mickiewicz.
  A obecnie?
  Zaradny? Lewandowski? Gębka? Jeżowski? Rudnicki? A może Wiesiak (Nippo)?

  [ Dodano: Sro lip 07, 2004 12:04 pm ]
  Dziś, jeśli się nei mylę, rusza Young Bohemia Tour. I jesli się nei mylę, to całkiem nieźle nasi tam wypadli przed rokiem.
  Czy Legia staruje w wyścigu?
  Jeśli tak, to trzymamy kciuki!!!

  PS. Sprawdziłem. W zeszłym roku Skiba 14. Za to Piątek zwyciężył, i wygrał etap, a Kohut był 4 + etap + dzie liderowania. Zamana był 7.
  Więc Polska będzie miała dużo punktów do obrony.

  Szosa podaje znów ranking Polaków według punktów zdobywanych tylko w tym roku:
  1 2 Sławomir Kohut Hoop CCC 328
  2 1 Tomasz Brożyna Action ATI 306

  3 5 Piotr Przydział Hoop CCC 135
  4 3 Radosław Romanik Hoop CCC 134
  5 13 Robert Radosz PSB 93
  6 4 Sylwester Szmyd Saeco 83
  7 8 Tomasz Kiendyś Mikomax 79
  8 17 Krzysztof Jeżowski Mikomax 77
  9 15 Dawid Krupa Legia 68
  10 - Marek Wesoły Amore 65
  11 11 Wojciech Pawlak Mikomax 64
  12 6 Marcin Lewandowski Action ATI 62
  13 - Piotr Mazur Moser 60
  14 12 Przemysław Niemec Miche 53
  15 7 Marcin Sapa Mikomax 51
  15 16 Piotr Zaradny Mikomax 51
  15 - Dariusz Rudnicki Legia 51
  18 9 Kazimierz Stafiej Action ATI 42
  18 10 Arkadiusz Wojtas Hoop CCC 42
  20 14 Dariusz Baranowski Liberty 39,25
  Suma 10 najlepszych: 1368

  Kursywą olimpijczycy, tłustym drukiem Legia.
  Ledwo na 20 miejscu Baranowski. Wogóle bez punktów drugi obrażony na PZKol - Zamana.

  [ Dodano: Pią lip 09, 2004 2:44 pm ]
  Trwaja właśnei górskie mistrzostwa Polski.
  Wyścig ten to walka tylko o prestiż.

  Oto jak przebiega walka na trasie:

  [quote="szosa.rowery.org"]
  Trasę górskich mistrzostw polski w kategorii Elita i U-23 skrócono do 6 rund po 22,5 km + 4,8 km dojazd., w sumie do przejechania 132,8 km.

  Start ostry o godz. 10.00 obok stadionu sportowego w Milówce. Finisz przewidziano na Przełęczy Kotelnica, którą w sumie zawodnicy pokonalisiedem razy.

  Pogoda - jest ciepło, ale strasznie wieje. Idą chmury, co zwykle zwiastuje opady deszczu.

  Na liście startowej znalazło się 92 zawodników, najwięcej, dziewięciu, z Legii Bazyliszka Sopro z Dawidem Krupą na czele. Jest ubiegłoroczny górski mistrz Polski, Krzysztof Krzywy (Action ATI), sprzed dwóch lat Grzegorz Kwiatkowski (Weltour Lazy), poza tym Bartosz Huzarski i Marek Rutkiewicz (obaj Action ATI), górski mistrz Polski orlików z 2003 roku, Michał Pawlyta (Action ATI), aktualny mistrz Polski orlików z szosy Sebastian Martyniak (TKK Nestle Pacifik), Dariusz Wojciechowski (Grupa PSB), Damian Piątkowski (ASPTT Mulhouse). Zabrakło reprezentantów grup Hoop CCC Polsat, Knauf Mikomax i DHL Author.

  11.07
  Kolarze są na drugiej rundzie. Pierwsza była rozpoznawcza, ale już na drugim podjeździe pod Kotelnicę kończącym pierwszą pętlę, wyłoniła się 11-osobowa czołówka: Skiba, Wełniak, Żołędziowski, Krupa (wszyscy Legia), Huzarski i Krzywy (Action ATI), Martyniak i Marczyński (obaj TKK Pacific), Leśniak i Bendkowski (Domin Scout) oraz Jarosław Dąbrowski.

  Świeci słońce, ale na przełęczy wieje halny prosto w twarz kolarzom, jest bardzo ciężko. Wycofało się lub zostali zdjęci przez sędziów kilkunastu zawodników. Pierwsza runda pokonana w 35 minut. Peleton już w rozsypce.

  11.35
  Na drugiej rundzie znów wszystko się zjechało. Powstała 30-osobowa czołowa grupa, która pokonując po raz trzeci Kotelnicę rozciągnęła się na około minutę. Ton rywalizacji nadają Huzarski, Krupa, Marczyński, Leśniak i Skiba.

  12.15
  Na 4 okrążeniu wyłoniła się grupa 13 kolarzy. Na początku czwartego podjazdu pod Kotelnicę zaatakował Wojciech Dybel (Pacifik), którego skontrowała trójka: Tomasz Marczyński, Dawid Krupa i Grzegorz Żołędziowski. Zyskali oni dość szybko znaczna przewagę.

  Za nimi jadą: Huzarski, Skiba, Wełniak, Ździebłko, Leśniak, Pieżga (Dospel), Kolendo (GK Gliwice), Hubert Kłak (Lorigano), Dąbrowski (Stal Grudziąc) i Dybel. Zawodnicy Legii hamują pogoń.

  12:46:
  Od połowy dystansu przestało wiać, zrobiła się znakomita pogoda. Jeszcze jedzie 31 zawodników.

  Pokonując piąty raz Kotelnicę prowadziła para z Legii Bazyliszek Sopro: Żołędziowski - Krupa. 15 sekund za nimi znajdował się Marczyński.

  1 minutę tracili Huzarski i następnych dwóch legionistów - Skiba i Ździebłko, kolejną minutę Wełniak, za którym z kilkusekundowymi stratami kręcili Kłak, Kolendo oraz Dybel.

  13:22
  Korekta, dopiero teraz pokonano przedostatni raz Kotelnicę. Prowadzą Krupa z Żołędziowskim 2 minuty przed Marczyńskim, który jedzie po tytuł wśród orlików.

  Dalej:
  Huzarski, Skiba, Ździebłko, Wełniak + 3.35
  Kolendo + 4.11
  Hiber Kłak + 4.40
  Dybel + 5.00
  sześcioosobowa grupa + 8 minut

  Wygląda na to, ze kolejne medale mistrzostw polski, szkoda, że się mało liczą. Ale tez bardzo dobra jazda Legii po górach cieszy (nawet jeślijedzie tylko połowa polskiego zawodowego peletonu) - Złoty i srebrny medal, a prócz tego na pierwszą 7 ponad połowa to nasi!
  koko koko Skorza spoko...

  Komentarz


  • (Bohemia Tour dopiero 9 września)
   ----------------
   No właśnie! Brawo chłopaki!

   http://szosa.rowery.org/article/10687 - dłuższy opis

   Dawid Krupa górskim mistrzem Polski

   Sukcesem kolarzy stołecznej ekipy Legia Bazyliszek Sopro zakończyły się górskie szosowe mistrzostwa Polski w Milówce.

   Tytuł mistrzowski w elicie zdobył członek reprezentacji olimpijskiej na Ateny - Dawid Krupa, który wyprzedził swego kolegę z zespołu Grzegorza Żołędziowskiego.

   Mistrzem kraju młodzieżowców (do lat 23) został czwarty na mecie Dawid Ździebłko. Legionistów rozdzielił jedynie Bartosz Huzarski (Action ATI).

   "Dawid myśli już o Atenach, a ten sukces na pewno doda mu wiary w siebie - skomentował dyrektor sportowy Legii Adam Głazowski. - Wyścig odbywał się w bardzo trudnych warunkach. Na starcie było duszno, a na trasie wiał bardzo silny wiatr, pod którego wpływem peleton dosłownie topniał. Dość powiedzieć, że do mety dojechało tylko 25 zawodników ze stu, którzy wystartowali".
   Wyniki (133 km):

   1. Dawid Krupa (Legia Bazyliszek Sopro) - 3:52.24
   2. Grzegorz Żołędziowski (Legia Bazyliszek Sopro) 10 s straty

   3. Bartosz Huzarski (Action ATI) 5.56
   4. Dawid Ździebłko (CWKS Legia Warszawa) 6.01 *
   5. Sebastian Skiba (Legia Bazyliszek Sopro) 6.16

   6. Tomasz Marczyński (Pacific Da Ver Nestle) 6.20 *
   7. Bartosz Kolendo (GK Gliwice) 6.28 *
   8. Jarosław Wełniak (Legia Bazyliszek Sopro) 6.46
   9. Hubert Kryś (GS Dedale Lorigano) 9.07 *
   10. Adam Krajewski (CWKS Legia Warszawa) 11.24*
   11. Tomasz Leśniak (Domin Scout Śnieżka Lody) 11.24
   12. Krzysztof Miara (Legia Bazyliszek Sopro) 11.24*
   13. Daniel Okruciński (Domin Scout Śnieżka Lody) 11.24
   14. Dąbrowski Jarosław (ALKS Stal Ekobud Promlecz G.) 11.37*
   15. Pierzga Adam (Dospel Jura Częstochowa) 11.37*

   pozostali nie ukończyli
   * - orliki


   Medaliści w kategorii młodzieżowców:

   1. Źdiebłko
   2. Marczyński
   3. Kolendo
   podpis cyfrowy <--------
   ================
   Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

   Komentarz


   • Kryterium o Złoty Pierścień Mławy

    Daniel Czajkowski (Grupa PSB) wygrał we wtorek Nocne Kryterium Kolarskie w Mławie. Na 45 (81 km) okrążeniach zgromadził 55 pkt i wyprzedził Adama Krajewskiego (CWKS Legia) - 49 i Adama Wadeckiego (Action ATI) - 47 pkt.

    W wyścigu, który odbył się późnym wieczorem na ulicznej trasie w centrum Mławy, wystartowało 50 zawodników z czołowych grup zawodowych, krajowych zespołów amatorskich oraz kolarze z Rosji.

    Wyścig cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Na trasie mimo późnej pory uczestników kryterium dopingowały tysiące kibiców.

    Wyścig od początku toczył się w szybkim tempie, przeciętna prędkość sięgała 45 km/godz. Sprawiło to, że nie powiodła się do końca żadna z licznych prób ucieczek. Pojedynczy kolarze i małe grupki próbowali odskoczyć od peletonu, ale żadnemu z uciekinierów nie udało się zdobyć większej niż kilkanaście sekund przewagi.

    Ton rywalizacji nadawali zawodnicy Grupy PSB i Legii, z którymi próbował walczyć dobrze dysponowany Adam Wadecki (Action ATI). Triumfowała jednak zespołowa taktyka. Koledzy z ekipy umiejętnie rozprowadzali Daniela Czajkowskiego, który co kilka okrążeń skutecznie finiszował gromadząc punkty i od połowy dystansu prowadził w wyścigu.

    Niespodzianką była bardzo dobra postawa młodego kolarza CWKS Legia Adama Krajewskiego, który w rywalizacji z bardziej doświadczonymi zawodnikami zdołał wywalczyć miejsce na podium. W końcówce próbował jeszcze atakować kolarz zawodowej grupy Legia Bazyliszek Jarosław Wełniak, ale choć wygrał cztery ostatnie lotne finisze, wystarczyło to tylko do zajęcia siódmego miejsca.

    Przyjechaliśmy do Mławy walczyć o zwycięstwo - powiedział po wyścigu Daniel Czajkowski. Ustaliliśmy, że to ja dziś będę liderem zespołu i koledzy przez cały wyścig pomagali mi w zdobywaniu punktów.

    Pierwszy raz miałem okazję startować w Mławie - dodał trzeci na mecie Adam Wadecki. Jestem pod wrażeniem profesjonalnej organizacji i życzliwego przyjęcia przez kibiców, których było setki na całej trasie.

    Wyścigowi towarzyszyły liczne imprezy dla dzieci i młodzieży. Przed startem zawodowców na tej samej trasie ścigali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

    PAP

    1 Daniel Czajkowski (Grupa PSB) 55 pkt
    2 Adam Krajewski (CWKS Legia Warszawa) 49
    3 Adam Wadecki (Action ATI) 47
    4 Artur Krasiński (DHL Author) 43
    5 Hubert Nowak (Legia Bazyliszek Sopro) 36
    6 Robert Radosz (Grupa PSB) 33
    7 Jarosław Wełniak (Legia Bazyliszek Sopro) 32
    8 Zbigniew Wyrzykowski (Domin Scout Śnieżka Lody) 31
    9 Łukasz Podolski (Grupa PSB) 25
    10 Marek Maciejewski (Grupa PSB) 19
    Brawo! Po raz kolejny chłopaki z CWKS pokazują się z dobrej strony
    Może za rok, 2, 3 z nich dołłący do starszych kolegów. Notabene, na zdjęcoiu na "szosie" widać, że występują chyba w tych samych strojach co zawodowcy (no chyba że Krajewski zdążył się przebrać
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Raffi
     (Bohemia Tour dopiero 9 września)
     ----------------
     Czyli nie da sie pojechać i TdP i Bohemia Tour :/ Szkoda. byłaby szansa na cieawy występ.
     Ale na Słowacji (koniec sierpnia) będzie trzeba się pokazac z dobrej strony - conajmniej tak, jak rok temu!
     koko koko Skorza spoko...

     Komentarz


     • Grand Prix Bradla 2004
      kat 1.5; 18 lipca 2004
      (rok temu: Skiba 3., Krupa 9.)

      1 Raffaele Illiano (Ita) Colombia-Selle Italia 4.15.25
      2 Sebastian Skiba (Pol) Legia 0.02
      3 Martin Prázdnovský (Svk) 0.23


      Zamieszczone przez szosa.rowery.org
      Tyskie Kryterium Fiata

      23-letni Paweł Szaniawski z Legii Bazyliszek Sopro wygrał główny wyścig na organizowanej przez Zygmunta Hanusika imprezie. W Tychach jestem pierwszy raz, ale miałem tu dla kogo jechać. Moja dziewczyna ma tu rodzinę, która cały czas głośno mnie dopingowała - przyznał na mecie zwycięzca.

      W sobotę w Tychach spotkali się trzej wielcy polscy kolarze przełomu lat 60. i 70. Zbigniew Krzeszowiec wziął udział w wyścigu dla mastersów. Na metę przyjechał piętnasty. Młodzi pojechali jak dla mnie zdecydowanie za szybko - stwierdził 56-latek z Gliwic. Jego dobry kolega, Ryszard Szurkowski, wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego przyjechał na wyścig na zaproszenie Hanusika. Coś mało tych kolarzy, Zyga. Za naszych czasów peleton był kilka razy większy - wspominał Szurkowski patrząc na listę z 54 zawodnikami zgłoszonymi do głównego wyścigu. Byłoby więcej, gdyby w niedzielę Czesiek Lang nie robił klasyka nad morzem. Jego wyścigu nie było w kalendarzu, a od trenerów dowiedziałem, się, że postawił jeszcze warunek: nie przyjedziecie do mnie w mocnym składzie to nie macie co liczyć na start w Tour de Pologne - tłumaczył Hanusik, którego dodatkowo rozczarował start wnuka w wyścigu juniorów. Potężny, przypominający budową torowca Adam Ryś, który mieszka i trenuje w Niemczech, a rok temu wygrał w Tychach, zszedł z roweru już na drugiej rundzie.

      W głównym wyścigu kolarze mieli do pokonania 163 km. Trasa była płaska, ale łatwo wcale nie było. Od początku były skoki. Trzeba było być bardzo czujnym - relacjonował Sławomir Kohut, dla którego był to pierwszy wyścig po ślubie z Luizą. Obrączka pomaga - przyznał z uśmiechem szósty na mecie kolarz grupy Hoop CCC Polsat, który uznał ten start za bardzo dobry trening przed Olimpiadą w Atenach.

      Peleton rwał się już na rundach wokół zakładów Fiata. Czołówka ukształtowała się jednak dopiero na pętlach wokół Lędzin. Ci, którzy w niej byli, wiedzieli, że na pewno coś wygrają, bo nagród było dokładnie tyle, ile zawodników w ucieczce, czyli 15.

      Losy wyścigu rozegrały się dopiero na ulicach Tychów. Do atakującego Szaniawskiego dojechał Tomasz Leśniak (Domin Scout Śnieżka Częstochowa). Zgodnie współpracując z każdym kilometrem zyskiwali coraz większą przewagę. W grupie pościg hamowali koledzy Szaniawskiego. Legionista odjechał Leśniakowi niecały kilometr przed metą.

      Długi finisz to moja mocna strona - stwierdził na mecie zwycięzca, dla którego była to druga wygrana w tym sezonie (poprzednia, także w województwie śląskim, w Kłomnicach). Tę wygraną kolarz z Nowej Rudy, za którą otrzymał 2500 zł, zadedykował swojej dziewczynie Magdalenie Zamolskiej, brązowej medalistce ostatnich kolarskich mistrzostwa Polski i jej rodzinie, która kibicowała mu na trasie.

      Skoczył mi na zakręcie i nie miałem siły, żeby go gonić. Myślałem, że wszystko rozegra się na ostatnich metrach - relacjonował Leśniak, który w 2002 roku jeździł z Szaniawskim w sosnowieckim Weltourze, a po wyścigu w Tychach całą noc spędził w drodze nad morze na klasyk Langa.

      Z grupy udanie finiszowali kolarze Weltouru Łazy. Wojciech Kalemba zajął czwarte miejsce, Grzegorz Kwiatkowski - piąte. Za kierownicą wozu technicznego tej grupy siedziała tym razem żona tego ostatniego, Stella. Debiut wypadł udanie, bo nie było żadnych ofiar - skwitowała z uśmiechem swoją jazdę.

      Wyniki. Wyścig główny (elita i orlicy, 163 km).
      1. Paweł Szaniawski (Legia Bazyliszek Sopro) 3:54.28, 2. Tomasz Leśniak (Domin Scout Śnieżka Częstochowa) - 0.04 straty,
      3. Dariusz Rudnicki (Legia),
      4. Wojciech Kalemba,
      5. Grzegorz Kwiatkowski (obaj Weltour Łazy),
      6. Sławomir Kohut (Hoop CCC Polsat) - wszyscy 1.37.

      Mastersi. 1. Krystian Pawlik. Juniorzy. 1. Zbigniew Gucwa (Merkury Świebodzice). Juniorzy młodsi. 1. Radomir Liszewski (Ziemia Raciborska). Młodzicy. 1. Tomasz Strzeduła (Siódemka Racibórz).

      Piotr Chmielewski z grupy Action ATI zwyciężył w Pomorskim Klasyku, najdłuższym od wielu lat wyścigu kolarskim w Polsce. Okrężna trasa ze Słupska do Ustki liczyła aż 260 km.

      Chmielewski wyprzedził na finiszu towarzysza ucieczki, z którym jechał przez blisko 200 km, Jarosława Rębiewskiego (Knauf Mikomax), a trzecie miejsce, ze stratą blisko półtorej minuty, zajął Eugen Wacker (Action).

      Razem z Chmielewskim i Rębiewskim uciekał Krzysztof Ciesielski (DHL Author), ale na 209. kilometrze nie wytrzymał trudów wyścigu rozgrywanego w upale i został odwieziony w stanie skrajnego wyczerpania do szpitala w Słupsku. Podłączono go tam do kroplówki.

      Pomorski Klasyk po raz drugi zorganizował dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang w okolicach, z których pochodzi i gdzie rozpoczynał kolarską karierę. W zeszłym roku wyścig odbył się w drugiej połowie września (ze startem i metą w Kołczygłowach, 100 km) i stanowił swego rodzaju podsumowanie krajowego sezonu kolarskiego.

      Wyniki:

      1 Piotr Chmielewski (Pol) Action ATI 6.14.36
      2 Jarosław Rębiewski (Pol) Knauf Mikomax
      3 Eugen Wacker (Kgz) Action ATI 1.26
      4 Tomasz Lisowicz (Pol) Knauf Mikomax 1.42
      5 Zbigniew Piątek (Pol) Chocolade Jacques
      6 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
      podpis cyfrowy <--------
      ================
      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

      Komentarz


      • http://www.ideamazoviatour.pl/
       Wkrótce rusza Idea Mazovia Tour
       Michał Woźniak 20-07-2004 , ostatnia aktualizacja 20-07-2004 20:35

       Kolarze wszystkich polskich grup zawodowych i reprezentacje ośmiu krajów - w sumie ponad 150 zawodników - w dniach 27-31 lipca wystartują w 47. wyścigu Dookoła Mazowsza - Idea Mazovia Tour. - To wyścig dla młodych, którzy dobrze czują się w sprinterskich końcówkach - mówił dyrektor imprezy, w przeszłości jej uczestnik Mieczysław Jachacy

       - Faworytami będą zawodnicy potrafiący finiszować z grupy. Na liście startowej mamy trzech kolarzy, którzy w ostatnich latach wygrywali nasz wyścig. Myślę, że to właśnie oni - Przemysław Mikołajczyk, Jacek Mickiewicz i Dariusz Rudnicki - będą kandydatami do zwycięstwa - mówił dyrektor techniczny Marcin Wasiołek. - Trasy są płaskie, ale ten wyścig charakteryzował się zawsze wysokimi przeciętnymi, na wielu etapach sięgają one 50 km na godzinę. Będzie ciekawie - stwierdził Jachacy. Tegoroczna impreza rozpocznie się w Siedlcach, a następnie powiedzie przez Kozienice, Piaseczno i skończy się rundami na warszawskim Bemowie. Trasa liczy 658 km. Łączna suma nagród wynosi 59 740 zł.

       Dla podniesienia rangi wyścigu wczoraj na Rynku Starego Miasta została zorganizowana konferencja prasowa. Jej honorowymi gośćmi byli najsłynniejszy polski kolarz w historii Ryszard Szurkowski (zwycięzca w latach 1977-7, Wojciech Walkiewicz (prezes PZKol.) oraz Sławomir Skrodzki (prezes zarządu PTK Centertel, głównego sponsora imprezy). Zaprezentowano trasę, sponsorów oraz inne osoby, które miały udział w doprowadzeniu do tegorocznej edycji. Szczególnie istotną rolę w przygotowaniu wyścigu odegrali Jarosław Bielecki (prezes stowarzyszenia Mazovia Team, już po raz piąty organizującego wyścig), dyrektor wyścigu Mieczysław Jachacy, dyrektor techniczny Marcin Wasiołek i szef marketingu Zbigniew Ludwiniak.

       Idea Mazovia Tour to etapowy wyścig kolarski, który odbywa się już po raz 47. Znana też pod nazwą Wyścigu Dookoła Mazowsza impreza pierwszy raz została przeprowadzona w 1951 roku. Na trasę wyruszyło wtedy 62 kolarzy, których zadaniem było oprócz jazdy... pomaganie w pracach polowych, kopanie rowów itp. Ale to już prehistoria. Tegoroczne zmagania mają rangę 2,5. w rankingu UCI (Międzynarodowa Federacja Kolarska). Obsługuje je ponad 1500 osób, z tego w kolumnie wyścigu ok. 300. Na trasie będzie można zobaczyć ponad 150 kolarzy z 19 ekip. Na liście startowej znajdują się zawodowe grupy polskie: Legia Bazyliszek Sopro, Hoop CCC Polsat, Action ATI, DHL Author, Domin Scout-Śnieżka Lody, Knauf Mikomax, PSB. Oprócz grup z Polski zobaczymy reprezentacje Egiptu, Estonii (jako Chocolate Team-Merida), Czech (pod szyldem Whirpool), Litwy, Niemiec (Team B.H./Dessau), Ukrainy i Słowacji oraz grupę Hyga-Koga. Dodatkowo wystartują amatorzy reprezentujący ziemię lubuską, Warmię i Mazury, Polskę U-23 oraz reprezentacja Wojska Polskiego.

       W tym roku do grona faworytów w klasyfikacji indywidualnej oprócz wcześniej wymienionych zalicza się także takie nazwiska, jak: Dawid Krupa, Piotr Przydział, Tomasz Brożyna, Piotr Chmielewski, Seweryn Kohut, Grzegorz Rosoliński, Arkadiusz Wojtas czy Kazimierz Stafiej.       Trasa Idea Mazovia Tour 2004

       27 lipca - prolog: Siedlce (2,2 km)

       28 lipca - 1. etap: Siedlce - Siedlce (181 km)

       29 lipca - 2. etap: Siedlce - Kozienice (171,8 km)

       30 lipca - 3. etap: Kozienice - Piaseczno (182,9 km)

       31 lipca - 4. etap: Warszawa - Bemowo (114 km)[]
       podpis cyfrowy <--------
       ================
       Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

       Komentarz


       • Składy naszych:

        LEGIA BAZYLISZEK SOPRO:
        JEZIERSKI Sebastian
        KRUPA Dawid
        NOWAK Hubert
        RUDNICKI Dariusz
        SKIBA Sebastian
        SZANIAWSKI Paweł
        WEŁNIAK Jarosław
        ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz
        Rezerwa:
        RYBCZYŃSKI Mateusz

        REPREZENTACJA WOJSKA POLSKIEGO
        Białowieżec Jarosław
        BUKSZYŃSKI Piotr
        DZIEDZIC Rafał
        KRAJEŃSKI Adam
        ŁADOSZ Michał
        SZOLC Tomasz
        WALCZAK Jacek*
        ŻDZIEBŁKO Dawid

        ponadto w kadrze Polski wystartuje Krzysztof Miara
        podpis cyfrowy <--------
        ================
        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

        Komentarz


        • szosa.rowery.org opublikowała nowy ranking.

         Największy spośród naszych kolarzy awans zanotował Przemysła Niemiec, największy spadek Zbigniew Piątek.

         127 97 ZAMANA Cezary CHO 37 393,00

         130 119 BROŻYNA Tomasz ATI 34 387,00

         132 107 KOHUT Sławomir HOP 27 383,00

         165 158 ROMANIK Radosław HOP 37 314,00

         321 287 PRZYDZIAŁ Piotr HOP 30 176,00

         335 332 RUTKIEWICZ Marek ATI 23 168,00

         338 625 NIEMIEC Przemysław MIE 24 166,00

         342 373 KRUPA Dawid LEG 24 164,00

         360 502 RADOSZ Robert PSB 29 154,00

         385 167 PIĄTEK Zbigniew CHO 38 143,00

         Oto pierwsza 10 naszych kolarzy w rankingu.

         12 Skiba
         16 Rudnicki
         40 Jezierski...

         Pomyłka - najwiekszy awans zanotował Piotr Mazur - z 1578 na 625, jednakże najwięcej punktów zdobył Niemiec.
         koko koko Skorza spoko...

         Komentarz


         • Prolog - Pierwsze nieoficjalne wyniki:
          1 Piotr Zaradny 2.41,86
          2 Dariusz Rudnicki
          3 Grzegorz Żołędziowski

          Zamieszczone przez ZW
          Szybka jazda kolarzy Legii

          Piotr Zaradny z grupy Knauf--Mikomax triumfatorem prologu, jazdy indywidualnej na czas, 47. Idea Mazovia Tour. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli kolarze Legii Bazyliszek Sopro.

          Legioniści wywalczyli we wtorek także dwie koszulki. W klasyfikacji punktowej prowadzi, po prologu, Dariusz Rudnicki (drugi na mecie), a najagresywniejszym kolarzem został Grzegorz Żołędziowski (3. miejsce). Czerwony trykot za waleczność Żołędziowski założył już po raz czwarty z rzędu. W tym roku sponsorem tej koszulki jest Życie Warszawy.

          Blisko podium był także inny legionista - Jarosław Wełniak. To największy wczorajszy pechowiec. Rozpędzony zawodnik musiał ostro hamować, by nie rozjechać roztargnionego kibica, który znalazł się na jezdni. W efekcie stracił cenne sekundy, które na zaledwie 2,2-kilometrowej trasie oznaczały utratę szans na walkę o punktowane miejsce.

          Rywalizacja odbyła się w strugach deszczu. - To znacznie utrudniło walkę. By wygrać, trzeba było zaryzykować. W Siedlcach największe szanse mieli więc odważni - tłumaczył Adam Głazowski, dyrektor sportowy Legii.

          Wczorajszy triumfator Zaradny znany jest z ryzykownej jazdy i skłonności do sprinterskich popisów, a Idea Mazovia Tour to wyścig dla kolarzy, którzy potrafią finiszować. Trener Głazowski nie martwi się jednak, że to Zaradny jedzie w żółtej koszulce lidera.

          - Nam się nie spieszy do odebrania jej temu zawodnikowi. Jesteśmy doskonale przygotowani i uderzymy we właściwym momencie. Znamy doskonale specyfikę tego wyścigu. Tu walka toczy się nie o minuty, ale o sekundy. Przed nami cztery dni ostrego ścigania. Zrobimy wszystko, żeby Dariusz Rudnicki obronił zeszłoroczne zwycięstwo - zapewnia szkoleniowiec warszawskiego zespołu.

          W prologu nie uczestniczyli Dawid Krupa (Legia) i Sylwester Szmyd (Saeco), którzy nie zdążyli przyjechać z Warszawy do Siedlec ze ślubowania olimpijskiego (czytaj str. 25). Mimo to wystartują w środowym etapie, mając stratę 40 sekund do Zaradnego. Sędziowie zaliczyli im czas ostatniego zawodnika prologu.

          - Krupa pojedzie w drużynie reprezentacji Polski. Nie jest to dla nas osłabienie. Dawid szlifuje formę na igrzyska i w Idea Mazovia Tour nie będzie walczył o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Dla niego liczy się już tylko start olimpijski - dodaje Głazowski.
          Klasyfikacja Generalna:
          1 Piotr Zaradny (Pol) Knauf Mikomax 2.41
          2 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.03
          3 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro

          4 Adam Wadecki (Pol) Action ATI
          5 Artur Krajewski (Pol) CWKS Legia
          6 Marcin Gębka (Pol) DHL Author 0.04
          7 Sebastian Jezierski (Legia) 0.04
          ----
          159 Dawid Krupa (Legia) 0.40


          Drużynowo:
          1 Legia Bazyliszek Sopro 8.13
          podpis cyfrowy <--------
          ================
          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

          Komentarz


          • 14:20
           Trzy górskie premie już za nami. Kolejność na pierwszej, Rembień, Zaradny, Radosz. Na drugiej Szaniawski, Miara, Radosz. Na trzeciej najszybciej finiszował z peletonu Szaniawski, zaraz za nim Zaradny i Radosz.

           14:30
           Ucieczka 5 zawodników: Stafiej, Nowak, Ojavee, Kiendyś, Bentkowski Przewaga wciąż rośnie w tej chwili wynosi ona 40 sekund.
           http://www.ideamazoviatour.pl/live.html

           Grupa, która dojechała do mety, liczyła 49 kolarzy. Pozostali stracili co najmniej trzy minuty i nie mają już szans na wygranie Mazovia Tour.

           Mamy taką drużynę, że każdy z nas mógł dziś wygrać. W grupie panuje znacznie lepsza atmosfera odkąd naszym dyrektorem został Bogdan Ławniczak. Musimy także podziękować za wyrozumiałość i wytrwałość prezesowi Jackowi Milewskiemu. Rok temu też tu wygrałem, więc można powiedzieć, że leży mi to miasto - cieszył się zdyszany lider.

           W środę wycofał się drugi, obok Szmyda, olimpijczyk na Ateny - Dawid Krupa, który nie zdążył wykonać wymaganych badań przed olimpiadą.

           1 Piotr Zaradny (Pol) Knauf Mikomax 4.09.12
           2 Krzysztof Jeżowski (Pol) Knauf Mikomax
           3 Jarosław Zarębski (Pol) Hoop CCC Polsat
           4 Adam Wadecki (Pol) Action ATI
           5 Daniel Czajkowski (Pol) Grupa PSB
           6 Marcin Gębka (Pol) DHL Author
           7 Wojciech Kalemba (Pol) Śląsk
           8 Zbigniew Wyrzykowski (Pol) Domin Scout - Śnieżka Lody
           9 Daniel Okruciński (Pol) Domin Scout - Śnieżka Lody
           10 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro

           Klasyfikacja po 1 etapie:

           1 Piotr Zaradny (Pol) Knauf Mikomax 4.11.43
           2 Krzysztof Jeżowski (Pol) Knauf Mikomax 0.07
           3 Adam Wadecki (Pol) Action ATI 0.10
           4 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.13
           5 Adam Krajewski (Pol) repr. Wojska Polskiego

           6 Marcin Gębka (Pol) DHL Author
           7 Sebastian Jezierski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.14
           8 Bogdan Bondariew (Ukr) Action ATI
           9 Grzegorz Wajs (Pol) DHL - Author 0.15
           10 Mateusz Mróz (Pol) Warmia - Mazury
           podpis cyfrowy <--------
           ================
           Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

           Komentarz


           • 15:00
            Na czele pięciu zawodników, Wełniak, Gilicki, Klimienko, Lorek, Sobal, Mikołajczyk. Zamknięty szlaban spowodował niezłe zamieszanie na trasie wyścigu. Sędziowie przeprowadzili neutralizacje wyników, to znaczy, że ucieczka została wypuszczona przed peletonem z czasem ostatniego pomiaru.

            15:42
            Ucieczka ma już 8 minut przewagi, peleton nie goni uciekających. Premia górska na 93 km padła łupem Sobala, na drugim miejscu Wełniak i trzeci Gilicki.

            16:30
            Na 140 kilometrze [31 przed metą] w prowadzącej grupie kolarzy jest niespokojnie, cały czas ktoś próbuje odjazdu. Przewaga wynosi 4 minuty. Klasyfikacja górska po drugim etapie wygląda następująco: Szaniawski (Legia Bazyliszek Sopro), Sobal (Grupa PSB) i na trzecim miejscu Gilicki (Knauf Mikomax) oraz Radosz (Grupa PSB).
            Dziś o 17:50 w TVP3 specjalna relacja z wyścigu Idea Mazovia Tour

            17:30
            Zwycięzcą etapu został Jarosław Wełniak z grupy Legia Bazyliszek Sopro

            1. Jarosław Wełniak (Legia Bazyliszek Sopro) - 4:01.31
            2. Włodziemirz Gilicki (Knauf Mikomax)
            3. Ołeksandr Klimenko (Ukraina/Action ATI)
            4. Jewhen Sobal (Białoruś/Grupa PSB)
            5. Przemysław Mikołajczyk (Domin Scout) ten sam czas
            6. Jakub Lorek (kadra Polski) strata 2 s
            7. Adam Wadecki (Action ATI)
            8. Dariusz Rudnicki (Legia Bazyliszek Sopro)
            9. Krzysztof Jeżowski (Knauf Mikomax)
            10. Wojciech Kalemba (Śląsk) – wszyscy 0:04
            11 Jacek Walczak (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            14 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
            17 Sebastian Jezierski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
            21 Paweł Szaniawski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
            27 Piotr Bukszyński (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            33 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
            59 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
            63 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
            69 Dawid Zdziebłko (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            71 Krzysztof Miara (Pol)
            77 Rafał Dziedzic (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            84 Adam Krajewski (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            90 Jarosław Biełowieżec (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            113 Michał Ładosz (Pol) Repr. Wojska Polskiego - wszyscy 0.04            Klasyfikacja generalna:

            1. Piotr Zaradny (Knauf Mikomax) - 8:13.14
            2. Adam Wadecki (Action ATI) strata 8 s
            3. Krzysztof Jeżowski (Knauf Mikomax) 11
            4. Klimenko 16
            5. Dariusz Rudnicki (Legia Bazyliszek Sopro) 17
            6. Adam Krajewski (CWKS) 17

            7. Marcin Gębka DHL Author 0:17;
            8. Sebastian Jezierski Legia Bazyliszek Sopro
            9. Bogdan Bondariew Action ATI 0:18
            10. Grzegorz Wajs DHL Author 0:19
            15 Paweł Szaniawski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.21
            22 Dawid Zdziebłko (Pol) Repr. Wojska Polskiego 0.23
            39 Jarosław Biełowieżec (Pol) Repr. Wojska Polskiego 0.30
            52 Jacek Walczak (Pol) Repr. Wojska Polskiego 3.19
            57 Piotr Bukszyński (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            67 Krzysztof Miara (Pol) Ziemia Lubuska Start (Legia) 3.34
            70 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 8 3.55
            76 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 4.47
            81 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 7.54
            83 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 8.04
            84 Michał Ładosz (Pol) Repr. Wojska Polskiego
            92 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 8.13
            ----
            ostatni
            125 Benjamin Minow (Ger) Mix Hygia / Team BH 22.06

            Nowak na 1. etapie miał poważną kraksę i do pomocy zostało mu kilku kolegów
            Repr. Wojska Polskiego to reprezentacja CWKS wzmocniona Walczakiem
            podpis cyfrowy <--------
            ================
            Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

            Komentarz


            • No brawo!
             Zawsze wierzyęłm w Panów W. - Walczaka i Wełniaka.

             Trzeba powalczyć, żeby Zaradnego urwać.... Żeby Rudnicki, Szaniawski i Jezierski znaleźli sie wyzej w wyśigu, gdzie LEgia ma najmocniejszą reprezentację...
             koko koko Skorza spoko...

             Komentarz


             • dzisiejszą trasę przejeździłem kilkakrotnie sam i na pewno jest tam wiele miejsc, gdzie można go urwać. Szkoda tylko że pod koniec raczej z tym gorzej
              Jutro o 13. na Lotnisku na Bemowie wyścigi amatorów: 11-14
              15-18 i open (rowery górskie i wyścigowe oddzielnie). Chętni mogą się zgłaszać do Urzędu gminy Bemowo (Powstańców Śląskich 70). Trasa 16,8 km (wyścigówki 22,4 km, młodzież krócej

              1 Adam Wadecki (Pol) Action ATI 4.17.11
              2 Jarosław Zarębski (Pol) Hoop CCC Polsat
              3 Bartłomiej Ksobiak (Pol) Dominscout - Śnieżka Lody
              4 Marcin Gębka (Pol) DHL Author
              5 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
              6 Wojciech Kalemba (Pol) Śląsk
              7 Marek Wesoły (Pol) Ziemia Lubuska
              8 Enrico Zinn (Ger) Mix Hygia / Team BH
              9 Paweł Szaniawski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
              10 Artur Król (Pol) kadra narodowa Polski
              13 Jacek Walczak (Pol) Repr. Wojska Polskiego (Legia BS)
              15 Sebastian Jezierski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
              16 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
              19 Piotr Bukszyński (Pol) CWKS
              20 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
              28 Krzysztof Miara (Pol) Legia
              46 Adam Krajewski (Pol) CWKS wszyscy ten sam czas
              73 Jarosław Biełowieżec (Pol) CWKS 0.12
              74 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.12
              82 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.12
              93 Michał Ładosz (Pol) CWKS 0.22
              104 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.33


              Klasyfikacja po 3 etapie:

              1 Adam Wadecki (Pol) Action ATI 12.30.17
              2 Piotr Zaradny (Pol) Knauf Mikomax 0.08
              3 Krzysztof Jeżowski (Pol) Knauf Mikomax 0.16
              4 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.23
              5 Marcin Gębka (Pol) DHL Author 0.24
              6 Oleksandr Klymenko (Ukr) Action ATI
              7 Jarosław Zarębski (Pol) Hoop CCC Polsat
              8 Adam Krajewski (Pol) CWKS 0.25
              9 Sebastian Jezierski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.26

              10 Bogdan Bondariew (Ukr) Action ATI
              15 Paweł Szaniawski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.29
              39 Jarosław Biełowieżec (Pol) CWKS 0.50
              48 Jacek Walczak (Pol) Repr. Wojska Polskiego (Legia BS) 3.27
              51 Piotr Bukszyński (Pol) CWKS 3.32
              56 Krzysztof Miara (Pol) Ziemia Lubuska Start (Legia BS) 3.42
              64 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 4.03
              70 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 5.27
              75 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 8.12
              77 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 8.14
              83 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 8.33
              84 Michał Ładosz (Pol) CWKS 8.34
              podpis cyfrowy <--------
              ================
              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

              Komentarz


              • Wadecki wygrał wyścig Dookoła Mazowsza

               Adam Wadecki z grupy Action ATI wygrał wyścig kolarski Dookoła Mazowsza, mimo iż przegrał na finiszu ostatniego etapu w Warszawie ze swym najgroźniejszym rywalem Piotrem Zaradnym (Knauf Mikomax).

               W klasyfikacji generalnej młodszy brat Piotra Wadeckiego wyprzedził Zaradnego o 9 sekund. Sukces zapewnił sobie bonifikatami: za wygranie lotnej premii (3 sekundy), za zwycięstwo w klasyfikacji punktowej (3 sekundy) i za trzecie miejsce na mecie etapu (4 sekundy).

               Zaradny przegrał z Wadeckim na lotnej premii i nawet 10-sekundowa bonifikata za wygranie etapu nie dawała mu już zwycięstwa w wyścigu.

               "Myślę, że wyścig rozstrzygnął się w piątek. Miałem sporą przewagę nad Zaradnym i wiedziałem, że muszę wygrać lotną premię, by zwyciężyć w wyścigu. Udało się, a potem pilnowałem Zaradnego na wypadek, gdyby próbował uciekać. Ale, zdaje się, że pogodził się już z drugim miejscem, bo nie próbował odskoczyć" - powiedział Wadecki.

               "To mój największy sukces w karierze. Wygrywałem etapy, ale wyścigu wieloetapowego jeszcze nie. Cały czas dopingował mnie brat, choć nie osobiście. Rozmawialiśmy codziennie przez telefon" - dodał Wadecki.

               Ostatni etap, na lotnisku Bemowo składał się z 20 rund po 5,5 km. Ponieważ przyjęto zasadę, że zdublowani muszą zejść z trasy, do mety dojechało tylko 35 ze 110 kolarzy.

               Wyniki 4. etapu, Warszawa - Warszawa (114 km):

               1. Piotr Zaradny (Knauf Mikomax) - 2:23.44
               2. Krzysztof Jeżowski (Knauf Mikomax)
               3. Adam Wadecki (Action ATI)
               4. Kazimierz Stafiej (Action ATI)
               5. Robert Radosz (Grupa PSB)
               6. Bartłomiej Ksobiak (Domin Scout Śnieżka Lody) ten sam czas
               7 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               8 Wojciech Kalemba (Pol) Śląsk
               9 Justas Volungevicius (Lit) Litwa
               10 Enrico Zinn (Ger) Mix Hygia / Team BH

               18 Sebastian Jezierski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               27 Piotr Bukszyński (Pol) Repr. Wojska Polskiego ten sam czas
               31 Adam Krajewski (Pol) Repr. Wojska Polskiego 0.06
               40 Paweł Szaniawski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 7.00
               45 Jacek Walczak (Pol) Repr. Wojska Polskiego
               50 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               73 Michał Ładosz (Pol) Repr. Wojska Polskiego 14.00
               79 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               80 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               81 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               82 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               93 Jarosław Biełowieżec (Pol) Repr. Wojska Polskiego


               Klasyfikacja końcowa:

               1 Adam Wadecki (Pol) Action ATI 14.53.49
               2 Piotr Zaradny (Pol) Knauf Mikomax 0.09
               3 Krzysztof Jeżowski (Pol) Knauf Mikomax 0.17
               4 Dariusz Rudnicki (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.31
               5 Aleksandr Klimienko (Ukr) Action ATI 0.33
               6 Jarosław Zarębski (Pol) Hoop CCC Polsat 0.36
               7 Sebastian Jezierski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.38
               8 Wojciech Kalemba (Pol) Śląsk 0.40
               9 Eugen Wacker (Kgz) Action ATI 0.41
               10 Adam Krajewski (Pol) Repr. Wojska Polskiego 0.43
               28 Piotr Bukszyński (Pol) Repr. Wojska Polskiego 3.44
               32 Paweł Szaniawski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
               43 Jacek Walczak (Pol) Repr. Wojska Polskiego 10.39
               56 Jarosław Biełowieżec (Pol) Repr. Wojska Polskiego
               58 Hubert Nowak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 15.24
               71 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 18.15
               74 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 19.39
               79 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 22.26
               82 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 22.45
               83 Michał Ładosz (Pol) Repr. Wojska Polskiego 22.46
               podpis cyfrowy <--------
               ================
               Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Szosa
                Małopolski Wyścig Górski: etap 1

                kat. 2.5; Skawina - Gdów, 148 km; 5 sierpnia 2004.
                Czech Ondrej Fadrny (PSK Whirlpool) wygrał pierwszy etap 42. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na metę w Gdowie wjechała siedmioosobowa grupa kolarzy i sędziowie długo analizowali zapis na fotokomórce, aby ustalić zwycięzcę oraz kolejność następnych zawodników.

                Różnice między zawodnikami były tak minimalne, że początkowo nie było wiadomo, kto zwyciężył - powiedział komandor wyściku Marek Kosicki. Stojący obok mety kibice byli przekonani, że etap wygrał Polak Robert Radosz. Sędziowie długo analizowali zapis fotokomórki i w końcu jednomyślnie wskazali na Czecha Fadrnego jako na zwycięzcę.

                Zaraz po starcie rozpoczęły się pierwsze próby rozerwania peletonu. Zwycięzca środowego prologu wokół Rynku Głównego w Krakowie Ukrainiec Bogdan Bondariew uciekł wraz z innymi trzema kolarzami, uzyskując cztery i pół minuty przewagi. Na 80 kilometrze uciekinierów dogonił peleton.

                Potem było jeszcze kilka ucieczek, ale dość szybko były likwidowane. Dopiero na ostatniej premii górskiej w Krzyworzece na 12 kilometrów przed metą powiódł się atak siedmioosobowej grupy, która z 18-sekundową przewagą nad następną grupą wjechała na metę w Gdowie.

                Zwycięzca pierwszego etapu Ondrej Fadrny (mistrz Czech sprzed dwóch lat) został liderem wyścigu i w piątek wystartuje do drugiego etapu długości 161 km, prowadzącego ze Świątnik Górnych do Jordanowa, w żółtej koszulce.

                PAP, wyniki: Marek Czerwiński
                1 Ondrej Fadrny (Cze) PSK Whirlpool 4.03.59
                2 Robert Radosz (Pol) Grupa PSB
                3 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
                4 Grzegorz Kwiatkowski (Pol) Śląsk
                5 Arkadiusz Wojtas (Pol) Hoop CCC Polsat
                6 Yauhen Sobal (Blr) Grupa PSB
                7 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
                8 Krzysztof Jeżowski (Pol) Knauf Mikomax 0.18
                9 Martin Riska (Svk) PSK Whirlpool
                10 Tomasz Kłoczko (Pol) Śląsk

                Klasyfikacja po 1 etapie:

                1 Ondrej Fadrny (Cze) PSK Whirlpool 4.03.49
                2 Robert Radosz (Pol) Grupa PSB 0.08
                3 Jarosław Wełniak (Pol) Legia Bazyliszek Sopro 0.09
                4 Grzegorz Kwiatkowski (Pol) Śląsk 0.11
                5 Sebastian Skiba (Pol) Legia Bazyliszek Sopro
                6 Arkadiusz Wojtas (Pol) Hoop CCC Polsat 0.14
                7 Yauhen Sobal (Blr) Grupa PSB
                8 Kazimierz Stafiej (Pol) Action ATI 0.28
                9 Krzysztof Jeżowski (Pol) Knauf Mikomax 0.31
                10 Martin Riska (Svk) PSK Whirlpool
                podpis cyfrowy <--------
                ================
                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                Komentarz

                Pracuję...
                X